Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 11 Kwi 2017 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@‌scomin‌ sprawa nadal jest w toku, bo sąd przyznał mi rekompensatę, ale lotnisko się odwołało. Ja im wprost powiedziałem, że choćbym do końca życia miał z nimi toczyć batalię, to się nie znudzę.

Nawet jak nic nie wygram, powalczę. Niektórzy lubią oglądać mecze, inni walczyć o swoje. Najczęściej udaje się coś ugrać, czasami nie. A potem się dziwią, że niektórzy darzą ich taką niechęcią. Fakt, że czasami bilety są za grosze. Ale sam już pobookowałem październikowe loty w LO, żeby szerokim łukiem omijać FR. Obsługa lotniska wprost dala mi do zrozumienia, że LO zupełnie inaczej traktuje pasażerów, a FR ma ich gdzieś.

@puhacz - i nie zależy mi nawet na 1 EUR of FR. Raczej na ich ukaraniu. Jak ULC to zrobi, będę zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#262 PostWysłany: 12 Kwi 2017 13:41 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 55
Loty: 163
Kilometry: 293 546
kaziuta napisał(a):
Chciałam podzielić się całkiem świeżym doświadczeniem ;) lot w zeszłym tygodniu - 29.03, trasa Alicante - Poznań, opóźnienie 3h22min. Jako przyczynę podano usterkę techniczną, polecieliśmy innym samolotem (czekaliśmy, aż przyleci z Londynu). Dostaliśmy vouchery na 5e do Burger Kinga, później całkiem sprawny ponowny boarding i dalej już bez problemu lot do Polski.

30.03 - wypełniony formularz o odszkodowanie
31.03 (!) - odpowiedź, że przyznano 400e/os i w ciągu 14 dni będzie przelew

Jestem w szoku, że tak szybko poszło, już byłam przygotowana na pisanie do hiszpańskiego ULC, a okazało się, że pozostało tylko czekanie na przelew :) poprzednia batalia z Ryanairem trwała pół roku i bez ULC się nie obyło (na szczęście wtedy też udało się otrzymać odszkodowanie - 250e, ale kilka miesięcy czekania jednak było...).

Powodzenia dla wszystkich walczących - warto ;)



Informacyjnie - po 12 dniach od decyzji doszedł przelew od Ryanair :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#263 PostWysłany: 12 Kwi 2017 16:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
KyokoMai napisał(a):

Nawet jak nic nie wygram, powalczę. Niektórzy lubią oglądać mecze, inni walczyć o swoje. Najczęściej udaje się coś ugrać, czasami nie. A potem się dziwią, że niektórzy darzą ich taką niechęcią.
.

Mnie to specjalnie nie dziwi,jakieś granice we wszystkim są wskazane. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 14 Kwi 2017 13:47 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
kaziuta napisał(a):
kaziuta napisał(a):
Chciałam podzielić się całkiem świeżym doświadczeniem ;) lot w zeszłym tygodniu - 29.03, trasa Alicante - Poznań, opóźnienie 3h22min. Jako przyczynę podano usterkę techniczną, polecieliśmy innym samolotem (czekaliśmy, aż przyleci z Londynu). Dostaliśmy vouchery na 5e do Burger Kinga, później całkiem sprawny ponowny boarding i dalej już bez problemu lot do Polski.

30.03 - wypełniony formularz o odszkodowanie
31.03 (!) - odpowiedź, że przyznano 400e/os i w ciągu 14 dni będzie przelew

Jestem w szoku, że tak szybko poszło, już byłam przygotowana na pisanie do hiszpańskiego ULC, a okazało się, że pozostało tylko czekanie na przelew :) poprzednia batalia z Ryanairem trwała pół roku i bez ULC się nie obyło (na szczęście wtedy też udało się otrzymać odszkodowanie - 250e, ale kilka miesięcy czekania jednak było...).

Powodzenia dla wszystkich walczących - warto ;)



Informacyjnie - po 12 dniach od decyzji doszedł przelew od Ryanair :)


Przesłali w PLN? Po jakim kursie przeliczyli kwotę?

Ale masz farta ;)
U mnie po tym samym locie:
01.04 - wysłana reklamacja
04.04 - decyzja o odszkodowaniu i informacje, że będzie czek (od razu wysłałem im pismo, że mają zrobić przelew)
05.05 - pismo od Ryanair zupełnie od rzeczy, że dostałem decyzję o odszkodowaniu i przyślą czek (odpisałem im bardziej szczegółowo, że czek to archaizm, banki wycofują się z obsługi czeków itp)

Do dziś po za około 3-4 mailami z potwierdzeniami przyjęcia moich pism oraz o przekazywaniu ich pomiędzy działami nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 14 Kwi 2017 21:24 

Rejestracja: 06 Kwi 2017
Posty: 3
Odnośnie opóźnionych lotów między Alicante, a Poznaniem.
Leciałem 29.03 z Poznania do Alicante, lot opóźniony o 3:45h

03.04 - złożenie reklamacji
06.04 - powiedzenie zlecenia wypłaty odszkodowania
14.04 - pieniądze na koncie

Lecieliśmy we dwójkę, we wniosku załączyłem też obie karty pokładowe, jednak wypłacone zostało 1x400€. O ile dobrze rozumiem powinienem dostać 2x400, czyli 800€, czy się mylę?
Góra
 Profil Relacje PM off
rob_sad lubi ten post.
 
      
#266 PostWysłany: 14 Kwi 2017 21:28 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Tak
400 euro na osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off
kolasz uważa post za pomocny.
 
      
#267 PostWysłany: 14 Kwi 2017 21:37 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@‌kolasz Nie mylisz się lot>1500 km ,odszkodowanie 400 E na osobę
Góra
 Profil Relacje PM off
kolasz uważa post za pomocny.
 
      
#268 PostWysłany: 15 Kwi 2017 12:07 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 33
Loty: 20
Kilometry: 34 746
Blancorn napisał(a):
Mnie się trafiła jakaś kumulacja. Mieszkam teraz w Bolonii więc często kursuję na linii KRK-Bolonia, ale nigdy wcześniej nie miałem takich przebojów.
20 grudnia lot z Krakowa do Bolonii opóźniony o 4h bez podania przyczyny (w praktyce samolot powinien wylecieć o 7.20 do Bolonii a potem wrócić do Krakowa - okazało się ze wtedy najpierw przyleciał z Bolonii do KRK i dopiero tym samolotem polecieliśmy do z powrotem Bolonii).
Pomyślałem zdarza się i odpuściłem jakiekolwiek roszczenia.

Jednak dziś małżonka miała przylecieć z KRK do Bolonii, również o 7.20 - tym razem samolot już kołował jednak ze względu na jakąś awarię zawrócił, pasażerowie wysiedli - kolejny samolot podstawiono po 7 godzinach. To przelało czarę goryczy i dziś złożyłem wnioski o rekompensatę dla obydwu rezerwacji.

Obydwa przypadki wydają się ewidentne... zobaczymy co z tego wyjdzie.

Gdyby ktoś szukał to bezpośredni link do formularza jest następujący:
https://contactform.ryanair.com/?cr=eu261&lg=en&id=78


Mały update, może się komuś przyda:

1. Lot opóźniony o 7h, decyzja po kilku dniach, po około dwóch tygodniach pieniądze na koncie. UWAGA na podawanie numeru konta. W formularzu podałem do zwrotu pieniędzy numer konta w EUR. Jednak w decyzji od Ryanair otrzymałem info (We are pleased to confirm that the amount of 1,102.58PLN, €250, representing the applicable compensation under EU261 will be transferred in full and final settlement of your claim in 10 working days.). Koniec końców na moje konto EUR przelali 242,84 EUR - czyli najpierw przewalutowali po swoim kursie 250 EUR na złotówki, a potem z powrotem na EUR.

2. Lot opóźniony o 4h, decyzja po kilku dniach, pieniędzy na koncie nie ma do dziś. W styczniu otrzymałem jedynie info: "We wish to inform you that due to an administrative error, the payment will be delayed. The bank transfer in the amount of 2205.15 PLN (€250.00/passenger), in respect of your claim, will be processed in due course."
W marcu wysłałem maila z przypomnieniem, a po miesiącu otrzymałem kopię powyższej wiadomości ze zmienioną jedynie datą nadania.

Mieliście kiedyś taką sytuację jak w pkt 2? Czekać dalej czy można jakoś ponaglić :lol: Ryanair ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 15 Kwi 2017 12:19 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Zawsze możesz się im przypomnieć opisując całe to zdarzenie.Nie ma potrzeby pisania ani nawiązywania do zrealizowanego odszkodowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 15 Kwi 2017 20:03 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
kolasz napisał(a):
Odnośnie opóźnionych lotów między Alicante, a Poznaniem.
Leciałem 29.03 z Poznania do Alicante, lot opóźniony o 3:45h
03.04 - złożenie reklamacji
06.04 - powiedzenie zlecenia wypłaty odszkodowania
14.04 - pieniądze na koncie
Lecieliśmy we dwójkę, we wniosku załączyłem też obie karty pokładowe, jednak wypłacone zostało 1x400€. O ile dobrze rozumiem powinienem dostać 2x400, czyli 800€, czy się mylę?


W decyzji nie napisali jakie odszkodowanie przyznano ?

Blancorn napisał(a):
1. Lot opóźniony o 7h, decyzja po kilku dniach, po około dwóch tygodniach pieniądze na koncie. UWAGA na podawanie numeru konta. W formularzu podałem do zwrotu pieniędzy numer konta w EUR. Jednak w decyzji od Ryanair otrzymałem info (We are pleased to confirm that the amount of 1,102.58PLN, €250, representing the applicable compensation under EU261 will be transferred in full and final settlement of your claim in 10 working days.). Koniec końców na moje konto EUR przelali 242,84 EUR - czyli najpierw przewalutowali po swoim kursie 250 EUR na złotówki, a potem z powrotem na EUR.


Irytujące. Wygląda na to, że jak coś sobie ubzdurają to ciężko im wyperswadować, by zrobili to inaczej.
Obawiam się, że dostanę jednak czek ;(
Ile może kosztować realizacja czeku 1200E i gdzie najlepiej to robić? Z tego co wyczytałem z starych postów to PKO i BZWBK, ale przypadki dla mniejszych kwot, więc na ich podstawię swoich kosztów nie oszacuję ;(
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży


Ostatnio edytowany przez rob_sad, 16 Kwi 2017 14:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 15 Kwi 2017 20:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@‌rob_sad‌ Nie wiem jak to cytowałeś ,ale nie jestem autorką przytoczonej powyżej informacji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rob_sad lubi ten post.
rob_sad uważa post za pomocny.
 
      
#272 PostWysłany: 18 Kwi 2017 08:42 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 55
Loty: 163
Kilometry: 293 546
rob_sad napisał(a):
kaziuta napisał(a):

Informacyjnie - po 12 dniach od decyzji doszedł przelew od Ryanair :)


Przesłali w PLN? Po jakim kursie przeliczyli kwotę?

Ale masz farta ;)
U mnie po tym samym locie:
01.04 - wysłana reklamacja
04.04 - decyzja o odszkodowaniu i informacje, że będzie czek (od razu wysłałem im pismo, że mają zrobić przelew)
05.05 - pismo od Ryanair zupełnie od rzeczy, że dostałem decyzję o odszkodowaniu i przyślą czek (odpisałem im bardziej szczegółowo, że czek to archaizm, banki wycofują się z obsługi czeków itp)

Do dziś po za około 3-4 mailami z potwierdzeniami przyjęcia moich pism oraz o przekazywaniu ich pomiędzy działami nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi.


Tak, przesłali w PLN. Dokładnie tyle, ile było napisane w mailu, czyli 1725,92zł, więc kurs wyszedł ~4,31. Powodzenia z czekiem, może uda się to ogarnąć w miarę korzystnie :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez kaziuta, 18 Kwi 2017 08:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 18 Kwi 2017 08:43 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Super.
Tym bardziej się wkurzam, że swoją reklamację skopałem nie podając numeru konta ;(
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 20 Kwi 2017 10:58 

Rejestracja: 20 Kwi 2017
Posty: 1
25 listopada 2016 miałam lot z Modlina do Ciampino. Planowana godzina odlotu 9:30 wylecieliśmy o 15:50 z Okęcia. Nieoficjalny powód opóźnienia to była mgła, ale samoloty na innych trasachcok 13 już startowały z Modlina... (podczas powrotu również lądowaliśmy we mgle). Pani z informacji na Modlinie powiedziała że powinniśmy się ubiegać o odszkodowanie, a lotnisko jedynie zapewniło nam przejazd między lotniskami.. ani picia ani jedzenia ani rozmowy. Z tego co przeczytałam w tym temacie 2 osoby ubiegaly sie o podobne odszkodowanie na tej samej trasie za lot z 26 listopada
Byl to moj pierwszy i jak dotad jedyny lot samolotem dlatego nie mam zadnego pojecia o tym jak to moge zalatwic...

Czy ktoś może mi pomóc w odzyskaniu odszkodowania (i czy w ogóle to jest możliwe w moim przypadku)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 20 Kwi 2017 12:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@weronikaaxd Masz prawo złożyć na formularzu ze strony przewoźnika wniosek o odszkodowanie,czy Twoja reklamacja zostanie uznana to się okaże jak dostaniesz od nich odpowiedź.Jeśli uznasz,że ona cię nie zadowala możesz dalej złożyć reklamację do ULC jeśli i tam uznają,że nie ma winy przewoźnika zostanie pogodzenie się z faktami ;) Poczytaj dokładnie wikipost a dowiesz się jak to zrobić odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 22 Kwi 2017 06:54 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Cholera dostałem czek. Teraz szukanie banku który zamieni to na EUR. Jest w ogóle jakaś alternatywa dla PKO ?
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 22 Kwi 2017 12:59 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Nie ma. Na dodatek musisz miec tam konto minimum 30 dni.
Przynjamniej ja musiałem jak wymieniałem czek z USA.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#278 PostWysłany: 22 Kwi 2017 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
rob_sad napisał(a):
Cholera dostałem czek. Teraz szukanie banku który zamieni to na EUR. Jest w ogóle jakaś alternatywa dla PKO ?

Jest - bank Pekao SA (ten nalezacy do Unicredit).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
rob_sad lubi ten post.
rob_sad uważa post za pomocny.
 
      
#279 PostWysłany: 22 Kwi 2017 15:59 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Mi wlasnie tez chodziło o byly bank unicredit group.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 23 Kwi 2017 08:34 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
PKO BP ma cenniki na stronie. Oplata za czek to 1,5% min. 25zl i chyba 6,9zl za konto walutowe miesiecznie. Nie wiem czy biora prowizje za wyplate gotowki.
Wiecie moze jak to wyglada w Pekao SA i BZ WBK ?
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Skazony oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group