Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 01 Paź 2018 17:00 
Awatar użytkownika

Loty: 9
Kilometry: 5 057
srebrny
Ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne i nie chodzi tutaj o to czy OWU jest po polsku czy nie, a o sumę ubezpieczenia i czy dana firma ubezpieczeniowa współpracuje z jakimś podmiotem na Białorusi. Jeśli nie to ubezpieczenie może być na cały świat, ale z ciemnej wólki pod Mińskiem nie będzie komu zabrać Cię do szpitala (o innych wariantach nie wspominam). I to tu jest najważniejsze. Jest to obowiązek przy wjeździe, ale nie zawsze sprawdzają. Schody zaczynają się, gdy coś się dzieje.
Arekkk lubi ten post.

#22 PostWysłany: 01 Paź 2018 17:13 
Awatar użytkownika

złoty
@e-prezes Oj tam, oj tam... nie tragizujmy.
Kilka zdan z OWU:
"Okres i zasięg ochrony ubezpieczeniowej. Zasady kontynuacji umowy / wznowienia ochrony
Zakres terytorialny ochrony ubezpieczeniowej obejmuje cały świat.
Okres trwania ochrony ubezpieczeniowej to maksymalnie 60 dni następujących kolejno po sobie
...
Część F – Ubezpieczenie kosztów leczenia
Suma ubezpieczenia na pokrycie kosztów opieki medycznej i repatriacji 7 500 000 euro
...
Część G – Ubezpieczenie następstw Nieszczęśliwych wypadków
Suma ubezpieczenia na wypadek Trwałego uszczerbku na zdrowiu 750 000 euro"

Chyba wsytarczy na kazda "Wolke" zarwno na Bialorusi w Korei Polnocnej jak i na Antarktydzie. :-)

#23 PostWysłany: 01 Paź 2018 19:08 
Awatar użytkownika

srebrny
Spox! Chodzi o ostatni punkt - czy ktoś to na Białorusi respektuje. Tyle i aż tyle.

#24 PostWysłany: 16 Paź 2018 21:58 

A ja mam takie oto pytanie - może ktoś przerabiał

Jak db pójdzie to w czerwcu będę wolontariuszem na Igrzyskach Europejskich w Mińsku 21-30 czerwca
I teraz jak polecę tam i nazad do Mińska to bez wizy będzie, ale po 5 dniach roboczych a tu roboczych jest 6 trzeba sie zarejestrować w oddziałach terytorialnych obywatelstwa i migracji organów wewnętrznych Republiki Białoruś.

Ktoś wie gdzie to i jak to zrobić ?

#25 PostWysłany: 16 Paź 2018 22:09 

Organizatorzy Ci tego nie załatwią? Przede wszystkim rejestracją zajmują się hotele.
 PM off  

#26 PostWysłany: 17 Paź 2018 16:12 
Awatar użytkownika

srebrny
Podstawowym punktem rejestracji jest Urząd Obywatelstwa... w danej miejscowości może jej nie być, ale w Mińsku bankowo. W przypadku takiej imprezy upewnij się, czy tego nie zrobi organizator,

#27 PostWysłany: 18 Paź 2018 20:33 

Niewykluczone, że do tego czasu okres, w którym można przebywać bez rejestracji, zostanie wydłużony do 10 dni,a sama procedura rejestracji będzie możliwa w formie elektronicznej i bezpłatnie. Odpowiedni projekt jest już przygotowany przez MSW, ponoć ma wejść w życie w przyszłym roku, podejrzewam, że właśnie przed Igrzyskami
 Profil Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 19 Paź 2018 12:37 
Awatar użytkownika

srebrny
Wg. informacji ze strony naszego MSZ mogą być tymi oddziałami także posterunki milicji. Wg. strony białoruskiej MSW urząd ludnościowy w Mińsku mieści się przy Bersona 16. A tu http://mvd.gov.by/main.aspx?guid=15581 macie pełną listę jednostek terytorialnych.

#29 PostWysłany: 07 Maj 2019 12:49 

Lecę za 2 tygodnie do Białorusi. Mam ubezpieczenie na cały świat, które jest opisane po angielsku i polsku - czy to wystarczy na granicy? Na stronie ambasady jest napisane, że jest potrzebne oficjalne tłumaczenie na rosyjski lub białoruski, ale wiadomo że czasami praktyka wygląda inaczej :)
 Profil Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 07 Maj 2019 13:31 
Awatar użytkownika

złoty
Wg mnie nie wystarczy.
W zeszłym roku na granicy musiałem zakupić ichniejsze ubezpieczenie, bo moje było po polsku i angielsku. Koszt niewielki, ale dodatkowy czas stracony na bieganie.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
 Profil Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 07 Maj 2019 13:40 
Awatar użytkownika

srebrny
Ja nigdy nie kupowałem ichniejszego. W konsulacie załącza się potwierdzenie zakupu ubezpieczenia (TU Europa i AXA - z takich korzystałem) i nigdy mi nie odmówiono wizy. Na granicy nikt nie sprawdzał (choć znam przypadki, że sprawdzają), ale na Warszawskim Moście miejscowe TU Europa zawsze przechodzi, choć jest po polsku. @kocureq Garmond ma rację, bo na lotnisku jest trochę inaczej i tam do tego przywiązują dużą uwagę.

#32 PostWysłany: 02 Lip 2019 10:36 

niebieski
W tym roku byłem dwukrotnie na Białorusi.
Zawsze wjeżdżałem przez lotnisko w Mińsku. Na lotnisku przy odprawie paszportowej pogranicznik sprawdzał paszport oraz ubezpieczenie. Sprawdzają dokładnie czy jest "Worldwide" i daty obowiązywania i czy się nazwisko zgadza w paszporcie. Nie sprawdzano czy mam walutę.
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość