Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Gru 2013 18:00 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Czy w nowej szacie graficznej FR zniknęła możliwość zobaczenia składowych ceny biletu?
Wydaje mi się, że jakiś czas temu już po wejściu nowej szaty była taka opcja, teraz nie mogę jej odnaleźć, nawet przejście do ostatniego kroku rezerwacji nie pokazuje tych składowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 15 Gru 2013 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Wydaje mi się, że na stałe się tego pozbyli, ponieważ sam też chciałem to sprawdzić i nie mogłem nic znaleźć.
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Gru 2013 23:38 

też zauważyłem w/w zmianę (zainteresowanie tą zmianę wynika z faktu posiadania karty kredytowej BPH Ryanair, gdzie za zakupy otrzymuje się vouchery na zakup biletów ryanair, opłaca się jedynie kwotę podatków - po otrzymaniu takiego vouchera dam znać czy pokaże kwotę kiedyś wyszczególnionych: Taxes, Fees & Charges)
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Gru 2013 23:53 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
No właśnie w jednym przypadku cena biletu = opłacie za transport (przy tych najniższych), w innym może wynosić 1zł a reszta to podatki i inne opłaty. Zrobili na szaro osoby z voucherami będzie sporo loterii ; (
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Gru 2013 01:15 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Jeżeli ktoś potrzebuje informacji o składowych ceny biletu to mam do tych informacji stały dostęp. Wystarczy pw/email i bez problemu pomogę.
Ogólnie mogę napisać, że obecnie zdecydowana większość cen biletów w Ryanair składa się z dwóch elementów: 1) opłata administracyjna 33zł 2) Taryfa reszta.
Chętnie dowiem się jak vouchery "na podatki" działają po tych zmianach.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Sty 2014 00:26 

Rejestracja: 30 Sty 2014
Posty: 57
maciejwroclaw, zastanawiam się nad pozyskaniem karty kredytowej BPH VISA Ryanair.
Mówisz, że masz dostęp do składowych ceny. Czy zwykły śmiertelnik (jak ja) może gdzieś sprawdzić te składniki?
Przykład: lot KRK-GIRONA 8.04 kosztuje 147 PLN i powrót 12.04: 249 PLN (w sumie 396 PLN).
Ile wynoszą opłaty i podatki w tych dwóch cenach, a ile opłata za transport (z której można być zwolnionym dzięki karcie BPH)?
Karta kosztuje 85 zł rocznie, więc jeśli opłata za transport w dwie strony wynosi więcej (np. 285 PLN), to opłaca się wziąć tę kartę nawet dla jednej wycieczki i zarobić na czysto 200 PLN.
Z góry dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Sty 2014 11:18 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
bartcym, obawiam się, że ciężko będzie sprawdzić Ci te szczegóły. Nie wymaga to bycia nieśmiertelnym, ale bezpośrednio na stronie Ryana ani na żadnej innej znanej mi publicznej witrynie tej informacji nie ma.
Sprawdziłem podane przez Ciebie daty i tak jak pisałem w poście wyżej obie te ceny (a być może i wszystkie już w systemie Ryana) składają się z dwóch elementów: 1) opłaty administracyjnej 33 zł i 2) taryfa (pozostała kwota).
Stąd też było moje pytanie, które ponawiam - jak działają na wprowadzone zmiany (tj. brak wyświetlania składowych cen na stronie Ryana) omawiane vouchery?
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sty 2014 12:52 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
maciejwroclaw napisał(a):
bartcym, obawiam się, że ciężko będzie sprawdzić Ci te szczegóły. Nie wymaga to bycia nieśmiertelnym, ale bezpośrednio na stronie Ryana ani na żadnej innej znanej mi publicznej witrynie tej informacji nie ma.
Sprawdziłem podane przez Ciebie daty i tak jak pisałem w poście wyżej obie te ceny (a być może i wszystkie już w systemie Ryana) składają się z dwóch elementów: 1) opłaty administracyjnej 33 zł i 2) taryfa (pozostała kwota).
Stąd też było moje pytanie, które ponawiam - jak działają na wprowadzone zmiany (tj. brak wyświetlania składowych cen na stronie Ryana) omawiane vouchery?


Gdyby cała reszta byłą opłatą za transport to pod kątem voucherów byłoby dobrą wiadomością, bo mogłyby vouchery zbijać całą tę kwotę.
Ostatnie pytania Maćka w tym kontekście bardzo zasadne, czy Ktoś kto rezerwował może dać znać jak to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Sty 2014 12:57 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Maciej zobacz w systemie czy dla lotów pow 240 zł opłata również wynosi 33 zł pow znacznie więcej. Wcześniej taka była prawidłowość i de facto według mnie na tych biletach droższych, ale do 250 zł było to opłacalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Sty 2014 13:33 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Kupowalem ostatnio Alghero-Stansted za 17,99 euro i bez problemu zbilem cene -10 euro voucherem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Lut 2014 23:03 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Podbijam, czy ktoś jest w stanie udzielić odpowiedzi czy po zmianach na stronie dla biletów np. za 300 -400 zł OW opłata administracyjna wynosi 33 zł, czy więcej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Lut 2014 23:11 

greg1291 napisał(a):
Podbijam, czy ktoś jest w stanie udzielić odpowiedzi czy po zmianach na stronie dla biletów np. za 300 -400 zł OW opłata administracyjna wynosi 33 zł, czy więcej?


Mam nowe vouchery ryanair na 3 bilety z tytułu używania i płacenia za zakupy KK BPH Ryanair, ale nie mam odwagi sprawdzić na próbnej rezerwacji, gdyż obecnie podobno przy kolejnym jego wpisaniu jest on już nieważny, a nie chce mi się potem walczyć z ryanair o wystawienie nowego.
Na niedawno rezerwowanych biletach ryanair na potwierdzeniu kupionych biletów z Madrytu, (a więc tych z droższych w ofercie ryanair) w polu podatki, opłaty i obciążenia figuruje 0 zł
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Lut 2014 23:31 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
greg1291 napisał(a):
Maciej zobacz w systemie czy dla lotów pow 240 zł opłata również wynosi 33 zł pow znacznie więcej. Wcześniej taka była prawidłowość i de facto według mnie na tych biletach droższych, ale do 250 zł było to opłacalne.
Sprawdziłem. Dla kilku sprawdzonych drogich (500 zł i więcej OW) lotów z Polski jest to zawsze 33zł opłaty adm + reszta. Dla lotów z innych krajów - przykładowo Włoch i kwot powyżej 100eur OW to 7eur opłaty adm + reszta; natomiast dla Hiszpanii kwoty składają się z trzech składników - opłaty adm, opłat lotniskowych i taryfy. Wielkość opłaty lotniskowej można sprawdzić samodzielnie na stronie Ryana - rozwijając po wybraniu przeloty podsumowanie po prawej stronie.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Mar 2014 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 603
Loty: 302
Kilometry: 377 901
niebieski
Wiem,że temat jest stary,ale wyszczególnienie wszystkich składowych ceny biletu występuje też w mailu,który dostajemy po zakupie.
Na przykładzie mojej dzisiejszej rezerwacji:

Załączniki:
.....jpg
.....jpg [ 12.28 KiB | Obejrzany 4471 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Mar 2014 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Kilka ostatnich moich rezerwacji
zawsze figuruje 33PLN/7EURO
jedynie jak bilet za np 29 PLN wtedy 0,00

PAYMENT DETAILS
Total Fare 85.00 PLN
Taxes, Fees & Charges 33.00 PLN

PAYMENT DETAILS
Total Fare 15.99 EUR
Taxes, Fees & Charges 7.00 EUR

PAYMENT DETAILS
Total Fare 29.00 PLN
Taxes, Fees & Charges 0.00 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Lut 2017 20:02 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 418
srebrny
Kupiłem teraz bilety /karta mastercard debet/ i pobrało mi 5,04 pln od osoby.Bilety dla trzech osób ,a następnie dla jednej. Coś się zmieniło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group