Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 17 Lut 2018 11:03 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Lot wczoraj POZ-ATH. bagaż podręczny wzięty do luku. Po dotarciu do hotelu okazuje się, że zginęły :leki, kosmetyki, polskie (!) gazety banan, musli, kubek metalowy (pożyczyłam kolezance, był ze mną w 100 podróżach-lekki, nie nagrzewający się uchwyt). Ewidentnie sprawka na lotnisku w Atenach. I pytanie pewnie z gatunku retorycznych-czy coś robić, czy zostawić? Sytuacja dotyczy kolezanki. Zepsuło jej to nastrój juz na początku wyjazdu. Fakt-chodzi o głupstwa, ale jednak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#202 PostWysłany: 17 Lut 2018 12:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Lol? Po co komuś w Atenach polskie gazety i banan.

Może plecak/torba nie była dobrze domknieta

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 17 Lut 2018 13:01 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
@Zeus, rozumiem, ze bronisz honoru ateńskiego lotniska ;) , ale nie jest to merytoryczna odpowiedź. Napisałam, bo nie są takie przypadki miłe. A torba była zamknięta. A, brakowało paska inf. naklejanego przez obsługę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 17 Lut 2018 13:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Bronię bo pracowałem tam, i nie warto zaryzykować pracę o banan.

Dodajmy także ze kradzieże się zdarzają przed pakowaniem do samolotu a nie na taśmę, jako że czasu jest mniej.

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 17 Lut 2018 18:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Zeus napisał(a):
Lol? Po co komuś w Atenach polskie gazety

Też bym tak myślała,ale w Polsce mieszkają Zeusi ;) a okazuje się ,że w Atenach mieszka sporo Polaków (może też starsze nieinternetowe pokolenie) i pierwsza prośba jaką usłyszałam po skontaktowaniu się z panem wynajmującym pokoje to -przywieźcie polskie gazety. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 26 Lut 2018 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
Lot Modlin - Mediolan Bergamo 13.02 - 16.02, wykupione priority.
Twarda walizka na kółkach + torba na laptopa, znacznie przekraczająca 'dozwolone'rozmiary, dokładnie taka jak na zdjęciu -
Wszyscy, którzy nie mieli wykupionego priorytetu, mieli zabierane walizki - wózek stał przy samolocie, i nie było,że ktoś zdjął ze swojego ze swojego bagażu naklejkę - obsługa komunikowała się ze sobą za pomocą krótkofalówek ;)
Na drugi - mniejszy - bagaż podręczny nikt nie zerkał nawet, nie mierzył go, więc nei było żadnych problemów, że był za duży - ani w Modlinie ani w Bergamo.
Za to w Bergmo zabrali dżem figowy ;) :(

Załączniki:
-ydk9kpTURBXy8xMjJmMGU5ZmE3NmUxOGVjNmFlNjQyZDA4ZDY2ZjBhZS5qcGeSlQLNArwAwsOVAgDNArzCw4EBAQ.jpg
-ydk9kpTURBXy8xMjJmMGU5ZmE3NmUxOGVjNmFlNjQyZDA4ZDY2ZjBhZS5qcGeSlQLNArwAwsOVAgDNArzCw4EBAQ.jpg [ 64.29 KiB | Obejrzany 4291 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 26 Lut 2018 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Ostatnio leciałem z Modlina, a później z Lizbony, i w obu tych przypadkach nie zabrano mi do luku wyraźnie przekraczającego gabaryty plecaka forclaz 60. Nie ustawiałem się do kolejki, stojąc bezsensownie w niej kilkadziesiąt minut jak większość pozostałych pasażerów, tylko ruszyłem do bramki gdy wchodzili ostatni pasażerowie. Przy bramce w Modlinie obsługa nawet nie spojrzała na plecak, a w Lizbonie po szybkim rzuceniu okiem szukając metki kazali po prostu iść. Nie stało by mi się nic wielkiego, gdyby ów plecak mi zabrano, ale, tak nie traciłem czasu po przylocie na odbiór.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Pabloo, 27 Lut 2018 18:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 26 Lut 2018 21:40 

Rejestracja: 02 Lut 2015
Posty: 6
mam do was pytanie, jakie macie doświadczenia z zabieraniem swojego plecaka na pokład samolotu po tych zmianach. Tzn. czy ktoś wam mierzył wasz plecak czy jest tych rozmiarów 35 x 20 x 20 cm. Lecę za niedługo no i nie uśmiecha mi się bawić w odbieranie plecaka po przylocie, tymbardziej jak słyszy się o tych kradzieżach z toreb i plecaków, a dopłacanie im za te pierszeństwo wejścia... wiadomo nikomu się nie uśmiecha, chodzi mi o taki standardowy plecak jaki nosi np. uczeń liceum do szkoły :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 26 Lut 2018 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@azuram
Taki "standardowy plecak uczniowski", czyli taki o pojemności ok. 25 litrów, do nawet 30 litrów to przechodzi jako "mały" podręczny. Oczywiście dobrze jeśli nie jest on wypchany na maksa, ale zasadniczo póki mieści się on pod poprzedzającym fotelem to obsługa się nim nie interesuje. Generalnie miękkie plecaki nawet sporo za duże można przewozić bezproblemowo, zwłaszcza jeśli to będzie jedyny bagaż, a nie dodatek np. do sztywnej walizki.
A żeby nie było tak różowo ;) to pamiętaj, że mimo licznych potwierdzonych przypadków przewożenia takich plecaków nikt nie daje na to gwarancji, że Tobie też się to uda :?
Góra
 Profil Relacje PM off
azuram lubi ten post.
 
      
#210 PostWysłany: 27 Lut 2018 17:49 

Rejestracja: 05 Lis 2016
Posty: 22
Według mnie czasy, gdy każdy plecak przechodził bez problemów jako "mały podręczny" , już się skończyły. 26.02. lot do Lizbony z plecakiem Decathlon NH500 30 l - miał być oklejony ale po prośbie z mojej strony pan z obsługi odpuścił ( "na moją odpowiedzialność, mogą cofnąć"). Inne dziewczyny były zdziwione, że mnie się udało, bo ich taki sam plecak wylądował w luku. Lot powrotny z Lizbony-bez problemu. Czyli - nie ma reguły i zgaduj - zgadula, czy się uda, czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 01 Mar 2018 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
loty Kraków - Sevilla 24i28/02
w obu kierunkach 3 plecaki miejskie do 30/40l przeszły bez problemu
walizki ometkowane i do luku ;)

może to nie zasada, bo często reguła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 01 Mar 2018 12:05 

Reguła: 17-21.02 ta sama trasa i to samo: wszystkie walizki, większe torby itp żółta naklejka do luku bez znaczenia czy na początku czy na końcu kolejki na gate
Góra
 PM off  
      
#213 PostWysłany: 01 Mar 2018 12:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Bardziej ciekawostka

KRK-ALC wchodzę ostatni, nikt nie zareagował na mojego Forclaza i drugi podręczny, a samolot 100% obłożenia
ALC-KRK, miałem miejsce 2F, a babka do mnie po hiszpańsku. ze 2F to mam priority i mogę wejść do samolotu z nim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 01 Mar 2018 12:10 

Po ostatnich lotach i podejściu personelu gate stwierdzam: "To nie miało prawo się wydarzyć" :lol: a już na pewno nie 2-krotnie

Z tego co zauważyłem mają spore ciśnienie w FR na kasę z pierwszeństwa, zakupów miejsc, zakupów na pokładzie, zdrapek (po spojrzeniu, że za mało ostatnia próba sprzedaży zdrapek 15 minut przed lądowaniem 8-) ) itp
Góra
 PM off  
      
#215 PostWysłany: 02 Mar 2018 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
@azuram, na opisanej przeze mnie trasie nikt nie mierzył żadnego bagażu podręcznego - ani nadawanego do luku ani zabieranego na pokład. Torba, której zdjęcie wkleiłam, a którą miałam jako bagaż podręczny, miała znacznie większe wymiary aniżeli te wymagane, tak samo na lotnisko w Bergamo. Osoba,z którą leciała miała też dużą miękką torbę, ale wypchaną i też nikt nie robił jakichkolwiek problemów.

Załączniki:
571868356_1_261x203_nowa-duza-bordowa-torba-podrozna-jastrzebie-zdroj.jpg
571868356_1_261x203_nowa-duza-bordowa-torba-podrozna-jastrzebie-zdroj.jpg [ 6.9 KiB | Obejrzany 3977 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 02 Mar 2018 13:25 

Kiedyś tam zapewne się zdziwi jak poproszą o kartę i z "leksza" OT, gdyż tu piszemy o dużym podręcznym
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#217 PostWysłany: 07 Mar 2018 17:22 

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 59
A takie pytanie mam:

Kiedyś kupując miejsce przy wyjściu awaryjnym, pierwszeństwo wejścia było zawarte w cenie.

Czy nadal tak jest? Bo zamówiłem miejsca przy wyjściu, a stronka mnie zachęca do zakupu pierwszeństwa za niemałe pieniądze :-)

(bo jeśli nie jest, to przepłaciłem :D )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 07 Mar 2018 17:43 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
Nie, miejsce przy wyjściu awaryjnym nie daje pierwszeństwa ani prawa do dużego podręcznego w kabinie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bodi uważa post za pomocny.
 
      
#219 PostWysłany: 21 Mar 2018 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
Odświeżę lekko temat z aktualnym stanem na WMI i SVQ.

WMI
Wszystkie walizki z kolejki niepriorytetowej oklejone. Plecaki i torebki niechętnie. Electron 40 i Forclaz 20 Air przeszły.

SVQ
Wszystkie walizki z kolejki niepriorytetowej oklejone. Niektóre plecaki również. Electron 40 przeszedł, Forclaz 20 Air dwa przeszły i jeden nie przeszedł.

Ciekawostka z SVQ: panowie z obsługi bagażowej pod samolotem wyłapali osoby, które nie miały oklejonych walizek, a wchodziły praktycznie na końcu (nieuwaga obsługi na gate? przycwaniaczenie i usunięcie naklejek?). Sprawdzili boardingi i nie pozwolili wejść do samolotu do czasu, kiedy kolega nie przyjedzie okleić walizek i następnie zabrać ich do luku. Także jeśli ktoś nastawia się na cwaniaczenie lub łut szczęścia na gate, nie wszędzie będzie to możliwe ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#220 PostWysłany: 22 Mar 2018 21:32 

Rejestracja: 20 Wrz 2017
Posty: 21
Witam
Udało mi się kupić bilety do Bułgarii Ryanair po 39 na kwiecień.
Będę pierwszy raz leciał tą linią.
Jak wygląda sprawa z bagażem, w potwierdzeniu, które dostałem jest informacja, że na pokład mogę mieć tylko :
"Nowe zasady przewozu bagaż podręczny: Możesz wnieść na pokład 1 małą torbę poręczną (35cm x 20cm x 20cm), która musi zmieścić się pod siedzeniem przed Tobą. Jeżeli chcesz wnieść 2 sztuki bagażu podręcznego na pokład, musisz dodać Pierwszeństwo Wejścia na Pokład oraz 2 sztuki bagażu podręcznego."

Czy to oznacza, że nie można zabrać ze sobą zwykłej kabinowej walizki ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group