Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#1401 PostWysłany: 25 Cze 2018 09:10 

Rejestracja: 25 Cze 2018
Posty: 2
Witam,
wczoraj odwołano mój lot z Modlina do Kolonii. Po przejściu odprawy i oczekiwaniu przy bramkach do wyjścia, najpierw otrzymaliśmy informacje, że lot jest opóźniony o 1,5h, następnie, go odwołano.
Kolejny lot, jaki nam zaproponowano był dwa dni później, nie skorzystałam z tej opcji i musiałam wracać do domu, a to wygenerowało dodatkowe koszty. Bilet pkp 54 zł plus musiałam zakupić bilet autokarowy ze swojego miejsca zamieszkania do Kolonii, kolejne 260 zł.
I teraz mam pytanie (jestem kompletnie zielona w te klocki :)), czy mogę ubiegać się o odszkodowanie (i jak to najlepiej zrobić), plus zwrot za poniesione dodatkowe koszty (bilet pkp oraz bilet autokarowy do DE)? Dodam jeszcze,że nie miałam wykupionego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1402 PostWysłany: 25 Cze 2018 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Diot napisał(a):
I teraz mam pytanie (jestem kompletnie zielona w te klocki :)), czy mogę ubiegać się o odszkodowanie (i jak to najlepiej zrobić), plus zwrot za poniesione dodatkowe koszty (bilet pkp oraz bilet autokarowy do DE)? Dodam jeszcze,że nie miałam wykupionego ubezpieczenia.

Tak i tak.
Przewoźnik wypłaci Ci odszkodowanie jeśli odwołanie lotu nie nastąpiło z przyczyn niezależnych od niego. Czyli na przykład z powodu pogody nad Modlinem. Zgłoś wniosek przez ich stronie i zobacz co odpowiedzą. Czasami próbują wymigać się od tego podając niezasadne argumenty, ale prawdopodobnie przysługuje Ci odszkodowanie(250 euro na osobę).

Za poniesione przez Ciebie koszty na transport do Kolonii też przysługuje Ci zwrot, z tym że tu częściej ryanair stara się zbyć klientów. Zachowaj tylko rachunki i przedstaw je w korespondencji.

Formularze do odszkodowania i zwrotu kosztów masz na stronie rynaira, są też u góry tego wątku, jakbyś chciała bardziej swobodną formułę wypowiedzi(mail), to napisz na ich czat, podadzą adres.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1403 PostWysłany: 26 Cze 2018 13:16 

Rejestracja: 21 Wrz 2013
Posty: 66
Pabloo napisał(a):
Diot napisał(a):

Formularze do odszkodowania i zwrotu kosztów masz na stronie rynaira, są też u góry tego wątku, jakbyś chciała bardziej swobodną formułę wypowiedzi(mail), to napisz na ich czat, podadzą adres.


Nie mogłem zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali mi adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej.
zapytaniaklientow@ryanair.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1404 PostWysłany: 26 Cze 2018 19:06 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 3
WItam, 8 czerwca odwolano moj lot z Brukselli do Manchesteru. Zlozylam wniosek o zwort biletow oraz odszkodowanie. Dopiero dzis dostalam odpowiedz. Podobno odwolany lot zostal przez burze. Jednak tego dnia, pogoda byla idealna. I moim zdaniem jest to brzydkie klamstwo z ich strony. Co moge z tym zrobic?


We refer to your online claim dated 14/06/2018.

We sincerely regret the cancellation of your flight FR3223 from Brussels Charleroi to Manchester on the 08/06/2018, which was due to thunderstorms.

However, as this cancellation was for safety reasons and therefore outside Ryanair’s control, we regret to advise that no monetary compensation is due under EU Regulation 261/2004.

We note you have already received a full refund of your cancelled flight. Once this refund option has been accepted no further liability under EU261 arises.

We sincerely regret the inconvenience you encountered.

We trust this concludes matters and assure you of Ryanair’s best wishes.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1405 PostWysłany: 26 Cze 2018 19:09 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Ja dziś dostałem czek, 26 dni po rozpatrzeniu reklamacji, dwa miesiące od opóźnionego lotu... teraz tylko przebrnąć realizację czeku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1406 PostWysłany: 26 Cze 2018 19:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Matko kochana...

To się skontaktuj z ULC Belgii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1407 PostWysłany: 26 Cze 2018 19:18 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 3
ULC, wyskakuje mi jakas szkola tylko... w belgii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1408 PostWysłany: 26 Cze 2018 19:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@Magdalena Kruk
http://www.ulc.gov.pl/_download/kopp/20 ... bodies.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1409 PostWysłany: 26 Cze 2018 20:00 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 3
dziekuje. jakie mam szanse na odszkodowanie? Dalej na chat online wpieraja, ze burza mogla byc w manchesterze, jednak sprawdzilam pogode i nie bylo zadnej. Poza tym o burzach wiadomo wczesniej, lot odwolali gdzies 19.30 start mial byc 21.55
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1410 PostWysłany: 26 Cze 2018 20:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Szanse? Szklana kula mi się potłukła..;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1411 PostWysłany: 26 Cze 2018 20:15 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
ULC niech będzie sędzią. Jeśli się okaże, że odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair należy się wedle EU 261/2004 i pieniądze te nie zostaną Ci zwrócone na Twoje wezwanie ile Ci przysługuje, tyle pieniędzy niech ULC zasądzi od Ryanaira Jeśli się nie okaże, niech umorzy postępowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#1412 PostWysłany: 26 Cze 2018 20:53 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 12
Witam dzis minęło 30 dni od kiedy złożyłem wniosek o odszkodowanie za opóźniony o 4h lot z Porto do Madrytu..Nie otrzymałem od ryanaira zadnej odpowiedzi mimo poprawnego złozenia wniosku?Chyba juz nie ma sensu czekać i kierować sprawę gdzieś dalej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1413 PostWysłany: 26 Cze 2018 21:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Warto się jeszcze ostatecznie przypomnieć nadmieniając,że w razie braku szybkiej odp. kierujesz sprawę dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1414 PostWysłany: 27 Cze 2018 13:26 

Rejestracja: 21 Wrz 2013
Posty: 66
Czy ktoś może miał "przyjemność" odbić się od bramki w Poznaniu z powodu anulowania lotu FR2807 Poznań - Ateny 11.06.2018?

Krótko
Startujemy samochodem z Wro do Poznania o 3, parkujemy samochód na parkingu o 5, lot o 7:00 więc jest zapas. Dwa sygnały w telefonie, sms i mail z info że odwołany lot!
Przyczyna...hmm....Wystraszona Pani na lotnisku powiedziała że nie ma samolotu, na czacie info "trasa POPROSTU została odwołana" !!
Proponują lot 5 dni później do Salonik!
Szybka narada (4 osoby), plan jest, pakujemy się do samochodu i wracam do Wro. Tam szybko bookowanie i lecimy na Kraków. Wylot dnia następnego do Aten.

PS: 11.06 mieliśmy lecieć do Aten z Wrocławia ale anulowali lot 2 miesiące wcześniej!!! Straszny pech, dwa loty do Aten FR anulowane!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1415 PostWysłany: 28 Cze 2018 23:11 

Rejestracja: 22 Cze 2018
Posty: 2
Pabloo napisał(a):
Arkadiusz Szybisty napisał(a):
Witam. Chciałbym dowiedzieć sie co robić w moim przypadku.

Miałem planowo lot z Manchesteru do Rzeszowa lecz będąc już na lotnisku po kontroli i pod bramką godzinę przed odlotem dostałem maila ze lot odwołany. Siedząc jeszcze na lotnisku sprawdzałem opcje jakie daje mi Ryanair w aplikacji czyli "zmiana lotu" lub "zwrot kosztów". Chciałem zmienić lot na inny ale po kliknięciu w tą opcje nie działała (serwer strony nie odpowiadał). Więc nie tracąc czasu wykupiłem lot na następny dzień z Londynu do Rzeszowa.

Teraz moje pytania czy należy mi sie, a tak to jak to zrobić:
1. Jeżeli chcę ubiegać sie o zwrot kosztów lotu Londyn-Rzeszów?
2. Zwrot kosztów za wszystkie bilety pociągowe i autobusowe które poniosłem z racji odwołania lotu (mam wszystkie rachunki)
3. Odszkodowanie za lot Manchester-Rzeszów?


1. Tak(bo chodzi Ci o ten bilet, który kupiłeś w zamian pierwotnego lotu, na następny dzień, tak?)
2. Tak
3. Tak, chyba że przewoźnik „może dowieść, że odwołanie jest spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności, których nie można było uniknąć pomimo podjęcia wszelkich racjonalnych środków".

Ryanair utrudnia klientom dochodzenie swoich roszczeń i nie zamieszcza nigdzie formularza do zgłoszenia łatwo wszystkich swoich żądań. Na swojej stronie internetowej ma formularz do uzyskania odszkodowania za lot(w Twoim wypadku 400 euro) i tylko ten jest ewentualnie właściwy dla części Twojej sprawy, spośród zamieszczonych u góry tej strony na forum. Użyj czatu ryanaira i poproś tam o adres email służący zgłoszeniu reklamacji(czyli roszczenia z pytań 1 i 2). Jak coś to jest jeszcze adres: zapytaniaklientow@ryanair.com

Ryanair będzie Ci oczywiście mówił, że dwóch pierwszych roszczeń nie uznaje i nie wypłaci Ci za nie pieniędzy, ale jak nie będziesz ustępował i będziesz podpierał się właściwymi przepisami rozporządzenia 261/04 lub ewentualnie wyrokami sądów to w końcu to zrobi. Jakbyś potrzebował jeszcze jakiś konkretnych wskazówek, cytatów, to pisz.


Dostałem odpowiedź

We refer to your claim dated 22/06/2018. We sincerely regret the delay on your flight FR3202 on the 17/06/2018. We wish to confirm that a cheque for the sum of £348 (equivalent to 250€ per customer) has been authorised by Ryanair in full and final settlement of your claim under EU 261. Please allow 10 working days to receive this cheque to the above address.

Piszą o czeku, a wysyłałem im dane do przelewu. Co zrobić żeby wysłali na konto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1416 PostWysłany: 29 Cze 2018 08:22 

Rejestracja: 29 Cze 2018
Posty: 4
-- 29 Cze 2018 08:20 --

Wjtam
Arkadiusz Szybisty też dostałem identyczna odpowiedź 14.06.2018 o przyznaniu odszkodowania i że wypłaca w formie czemu, gdzie ja podałem im nr karty kredytowej z której płaciłem za lot. Od momentu otrzymania tejże informacji mieli 10 dni roboczych na wypłacenie pieniążków, które to minęły 27.6.2018.
Czy powinienem podjąć już jakieś działania ponaglajace i czy tak jak pytał o to Arkadiusz można zmienić jeszcze formę wypłaty tych środków?
Pozdrawiam
Michał

-- 29 Cze 2018 08:22 --

PS.
Czy pisząc do Ryanair ewentualne następne wiadomości mam pisać w języku angielskim, czy polski też będzie ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1417 PostWysłany: 29 Cze 2018 08:25 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Te ich informacje są niespójne ja tez dostałem maila ze 10 dni roboczych a jak sprawdzałem status sprawy na ich stronie to po kilku minutach przyszła informacja ze maja 28 dni roboczych na zapłatę, finalnie czek dotarł po 20 dniach kalendarzowych, teraz czekanie 4-6 tygodni na realizacje czeku.

Również próbowałem anulować czek z prośba o przelew na konto ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, finalnie dałem spokój bo ten czek to nie jest koniec świata i cierpliwie czekam aż Pekao SA zrealizuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1418 PostWysłany: 29 Cze 2018 10:30 

Rejestracja: 21 Wrz 2013
Posty: 66
Ile czekaliście na odpowiedź w sprawie rekompensaty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1419 PostWysłany: 29 Cze 2018 10:51 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Czekałem równy miesiąc na odpowiedz, w ostatnim możliwym dniu dostałem odpowiedz po przesłaniu maili przypominających.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1420 PostWysłany: 29 Cze 2018 10:57 

Rejestracja: 21 Wrz 2013
Posty: 66
No nic został tylko czekać....jeszcze 24 dni robocze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: najpiekniejszy oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group