Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 10 Mar 2019 13:56 

Spróbuj jeszcze przez aplikację, bo sytuacja jest dziwna czy nie powinna wystąpić
Góra
 PM off
palomino lubi ten post.
palomino uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#342 PostWysłany: 10 Mar 2019 19:02 

Rejestracja: 10 Mar 2019
Posty: 1
Ja miałam podobnie, przez stronę nie dało się nic zrobić, w aplikacji przeszło bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
palomino lubi ten post.
palomino uważa post za pomocny.
 
      
#343 PostWysłany: 10 Mar 2019 21:26 

Rejestracja: 03 Wrz 2018
Posty: 2
Witam.
Jeśli mam wykupiony bilet tylko z bagażem 40x20x25 to mogę ten bagaż od razu odprawić do luku, a nie, że zabiorą go do luku dopiero za bramkami? I wtedy mieć tylko małą nerkę z dokumentami i telefonem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 10 Mar 2019 21:34 

Nerkę komuś podarujesz i tak masz dwie, a twój bagaż poleci w kabinie pilotów ( wystarczy tylko poprosić :lol: )

Przykro mi, skoro moderacja się nie zna czy ma ten temat w poważaniu.....
Góra
 PM off  
      
#345 PostWysłany: 10 Mar 2019 22:23 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
@gorny77 i @ignorantka faktycznie przez aplikację przeszło :) co za system %-) wielkie dzieki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 03 Kwi 2019 14:40 

Rejestracja: 14 Lis 2017
Posty: 17
Anonymous napisał(a):
Po zmianach w polityce bagażowej w Ryanair, Ryanair Sun i Laudamotion NIE MA opcji, by bagaż podręczny trafił do LUKU BAGAŻOWEGO :!: :!: :!:


Nosz kurrr :? :?

Niestety z przyzwyczajenia jak zawsze wziąłem priority, na 3 osobnych odcinkach... zgodnie z regulaminem, nie będę mógł ich nadać? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 03 Kwi 2019 14:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Raczej nie - po zmianach masz na to oddzielną usługę 10 kg bagaż rejestrowany.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
melik51 uważa post za pomocny.
 
      
#348 PostWysłany: 03 Kwi 2019 14:49 

Nie, ewentualnie na gate mają jeszcze te żółte nalepki bo sprzedają priority bez opamiętania i co najwyżej wtedy zabiorą do luku jak za starych "dobrych" czasów

W każdym razie 23.03 na trasie WMI - FUE tak postępowali
Góra
 PM off
melik51 uważa post za pomocny.
 
      
#349 PostWysłany: 03 Kwi 2019 15:02 

Rejestracja: 14 Lis 2017
Posty: 17
Anonymous napisał(a):
Nie, ewentualnie na gate mają jeszcze te żółte nalepki bo sprzedają priority bez opamiętania i co najwyżej wtedy zabiorą do luku jak za starych "dobrych" czasów

W każdym razie 23.03 na trasie WMI - FUE tak postępowali


Wtedy to już po ptokach dla mnie będzie, zależało mi jedynie na przewiezieniu płynów-winiaczy które do tego etapu nie przetrwają ;)

Na czacie nieugięci, pozostaje dokupić bagaż 10kg, a priority kupione bezsensu.

Dzięki za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 04 Kwi 2019 12:13 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Niby wszystko powinno być jasne, ale z ostatnich stron wątku (przynajmniej dla mnie) nie jest.
Czy wukupując opcję 10 kg bagaż rejestrowany mogę nadać dużą walizkę (w sensie przekraczającą 55x40x20), ale mieszczącą się w wadze 10kg czy nie?
Przy dokupieniu tej opcji do istniejącej rezerwacji pojawia się:
Cytuj:
Klienci, którzy zakupią Bagaż rejestrowany (10 kg) od 8 €, mogą wnieść na pokład 1 mały bagaż (40 x 20 x 25 cm), który musi mieścić się pod siedzeniem pasażera z przodu, ORAZ dodatkowy bagaż (10 kg), który zostanie oznaczony w punkcie odprawy i umieszczony w luku bagażowym. Bagaż będzie można odebrać po wylądowaniu.

Za to przy zakupie od razu jest coś takiego:
Cytuj:
10 kg Bagaż rejestrowany + 1 mały bagaż
Mały bagaż na pokładzie (40 x 20 x 25 cm)
1 bagaż rejestrowany do 10 kg (55 x 40 x 20 cm)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 04 Kwi 2019 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Kod:
Nasze zasady przewozu bagażu podręcznego
Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład 1 mały bagaż (40 x 20 x 25 cm). Aby móc zabrać ze sobą dodatkowy bagaż podręczny, możesz zakupić Pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego i wnieść obie sztuki bagażu na pokład LUB dodać Bagaż rejestrowany (10 kg) i nadać dodatkowy bagaż w punkcie odprawy przed kontrolą bezpieczeństwa. Te same zasady przewozu bagażu podręcznego będą miały zastosowanie na wszystkich lotach Lauda zarezerwowanych od 21 lutego z wylotem od 31 marca 2019 r. W przypadku lotów Lauda wylatujących przed 31 marca będą obowiązywać stare zasady przewozu bagażu podręcznego, a pasażerowie, którzy nie wykupili Pierwszeństwa wejścia i 2 sztuk bagażu podręcznego, będą mogli bezpłatnie nadać drugi bagaż do 10 kg przy bramce do wejścia na pokład.


Załącznik:
ryr.jpg
ryr.jpg [ 73.04 KiB | Obejrzany 11281 razy ]


NIE


To jest oddzielny produkt - REJESTROWANY 10 kg 55x40x20

A dodatkowo jest napisane :

Kod:
Wybierz jedną z poniższych trzech opcji: (bagaż 20 kg można dodać w następnym kroku rezerwacji)


Kod:
AGAŻ REJESTROWANY
Każdy pasażer może odprawić do trzech sztuk bagażu rejestrowanego po uiszczeniu obowiązujących opłat za bagaż rejestrowany, wybierając zakup przydziału w wymiarze 20 kilogramów podczas wstępnej rezerwacji. Po dokonaniu rezerwacji możliwe będzie dodanie sztuki bagażu rejestrowanego poprzez wybór opcji Zarządzaj rezerwacją do 2 godzin przed planowaną godziną wylotu. Opłaty za bagaż rejestrowany pobierane są od osoby/za lot w jedną stronę. Wyższe opłaty za bagaż obowiązują, jeśli zakup sztuk bagażu rejestrowanego odbywa się poprzez opcję Zarządzaj rezerwacją, telefoniczne biuro obsługi Ryanair lub w kasie biletowej lotniska w okresach szczytowego natężenia ruchu oraz na wybranych trasach. Opłaty mogą okresowo wahać się, jednak zastosowanie mają stawki obowiązujące w czasie rezerwacji i/lub dokonywania płatności za przydział bagażu rejestrowanego. Kliknij tutaj, aby przejść do czatu online z przedstawicielem, który z przyjemnością udzieli Ci wsparcia. Wszystkie ostre przedmioty znajdujące się w bagażu rejestrowanym powinny zostać owinięte w celu uniknięcia obrażeń ciała kontrolerów i personelu obsługi. Szczegóły dotyczące aktualnych opłat za bagaż rejestrowany: tabela opłat. Dozwolone jest łączenie lub udostępnianie przydziałów zakupionego bagażu rejestrowanego innym osobom z tej samej rezerwacji lotu w przypadku wspólnej odprawy. Każdy pasażer przekraczający dopuszczalny limit bagażu rejestrowanego od osoby zostanie obciążony opłatą za nadbagaż według stawki obowiązującej w dniu podróży. Opłata za nadbagaż wynosi obecnie 11 £/11 € za kilogram (lub kwota równoważna w walucie lokalnej). Na lotniskach wyposażonych w punkty samoobsługowe pasażerowie muszą dokonać wszelkich wymaganych opłat za bagaż rejestrowany lub za nadbagaż, a także nadać bagaż w punkcie odprawy bagażowej nie później niż 40 minut przed planowanym terminem wylotu.Przewóz gratis jednego w pełni składanego wózka/podwójnego wózka/zestawu wózkowego/nosidełka dla niemowlęcia oraz jednego z następujących bagaży: fotelik samochodowy, podkładka samochodowa lub kojec. Przewóz wszelkich dodatkowych elementów sprzętu dla niemowląt/dzieci (maks. waga jednej sztuki 20 kg) można zarezerwować przez Internet za cenę 11 £/11 € od sztuki/za lot w jedną stronę.Sprzęt ułatwiający poruszanie się jest przewożony nieodpłatnie.Sprzęt sportowy lub muzyczny, w tym m.in. wędki o dużym rozmiarze, kije golfowe, rowery* (limit ciężaru rowerów wynosi 30 kilogramów), hulajnogi, sprzęt do szermierki, tyczki do skakania, oszczepy, deski surfingowe, bodyboardy, deski snowboardowe oraz narty, jak również duże instrumenty muzyczne, m.in. harfy, kontrabasy i perkusje z natury nie nadają się do przewozu liniami lotniczymi działającymi w szybkim cyklu obsługi, jak Ryanair. Niemniej jednak przedmioty te można przewozić w luku bagażowym samolotu jako dodatek do osobistego przydziału bagażu rejestrowanego do 20 kilogramów na sztukę. Obowiązują opłaty; kliknij tutaj, aby zobaczyć szczegóły. Sprzęt sportowy lub muzyczny ważący powyżej 20 kg będzie obciążony opłatą za nadbagaż według obowiązującej stawki za kilogram.* Rowery NALEŻY zapakować w pudło ochronne lub pokrowiec, aby zostały dopuszczone do przewozu. Transport rowerów elektrycznych samolotem nie jest możliwy. Mniejsze instrumenty, takie jak gitara, skrzypce lub altówka, które przekraczają rozmiary bagażu podręcznego, można przewozić w kabinie po uprzednim zarezerwowaniu miejsca na instrument i wniesieniu odpowiedniej opłaty. W związku z wykupieniem takiego dodatkowego miejsca nie przysługują żadne ulgi dotyczące bagażu rejestrowanego lub bagażu podręcznego. Aby zarezerwować dodatkowe miejsce na przewożony przedmiot, należy wprowadzić wyrazy „ITEM SEAT” jako nazwisko i wyraz „EXTRA” jako imię. Na rezerwacji i karcie pokładowej uzyskiwanej przez Internet będzie wyświetlane wyrażenie EXTRA ITEM SEAT (dodatkowe miejsce na przedmiot). Szczegóły dokumentu podróżnego pasażera towarzyszącego należy wprowadzić podczas odprawy przez Internet. Rezerwowanego miejsca w rzędach awaryjnych 1, 16 oraz 17 nie można zakupić, jeśli zostało wykupione dodatkowe miejsce na przedmiot/dla komfortu. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze Ryanair nie przyjmują do przewozu sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg lub o wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. To ograniczenie wagi nie dotyczy sprzętu ułatwiającego poruszanie się. Jednak przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności, jeżeli uszkodzenie wynikło z wady, jakości lub cech bagażu. W związku z tym nie ponosimy odpowiedzialności za nieodpowiednio zapakowane, łatwo psujące się, uszkodzone lub delikatne przedmioty. Pasażerowie muszą również w pełni przestrzegać art. 8 Warunków przewozu (kliknij tutaj, aby zapoznać się ze szczegółami).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 04 Kwi 2019 12:30 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
@Antek12
Ja wiem jak to wygląda. Ale jeśli tak jak ja masz gołą rezerwację kupioną u pośrednika i w zarządzaniu rezerwacją wejdziesz w bagażę to zobaczysz coś takiego:
Załącznik:
fr_bag.jpg
fr_bag.jpg [ 160.91 KiB | Obejrzany 11259 razy ]

A z tego ani z żadnego innego dokumentu do jakiego kierują linki nie wynika żeby było ograniczenia wielkości.
Ograniczenia pojawiają się jedynie kiedy wykupujesz tą opcję podczas rezerwacji (lub być może jeśli rezerwacja była robiona na stronie FR, tego nie wiem).
Pewnie informacja o wielkości bagażu pojawi się na karcie pokładowej, więc i tak musiałbym dopłacić. Chciałem jedynie rozwiać wątpliwości.
Edycja:
Na czacie odpowiedzieli mi, że jest ograniczenie do 55x40x20 i nie ma znaczenia, że nigdzie nie jest to zapisane. Wielkość bagażu będzie wpisana na karcie pokładowej, a większej walizki nie przyjmą, chyba że za dopłatą.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tasma, 04 Kwi 2019 15:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 04 Kwi 2019 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
No słabo to wygląda :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 02 Lip 2019 12:16 

Rejestracja: 31 Sty 2019
Posty: 6
Dzień dobry , a jeśli ktoś nie chce brać ze sobą bagażu podręcznego do samolotu to i tak musi wykupić jakąś dodatkową opcję ??
Czy wystarczy bilet i śmiało można zasuwać do bramki z torbą na kołach a oni przekażą ją do luku bagażowego .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 02 Lip 2019 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Do samolotu, ani do luku nie musisz brać żadnego bagażu ;)
A poważnie, bezpłatnie nic nie zdziałasz. A jak pójdziesz do bramki z dużym 10 kg kabinowym, którego nie wykupiłeś to go zabierzesz, ale za opłatą 107 zł, a i tak go sam musisz zabrać do kabiny. Skończyły się czasy bezpłatnego zabierania bagażu do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 02 Lip 2019 15:41 

Rejestracja: 31 Sty 2019
Posty: 6
Dziękuję za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 21 Sie 2019 09:55 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 15
Loty: 64
Kilometry: 170 720
Ostatnie doświadczenia z przewozem namiotu ze szpilkami aluminiowymi i stelażem w plecaku (bagażu podręcznym): OKĘCIE - zero problemu, SOFIA - zero problemu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 25 Sie 2019 22:55 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 9
Anonymous napisał(a):
palomino napisał(a):
czy to możliwe żebym nie mogla dokupić bagazu podręcznego juz po dokonaniu rezerwacji? system pozwala mi tylko na 20kg rejestrowy.


Możliwe, zapewne do rezerwacji jest dodany bagaż nadawany 10 kg co wyklucza dokupienie priorytetu (blokada, jedno albo drugie)


A mi w jakiś sposób udało się coś takiego kupić.W planie podróży mam:
1 x Bagaż nadawany (10 kg) •
1 x Pierwszeństwo wejścia i 2 sztuki bagażu podręcznego

I teraz do końca nie jestem pewien ile tych 10kg walizek mogę zabrać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 26 Sie 2019 09:25 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@tece Z zapisu wynika,że dwie(w tym jedna do luku) i dodatkowo mały bagaż mieszczący się pod siedzeniem .Ciekawe zestawienie,którego nie udawało się zazwyczaj kupić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 06 Paź 2019 19:29 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 9
I tak to właśnie wyszło.

Więcej nie udało mi się powtórzyć takiej kombinacji poprzez stronę internetową, to musiał być jakiś chwilowy bug na stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group