Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 15 Cze 2018 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Zabranie dużego podręcznego razem z rejestrowanym to obecnie rzadkość, ale tak jak napisał @gorny77 warto próbować bo a nuż się uda. Najczęściej jednak w check-inie przy nadawaniu rejestrowanego jak się poprosi to dają naklejkę na duży podręczny, każą to taszczyć ze sobą i oddać przy wejściu do samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#282 PostWysłany: 17 Lip 2018 10:32 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 2
Mam pytanie do wszytskich.
Jutro lecę Warszawa - Szczecin
nie mam opcji pierwszeństwa ani dwóch bagaży na pokład.
Żona chce/musi wziąć kosmetyki, żel pod prysznic itp. Generalnie nasze podręczne walizki powinny trafić do luku więc na pokład nie wnoszę płynów. Ale z tego co czytałem podręczny zabierany jest chwilę przed wejściem na samolot a więc muszę z podręcznym przejść przez bramkę gdzie takie rzeczy każą wyrzucać. Jak to obejść?? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 17 Lip 2018 10:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Należy poczytać o zasadach przewozu płynów - znajdziesz te informacje na stronie każdej linii, Ryanaira również https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... podrecznym
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 17 Lip 2018 10:41 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 2
Dziękuje za odpowiedz. Czy to znaczy ze mogę mieć takich płynów do 100 ml np. 5 sztuk? Oby tylko zmieściły się w torebce 20x20?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 17 Lip 2018 10:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 02 Wrz 2018 13:25 

Rejestracja: 30 Sie 2018
Posty: 2
Pytanko odnośnie bagażu. Czy dalej obowiązuje to co jest na stronie "Jeden pasażer może zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm oraz 1 mały bagaż o wymiarach maksymalnych 35 cm x 20 cm x 20 cm."?

Lecimy pierwszy raz i mnóstwo pytań w głowie :D Na bilecie elektronicznym było tylko info o bagażu 55x40x20, na odprawie tylko standardowe info ze mozna wniesc bagaz pod siedzenie itp. Do wiekszego bagazu planuje typowo ubrania itp, a do malego jakies bilety, zeby przypadkiem nie zaginely.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 02 Wrz 2018 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@Kyms Kiedy macie ten swój lot? Jeśli do 31 października zdążycie wrócić to możecie mieć dwa bagaże: duży (55 x 40 x 20 cm i 10 kg wagi) i mały (35 x 20 x 20). Jeśli macie wykupioną usługę Prioryty Boarding to oba te bagaże możecie zabrać na pokład samolotu i duży umieścić w luku nad siedzeniami, a mały pod fotelem z przodu. Jeśli nie macie wykupionej tej usługi to na pokład samolotu zabierzecie tylko mały bagaż podręczny, który powinien być umieszczony pod fotelem z przodu. Duży bagaż podręczny też bezpłatnie zabierzecie w podróż, ale przy bramkach (gate) zostanie on oklejony niebieską taśmą i trzeba go będzie zostawić na wózkach przed samym wejściem do samolotu. Ten duży bagaż podręczny odbierany jest na lotnisku przylotu z pasów bagażowych, razem z innymi bagażami rejestrowanymi i podręcznymi, które wszystkie lecą w luku bagażowym samolotu. Zwróć uwagę, że duży bagaż podręczny zabierany jest do luku samolotu już po przejściu kontroli bezpieczeństwa, więc trzeba pamiętać o limitach płynów (do 100 ml). Należy też dla własnej pewności z dużego bagażu podręcznego wyjąć cenne rzeczy: gotówkę, biżuterię, elektronikę (aparat, laptop itp.), bo linia nie odpowiada za ich uszkodzenie lub zaginięcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#288 PostWysłany: 15 Wrz 2018 12:59 

Rejestracja: 29 Mar 2018
Posty: 10
A jeśli bede mial duzy bagaz podreczny - ktory oddam do luku bagazowego i mały bagaz ktory wezme ze sobą to czy bede mógł wyjąć z duzego bagazu laptop i wziac go ze sobą na pokład razem z małym bagazem?

A jesli nie to czy przejdzie opcja wziecia laptopa jako mały bagaż ze sobą (mimo że lekko przekracza dopuszczalne wymiary?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 15 Wrz 2018 13:42 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Tak, bedzie możliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off
nimeska lubi ten post.
 
      
#290 PostWysłany: 19 Wrz 2018 00:17 

Rejestracja: 29 Mar 2018
Posty: 10
jacek96 napisał(a):
Tak, bedzie możliwość.


Takie coś jest nieoficjalnie praktykowane? bo pytałem o to samo na czacie ryanair i odpowiedziano mi że nie ma takiej możliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 19 Wrz 2018 03:02 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 197
Rusz głową. Wszystko w granicach rozsądku.
Poza tym pracownik obslugujacy czat Ci nie napisze że możesz wszystko wnieść za darmoszke, bo te wiadomości ktoś wyżej może sprawdzać i weryfikować. Pracownik robi swoją robotę czyli reprezentuje france. Oni mają zarabiać na nas, a nie rozdawać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 24 Wrz 2018 13:36 

Rejestracja: 17 Cze 2018
Posty: 2
Witam mam pytanie czy orientuje sie ktos moze bardzo przykladaja uwage do wymiaru mniejszego bagazu? Mam walizke normalna zawsze z nia latam, ale torebka ma wymiary 34-27-12 to taka typu " shopper" aby schowac paszport, telefon takie osobiste rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 24 Wrz 2018 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@Anna Nowak 1 nie zdarzyło mi się widzieć by komuś sprawdzali wymiary małego podręcznego bagażu w Ryanair. Ważne by ten mały bagaż zmieścił się pod poprzedzającym fotelem. W praktyce jako mały bagaż często obserwuję plecaki ok. 30 litrowe, a czasem i 40 litrowe i to solidnie napakowane. I można je bez problemu zabrać na pokład jako mały bagaż. Ważne jednak by to były miękkie plecaki lub małe i średnie torby sportowe. Walizki sztywne, nawet malutkie są zwykle zabierane do luku. Wczoraj np. na lotnisku Skavsta dziewczynie, która miała mikro plecak ok. 10-15 litrów max oraz małą walizeczkę, tak na oko o wymiarach 30x30x20 cm, tą walizeczkę okleili żółtą taśmą i musiała ją bezpłatnie oddać przed samolotem do luku bagażowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 24 Wrz 2018 14:30 

Rejestracja: 17 Cze 2018
Posty: 2
Ja mam wykupione priority wiec walizki mi nie wezma, a torebki nie oddalabym tymbardziej. Mam nadzieje , ze bedzie ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 24 Wrz 2018 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
To nie masz się czym przejmować, bo torebkę weźmiesz na pokład. Życzę spokojnego lotu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 25 Wrz 2018 01:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Mam wątpliwości odnośnie nadawania bagażu podręcznego do 10 kg do luku przed kontrolą bezpieczeństwa. Na stronie Ryanair jest informacja:

Głównymi zaletami tej nowej polityki będą zmniejszone opóźnienia lotów i opcja tańszego bagażu głównego. Dodatkowymi korzyściami dla klientów będzie możliwość zapakowania większej ilości płynów do walizki na kółkach o wadze 10kg i przejścia do bramki z "wolnymi rękami".

I 2 pytania:
1. Czy jeśli mam tylko 1 bagaż podręczny do 10 kg (nie jest mały, bo przekracza 40 x 20 x 25 cm) to wtedy też muszę za 8 Euro wykupić bagaż i przejść przed kontrolę bezpieczeństwa z "wolnymi rękami", nadając bagaż na odprawie jak rejestrowany? (zależy mi, żeby przewieźć ostre rzeczy jak np szpilki od namiotu, które przez kontrolę bezpieczeństwa nie przejdą)
2. Trochę głupie pytanie, ale wolę zadać, żeby nie było nieporozumień. Piszą oni o "walizce na kółkach". Czy to oznacza, że plecaka już nie może być?

Pozdrawiam ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 25 Wrz 2018 01:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Ad. 1 jeśli chcesz przewieźć szpilki do namiotu to nie ma innej możliwości niż nadanie dużego podręcznego do luku przy stanowisku odprawy.
Ad. 2 głupio to oni napisali w polskiej wersji strony - oczywiście, że może być plecak czy torba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#298 PostWysłany: 25 Wrz 2018 01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Ad 1 - no tak, tylko też kwestia czy trzeba wtedy płacić te 8 Euro? Informacja u nich na stronie:

Od pierwszego listopada 2018 roku, klienci bez wykupionego priorytetu, którzy chcieliby wnieść na pokład drugą, wiekszą walizkę z kołkami (10kg) muszą wykupić 10kg walizkę do odprawy za £/€8 w trakcie dokonywania rezerwacji

Piszą o drugiej. A jeżeli ktoś ma tylko jedną (nawet bez małej, a ten jeden w dodatku nie wnoszę na pokład, tylko oddaję do luku na stanowisku odpraw) to wtedy teoretycznie nie musi wykupować bagażu za 8 Euro? Chyba, że też głupio to oni napisali, podobnie jak z "walizką na kółkach"?

EDIT: ok, doczytałem tutaj: https://dziennikzachodni.pl/bagaz-podre ... r/13290601 - trzeba zapłacić 8 Euro i MUSI iść do luku przy stanowisku odpraw. Wszystko jasne ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:


Ostatnio edytowany przez NikodemFM 25 Wrz 2018 01:57, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 25 Wrz 2018 01:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Jeżeli rezerwujesz na lot 1 listopada lub później i nie chcesz płacić za bagaż podręczny, to możesz przewieźć jedynie mały bagaż podręczny 40x25x20 cm.
Jeśli chcesz zabrać większy podręczny to:
a) kupujesz priorytet i zabierasz ze sobą na pokład (6 euro)
b) kupujesz usługę nadania bagażu do luku (8 euro)
Oprócz płatnego w dalszym ciągu przysługuje ci ten mały podręczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#300 PostWysłany: 25 Wrz 2018 01:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Ok, teraz już wszystko jasne. Dzięki !! :)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
spty13 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 385 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group