Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 26 Wrz 2018 13:38 

Rejestracja: 26 Wrz 2018
Posty: 1
lukas124 napisał(a):
Czy lecąc Ryanairem i mając wykupiony bagaż rejestrowany, mogę razem z rejestrowanym nadać od razu podręczny lub po prostu zabrać podręczny do kabiny przy gate?

17.09 lot Poznań -> Malta Luqa
26.09 lot Malta Luqa - > Gdańsk
W obu przypadkach w momencie kiedy na check inie wraz ze znajomym oddawaliśmy duży bagaż od razu oddaliśmy również bagaż podręczny do luku. Nie było z tym żadnego problemu, dodatkowo w jednym z mniejszych bagaży znajdował się napój w butelce litrowej (więc oficjalnie nie przeszedł by na bramce), a nie został cofnięty.
Mam nadzieję, że to rozwieje wątpliwości ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#302 PostWysłany: 15 Paź 2018 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Czy ktoś może ma aktualną wiedzę o sytuacji w Neapolu ? Czy Franca zabiera przy bramce do luku podręczne walizki bez priorytetu, czy może obowiązuje południowo-włoski luzik ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 15 Paź 2018 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
W Bordeaux nie przyjmują podręcznych przy check-in, ale karteczkę dla wózkowych przy samolocie dadzą :-)!
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 27 Paź 2018 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Po odprawie internetowej mam informację na bilecie, że bagaż rejestrowany 10 kg trzeba nadać przy stanowisku odpraw i musi zmieścić się w koszu do pomiaru bagażu.

Czy te pomiary są robione skrupulatnie? Bo zamiast wymaganych 55 cm mam około 63, a bagaż dość mocno napakowany... a jak idzie do luku to na upartego wymiary nie mają znaczenia chyba? (waga na szczęście ok)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 01 Lis 2018 18:03 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Tak wygląda sizer Ryanaira (nowy ma inne wymiary góry, ale dół taki sam. Więc oceń, czy Twoja walizka się zmieści, obstawiam że nie. Plecak byś jakoś dopasował, walizki nie zgnieciesz.

Załącznik:
sizer.PNG
sizer.PNG [ 635.55 KiB | Obejrzany 7698 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#306 PostWysłany: 02 Lis 2018 02:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
zolty napisał(a):
Tak wygląda sizer Ryanaira (nowy ma inne wymiary góry, ale dół taki sam. Więc oceń, czy Twoja walizka się zmieści, obstawiam że nie. Plecak byś jakoś dopasował, walizki nie zgnieciesz.

No tak, tylko chodzi o to, że tego bagażu nie zabieram na pokład, tylko oddaję do luku przy stanowisku odprawy jako rejestrowany do 10 kg. A przy stanowisku odpraw nie przypominam sobie, żeby komuś kiedykolwiek mierzono wymiary bagażu, tylko zawsze waga była sprawdzana. Wczoraj trafiłem na stronę bussiness, na której był taki screen sugerujący, że wymiary w przypadku rejestrowanego nie mają znaczenia:
Załącznik:
ryanair.jpg
ryanair.jpg [ 114.02 KiB | Obejrzany 7617 razy ]


PS gdzie ten sizer Ryanaira stał? Już za kontrolą bezpieczeństwa?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 02 Lis 2018 02:56 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Sizery stoją i przy stanowisku nadawania bagazu, jak i przy gate. Też kupiłem przed wrześniem bilet i mi dodali bagaż rejestrowany. Na mojej karcie pokładowej jest coś takiego:
Załącznik:
boardingpass_wymiary.PNG
boardingpass_wymiary.PNG [ 112.52 KiB | Obejrzany 7609 razy ]


Nie wypowiem się jak wygląda to w praktyce, może jak wydrukujesz sobie swój screen albo pokażesz obsłudze stronę, gdzie to znalazłeś to coś ugrasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 02 Lis 2018 03:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@zolty

Tak, też mam taką kartę pokładową z identyczną informacją. Przy czym ja akurat kupowałem bilet pod koniec września, kiedy już nowe zasady były ogłoszone. I dokupowałem usługę nadania bagażu 10 kg do luku przy stanowisku odpraw. A ten powyższy mój screen znalazłem tu: https://businessinsider.com.pl/lifestyl ... l4l56j.amp

Wydaje mi się, że byłoby dziwne, żeby przy stanowisku odpraw mierzyli bagaże i w przypadku przekroczenia wymiaru o 8 cm mieliby bagażu albo nie przyjąć albo za ponadwymiarowy miałbym dopłacać. Jaka by była wtedy stawka? 1 Euro za 1 cm? Przy gate to odbierają, w końcu bagaż musi zmieścić się na półce nad siedzeniami, ale przy stanowisku odpraw to trochę wydaje się to niemożliwe. Cóż, praktyka pokaże lub może ktoś inny się przekona w praktyce i tu napisze.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 09 Lis 2018 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Kashpir napisał(a):
Jeżeli rezerwujesz na lot 1 listopada lub później i nie chcesz płacić za bagaż podręczny, to możesz przewieźć jedynie mały bagaż podręczny 40x25x20 cm.
Jeśli chcesz zabrać większy podręczny to:
a) kupujesz priorytet i zabierasz ze sobą na pokład (6 euro)
(...)

Hej, ile ta usługa kosztuje jeśli podczas rezerwacji NIE DOKUPIĘ DBP, ale po paru dniach jednak się zreflektuję i będę chciał go dodać do rezerwacji?

Czy to będzie nadal €6, czy już €8?

Na stronie https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/oplaty jest napisane:
"Na Ryanair.com €6, na lotnisku €8"

Ale ja nie chcę "na lotnisku" tylko na Ryanair.com ale NIE W MOMENCIE dokonywania rezerwacji, a później :) co za......
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 09 Lis 2018 20:46 

Wychodzi że jeszcze drożej - poniżej ceny w zł

Załączniki:
Ryanair.PNG
Ryanair.PNG [ 80.12 KiB | Obejrzany 7442 razy ]
Góra
 PM off
kittycate lubi ten post.
kittycate uważa post za pomocny.
 
      
#311 PostWysłany: 09 Lis 2018 21:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11307
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@kittycate Te 38 zł to jest 8 euro, o które pytasz, czyli dokupienie priorytetu do istniejącej rezerwacji. Strona Ryanair pozostawia wiele do życzenia :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kittycate uważa post za pomocny.
 
      
#312 PostWysłany: 09 Lis 2018 21:07 

Kashpir napisał(a):
............Strona Ryanair pozostawia wiele do życzenia :roll:


A kto im zabroni mieć kurs 1 euro = 4,75 zł :twisted:

@kittycate a i tylko przez apkę po rezerwacji da się później wykupić pierwszeństwo tylko dla jednej z kilku osób lecących
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#313 PostWysłany: 09 Lis 2018 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Nie ma czegoś w stylu "Dodaj usługę pierwszeństwa..." podczas odprawy lub przed... ? <załamka>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 17 Lis 2018 23:41 

Rejestracja: 17 Lis 2018
Posty: 2
Witam. Po raz pierwszy bd w przyszłym tyg lecieć ta linia( wykupiony priorytet - 2 bagaże w samolocie). Po zmierzeniu walizki w domu okazało się że ma ok 22-23 cm szerokości. Pojechałam dziś na lotnisko by sprawdzić jak wygląda sytuacja po umieszczeniu jej w koszu. Niestety trochę wystaje. Jak myślicie będzie problem? Mogą przy Gate się doczekać i Będę musiała zapłacić za zabranie jest do łuku (50 euro). Bo może lepiej wykupić mi nową walizkę?

Załączniki:
20181117_184913-600x1067.jpg
20181117_184913-600x1067.jpg [ 146.76 KiB | Obejrzany 7167 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 19 Lis 2018 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Według zasady czy się mieści i trzeba upychać? Tak mieści się i nie trzeba upychać :-)
Jeśli zastosują inną zasadę: "optyczny" pomiar bagażu to niby wykracza
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 15 Gru 2018 19:33 

Rejestracja: 20 Wrz 2018
Posty: 9
NikodemFM napisał(a):

Wydaje mi się, że byłoby dziwne, żeby przy stanowisku odpraw mierzyli bagaże i w przypadku przekroczenia wymiaru o 8 cm mieliby bagażu albo nie przyjąć albo za ponadwymiarowy miałbym dopłacać. Jaka by była wtedy stawka? 1 Euro za 1 cm? Przy gate to odbierają, w końcu bagaż musi zmieścić się na półce nad siedzeniami, ale przy stanowisku odpraw to trochę wydaje się to niemożliwe. Cóż, praktyka pokaże lub może ktoś inny się przekona w praktyce i tu napisze.


Dziwne czy nie, niestety mierzą. Przynajmniej tak było w niedzielę (9 grudnia) w Balicach na lot do Pragi. Tzn każą wsadzić do sizera. Nie wiem co się dzieje, jakby się nie mieścił, pewnie trzeba byłoby kupić ten największy rejestrowany? W każdym razie mój się mieści, bo mam jedną walizkę, z którą latam Ryanairem.
Wychodzi na to, że ten rejestrowany się niczym nie różni od dużego podręcznego. Dwa euro drożej, a wymiary i waga taka sama. Więc ma sens wykupienie go tylko jeśli ktoś nie chce tachać po lotnisku (ale 10 kg to nie tragedia), albo jak są płyny. Innych powodów nie widzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 18 Gru 2018 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Ewa Kamarad napisał(a):
NikodemFM napisał(a):

Wydaje mi się, że byłoby dziwne, żeby przy stanowisku odpraw mierzyli bagaże i w przypadku przekroczenia wymiaru o 8 cm mieliby bagażu albo nie przyjąć albo za ponadwymiarowy miałbym dopłacać. Jaka by była wtedy stawka? 1 Euro za 1 cm? Przy gate to odbierają, w końcu bagaż musi zmieścić się na półce nad siedzeniami, ale przy stanowisku odpraw to trochę wydaje się to niemożliwe. Cóż, praktyka pokaże lub może ktoś inny się przekona w praktyce i tu napisze.


Dziwne czy nie, niestety mierzą. Przynajmniej tak było w niedzielę (9 grudnia) w Balicach na lot do Pragi. Tzn każą wsadzić do sizera. Nie wiem co się dzieje, jakby się nie mieścił, pewnie trzeba byłoby kupić ten największy rejestrowany? W każdym razie mój się mieści, bo mam jedną walizkę, z którą latam Ryanairem.
Wychodzi na to, że ten rejestrowany się niczym nie różni od dużego podręcznego. Dwa euro drożej, a wymiary i waga taka sama. Więc ma sens wykupienie go tylko jeśli ktoś nie chce tachać po lotnisku (ale 10 kg to nie tragedia), albo jak są płyny. Innych powodów nie widzę.


No właśnie ze względu na płyny oraz namiot mi najbardziej zależało, bo to by przez kontrolę bezpieczeństwa nie przeszło. Jednak już znalazłem w międzyczasie dobry sposób - jak mam jeden duży plecak, który teoretycznie przekroczy te 8 cm to z niego wyjmuję śpiwór i materac, dzięki czemu objętość zdecydowanie się zmniejsza i bagaż do 10 kg leci do luku, a śpiwór i materac biorę jako darmowy bagaż podręczny 40x25x20 w cenie. Leciałem ostatnio i metoda zadziałała, choć nie widziałem, żeby mierzyli cokolwiek komuś, ani przy rejestrowanych ani przy gate'ach (Malta dziś)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 21 Sty 2019 21:21 

Rejestracja: 21 Sty 2019
Posty: 5
cześć. zdaję sobie sprawę, że pytanie może głupie, ale nie nadawałam jeszcze bagażu w punkcje (zawsze leciałam z podręcznym).

Mam opcje kupienia bagażu do odprawy 10 kg i na stronie mają napisane "Klienci niepriorytetowi, którzy chcą wnieść drugą większą torbę na kółkach (o wadze 10 kg), muszą zakupić Torbę do odprawy 10 kg." i tu pojawia się moje pytanie. Chodzi konkretnie o zwrot "na kółkach" - czy ona obowiązkowo musi być na kółkach (bo np pracownicy ją przenoszą i tak jest wygodniej) czy po prostu tak napisali, a torba może być zwykła sportowa tylko o wymiarach odpowiednich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 21 Sty 2019 22:34 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
ainer3399 napisał(a):
torba może być zwykła sportowa tylko o wymiarach odpowiednich?

Zupełnie poprawny wniosek ;) Kółka mogą,ale nie muszą być,ważne są wymiary i waga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 22 Sty 2019 02:00 

Rejestracja: 21 Sty 2019
Posty: 5
ok dzięki. Pomyślałam jeszcze o zabezpieczeniu dla płynów, gdzie w twardej jest mniejsze prawdopodobieństwa że coś się uszkodzi i wyleje, ale wtedy plecaki też by nie przeszły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group