Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Lut 2015 18:28 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 2
no to trochę bez sensu, najpierw muszę się martwić o zawartość, już raz tak miałem że niektóre rzeczy musiałem zostawić a potem i tak mój bagaż poszedł do luku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#22 PostWysłany: 09 Lut 2015 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 86
Za forum l... (19.01.2015)
"- Od dzisiaj na rejsach gdzie jest więcej niż 140 pax, można nadać podręczny za darmo od razu na check-inie
- A jak to będzie działać? Będą ogłaszać komunikaty w terminalu? Bo skąd ludzie mają inaczej wiedzieć?
- Mamy proponować pasażerom którzy przyjdą na checkin"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Lut 2015 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
czy ktoś już testował to rozwiązanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Lut 2015 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 187
Też mnie to ciekawi. Kto z podręcznym normalnie przychodzi na checkin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Lut 2015 11:17 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ktoś kto przykładowo musi wcześniej pokazać domumenty podróżne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:59 

To nie chodzi przypadkiem o tych co nadają bagaż rejestrowany? I tak musza go odebrać to mogą odebrać i podręczny z taśmy za jednym zamachem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off  
      
#27 PostWysłany: 10 Lut 2015 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 346
Loty: 156
Kilometry: 300 988
niebieski
Ale przecież jak będą chcieli ci zabrać bagaż podręczny do luku to mówisz wprost że jak nie będzie miejsca to będziesz trzymał pod fotelem. Proste. A na 99% zawsze jest miejsce w schowkach nad głowami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Lut 2015 21:29 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 149
Loty: 72
Kilometry: 167 517
Już nie pamiętam która linią ale zdarzyła mi się taka sytuacja. Samolot był full i wiadomo było, że nie będzie wystarczająco dużo miejsca na podręczny w samolocie. Obsługa przy bramce dodrukowywała nalepki na bagaż podręczny i przekładali go do luku bagażowego. Dość sprawnie to poszło. Więc podejrzewam, że albo będzie można od razu przy check in nadać jako rejestrowany albo przy bramce, ale tylko wtedy jak będzie potrzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Sie 2016 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
2 tygodnie temu na locie Barcelona-Rzym, facet od biletów wręcz wciskał na siłę nalepki na podręczny i jak mu się przypomniało, że nie wszystko można dać do luku to coś pluł o konieczności rozmowy z kapitanem. Chamstwo i drobnomieszczaństwo w czystej formie.

Tydzień po tym, na locie powrotnym, również porządnie obłożonym nikt nie pytał o zabieranie podręcznych do luku...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Sie 2016 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Wczoraj w KRK była podawana informacja, że na pokładzie jest zapewnione tylko na 90 bagaży podręcznych (czyt. walizeczek), reszta powędruje do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Sie 2016 12:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jak zawsze, taka informacja to nic nowego. To samo jest na stronie internetowej

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Paź 2016 18:56 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 2
Witam. Mam takie pytanie. Mieszkam w Irlandii, wracam na święta do kraju. Oczywiście po świętach z powrotem letę na zachód. Chciałem z powrotem zabrać ze sobą trochę rzeczy. Ale nie chce kupować specjalnie bagażu 16 czy 20 kg, wystarczy ten który przysługuje każdemu czyli podręczny- 10 kg. Jednak chciałem zabrać trochę drogerii: 5-6 szamponów, troche mydeł, gumę do włosów, jakieś 2-3 perfumy. Drogeria w Irlandii nie jest tania, a taki zapas zabrany starczyłby do następnej wizyty w kraju w wakacje. Kwestia taka, że chciałem to spakować do bagażu podręcznego, tylko jasna rzecz, że mnie z tym nie wpuszczą na pokład samolotu. Ostatni raz jak leciałem to miałem bagaż rejestrowany także i jak go oddawałem, to babka powiedziała: "jak ma Pan duży bagaż podręczny to można także tu zostawić". Z tego powodu wpadł mi taki pomysł, żeby mój bagaż podręczny z drogerią oddać jako bagaż rejestrowany. Idzie coś takiego zrobić? Oczywiście nie wykupując bagażu rejestrowanego bo to sie mija z celem.

-- 13 Paź 2016 17:57 --

PS. jeszcze jedno, chodzi o linie lotnicze Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Paź 2016 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Z tego co wiem można nadać tylko wtedy jak jest wielu pasażerów tzn. pełny samolot i bagaże podręczne mogą nie zmieścić się na pokład. Wtedy osoby ostatnie w kolejce proszone są o oddanie bagażu do luku. Ale to już po kontroli bezpieczeństwa. A żeby tak na własne życzenie to nie słyszałem. Ale w sumie też nigdy nie pytałem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 13 Paź 2016 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Do samolotu to wpuszczą, nie przejdzie przez kontrolę bezpieczeństwa, jedyna możliwość to przy nadawaniu bagażu, jak jest duże obłożenie to proponują wzięcie też podręcznego, ale jak nic nie nadajesz to nie sądzę żeby tak przeszło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Paź 2016 19:41 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Nie ma co liczyć na to.
Zdarzało mi się kilka razy, że po nadaniu bagażu (tego dodatkowego, wykupionego) babeczka się pytała, czy chcę nadać też podręczny, co było dla mnie wielką wygodą!
Ale ostatnio sam o to poprosiłem i spotkałem się z odmową.
Tak więc z jednej strony można się dziwić - bo niby upraszczasz im boarding nadając swój bagaż. Ale z drugiej - jeśli bardzo ci zależy na jakiś kosmetykach, alkoholach itp pamiątkach to sobie wykup nadawany. Chyba taka jest polityka ryanaira.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 13 Paź 2016 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Ryan kiedyś przez chwilę pozwalał oddawać podręczny przy pełnym samolocie na stanowisku check in. Szybko się z tego wycofali. W tej chwili można oddać podręczny tylko w przypadku nadawania rejestrowanego, a i to nie zawsze. Ostatnio dwa razy leciałam pełnym samolotem na trasie Wrocław-Włochy-Berlin. We Wrocławiu przyjęli podręczny bez problemu, w Pizie - odmówili, i to mimo, że potem przy bramce szukali chętnych do przeniesienia podręcznego do luku, a potem po prostu zmuszali do tego jak leci (w sumie do luku poszło kilkadziesiąt podręcznych).

Może rozwiązaniem będzie zakupienie kosmetyków w drogerii/aptece internetowej i wysyłka do Irlandii przez sklep? Moi znajomi mieszkający w UK tak robią, z tego, co wiem, paczka kurierska kosztuje ich ok. 30 zł.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 13 Paź 2016 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Racja jeszcze wysyłka wchodzi w grę i tak wyjdziesz na swoje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 13 Paź 2016 20:02 

I pisano o tym tu
ryanair-darmowe-nadanie-bag-podrecznego-do-luku-w-check-in,228,67439&p=624775&hilit=Nadanie#p624775

Ale na teraz za darmo nieaktualne
Góra
 PM off  
      
#39 PostWysłany: 13 Paź 2016 23:00 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 2
metia napisał(a):
Może rozwiązaniem będzie zakupienie kosmetyków w drogerii/aptece internetowej i wysyłka do Irlandii przez sklep? Moi znajomi mieszkający w UK tak robią, z tego, co wiem, paczka kurierska kosztuje ich ok. 30 zł.



Sorry ze nie na temat, ale paczka z POL do IRL za 30 zl? patrzylem na ceny i zaczynaja sie od 90 zl...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Paź 2016 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Jak kupisz w sklepie internetowym, który ma umowę z firmą kurierską na wysyłki za granicę, to jest to do zrobienia. Indywidualnie pewnie ciężko uzyskać taką cenę.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group