Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 04 Sie 2019 17:47 

Tak, z kartą podkładową tylko i wyłącznie na check in

Na gate możesz, ale jak poczytasz to się dowiesz, że nadasz za karną opłatą
Góra
 PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#202 PostWysłany: 27 Sie 2019 21:27 

Rejestracja: 27 Sie 2019
Posty: 1
Witam
Za tydzień lecę ryanairem do Portugalii. Do lotu dokupiłam bagaż podręczny 10 kg. Teraz wydaje mi się, że będzie niewystarczający i chciałabym dokupić bagaż rejestrowany. Czytałam, że bagaż rejestrowany może mieć 10 kg lub 20 kg. Po zalogowaniu na stronę ryanaira mam możliwość kupienia tylko 20 kg.

Czy ktoś z Was wie czy można mieć jednocześnie 10 kg bagażu podręcznego i 10 kg bagażu rejestrowanego? Jeśli tak, jak można wykupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 27 Sie 2019 22:35 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Podroznik416059 napisał(a):


Czy ktoś z Was wie czy można mieć jednocześnie 10 kg bagażu podręcznego i 10 kg bagażu rejestrowanego? Jeśli tak, jak można wykupić?

Komuś się udało,tyle że nie wie jak ;) Poczytaj temat ryanair-bagaz-podreczny-w-luku-bagazowym,228,54579?start=340
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 01 Wrz 2019 10:55 

Rejestracja: 02 Gru 2017
Posty: 68
Witam serdecznie,

Niedługo ze znajomymi będziemy wracać z Ukrainy i będziemy mieć tylko 1 bagaż rejestrowany na kilka osób. Limit alkoholu to litr na głowę i czy my możemy wrzucić te kilka litrów do bagażu rejestrowanego?
Czy to jest tak, że po przylocie odbiera się walizkę a potem przechodzi się kontrole celną i po prostu mówi, że to jest na 4 osoby? Może, banalne pytanie, ale nie znalazłem odpowiedzi a potrzebują ją szybko mieć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 01 Wrz 2019 11:38 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@Wycinanka Jeśli wszyscy jesteście na jednej rezerwacji to w razie sprawdzenia powinni uwzględnić,że to wspólny bagaż i łączny limit dla 4 osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 01 Wrz 2019 18:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
No ale po odbiorze bagażu to każdy może już chyba wziąć swojego litra i nie ma problemu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#207 PostWysłany: 01 Wrz 2019 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
Wycinanka napisał(a):
Limit alkoholu to litr na głowę i czy my możemy wrzucić te kilka litrów do bagażu rejestrowanego?
Czy to jest tak, że po przylocie odbiera się walizkę a potem przechodzi się kontrole celną i po prostu mówi, że to jest na 4 osoby? Może, banalne pytanie, ale nie znalazłem odpowiedzi a potrzebują ją szybko mieć :)


@Wycinanka Choć logika mówi, że tak powinno być to nie radzę tak robić. Zrobiłem swego czasu tak jak piszesz i miałem założoną sprawę karną skarbową - musiałem się stawiać w urzędach celnych na składanie zeznań i sprawa przeszła przez sąd (w którym nie byłem, ale sąd musiał się zgodzić na propozycje urzędnika aby zakończyć to w postaci mandatu)... Nie polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 01 Wrz 2019 19:17 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Ewentualna losowa kontrola jest przy wyjściu po odbiorze bagażu z taśmy.Można rozdzielić trunki każdemu do podręcznego i dopiero udać się do wyjścia.Zawsze we wspólnym nadawanym mamy limit dla 2 osób czasem dla 3 jeśli akurat lecimy w trójkę i nawet jak nas kontrolowali nie mieli zastrzeżeń jeśli pokazaliśmy karty pokładowe i był taki sam nr rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#209 PostWysłany: 01 Wrz 2019 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
W mojej sytuacji sprawa była taka, że nikt nie miał miejsca w bagażu i na Ukrainie zostałem poproszony o wzięcie tego do siebie co znajomi w duty free kupili (oczywiście zgodziłem się, bo co mogłoby pójść nie tak, skoro to nie moje?...). A jak mnie poprosili na bok po wylądowaniu w PL to trafiłem na tzw. "beton" i mieli to gdzieś. "Bagaż mój i ja za niego odpowiadam, było się nie zgadzać na przewóz." cytując ich słowa. Nie polecam nikomu, straciłem prawie godzinę na lotnisku jak pisali protokół, potem w Urzędzie Celnym i na końcu płacąc pół tysiąca mandatu... No i najważniejsze - konfiskata wszystkiego ponad to co ja mógłbym mieć lecąc samemu :/

Załącznik:
złodzieje.png
złodzieje.png [ 35.37 KiB | Obejrzany 7323 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#210 PostWysłany: 01 Wrz 2019 20:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Byliście na wspólnej rezerwacji i znajomi podeszli z tobą czy wyszli z hali wcześniej, bo to jednak ma znaczenie.Jeśli zostałeś z tym sam to współczuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 01 Wrz 2019 20:45 

Bagaż przynalezy do osoby, w tym normy ilości np. alkoholu przynależą do osoby, a nie jak sobie wytlumaczyłas na własne potrzeby do rezerwacji

To się sprawdza, by trzymać się tematu w zasadzie tylko przy ważeniu bagażu nadawanego osób z jednej rezerwacji na check in
Góra
 PM off  
      
#212 PostWysłany: 01 Wrz 2019 21:06 

Rejestracja: 02 Gru 2017
Posty: 68
Wszystkie bilety są na jednej rezerwacji.. no to teraz nie wiem co robić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 01 Wrz 2019 21:13 

Czyżby, jak czytać ze zrozumieniem umiesz to dylematów nie masz prawa mieć żadnych

Do tego ceny alkoholu na Ukrainie w strefie wolnocłowej przy gate są ok


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 01 Wrz 2019 21:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#214 PostWysłany: 01 Wrz 2019 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
@Wycinanka a nie możecie tego alkoholu kupić na bezcłówce i wtedy każdy będzie miał swoją torbę z duty free? (no chyba, że to np. KBP terminal F, gdzie niedawno jeszcze bezcłówki nie było).
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 01 Wrz 2019 22:54 

Rejestracja: 02 Gru 2017
Posty: 68
To będzie niestety terminal F Boryspol
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 01 Wrz 2019 23:05 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@Wycinanka Zawsze można popakować zakupy przed włożeniem do bagażu w osobne reklamówki i po zdjęciu z taśmy w hali odbioru bagażu wręczyć każdemu jego przydział.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 16 Wrz 2019 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czy Ryan bardzo przestrzega limitów wagowych w bagażu rejestrowanym? (chodzi mi o bagaż rejestrowany 10kg) czy może pozwalają na niewielkie (rzędu 10-15%) przekroczenia?
Wiem że to pewnie raz tak raz siak, ale jakie macie doświadczenia?
Ciekaw jestem bo pierwszy raz będę nadawał torbę 10kg do check-inu, a chyba wyjdzie tak że będę miał spoooroooo rzeczy do zabrania
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 16 Wrz 2019 17:56 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
Przy 11 i 11,5 kg zero komentarza, przy 13 kg aby "następnym razem nie przekraczać bo ktoś upierdliwy może wtedy obsługiwać"

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#219 PostWysłany: 27 Sie 2020 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
czy pracownicy ryanAira są bardzo restrykcyjni przy sprawdzaniu wagi bagażu / dużej torby 20kg?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 27 Sie 2020 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Według mnie TAK. Tydzień temu Lot z TFS do WMI - kilka osób cofnięto z check-inu i poubierali się /przepakowali na boku.
Ale nie widziałem na wadze czy mieli 25 kg czy 22 :) Coś tam pilnują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group