Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Wrz 2013 16:59 

Rejestracja: 21 Wrz 2013
Posty: 2
Czy ktoś z was orientuje się czy kupując lot przez pośrednika (flighttix) z Warszawy do Bangkoku z przesiadką w AMS, gdzie każdy odcinek jest wykonywany przez różnych przewoźników (WAW-AMS – LOT, AMS-BKK – KLM) muszę się martwić o bagaż na przesiadce czy ten bagaż mi przetransportują?
Czyli - czy w BKK wydają mi od razu dwie karty pokładowe i nadają bagaż do Warszawy, czy muszę to zrobić sama w AMS?
Przypuszczam, że możliwość nr 2
Z góry dzięki za odpowiedzi i przepraszam jeżeli już było,
Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 21 Wrz 2013 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Nie ma znaczenia to gdzie kupujesz bilet, skoro jest to wszystko na jednej rezerwacji to przewoźnik wystawiający bilet (w tym przypadku zapewne KLM) bierze odpowiedzialność za dostarczenie Cię z punktu A do B (przez C), bagaż nadasz od razu do portu docelowego i w AMS nie będziesz go widziała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Wrz 2013 17:44 

Rejestracja: 21 Wrz 2013
Posty: 2
dzięki za szybką odpowiedź. Jak rozumiem, nie ma również znaczenia, że są to dwie różne linie lotnicze, niezrzeszone.
Nie zdarzało mi się dotychczas kupować biletów przez pośredników, więc stwierdzenie 'jedna rezerwacja' jest dość abstrakcyjne.

Pojawia się obawa, że pośrednik ma gdzieś tam napisane w ogólnych warunkach, że w przypadku realizacji lotu przez różne linie lotnicze, nikt nie odpowiada za spóźnienia/bagaż etc. Bo tak od praktycznej strony - jestem zmartwieniem KLM tylko do Amsterdamu, potem już LOTu, a to dwie osobne spółki. Jeżeli mój samolot się spóźni, to do kogo mam roszczenie o dostarczenie środka transportu?

Ale skoro twierdzisz, że praktyka rynkowa jest taka, że mają obowiązek mnie dowieźć to jestem uspokojona :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Wrz 2013 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
wyjątkiem z reguły są low-costy
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Wrz 2013 22:53 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1862
HON fly4free
Kilka dni temu miałem lot do Paryża z Krakowa, przez Wiedeń. W Wiedniu 30 min na przesiadkę, myślę sobie "luzik, pewnie będzie to spacer od jednej bramy do drugiej". Okazało się, że drugi odcinek realizowany był przez Air France ale kodowany jako Austrian Airlines. Nie dało się odprawić na ten lot przez internet. Na miejscu okazało się, że odlot jest z kompletnie innego terminalu, tak daleko, że musiałem w ogóle wyjść poza strefę. W samoobsługowym stoisku nie dało się już odprawić, musiałem poszukać stanowiska Air France. Zdążyłem, bo akurat Eurolot przyleciał 20 minut przed czasem i w ogóle było bardzo mało pasażerów. Zdążyłem też, bo nieźle zasuwałem po lotnisku. Gdybym jednak był "starszą osobą", do tego nie oswojoną z lotniskami, to taka przesiadka może miażdżyć. Ciekawe ile by na mnie czekali, gdyby... (tu wpisać można różne przeciwności, choćby długą kolejkę do kolejnej kontroli bezpieczeństwa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Wrz 2013 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 165
Zbanowany
jak robisz taka rezerwacje to zaznacz ze potrzebujesz assistance, podjada wózeczkiem i podwiozą pod bramkę do drugiego samolotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group