Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#1381 PostWysłany: 21 Cze 2018 12:39 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
jutro mialem leciec na ibize .....dwie godziny temu dostalem maila


Dear Customer,

We sincerely apologise for the cancellation of your Laudamotion flight on 23rd June 2018, due to a French ATC Strike entirely outside of our control. There are two options available to you.

Your next steps are outlined below:

co mam zrobic? francuzi strajkuja? czy to ma cos do rzeczy odnosnie mojego lotu berlin -ibiza i mojego odszkodowania????
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#1382 PostWysłany: 21 Cze 2018 12:48 

Ma, zamknięta przestrzeń powietrzna i otrzymany przez FR wykaz lotów do anulowania
Zamieść we właściwym temacie, tam sporo wyjasniono
Spróbuj zamienić na czacie na inny lot/y
A i jutro jest 22.06
Góra
 PM off  
      
#1383 PostWysłany: 21 Cze 2018 13:01 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
ok. popitolilem. mialem w sobote leciec. to mialy byc moje urodziny na jeden dzien. w niedziele powrot,wiec nie oplaca mi sie cokolwiek zmieniac. po prostu kluby na ibizie musza jeszcze na mnie poczekac.

czyli z jakiegokolwiek odszkodowania nici??


Ostatnio edytowany przez Kian, 21 Cze 2018 13:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1384 PostWysłany: 21 Cze 2018 13:05 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Francja strajkuje zarówno 22.06 jak i 23.06
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1385 PostWysłany: 21 Cze 2018 13:07 

Od francy odszkodowania nie dostaniesz, co najwyżej zwrot za bilety
Podaj do sądu francuskich kontrolerów lotów :(
Góra
 PM off  
      
#1386 PostWysłany: 21 Cze 2018 13:09 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
zabojady wstretne :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1387 PostWysłany: 22 Cze 2018 00:48 

Rejestracja: 22 Cze 2018
Posty: 2
Witam. Chciałbym dowiedzieć sie co robić w moim przypadku.

Miałem planowo lot z Manchesteru do Rzeszowa lecz będąc już na lotnisku po kontroli i pod bramką godzinę przed odlotem dostałem maila ze lot odwołany. Siedząc jeszcze na lotnisku sprawdzałem opcje jakie daje mi Ryanair w aplikacji czyli "zmiana lotu" lub "zwrot kosztów". Chciałem zmienić lot na inny ale po kliknięciu w tą opcje nie działała (serwer strony nie odpowiadał). Więc nie tracąc czasu wykupiłem lot na następny dzień z Londynu do Rzeszowa.

Teraz moje pytania czy należy mi sie, a tak to jak to zrobić:
1. Jeżeli chcę ubiegać sie o zwrot kosztów lotu Londyn-Rzeszów?
2. Zwrot kosztów za wszystkie bilety pociągowe i autobusowe które poniosłem z racji odwołania lotu (mam wszystkie rachunki)
3. Odszkodowanie za lot Manchester-Rzeszów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1388 PostWysłany: 22 Cze 2018 08:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Arkadiusz Szybisty 1.Tak.W wikipoście u góry masz link do wniosku.2.Sprawa dyskusyjna,możesz spróbować, też link do formularza j.w 3.Liczy się przyczyna odwołania ,pisać możesz najwyżej uzasadnią z jakiego powodu się nie należy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1389 PostWysłany: 22 Cze 2018 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Na jaki e-mail im napisałeś?

Cytuj:
I wish to confirm that a compensation cheque has been authorised


Czy to oznacza, że chcą wystawić czek? Gdzie im napisać, żeby spadali z tym na drzewo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1390 PostWysłany: 22 Cze 2018 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Arkadiusz Szybisty napisał(a):
Witam. Chciałbym dowiedzieć sie co robić w moim przypadku.

Miałem planowo lot z Manchesteru do Rzeszowa lecz będąc już na lotnisku po kontroli i pod bramką godzinę przed odlotem dostałem maila ze lot odwołany. Siedząc jeszcze na lotnisku sprawdzałem opcje jakie daje mi Ryanair w aplikacji czyli "zmiana lotu" lub "zwrot kosztów". Chciałem zmienić lot na inny ale po kliknięciu w tą opcje nie działała (serwer strony nie odpowiadał). Więc nie tracąc czasu wykupiłem lot na następny dzień z Londynu do Rzeszowa.

Teraz moje pytania czy należy mi sie, a tak to jak to zrobić:
1. Jeżeli chcę ubiegać sie o zwrot kosztów lotu Londyn-Rzeszów?
2. Zwrot kosztów za wszystkie bilety pociągowe i autobusowe które poniosłem z racji odwołania lotu (mam wszystkie rachunki)
3. Odszkodowanie za lot Manchester-Rzeszów?


1. Tak(bo chodzi Ci o ten bilet, który kupiłeś w zamian pierwotnego lotu, na następny dzień, tak?)
2. Tak
3. Tak, chyba że przewoźnik „może dowieść, że odwołanie jest spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności, których nie można było uniknąć pomimo podjęcia wszelkich racjonalnych środków".

Ryanair utrudnia klientom dochodzenie swoich roszczeń i nie zamieszcza nigdzie formularza do zgłoszenia łatwo wszystkich swoich żądań. Na swojej stronie internetowej ma formularz do uzyskania odszkodowania za lot(w Twoim wypadku 400 euro) i tylko ten jest ewentualnie właściwy dla części Twojej sprawy, spośród zamieszczonych u góry tej strony na forum. Użyj czatu ryanaira i poproś tam o adres email służący zgłoszeniu reklamacji(czyli roszczenia z pytań 1 i 2). Jak coś to jest jeszcze adres: zapytaniaklientow@ryanair.com

Ryanair będzie Ci oczywiście mówił, że dwóch pierwszych roszczeń nie uznaje i nie wypłaci Ci za nie pieniędzy, ale jak nie będziesz ustępował i będziesz podpierał się właściwymi przepisami rozporządzenia 261/04 lub ewentualnie wyrokami sądów to w końcu to zrobi. Jakbyś potrzebował jeszcze jakiś konkretnych wskazówek, cytatów, to pisz.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 uważa post za pomocny.
 
      
#1391 PostWysłany: 22 Cze 2018 12:44 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Kian napisał(a):
jutro mialem leciec na ibize .....dwie godziny temu dostalem maila


Dear Customer,

We sincerely apologise for the cancellation of your Laudamotion flight on 23rd June 2018, due to a French ATC Strike entirely outside of our control. There are two options available to you.

Your next steps are outlined below:

co mam zrobic? francuzi strajkuja? czy to ma cos do rzeczy odnosnie mojego lotu berlin -ibiza i mojego odszkodowania????


jeszcze jedno pytanie. w zamian za skasowany lot txl-ibz proponowali w tym samym dniu DUS-IBZ- ten lot jest bez zaklocen. dlaczego problem lotu na ibize dotyczy tylko TXL a nie DUS? czy lot z DUS leci trasa omijajac Francje? czy lot z TXL nie mogl poleciec normalnie omijajac Francje czy byloby to zbyt skomplikowane?
zona pyta a nie wiem jak wytlumaczyc :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1392 PostWysłany: 22 Cze 2018 15:24 

Anonymous napisał(a):
Kian napisał(a):
Kian napisał(a):
jutro mialem leciec na ibize .....dwie godziny temu dostalem maila


Dear Customer,

We sincerely apologise for the cancellation of your Laudamotion flight on 23rd June 2018, due to a French ATC Strike entirely outside of our control. There are two options available to you.

Your next steps are outlined below:

co mam zrobic? francuzi strajkuja? czy to ma cos do rzeczy odnosnie mojego lotu berlin -ibiza i mojego odszkodowania????


jeszcze jedno pytanie. w zamian za skasowany lot txl-ibz proponowali w tym samym dniu DUS-IBZ- ten lot jest bez zaklocen. dlaczego problem lotu na ibize dotyczy tylko TXL a nie DUS? czy lot z DUS leci trasa omijajac Francje? czy lot z TXL nie mogl poleciec normalnie omijajac Francje czy byloby to zbyt skomplikowane?
zona pyta a nie wiem jak wytlumaczyc :D





Jakby to ci wytłumaczyć, by i zona zrozumiała: anulują przeważnie część lotów w danym zakresie czasu i głównie FR dostaje listę lotów do odwołania na której jest Berlin - Ibiza, a nie ma Dusseldorf Ibiza (głównym powodem strajków jest jak twierdzą zbyt małe płace do liczby lotów i zbyt nadmierna liczba lotów w ich przestrzeni powietrznej)

post 164 i-inne-utrudnienia-w-ruchu-zbiorczy,15,12038&p=782207&hilit=tak+to+wygl%C4%85da#p782207


Drugim sposobem "strajkowania" jest anulowanie wszystkich lotów w danym zakresie czasu np. 10-14 i wtedy Berlin - Ibiza oraz Dusseldorf Ibiza zostają anulowane

Teraz chyba zrozumie ;)
Góra
 PM off  
      
#1393 PostWysłany: 23 Cze 2018 17:52 

Rejestracja: 22 Cze 2018
Posty: 1
Cześć,

Jestem w trakcie "przygody" z Ryanair odnośnie odwołanego lotu. Opisze swoją sytuację być może komuś się przyda, liczę także na jakieś podpowiedzi co dalej... :)

Dnia 04.06 Ryanair odwołał mój lot 3h przed wylotem z Wrocławia na Kretę wraz z 3 osobami towarzyszącymi skorzystaliśmy z propozycji obsługi lotniska i następnego dnia tzn. 05.06 udaliśmy się do Brukseli, a następnie do Chani na Kretę - wszystko w ramach ceny pierwotnego biletu. Ze względu na to iż jesteśmy z Poznania musieliśmy skorzystać z noclegu w hotelu koło lotniska także pierwsza noc w wykupionym hotelu na Krecie nam przepadła...
Po powrocie z urlopu zgłosiłem sprawę o zwrot kosztów noclegu i odszkodowanie. Rezerwacje razem na 4 osoby - wszystkie pojedyncze i tutaj zaczyna się zabawa... :)

1 osoba - Otrzymała odszkodowanie 400 euro + zwrot kosztów noclegu w hotelu w Wrocławiu - Płatność czek...
2 osoba - Odszkodowanie 250 euro + zwrot kosztów hotelu w Wrocławiu - Zwrot pieniędzy na konto.
3 osoba - Odszkodowanie 400 euro bez zwrotów kosztu hotelu - Zwrot pieniędzy na konto.
4 osoba - Czyli ja, nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi...

Pytanie.

Jak to jest że Ryanair przyznaje różne odszkodowanie w takim samym przypadku? Każdy z nas został poszkodowany przez odwołany lot i każdy z osobną opłacił hotel w Wrocławiu na taką samą kwotę...
Druga rzecz, domagamy się zwrotów kosztu pierwszego noclegu z dnia 04.06/05.06 na Krecie - Przez odwołany lot pierwsza noc w hotelu na Krecie nam przepadła, dlaczego i czy Ryanair musi nam pokryć koszt tego zakwaterowania?

Dzięki za wszelkie sugestię i dam znać co dalej. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1394 PostWysłany: 23 Cze 2018 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Osoba 2 powinna napisać im, że brakuje jeszcze 150eur.
Osoba 3, że mają oddać za hotel.
Osoba 4 może jeszcze poczekać, bo zwrot może trwać do 30 dni roboczych (ale warto im się przypomnieć mailowo na zapytaniaklientow@ryanair.com lub na czacie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1395 PostWysłany: 23 Cze 2018 20:17 

Rejestracja: 13 Cze 2018
Posty: 6
radziu89 napisał(a):
czat się zasłania 30 dniami roboczymi, bo właśnie skończyłem z nimi rozmowę, no nic pozostaje tylko czekać, tutaj koleżanki wyżej 30 dni roboczych mija dopiero 22 czerwca więc teoretycznie mają jeszcze czas i pewnie będą przedłużać (płynność finansowa) czy ktoś dostał od nich pieniądze szybciej? albo po tych 30 dniach nie zapłacili i trzeba było pisać do ULC ?


Odczekali równiuteńkie 30 dni roboczych i wczoraj, czyli tak jak uprzedzałeś 22 odpisali. Reklamację zatwierdzili i z tego co zrozumiałam mają ją wysłać nie na konto, a na adres jaki podałam w formularzu. W sumie jestem trochę zaskoczona, bo myślałam że zawsze wysyłają na konto. Ale może chodzi o fakt że ono nie jest moje tylko mojego brata ;)
Niemniej, w przeciągu 21-25 powinnam dostać od nich 400€, czyli jestem uspokojona i usatysfakcjonowana :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1396 PostWysłany: 23 Cze 2018 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Tylko jeśli ktoś otrzymał czek, a dowiedz się czy Tobie też nie chcą wysłać, to w Polsce nie jest tak łatwo go spieniężyć. Nawet na fly4free ktoś to opisywał:
https://www.fly4free.pl/ryanair-jak-zrealizowac-czek-za-opozniony-lot/

Napisz do nich, że żądasz wpłaty na konto, bo możesz stracić czas albo i dodatkowo pieniądze.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1397 PostWysłany: 23 Cze 2018 21:33 

Rejestracja: 13 Cze 2018
Posty: 6
Faktycznie chodzi o czek. Przeczytałam artykuł i przyznaję ze straciłam entuzjazm. Dzięki za uprzedzenie!
Lepiej będzie odpisać bezpośrednio na maila czy spróbować porozumieć się z nimi w tej sprawie przez czat? Bo raczej nie mają formularza "zmiana formy wypłacania odszkodowań" :D
Teraz tylko się boję że będę musiała jednak podać konto brata a nie swoje, a przyznam że wolałabym jednak tego uniknąć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1398 PostWysłany: 23 Cze 2018 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Na czasie podobno się tym nie zajmują (albo konsultant miał zły dzień i tak odpowiedział).
Pod tym adresem podobno można zgłaszać tego typu "prośby": cs.webform@ryanair.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1399 PostWysłany: 23 Cze 2018 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Najlepiej tak jak się do tej pory dogadywałaś, przez maila.
Domyślnie ryanair wypłaca pieniądze na konto, z którego zostały opłacone bilety i nie wiem czy nawet na prośbę to zmieni.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1400 PostWysłany: 23 Cze 2018 23:43 

Czy na forum jest ktoś co 10 czerwca o 21,35 odwołał lot Ryanair z Krakowa do Burgas i wszystkich pozostawił na przysłowiowym lodzie. Odwołanie nastąpiło po 30 min od planowego wylotu z powodu szalejącej burzy ,wiec zapytam co zrobili inni co mieli lecieć tym rejsem?
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group