Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 23 Kwi 2017 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Dlaczego poszkodowany ma ponosić koszta wypłaty odszkodowania? Ryanair powinien w takim wypadku wypłacić 250euro i koszt wypłaty czeku

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#282 PostWysłany: 23 Kwi 2017 10:31 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
No niestety. Zrealizuję czek i potem spróbuję domagać się kosztów. Te czeki to jakaś paranoja. Ale problem wynika chyba głównie z faktu, że jesteśmy w Polsce.
Dostali dane konta mniej niż 1h od decyzji o przyznaniu odszkodowania, a i tak wysłali czek.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 23 Kwi 2017 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
lukas63 napisał(a):
Dlaczego poszkodowany ma ponosić koszta wypłaty odszkodowania? Ryanair powinien w takim wypadku wypłacić 250euro i koszt wypłaty czeku

Pewnie dlatego:
ROZPORZĄDZENIE (WE) NR 261/2004 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 11 lutego 2004 r. ustanawiające wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na poklad albo odwolania lub dużego opóźnienia lotów, uchylające rozporządzenie (EWG) nr 295/91 napisał(a):
3. Odszkodowanie określone w ust. 1 jest wypłacane w gotówce, elektronicznym przelewem bankowym, przekazem bankowymi lub czekami bankowymi albo, za pisemną zgodą pasażera, w bonach podróżnych i/lub w formie innych usług.

Skoro w reklamacji ktoś nie podaje numeru konta, to skąd ma go Ryanair wziąć? Rzuca czekiem i cześć. Przecież nie będzie dopytywał i ciągnął sprawy tygodniami.
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin lubi ten post.
 
      
#284 PostWysłany: 23 Kwi 2017 18:19 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Wiedząc, że zwykle walka o odszkodowanie trwa miesiacami specjalnie sie do pierwszego pisma nie przykladalem. Zdaje sie, ze Ryan zmienil polityke niedawno.
Przepisy przewiduja czeki, bo te w wielu europejskich krajach problemem nie sa.
Adresu Ryanowi tez nie podawalem. Wzial sobie z profilu nie pytajac, czy jest aktualny.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 23 Kwi 2017 18:31 

Odszkodowanie otrzymałeś, a że z formie czeku to "trudno płakać nad rozlanym mlekiem" jak się sprężysz będzie np. na wakacje całkiem spora kwota
Na teraz już chyba starczy tego skamlania, czas na działanie
czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698&hilit=czek?start=0

Ostatecznie kombinuj może jakaś jednodniówka do Irlandii w dzień roboczy tj. w dzień działania banków :)
Góra
 PM off  
      
#286 PostWysłany: 25 Kwi 2017 18:02 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 33
Loty: 20
Kilometry: 34 746
Blancorn napisał(a):

2. Lot opóźniony o 4h, decyzja po kilku dniach, pieniędzy na koncie nie ma do dziś. W styczniu otrzymałem jedynie info: "We wish to inform you that due to an administrative error, the payment will be delayed. The bank transfer in the amount of 2205.15 PLN (€250.00/passenger), in respect of your claim, will be processed in due course."
W marcu wysłałem maila z przypomnieniem, a po miesiącu otrzymałem kopię powyższej wiadomości ze zmienioną jedynie datą nadania.

Mieliście kiedyś taką sytuację jak w pkt 2? Czekać dalej czy można jakoś ponaglić :lol: Ryanair ?


Dziś wpłynęła reszta gotówki. Po 4 miesiącach czekania już mam pewność że przez jakiś czas Ryanair będzie woził mnie za darmo.
750 euro powinno starczyć na stosunkowo długo..

Chciałoby się powiedzieć: latajcie z Ryanair - to się opłaca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 03 Maj 2017 14:15 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Bank, w związku z czekiem zadał mi pytanie, czy format daty na czeku jest właściwy.
Pismo z czekiem jest z Dublina, bank to Bank of Ireland, data jest w formacie 04/10/2017, co oznacza 10 kwietnia.
Jednak oficjalnie w Irlandii format daty to day/month/year. Skąd więc rozbieżność ?
Zdaniem banku może to być powodem odrzucenia czeku przez bank który go wystawił i bank chciałby bym ja zgodził się by to ryzyko brać na siebie.

Na podstawie tego co sam ustaliłem w Irlandii nie praktykuje się realizacji czeków z przyszłą datą i w przypadku próby realizacji nie dostanę nic, a bank w Polsce obciąży mnie karą za próbę realizacji nieważnego czeku.
Dziwne, że kilka innych pism Ryanair ma poprawną datę, a to pismo z wygenerowanym czekiem nieprawidłową. Wątpię, że to pomyłka, przecież pewnie wszystkie czeki wystawiają z Bank of Ireland.

W ogóle wysłali mi ten czek na adres który wzięli z ... danych karty kredytowej. I to pomimo, że dodałem do sprawy numer konta bankowego na kilka dni przed wystawieniem czeku.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 12 Maj 2017 11:23 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Uprzykszania życia przez Ryanair ciąg dalszy.
4x dostali informacje, że numer konta który podaje to konto prowadzone w EURO.
Dziś dostaję pismo, że przelew będzie w PLN.

Czat informuje mnie, że jedyny sposób reakcji to pismo, na które odpowiadają w ciągu 7 dni.
Pismo już im wysłałem.

Czy ktoś z Was testował obciążanie Ryanair za przewalutowanie z ich winy ?
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 12 Maj 2017 15:06 

kaziuta napisał(a):
rob_sad napisał(a):
kaziuta napisał(a):

Informacyjnie - po 12 dniach od decyzji doszedł przelew od Ryanair :)


Przesłali w PLN? Po jakim kursie przeliczyli kwotę?

Ale masz farta ;)
U mnie po tym samym locie:
01.04 - wysłana reklamacja
04.04 - decyzja o odszkodowaniu i informacje, że będzie czek (od razu wysłałem im pismo, że mają zrobić przelew)
05.05 - pismo od Ryanair zupełnie od rzeczy, że dostałem decyzję o odszkodowaniu i przyślą czek (odpisałem im bardziej szczegółowo, że czek to archaizm, banki wycofują się z obsługi czeków itp)

Do dziś po za około 3-4 mailami z potwierdzeniami przyjęcia moich pism oraz o przekazywaniu ich pomiędzy działami nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi.




Tak, przesłali w PLN. Dokładnie tyle, ile było napisane w mailu, czyli 1725,92zł, więc kurs wyszedł ~4,31. Powodzenia z czekiem, może uda się to ogarnąć w miarę korzystnie :)



@rob_sad Piszesz te swoje "żądające i szkalujące FR" posty sam się wystawiając na w/w cytowanym przykładzie
Bo logiczne miałeś lot z Pl czyli zł czy też równowartość w zł sumy w euro przysługującego odszkodowania

A tak w ogóle to zacznij pisać składnie i po kolei, raptem post wcześniej piszesz o wypłacie odszkodowania w formie czeku, teraz w zł mimo, że zażyczyłeś sobie na konto euro

BAJZEL, by nie napisać wprost, ja się w każdym razie powoli FR się nie dziwię, a i przez to rozmawiasz w temacie sam ze sobą
Góra
 PM off  
      
#290 PostWysłany: 12 Maj 2017 15:14 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Anonymous napisał(a):
@rob_sad Piszesz te swoje "żądające i szkalujące FR" posty sam się wystawiając na w/w cytowanym przykładzie
Bo logiczne miałeś lot z Pl czyli zł czy też równowartość w zł sumy w euro przysługującego odszkodowania

A tak w ogóle to zacznij pisać składnie i po kolei, raptem post wcześniej piszesz o wypłacie odszkodowania w formie czeku, teraz w zł mimo, że zażyczyłeś sobie na konto euro

BAJZEL, by nie napisać wprost, ja się w każdym razie powoli FR się nie dziwię, a i przez to rozmawiasz w temacie sam ze sobą


Może doczytaj wątek i co ważniejsze po kolei.
Wolałbym dostać w PLN, ale wysłałem im na początku postępowania numer konta w EUR (potem jeszcze 2x). Więc to chyba oczywiste, że wolę teraz walutę EUR.
Wylot był z ES, nie z PL. Nie wymądrzaj się, bo jakoś wcześniej nikomu Ryan PLN nie przelewał.
To nie moja wina, że wcześniej dostałem czek ( i to nieważny bo z błędem ) pomimo podania numeru konta.
Moja jedyna wina to brak numeru konta w pierwszym piśmie (choćby dlatego, ze nie znalazłem informacji na forach odnośnie preferowanych przez FR walut). Numer został dopisany od razu po decyzji.

Nie tylko mój przypadek pokazuje jak ogromy bałagan jest w Ryanair, koresponduje z osobą z tego samego lotu, która pomimo decyzji o odszkodowaniu kilka dni po locie, do dziś czeka na przelew.

Wątek jest rozumiem po to, by korzystać z cudzych doświadczeń i wiedzieć jakie są aktualne praktyki linii.
Jeśli nie masz nic konstruktywnego do dodania, poza pochwaleniem się tym, że pogubiłeś się w postach to może lepiej się nie odzywać?
Nie pierwszy wątek na tym forum w którym ktoś chce błysnąć, pomimo, że nie ma zielonego pojęcia co napisać.

Przy okazji, jeśli ktoś dostanie czek. BZWBKO realizuje czeki po 40zł, konto walutowe jest gratis jeśli jest na nim 20E.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży


Ostatnio edytowany przez rob_sad 12 Maj 2017 15:46, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 12 Maj 2017 15:21 

To to UPORZĄDKUJ, bo stało się BARDZO nieczytelne i przez to piszesz sam ze sobą

A na podstawie wcześniejszych postów 1. zacząłeś, że sam się wystawiłeś, gdyż w pierwszej reklamacji nie podałeś numeru konta i waluty wypłaty 2. różnie tu bywa, masz dziwny ciąg zdarzeń, a tu np. są tacy co kasę na koncie bezproblemowo mieli po kilku dniach od złożenia reklamacji np. jak cytowany przez mnie post wcześniej (ja tam na Ryanair nie mogę narzekać poza utrudnionym wstępnym kontaktem z nimi, formularz reklamacji wszystkiego nie uwzględnia, a innego kontaktu z nimi nie ma)
Góra
 PM off  
      
#292 PostWysłany: 15 Maj 2017 15:39 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Zgłoszenie do ULC (mówię o tym formularzu: http://www.ulc.gov.pl/_download/kopp/2014/formularz_skargi.pdf) trzeba wypełnić dla każdego pasażera osobno (kilku pasażerów na jednej rezerwacji) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 15 Maj 2017 15:49 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Pomimo tego, że w zgłoszeniu podawałem numer konta to dostałem od FR czek za opóźniony lot.
Realizacja w PKO BP kosztowała ok 35zł (mam u nich konto), czas oczekiwania uwaga - do 14 tygodni. :)))
Czego by nie powiedzieć ale to jednak epoka kamienia łupanego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 15 Maj 2017 15:59 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
rob_sad napisał(a):
Nie wymądrzaj się, bo jakoś wcześniej nikomu Ryan PLN nie przelewał.


Mnie przelewał dwa razy. Raz podałem konto w euro wyraźnie podkreślając jego walutę, ale i tak przelali tam PLN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 15 Maj 2017 16:09 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
ms993 napisał(a):
rob_sad napisał(a):
Nie wymądrzaj się, bo jakoś wcześniej nikomu Ryan PLN nie przelewał.

Mnie przelewał dwa razy. Raz podałem konto w euro wyraźnie podkreślając jego walutę, ale i tak przelali tam PLN.


W decyzji napisali kwotę w PLN, czy tylko EUR ?
Dziś dostałem potwierdzenie, że przelew będzie w EUR, mam nadzieje, że jednak tak będzie.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 15 Maj 2017 18:51 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@‌rob_sad‌, kwota była w PLN z dopiskiem
Cytuj:
Unfortunately we cannot change the currency of the transfer because the currency of the bank is in PLN.
To było rok temu, może się coś zmieniło, ale wtedy nie istniała dla nich możliwość posiadania konta EUR w polskim banku. Polski bank = konto w PLN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 15 Maj 2017 21:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 964
Loty: 197
Kilometry: 436 712
KondzikS napisał(a):
Zgłoszenie do ULC (mówię o tym formularzu: http://www.ulc.gov.pl/_download/kopp/2014/formularz_skargi.pdf) trzeba wypełnić dla każdego pasażera osobno (kilku pasażerów na jednej rezerwacji) ?


@‌KondzikS‌ Można kilku na jednym formularzu jeżeli zmieścisz. Kiedyś taką właśnie skargę wysłałem do ULC, urząd nadał jeden numer sprawy i było w porządku. Formularz nie jest zbyt elastyczny ale da się to racjonalnie rozpisać tak by zmieścić kilku pasażerów a zarazem by formularz pozostał czytelny dla urzędu.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off
KondzikS lubi ten post.
KondzikS uważa post za pomocny.
 
      
#298 PostWysłany: 16 Maj 2017 13:47 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
ms993 napisał(a):
@‌rob_sad‌, kwota była w PLN z dopiskiem
Cytuj:
Unfortunately we cannot change the currency of the transfer because the currency of the bank is in PLN.
To było rok temu, może się coś zmieniło, ale wtedy nie istniała dla nich możliwość posiadania konta EUR w polskim banku. Polski bank = konto w PLN.

Jednak wiedziałeś, że dostaniesz kwotę w PLN, mogłeś reagować i podać im konto w PLN.
Z tego co widzę na forach wiele zależy chyba od tego na kogo się tam trafi, bo innym przelewali w EUR.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 16 Maj 2017 14:15 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@rob_sad - w tym momencie jest już za późno. Napisałem im maila z innym numerem, to mi odpisali, że przelew już poszedł do realizacji. Swoją drogą, już we wniosku jasno podkreśliłem, że w przypadku braku możliwości przelewu EUR mają się wstrzymać i wyślę inny numer konta, ale oni mimo to wysłali na ten pierwszy nie zwracając uwagi na moje komentarze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 16 Maj 2017 16:09 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
U nich chyba decyzje skaczą pomiędzy działami i generalnie nie wracają.
Gdy dostałem informacje, że dostanę czek, odpisałem po 2-3h i mnie olali (w ogóle nie odpisali).
Tym razem gdy dostałem informacje, że dostanę PLN zareagowałem od razu, najpierw na czacie informując, że prawidłowe dane dostali 3x i będą musieli zapłacić za przewalutowanie (zgrywając rozmowę), a potem od razu pismo z tymi samymi informacjami. Tym razem po 1 dniu była odpowiedź, że prześlą EUR, ale jak będzie zobaczymy. Piszę z osoba, która od 1,5 miesiąca dostaje niemal co tydzień informacje, że w ciągu 10dni będzie przelew, a przelewu nie ma.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group