Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lis 2013 18:54 

Loty: 3
Kilometry: 5 559
Czy wymiary bagażu podręcznego w Air France (lot LIS-CDG , CDG-WAW) są bardzo przestrzegane?

Problem jest taki, że mam walizkę (dokładnie: http://samsonitesklep.pl/samsonite-cabi ... 5-001.html) niby przeznaczoną do transportu w kabinie ale z tego co przeczytałam na stronie AF, dopuszczalne rozmiary walizki to 55cm x 35cm x 25cm a ona ma 55cm x 40cm x 20cm czyli idealnie tyle ile wymagają np w Ryanair.
Z Waszego doświadczenia: czy ktoś będzie robił problem o to, że jest 5cm za szeroka? Jest za to 5cm płytsza więc objętościowo na to samo wychodzi...

Chyba byłoby to absurdem gdyby na każdy lot inną linią lotniczą trzeba było kupować nowy bagaż bo istotne są różnice 5cm..? :roll:
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 22 Lis 2013 20:15 

Loty: 33
Kilometry: 36 038
Nie masz się o co martwić, nie patrzą tam tak na bagaż :)
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 23 Lis 2013 11:55 

Potwierdzam. W Air France w przeciwieństwie do KLM nigdy nie zdarzyła sie jakakolwiek próba pomiaru podręcznego u pasażerów. Ja nawet nie zauważyłam stojaków do pomiaru.
Wiozłam kiedyś z nimi z Kanady dużo większy podręczny zapakowany do 15 kg.
A KLM robi łapanki jeszcze przed odprawą, co mi się też zdarzyło.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 23 Lis 2013 15:36 

Również potwierdzam, Air France jest bezproblemowy.:)
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 05 Cze 2014 23:03 

Pierwszy raz będę teraz leciał tymi liniami, jak sprawa ma się z bagażem rejestrowanym jest w cenie biletu... Na trasie Berlin - Paryż? Jeśli tak to bardzo proszę o wskazanie jakiś parametrów :)

Ok teraz już wiem że bagaż podręczny może mieć wymiary: 55 cm (l) x 35 cm (w) x 25 cm (h) do 12KG, jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.

z góry dzięki za cenę wskazówki.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 05 Cze 2014 23:11 
Awatar użytkownika

niebieski
Bagaż rejestrowany w najniższej taryfie jest płatny. W TXL i CDG nikt nie sprawdzał podręcznych, nawet stojaków nie zauważyłem.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 05 Cze 2014 23:42 

Zbanowany
07_Zgłoś.Się napisał(a):
Bagaż rejestrowany w najniższej taryfie jest płatny.

W AF?
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 06 Cze 2014 08:04 

Aż nie chce mi się wierzyć żeby bagaż rejestrowany był płatny.

-- 06 Cze 2014 08:31 --

Już wszystko jasne jeżeli bilet jest w opcji mini a nie classic płace za bagaż - żenada troszkę ale przeżyje.

http://www.airfrance.com/PL/en/common/g ... france.htm

See your baggage allowance

The number of checked baggage items you can transport depends on your travel cabin, destination and fare. If you have selected the Mini price, transporting checked baggage is a paid option.
To find out how many baggage items you can transport on your next trip, as well as the weight limit for your baggage, please select your destination and travel class below.

Your trip is: In europe or between Europe ....
Your travel class
Economy
Mini price: transporting checked baggage is a paid option.
Classic price: you may transport 1 baggage* weighing 23 kg / 50 lb maximum at no extra charge.
Are you a Flying Blue Silver, Gold or Platinum member, or SkyTeam Elite/Elite Plus member? In addition to your baggage allowance, you can transport one extra baggage item of up to 23 kg / 50 lb at no extra charge.
* If you have purchased a Classic price ticket and are traveling on a direct flight between Marseille and Algiers, you can transport a
2nd baggage item (23 kg / 50 lb and 158 cm / 62 in) at no extra charge.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 06 Cze 2014 10:44 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie jest to astronomiczna suma, coś koło 15eur, więc można to przetrawić. Wejdź w swoją rezerwację na airfrance.com, tam znajdziesz wszystkie szczegóły.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 27 Lip 2014 15:58 

niebieski
a orientujecie się czym się oprócz bagażu różni taryfa MINI od CLASSIC ?
Pytam ponieważ po dokupieniu bagażu rejestrowanego w mini, cena jest prawie identyczna.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 31 Gru 2014 11:15 
Redaktor F4F

Loty: 39
Kilometry: 33 222
Czy poza podrecznym mozna miec mala torebke na ramie czy kaza schowac?
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 31 Gru 2014 11:36 

złoty
Mozesz nawet miec dwie torebki :)
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 03 Sty 2015 10:29 
Awatar użytkownika

Loty: 348
Kilometry: 850 105
Mozesz miec, nie stresuj sie.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 03 Sty 2015 18:37 
Redaktor F4F

Loty: 39
Kilometry: 33 222
Dzięki, nie zdążyłem przeczytać na czas, ale w sumie można mieć tam co się chce :P
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 03 Sty 2015 19:04 
Awatar użytkownika

niebieski
W kwestii sprostowania - jakoś słabo się rozglądaliście z tym pomiarem bagażu, przynajmniej na CDG.
Jest bezpośrednio przed kontrolą bezpieczeństwa, jak się wchodzi w 'tasiemki' i krótką zazwyczaj kolejkę do w/w kontroli. Stoi tam kilku w uniformach i wzrokowo wyłapują duże egzemplarze toreb, i jak najbardziej wrzucają je do 'miernika' a następnie - jeśli się nie mieści - zabierają do nadania.
Przy czym dowolna przeciętna walizka kabinowa nie wzbudza podejrzeń. Z tego co widziałem to czepili się gościa który miał dużą kabinowkę i jeszcze większy plecak (plecak nie zmieścił się na wysokość w boxie do pomiaru (!), podobnie druga osoba która miała praktycznie dwie kabinówki, tam już bez mierzenia przyczepili się że gość ma dwie torby. To w ciągu kilku minut stania w kolejce. Przy czym to chyba nie było wprost powiązane z AF, bo przecież w kolejce ludzie ludzie sa do różnych samolotów.
Bez problemu puszczali ludzi z jedna kabinówką i jakimiś reklamówkami czy małymi torebkami czy plecaczkami. Czyli jak to w normalnych liniach.

#16 PostWysłany: 03 Sty 2015 19:38 

Loty: 113
Kilometry: 222 169
Ostatnio na trasie Punta Cana - Paryż bardzo rygorystycznie sprawdzali wagę bagażu rejestrowanego (23 kg, ale na szczęście dawali specjalne reklamówki AF i nadmiar bagażu można było do nich przepakować i potem z bagażem podręcznym plus kilkoma reklamówkami spokojnie przejść. Podobnie na dalszej trasie CDG-WAW

#17 PostWysłany: 26 Mar 2015 00:56 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 216 682
Na CDG śmiało z taką kabinówką i zakupami z bezcłówki w plecaku / reklamówce (oczywiście w granicach rozsądku) ?
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 15 Cze 2015 19:39 
Awatar użytkownika

Loty: 348
Kilometry: 850 105
BrunoJ napisał(a):
W kwestii sprostowania - jakoś słabo się rozglądaliście z tym pomiarem bagażu, przynajmniej na CDG.
Jest bezpośrednio przed kontrolą bezpieczeństwa, jak się wchodzi w 'tasiemki' i krótką zazwyczaj kolejkę do w/w kontroli. Stoi tam kilku w uniformach i wzrokowo wyłapują duże egzemplarze toreb, i jak najbardziej wrzucają je do 'miernika' a następnie - jeśli się nie mieści - zabierają do nadania.
Przy czym dowolna przeciętna walizka kabinowa nie wzbudza podejrzeń. Z tego co widziałem to czepili się gościa który miał dużą kabinowkę i jeszcze większy plecak (plecak nie zmieścił się na wysokość w boxie do pomiaru (!), podobnie druga osoba która miała praktycznie dwie kabinówki, tam już bez mierzenia przyczepili się że gość ma dwie torby. To w ciągu kilku minut stania w kolejce. Przy czym to chyba nie było wprost powiązane z AF, bo przecież w kolejce ludzie ludzie sa do różnych samolotów.
Bez problemu puszczali ludzi z jedna kabinówką i jakimiś reklamówkami czy małymi torebkami czy plecaczkami. Czyli jak to w normalnych liniach.

Potwierdzam,
na CDG , terminal 2, tak jest caly czas.
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 26 Lip 2016 22:23 

Wykupiłem sobie bilet na najblizsza sobotę z Warszawy do Paryża z taryfie ECONOMY MINI. Może ktoś mi powiedzieć odnośnie bagażu podręcznego dodatkowego ? Na stronie napisali że jest możliwość zabrania torebki, aparatu fotograficznego bądź torby do laptopu ALE czy jest możliwość zabrania plecaka (nie chodzi mi oczywiście o typowo duży turystyczny) ? Ktos miał jakies doswiadczenia?
I czy teraz sprawdzaja własciwy bagaz podreczny pod wzgledem wymiarów? Wydaje mi sie ze mam ten typowo ryanarowski.

Z góry dziekuje za info:)
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 26 Lip 2016 22:46 
Awatar użytkownika

Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
niebieski
Nie powinno byc zadnych problemow.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

[ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości