Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#1861 PostWysłany: 31 Sie 2018 10:39 

Rejestracja: 29 Sie 2018
Posty: 10
A odszkodowanie sie nie ubiegam, bo zgodnie z dyrektywa UE mi sie ono nie nalezy. Ryanair poinformowal mnie o odwolanym locie z kilkumiesiecznym wyprzedzeniem, zaproponowal lot na lotnisko alternatywne (ktore ja zaakceptowalem), wiec na jakiej podstawie piszesz, ze jest to dla Ciebie absolutnie niezrozumiale? Moze jestem w jakims aspekcie niedoinformowany, wiec chetnie poznam interpreatcje ktora potwierdza twoje zdanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#1862 PostWysłany: 31 Sie 2018 22:50 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2333
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Nie zauważyłem tej informacji, dlatego napisałem o odszkodowaniu.

W przypadku odwołania lotu masz prawo do zmiany planu podróży, na porównywalnych warunkach do miejsca docelowego. Dlatego oczywistą jest dla mnie sytuacja, gdyby Ryanair zaoferował Ci lot z Edynburga do Warszawy BA, albo gdybyś Ty sam zakupił taki lot. Natomiast jeśli zgodziłeś się na lot tego samego dnia do Krakowa to czy taki przypadek mieści się w zakresie art. 8? W kontekście ust. 3 należy przyjąć, że unijny ustawodawca przewidział możliwość lotu na lotnisko, które obsługuje to samo miasto, a wtedy przewoźnik zobowiązany jest do poniesienia kosztu transportu. W Twoje sytuacji zaproponował Ci zupełnie inne wyjście, wbrew rozporządzeniu zaoferował lot nie do miejsca docelowego, ale na inne lotnisko w Polsce. Oczywiste jest, że dla pasażerów taka zamiana jest dobra, bo dostają sie do kraju, a później sami mogą łatwiej dojechać do celu. Na marginesie jest to konsekwencja nieznajomości swoich praw. Nie mniej jest to dla mnie sprzeczne z treścią rozporządzenia, które zobowiązuje przewoźnika do zmiany planu podróży do miejsca docelowego.

Czy FR zaproponował Ci alternatywę lot do Krakowa jako odcinek w podróży do Warszawy? Czy zaproponował lot do Krakowa jako miejsce docelowe? Wiem, że LCC mają taką praktykę i gdybyś leciał BA to nikt nie wpadłby na taki pomysł. Niemniej moje wątpliwości budzi przyjęcie oferty i konsekwencji z nią związanych, a mianowicie zakończenia podróży w Krakowie jako miejsca docelowego. W tym przypadku ani zwrot kosztów pociągu, ani hotelu nie przysługują.

Przyjmując, że lot do Krakowa jest etapem i choć Ryanair zmieniając Ci bilet umył ręce, to nadal ponosi odpowiedzialność za Twoje dotarcie do Warszawy powinien zwrócić koszty transportu, co pewnie zrobi.

Z wytycznych interpretacyjnych komisji 4.3.1 "prawo do opieki kończy się w momencie, gdy pasażer, którego dotyczy odmowa, odwołanie lub opóźnienie w miejscu wylotu uzgodni zmianę planu podróży w późniejszym terminie. Prawo do opieki utrzymuje się tak długo, jak długo pasażerowie muszą czekać na zmianę plan podróży, w porównywalnych warunkach przewozu, do miejsca docelowego w najwcześniejszym możliwym terminie" Czy jeśli linia proponuje alternatywny lot, który wiąże się z nocną przesiadką to czy zobowiązana jest Ci zapewnić nocleg? Nie wydaje mi się. Prawo opieki trwa do momentu rozpoczęcia zmienionego planu podróży, gdy następny lot jest kolejnego dnia, ale nie gdy podróż już się rozpocznie. Twoje niedogodności nastąpiły już po jej rozpoczęciu. Dlatego napisałem, że zwrot kosztów noclegu uważam za coś extra, za co zwrot się nie należy. Tak samo pasażerom lecącym do Warszawy z kilku godziną przesiadką nie przysługiwałoby bezpłatne jedzenie podczas przesiadki, bo przewoźnik nie ma obowiązku do zapewnienia pasażerom opieki po rozpoczęciu podróży.

Właściwość ma mniejsze znaczenie, więc możesz złożyć pozew gdzie chcesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#1863 PostWysłany: 01 Wrz 2018 23:44 

Rejestracja: 28 Paź 2014
Posty: 4
Czy ktoś moze ma doświadczenia z drogą sądową? Drugie pytanie: czy moge dochodzic swoich praw przed polskim sądem, jesli lot
mial sie odbyc wewnatrz portugali?
W skrocie: odwolany lot 25 lipca Terceira-Lizbona. Powod "unexpected strike", powiadomianie dostalem 18 lipca. Ryanair odmowil wyplaty odszkodowania argumentujac ze strajk byl nieoczekiwany. Przejrzalem doniesienia prasowe i juz 5 lipca PAP informowala o zapowiedziach strajku personelu pokladowego. Trudno mi wiec zgodzic sie z odpowiedzia Ryanair-a.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1864 PostWysłany: 02 Wrz 2018 01:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
W twoim przypadku polski sąd niestety nie wchodzi w grę.Reklamację możesz złożyć do odpowiednika portugalskiego ULC.Jeśli sąd to właściwy dla siedziby FR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1865 PostWysłany: 03 Wrz 2018 20:06 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 23
Ok, dostałem coś takiego:

Cytuj:
I sincerely regret the cancellation of your flight FR8031 from Warsaw Modlin to Palma on the 11/08/2018, which was due to operational reasons.

Accordingly, I wish to confirm that we are in the position to pay the applicable EU261 compensation. Our accounts department will process you a bank transfer in the amount of 3421.60 PLN (equivalent of €800; €400 for each passenger), in full and final settlement of your claim within 10 working days.

Furthermore, we will always make best efforts initially to accommodate you on an alternative Ryanair flight. However, if you choose to purchase a flight with another airline, without prior agreement with Ryanair, this may result in you being unable to recover the cost of that ticket from us.

In this case, since we have no record of you trying to contact us via our Live Chat or in our Call Centre, I cannot accede to your refund request for tickets with another airline and other expenses incurred.


Mimo wszystko chciałbym walczyć o 3200 zł za bilety Lufthansy. Faktycznie nie kontaktowałem się z ich czatem bo wiadomość o odwołaniu odczytałem przez telefon jadąc pociągiem o 2 w nocy. Internet ledwo działał a strona też nie jest jakoś super zoptymalizowana pod smartfony i sypała błędami jak tutaj: https://imgur.com/a/ih68EYq

Support telefoniczny zgodnie z ich informacją na stronie był czynny dopiero od 9 więc wziąłem co było najtaniej między Wrocławiem a Palmą (napisali błędnie o Modlinie) i odlatywało tego samego dnia. Są jeszcze jakieś argumenty którymi mogę się wesprzeć? Czy szanse na uzyskanie czegokolwiek ponad odszkodowanie są równe zeru? Ewentualnie - może mógłbym chociaż wydębić od nich zwrot za ich bilety (ok. 800 zł). Jakieś wskazówki osoby która przez to przechodziła? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1866 PostWysłany: 03 Wrz 2018 20:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Jeśli nie skorzystałeś z ich lotu i zamierzasz odpuścić zwrot za lot alternatywny to jak najbardziej masz prawo do zwrotu za niewykorzystane bilety FR.Jest na to ich formularz na stronie.https://refundclaims.ryanair.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1867 PostWysłany: 03 Wrz 2018 20:18 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 23
Rzeczywiście, chociaż pamiętam, że ten formularz blokuje mi dalsze roszczenia. Więc póki co będę ich jednak męczyć o zwrot. Czy moje argumenty (odwołanie na krótko przed wylotem, brka możliwości skorzystania z czatu, nieczynna infolinia) mają sens, czy raczej nie przejdą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1868 PostWysłany: 03 Wrz 2018 20:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Spróbuj jeszcze raz,ale raczej mała szansa ,że sami zmienią zdanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1869 PostWysłany: 03 Wrz 2018 21:37 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2333
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Odwołali lot nie zapewnili alternatywnego, kupiłeś bilety zastępcze uważam, że zwrot jak najbardziej Ci przysługuje poza odszkodowaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1870 PostWysłany: 05 Wrz 2018 23:06 

Rejestracja: 05 Wrz 2018
Posty: 1
Hej, potrzebuję rzeczywistej godziny startu z wro i lądowania w corfu- lot z dnia 18 sierpnia 2018 wrocław- korfu nr RR6409. Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1871 PostWysłany: 07 Wrz 2018 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Mam nadzieję, że pomogłem :)


Image
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga1501 lubi ten post.
Aga1501 uważa post za pomocny.
 
      
#1872 PostWysłany: 11 Wrz 2018 11:54 

Rejestracja: 13 Lip 2018
Posty: 1
-- 11 Wrz 2018 11:51 --

Witam wszystkich, Dziękuję za wszelkie informacje z tego forum, pozwoliły mi one na własną rękę odzyskać odszkodowanie od Ryanair za opóźniony lot WMI-CFU (Warszawa Modlin - Korfu Grecja) z dnia 12 lipca 2018r. lot FR8060, wylot miał być o g.11:55 (wylot odbył się o g.16.00 - ponad 4 godziny opóźnienia), przyczyna techniczna, wezwali podobno inżynierów do naprawy usterki. Dostałem zwrot 750euro (łącznie za trzy osoby, wypłata na konto w PLN) plus zwrot za napój kupiony na lotnisku. Wypełniłem pierwsze pismo do Ryanair dnia 15 lipca 2018r. (za pośrednictwem linka Claims Ryanair co niektórzy podawali na forum, oraz na emaile ryanair - zapytanieklientów i refund, wysłałem na wszystko co się dało, rachunek oczywiście też w jpg i opis sytuacji w pliku WORD), później wysyłałem jeszcze kilka emaili, po dwóch tygodniach Ryanair oddał tylko za napój. Po następnych email-ach wysłanych od nich, przeprosili, że w wyniku błędu administracyjnego nie wypłacili głównego odszkodowania. Cały czas odpisywali, że rozwiążą sprawę, a to w 10 dni, a to w 28 dni. Pod koniec sierpnia 2018r. dostałem na konto główne odszkodowanie w złotówkach - równowartość 750euro - lot mierzony po ortodromie WMI-CFU niecałe 1500km :) jeszcze kilkadziesiąt kilometrów i by było po 400euro x 3 :). Złożyłem też skargę do ULC w Warszawie listem poleconym na początku sierpnia i myślałem, że wypłata nastąpiła przez ponaglenie i decyzję ULC w Mojej sprawie. Jednak z ULC przyszło pismo teraz ok.7 września (po miesiącu od złożenia skargi), że wzywają mnie abym uzupełnił dokumenty. Złożyłem skargę tylko w moim imieniu i opisałem, że podróżowali ze mną na tej samej rezerwacji dwaj inni pasażerowie. Jednak do ULC trzeba wysłać od razu skargi wypełnione oddzielnie na każdego imennie czyli każdy pasażer wypełnia oddzielnie swoją skragę (za małoletniego rodzice wypełniają), a w przypadku małoletniego, trzeba nawet dosłać dodatkowo odpis skrócony aktu urodzenia :) (nie wiem czy xero czy oryginał, bym wysłał xero - najwyżej wezwą do uzupełnienia z art.64 kpa - ma się na uzupełnienie dokumentów tylko 7 dni). Jak coś to pytajcie, postaram się w miarę możliwości odpisać jak wyglądały inne szczegóły Mojej sprawy. Sami możecie odzyskać pieniądze, nie potrzeba Kancelarii czy innych pośredników czy agentów, to są Wasze pieniądze.

-- 11 Wrz 2018 11:54 --

aha...skarga do ULC nic nie dała, bo nawet nie była rozpatrzona, bo wezwali mnie na uzupełnienie dokumentów, więc Ryanair sam zwrócił pieniądze, po kilku ponaglających Moich emailach. Skargi złożonej przeze mnie w ULC nie będę w takim razie kontynuował...Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off
radoslaw.sz lubi ten post.
 
      
#1873 PostWysłany: 12 Wrz 2018 01:24 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 9
Dzień dobry, przebywam obecnie na Algarve i jutro, tj. 12.09 miałem wracać do domu. Dzień przed powrotem dostałem informacje o tym, że mój lot został odwołany. Następny możliwy lot jest w piątek 14.09 I dokonałem na niego rezerwacji bezpłatnej w ramach zmiany daty lotu przy odwołaniu pierwotnego połączenia. W związku z tym mogę liczyć na odszkodowanie plus koszty poniesione na nieplanowany, przedłużony nocleg? Przewoźnikiem jest Laudamotion- jest jakaś specjalna strona dedykowana ich sprawom, czy normalnie pisać przez skrzynki Ryanaira?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1874 PostWysłany: 12 Wrz 2018 09:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Poświęć chwilę i przeszukaj wątek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1875 PostWysłany: 12 Wrz 2018 09:45 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Swoją drogą Ryanair odwołał dzisiaj sporo lotów, zarówno z Tegel jak i z Schönefeld. Ktoś wie jaka jest tego przyczyna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1876 PostWysłany: 12 Wrz 2018 09:47 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Strajk niemieckich pilotów Ryanaira
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1877 PostWysłany: 12 Wrz 2018 09:51 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Dzięki. Sam też znalazłem. Czyli właśnie zarobiłem 800€ :)

https://www.berlin-airport.de/en/compan ... /index.php
https://www.express.co.uk/travel/articl ... y-walk-out
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1878 PostWysłany: 12 Wrz 2018 11:56 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
pomarzyc sobie mozesz
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#1879 PostWysłany: 12 Wrz 2018 11:58 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 23
Spróbować nie zaszkodzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1880 PostWysłany: 12 Wrz 2018 13:42 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@imdbmi to do mnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group