Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#1041 PostWysłany: 17 Gru 2017 20:41 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 411
niebieski
Proszę tylko o potwierdzenie bardziej wtajemniczonych czy należy mi się odszkodowanie za odwołany lot i koszty dodatkowego noclegu, wyżywienia i transportu.
Wg mnie - po przeczytaniu rozporządzenia - tak.

Opis sytuacji:
Mieliśmy lecieć do Wrocławia z Bergamo w piątek 15.12 o godz. 13.55 - dostaliśmy e-maila od Ryanaira dzień wcześniej koło g.21, że niestety nasz lot został odwołany.
Dowiedziałem się na livechacie Ryanaira, że niektóre loty od g. 13 do g. 17 w ten dzień (15.12) zostają odwołane ze względu na strajk ich pilotów.

Najwcześniejszy lot do Polski był dopiero w sobotę o g. 21.10 - do Modlina.
W ten dzień był też wylot do Modlina, ale samolot był już w całości zapełniony, to samo chyba wylot do Krakowa.
Musieliśmy jeszcze zatrudnić kumpla, żeby po nas przyjechał o g. 23.30, we Wrocławiu byliśmy dopiero o godzinie 3.30 w niedzielę.
Inna sprawa, że musieliśmy wziąć dodatkowy nocleg w Bergamo + koszty życia przez ten dodatkowy dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
jorgos lubi ten post.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#1042 PostWysłany: 17 Gru 2017 20:46 

xyrxis napisał(a):
Jako ze temat jutrzejszego strajku we Wloszech bardzo mnie interesuje to dokopalem sie do takiej informacji na Irlandzkiej wersji ryanair.com:

Due to an Italian Air Traffic Controllers strike on Friday (15 Dec), we regret we have been forced to cancel a small number of flights at Milan Bergamo, Pisa, Rome (CIA) and Treviso airports.

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/travel-updates/italian-atc-strike


Z innego tematu o strajkach, poza odszkodowaniem wszystko to co piszesz

Czemu Ryanair nie pomógł przy zmianie lotu w sprawie hotelu?
Góra
 PM off  
      
#1043 PostWysłany: 17 Gru 2017 20:49 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Strajk własnych pracowników nie wyłącza odpowiedzialności linii,więc pisz o zwrot kosztów i odszkodowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1044 PostWysłany: 17 Gru 2017 20:53 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 411
niebieski
Anonymous napisał(a):
xyrxis napisał(a):
Jako ze temat jutrzejszego strajku we Wloszech bardzo mnie interesuje to dokopalem sie do takiej informacji na Irlandzkiej wersji ryanair.com:

Due to an Italian Air Traffic Controllers strike on Friday (15 Dec), we regret we have been forced to cancel a small number of flights at Milan Bergamo, Pisa, Rome (CIA) and Treviso airports.

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/travel-updates/italian-atc-strike


Z innego tematu o strajkach, poza odszkodowaniem wszystko to co piszesz

Czemu Ryanair nie pomógł przy zmianie lotu w sprawie hotelu?

Nie pomógł bo już livechat i infolinia nie działały, a chcieliśmy od razu mieć w tym samym miejscu (przedłużyliśmy nocleg o kolejną dobę).

Odnośnie strajku właśnie na stronie Ryanaira była informacja o pracownikach kontroli lotów, natomiast na livechacie uzyskałem informację, że ten konkretny lot się nie odbędzie ze względu na strajk pracowników Ryanaira (mam zrzut), stąd wydaje mi się zasadna prośba o odszkodowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1045 PostWysłany: 17 Gru 2017 20:57 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Dość istotne jest,by potwierdziła się informacja udzielona na czacie.Sam zrzut może nie wystarczyć,czasami pracownik jest niedoinformowany ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1046 PostWysłany: 17 Gru 2017 21:00 

kamnowacki napisał(a):


Odnośnie strajku właśnie na stronie Ryanaira była informacja o pracownikach kontroli lotów, natomiast na livechacie uzyskałem informację, że ten konkretny lot się nie odbędzie ze względu na strajk pracowników Ryanaira (mam zrzut), stąd wydaje mi się zasadna prośba o odszkodowanie.


To pisz: reklamacja Ryanair i ewentualnie potem skarga włoski odpowiednik ULC

Ja stawiam na strajk włoskich kontrolerów lotu, też mi odwołano lot w Bergamo w 2016r. w piątek pomiędzy 10-14 odwołane kilkanaście lotów wyłącznie Ryanair
Góra
 PM off  
      
#1047 PostWysłany: 17 Gru 2017 21:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Anonymous napisał(a):
kamnowacki napisał(a):



Ja stawiam na strajk włoskich kontrolerów lotu, też mi odwołano lot w Bergamo w 2016r. w piątek pomiędzy 10-14 odwołane kilkanaście lotów wyłącznie Ryanair

Jeśli tylko loty Ryanaira były odwołane to chyba jednak nie strajk kontrolerów ,no chyba,że FR im podpadła lub inne linie w tych godzinach nie były w rozkładzie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1048 PostWysłany: 17 Gru 2017 21:14 

Nie znalazłaś się zapewne w takich okolicznościach i zapewne nie wiesz, że dlatego Ryanair ponieważ:
- włoscy i francuscy bardzo nie lubią, a wręcz nienawidzą Ryanair z powodu jak twierdzą rozpowszechnienia taniego latania i tym samym znacznego zwiększenia zakresu pracy przy niewiele większej pensji
- Ryanair to czołowa jedna z większych linii lotniczych, a porty lotnicze jak Bergamo to ich główne lotniska

No i strajku włoskich pilotów Ryanair nie potwierdzono, w przeciwieństwie do kolejnego strajku kontrolerów lotów

A i post wcześniej napisałem, że jak chce to niech walczy o pełną pulę
Góra
 PM off  
      
#1049 PostWysłany: 17 Gru 2017 21:17 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 411
niebieski
Ok, spróbuję pełną pulę, dzięki.

Tutaj info np.:
https://www.thelocal.it/20171207/ryanai ... ecember-15

Ryanair pilots and flight attendants in Italy are to go on a four-hour strike on December 15th, a union announced on Wednesday, a threat shrugged off by the Irish airline.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#1050 PostWysłany: 17 Gru 2017 21:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
To,że Bergamo jest jednym z głównych lotnisk FR wiedziałam,a że podpadł kontrolerom przeczuwałam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1051 PostWysłany: 17 Gru 2017 21:31 

kamnowacki napisał(a):
Ok, spróbuję pełną pulę, dzięki.

Tutaj info np.:
https://www.thelocal.it/20171207/ryanai ... ecember-15

Ryanair pilots and flight attendants in Italy are to go on a four-hour strike on December 15th, a union announced on Wednesday, a threat shrugged off by the Irish airline.



Z życia i "rzeczywistości":

Lot z 15.12.2017r. planowany wylot o 14:00 liniami Wizzair odwołany, ten po 13 przesunięty po 17 czyli na "po strajku kontrolerów"

https://www.flightradar24.com/data/flights/w64352

canceled- anulowany, odwołany

Załączniki:
Wizzair z Bergamo 15.12 o 13.PNG
Wizzair z Bergamo 15.12 o 13.PNG [ 29.48 KiB | Obejrzany 1433 razy ]
Wizzair z Bergamo 15.12 o 14.PNG
Wizzair z Bergamo 15.12 o 14.PNG [ 18.71 KiB | Obejrzany 1440 razy ]
Góra
 PM off  
      
#1052 PostWysłany: 17 Gru 2017 22:21 

Rejestracja: 01 Lis 2017
Posty: 3
Po 1,5 miesiąca od złożeniu wniosku i paru monitach kolega w końcu dostał odpowiedź na @ że uznają naszą reklamację i wypłacą kwotę 5782,08 PLN - tylko proszą o podanie nru konta. Po 1 zastanawia mnie po jakim kursie oni to wyliczyli, skoro na rezerwacji były 4 osoby i nijak 4x400 Euro tak nie wychodzi, a po 2 jakim cudem nie mają numeru konta, skoro kolega wypełniając wniosek podał im wszystko, chyba tylko o numerze buta zapomniał ;) Wisienką na torcie jest fakt że chcą żeby im to uzupełnić przez complainttracker który od wczoraj nie działa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1053 PostWysłany: 19 Gru 2017 01:35 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
adriano_m napisał(a):
Witam.

Mój lot z FRA do KRK w niedzielę 10 grudnia został odwołany. Na lotnisku żadnej pomocy (inny lot, hotel, jedzenie) więc wróciliśmy Flixbusem do Krakowa (około 16 godzin :( ). Po powrocie wysłałem do Ryanaira wniosek o zwrot kosztów, które poniosłem (bus, jedzenie, nawet extra dzień parkingu w Balicach) oraz o odszkodowanie za odwołany lot.

Dzisiaj dostałem odpowiedź, że zwrócą mi kasę za busa, jedzenie i parking (minus pierwotna cena biletów odwołanego lotu) ale niestety napisali, że odszkodowanie się nie należy bo był śnieg i to nie ich wina. Czekam, aż zwrócona kasa wpłynie na konto, ale równocześnie piszę odwołanie ws. odszkodowania bo na lotnisku lądowały i startowały w tym czasie inne samoloty, a nasz samolot stał na lotnisku (w sumie przez ich głupotę wsadzili nas do autobusu i zawieźli na płytę lotniska pod jakiś samolot gdzie nikogo nie było).

Szanse pewnie są małe, ale dlaczego mam nie spróbować.


Mógłbyś napisać gdzie składałeś reklamację? Czy robiłeś to poprzez formularz polski czy angielski?

Ja wczoraj napisałem reklamację z prośbą o zwrot kosztów alternatywnej podróży, noclegu i wyżywienia. Odpisali mi, że mi nic nie przysługuje bo nie uzgodniłem tego z przewoźnikiem. Bez komentarza.
Nie chcę od nich żadnego odszkodowania, ale miałem nadzieję, że zwrócą mi choćby koszty alternatywnej podróży. Nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. Dalsze kroki to skarga do Urzędu Lotnictwa Cywilnego? Składał ktoś, jak to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1054 PostWysłany: 19 Gru 2017 08:57 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
-- 19 Gru 2017 07:55 --

wozniak_b napisał(a):
Po 1,5 miesiąca od złożeniu wniosku i paru monitach kolega w końcu dostał odpowiedź na @ że uznają naszą reklamację i wypłacą kwotę 5782,08 PLN - tylko proszą o podanie nru konta. Po 1 zastanawia mnie po jakim kursie oni to wyliczyli, skoro na rezerwacji były 4 osoby i nijak 4x400 Euro tak nie wychodzi, a po 2 jakim cudem nie mają numeru konta, skoro kolega wypełniając wniosek podał im wszystko, chyba tylko o numerze buta zapomniał ;) Wisienką na torcie jest fakt że chcą żeby im to uzupełnić przez complainttracker który od wczoraj nie działa ;)

Typowa dla FR gra na zwłokę. Każdego proszą powtórnie o podanie numeru konta.

-- 19 Gru 2017 07:57 --

kamnowacki napisał(a):
Ok, spróbuję pełną pulę, dzięki.

Tutaj info np.:
https://www.thelocal.it/20171207/ryanai ... ecember-15

Ryanair pilots and flight attendants in Italy are to go on a four-hour strike on December 15th, a union announced on Wednesday, a threat shrugged off by the Irish airline.

Spróbuj, tylko nie licz na to, że włoski ULC kiedykolwiek ci odpowie, pewnie w momencie wpłynięcia do nich twojej sprawy, po chwili ląduje on w koszu :D
Ja czekam juz kilka lat na odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1055 PostWysłany: 19 Gru 2017 12:37 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
Dostałem po ponad 3 miesiącach czek na 250 euro od Ryanaira.
Próbowałem zrealizować w PKO, początkowo wyglądało w porządku, ale teraz otrzymałem informację, że realizują czeki wartości od 500 dolarów w górę.
Czy jest w Polsce jakiś bank, który to zrealizuje, czy o odszkodowaniu mogę zapomnieć a ten czek to makulatura w Polsce?
Komuś się udało w jakimś banku?

Wcześniej dodałem pytanie w osobnym wątku dot. czeków, ale jest on martwy. Jeśli ktoś miał teraz problem z Ryanairem i wypłatą odszkodowania to proszę o kontynuację wątku w:

Realizacja czeków Ryanair


Ostatnio edytowany przez kosik, 19 Gru 2017 14:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1056 PostWysłany: 19 Gru 2017 12:49 

Nie ma to jak pomyśleć, że jest się pierwszym z takim problemem

czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698&p=1016184&hilit=czek+ryanair#p1016184
Góra
 PM off
becek lubi ten post.
kosik uważa post za pomocny.
 
      
#1057 PostWysłany: 27 Gru 2017 21:11 

Rejestracja: 08 Lis 2017
Posty: 9
-- 27 Gru 2017 21:06 --

jacek96 napisał(a):
@malkus Przecież inny pracownik nie zanegował decyzji pierwszego pracownika.
Ten pierwszy nie wydał decyzji, bo nie był kompetentny do tego. Poinformował jedynie o możliwości, co nigdy nie równa się automatycznie decyzji pozytywnej.

Jesli wina przewoźnika jest wylaczona, to nawet przed sądem nie uzyskasz odszkodowania za utracony nocleg w miejscu docelowym, od takich przypadków jest ubezpieczenie!!

Zgode na alternatywny lot uzyskujemy poprzez każdy kanał. Dobrze zachować nagranie rozmowy lub zrzut czatu.
Oczywiście bez zgody możesz zakupić bilet, ale wtedy najcześciej dochodzenie zwrotu do ew.wyegzekwowania na drodze sadowej.


Jacku... moim zdaniem ZDECYDOWANIE jeden pracownik zaprzeczyl drugiemu. Nie pisalem o zgodzie na alternatywne bilety, bo bylo dla mnie OCZYWISTE, ze w ciagu 1 czy 2h nie bede w stanie miec podkladki ze godza sie na zakup alternatywnych biletow.
W poprzednim poscie pisalem natomiast, ze czlowiek na czacie napisal, ze mam zlozyc osobne reklamacje na:
1 - zwrot kosztu zakupionych biletow
2 - roszczenie o odszkodowanie i rekompensate

tymczasem w jednej z 4 odpowiedzi na reklamacje (4 rozne bo 4 rezerwacje i 4 tez roznie merytorycznie odpowiedzi przyszly)
napisali ze fakt iz oddali mi kase za lot, ktory zostal anulowany = brak mozliwosci roszczenia o odszkodowanie czy rekompensate
CYTUJE - 3. Full Refund - once this refund option has been accepted, no further liability under EU261 arises.

dla mnie to CELOWE wprowadzenie w blad. Wyplacimy Ci pkt 1, to juz nie mozesz sie ubiegac o pkt 2

PS.Nie znam produktu ubezpieczeniowego, ktore w takim wypadku by mnie ratowalo... jesli znasz Jacku podaj namiar. Ubezpieczenie podrozne mialem, ale ugranie cos z niego w tym wypadku tez graniczy z cudem.

-- 27 Gru 2017 21:11 --

czy udalo Wam sie kiedykolwiek dostac potwierdzenie statusu lotu od obslugi lotniska?
Inaczej mowiac czy np lotnisko w Dusseldorfie moze wystawic papier ze tego i tego dnia, taki a taki lot mial tyle i tyle opoznienie z powodu XYZ?

PS.W mojej przygodzie z 10.10 bilety ryanair zastapilem Eurowingiem... WRO-DUS-PMI. Lot z DUS-PMI mial 6h opoznienia i po 6tyg Eurowings mi odpisal, ze ma mnie w powazaniu, bo opoznienie bylo przez strajk...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1058 PostWysłany: 27 Gru 2017 21:20 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
OK, nie będę wnikać. Masz zastrzeżenia pisz reklamację. Odrzuca, to skargę składaj,zamiast czas tu tracić.
Każdy moloch szanuje klienta o tyle, o ile leży to w interesie firmy. Nie ty pierwszy, ani ostatni, którego nienalezycie potraktowali ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1059 PostWysłany: 27 Gru 2017 21:56 

Rejestracja: 08 Lis 2017
Posty: 9
jacku... jak najbardziej pisze reklamacje i odwolania.
Jestem swiadomy "taniego latania", ale nie rozumiem tylko jakim sposobem mozesz uwazac, ze nie wprowadzaja bezczelnie w blad?
No chyba ze ja cos zle rozumiem - stad draze temat z Toba :)

Przed chwila czekalem 40min na czacie, zeby sie dowiedziec ze status reklamacji moge sprawdzic pod linkiem.
Niestety poinformowalem Pani Renate z czata ze pod owym linkiem moja reklamacja nie istnieje... i po 5min milczenia Pani napisala, zebym sie spodziewal odpowiedzi w ciagu tygodnia. Zadalem Jej dodatkowe pytanie czy na wszystkie 4 reklamacje odpisza... to po 10min pojawila sie odpowiedz na sekunde i zamkne sie czat.
Takze ani nie wiem co odpisala, ani nie mam jak zapisac/zarchiwizowac czatu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1060 PostWysłany: 28 Gru 2017 12:51 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
Czy ktoś wie jak z mobilnej karty Ryanair można uzyskać papierową wersję po odbyciu lotu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group