Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost

Giełda biletów
igrzyska-minsk-2019-gielda,17,142215


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 09 Mar 2019 23:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Czy mogę kupić bilet do Moskwy od razu, czy trzeba będzie chociaż na chwilę się pojawić w Mińsku?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#122 PostWysłany: 09 Mar 2019 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Spokojnie, najpierw rosyjscy pogranicznicy muszą wiedzieć o tym. I musi się wyjaśnić co w tym przypadku ma oznaczać tranzyt.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 09 Mar 2019 23:48 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
-- 09 Mar 2019 23:35 --

Chupacabra napisał(a):
Tu są kolejne informacje: https://www.insidethegames.biz/articles/1075782/russian-parliament-ratifies-visa-free-travel-agreement-with-belarus-for-european-games
Cytuj:
Under the terms of the agreement, foreign nations will be able to enter, exist, stay and transit through the territory of the other state without visas.


Nie widzę sensu wklejania kolejnych prasowych newsów na ten temat. Dziennikarze już nie raz udowodnili, że potrafią stworzyć wiele wirtualnych tworów. Do mnie przemawiają akty prawne na które możesz się powołać w starciu z urzędem. Dlatego zamieściłem link do konkretnego aktu. Jak na razie nadal nie wiadomo jak będzie rozumiany tranzyt w tym przypadku i wklejanie kolejnych informacji prasowych nic tu nie pomoże. Decyzja będzie należeć do urzędnika granicznego, który ma swoje wytyczne. Pragmatyka rządzi.

michzak napisał(a):
Czy mogę kupić bilet do Moskwy od razu, czy trzeba będzie chociaż na chwilę się pojawić w Mińsku?


Wg. mnie musi być tranzyt, czyli, że musisz wjechać do jednego kraju, by odwiedzić drugi. Wg. mnie bilet musi być ważny w momencie wjazdu.

-- 09 Mar 2019 23:48 --

@michzak jeśli zamierzasz wjechać do BY z RU na bilecie to czeka Cię starcie z pogranicznikami rosyjskimi, którym wg. mnie trzeba będzie udowodnić, że w ogóle zmierzasz na te Igrzyska (rezerwacje hotelowe, bilety kolejowe). Ale są to tylko moje spekulacje, bo nie widziałem wytycznych w tej materii. Może pojawią się później.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 11 Mar 2019 01:23 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Kolega @pabien w innym wątku podał linka do dokumentu oficjalnego:
Cytuj:

A tam jest jednak mowa o pobycie cudzoziemców na terytorium drugiego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 11 Mar 2019 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Ja bym nie przywiązywał większej uwagi do słów pisanych wytłuszczonym drukiem w poście powyżej. Jasne, że będąc w tranzycie przebywasz na terenie drugiego kraju. Ważne jest też czy i co w tej sprawie wiedzieć będą pogranicznicy rosyjscy. Na pewno jest to informacja, która pokazuje, że pewnie jakoś będzie można wjechać do Rosji bez wizy, ale skąd na jak długo i na jakich szczegółowych warunkach, nie wiemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 11 Mar 2019 12:29 

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 7
W mailu do konsulatu RUS w Gdańsku spytałem, czy mnie wpuszczą do Kaliningradu na tranzyt do Moskwy samolotem i dalej pociągiem do Mińska. Odpisali dzisiaj, że w związku z tym, że POL bezpośrednio graniczy z BLR nie ma podstaw do jakiegokolwiek tranzytu przez Matuszke Rasiję :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#127 PostWysłany: 11 Mar 2019 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
mumio napisał(a):
W mailu do konsulatu RUS w Gdańsku spytałem, czy mnie wpuszczą do Kaliningradu na tranzyt do Moskwy samolotem i dalej pociągiem do Mińska. Odpisali dzisiaj, że w związku z tym, że POL bezpośrednio graniczy z BLR nie ma podstaw do jakiegokolwiek tranzytu przez Matuszke Rasiję :cry:


szkoda, chociaż nie można odmówić logiki temu stanowisku.
Ja planowałem sobie, że polecę do Tallina lub Rygi i stamtąd autobusami i pociągami zrobię tranzyt przez Petersburg, Moskwę i Smoleńsk do Grodna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 11 Mar 2019 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Też myślałem, żeby zacząć w Tallinie. Wydaje mi się, że ma to większe szanse powodzenia skoro Estonia nie ma granicy z Białorusią. Tak jak jednak wspomnieli przedmówcy: dużo będzie zależało od rosyjskich pograniczników
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 11 Mar 2019 14:17 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Ja mam zakupiony lot Wizz z Debreczyna do Moskwy (Wnukowo) i później planujemy pociąg do Mińska przez Smoleńsk, Katyń. Lot kosztował niewiele (ok 120 zł płatne pktami z bookingu). Czekamy na rozwój sytuacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 11 Mar 2019 17:01 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
I właśnie takiego stanowiska Rosji się obawiałem. Pewnie nie jest ono oficjalne. ale wskazuje na tendencje jakie będą przy zgodzie na wjazd. Jest też w tym pozytyw, wg mnie winien być możliwy wyjazd do Rosji ( drogą lotniczą) z terytorium państwa nie graniczącego z Białorusią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 11 Mar 2019 18:45 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
mumio napisał(a):
W mailu do konsulatu RUS w Gdańsku spytałem, czy mnie wpuszczą do Kaliningradu na tranzyt do Moskwy samolotem i dalej pociągiem do Mińska. Odpisali dzisiaj, że w związku z tym, że POL bezpośrednio graniczy z BLR nie ma podstaw do jakiegokolwiek tranzytu przez Matuszke Rasiję :cry:

I bardzo dobrze!

ale_ste napisał(a):
[szkoda, chociaż nie można odmówić logiki temu stanowisku.
Ja planowałem sobie, że polecę do Tallina lub Rygi i stamtąd autobusami i pociągami zrobię tranzyt przez Petersburg, Moskwę i Smoleńsk do Grodna.


Takie naginanie ewentualnych ułatwień wizowych jest naprawdę nieco chore.
Nie róbmy sobie jaj, jeśli chcesz zwiedzić FR to zrób sobie normalną wizę i pojedziesz sobie dokąd chcesz.

Chcesz jechać na Igrzyska to jedź na Igrzyska, a nie kombinuj jak oszczędzić 150 zł na wizie rosyjskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 11 Mar 2019 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Cytuj:
Takie naginanie ewentualnych ułatwień wizowych jest naprawdę nieco chore.
Nie róbmy sobie jaj, jeśli chcesz zwiedzić FR to zrób sobie normalną wizę i pojedziesz sobie dokąd chcesz.

Chcesz jechać na Igrzyska to jedź na Igrzyska, a nie kombinuj jak oszczędzić 150 zł na wizie rosyjskiej.


Nie wiem jakie z czym masz problem. Po pierwsze to nie musi być wcale przeginanie bo obywatel Finlandii lub Estonii mógłby jechać podaną przeze mnie trasą. Ja również mógłbym mieszkać w Estonii/Finlandii i wtedy byłoby to dla mnie realnie interesujące. Zresztą ten tranzyt wprowadzono po coś - dla kogoś. Nie widzę powodu czemu nie może być on dla Polaka, który jadąc na zawody sportowe nie chce z jakichś powodów jechać najkrótszą trasą tylko trochę na około.
Oczywiście w moim wypadku jest to dobudowywanie sobie planu do zaistniałych okoliczności, ale wcale nie czuję się z tym źle. W Rosji miałem okazję być już dwa razy, pewnie jeszcze kiedyś wrócę, a wróciłbym już na wiosnę gdyby okazało się to możliwe dzięki - jak to nazywasz - naginaniu.
A oszczędność na wizie to 300 PLN bo do kosztów samej wizy trzeba jeszcze dołożyć zakup vouchera, zdjęcia. A ja i tak mam łatwo/tanio bo jestem z Warszawy i mogę po prostu iść do Ambasady.
Do tego te 300 PLN to może nie jest dużo, ale przy wyjeździe, który trwa kilka dni (a ja na taki mogę sobie pozwolić) stanowi to pokaźną część wszystkich wydatków.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Mar 2019 00:50, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
ms993 lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 11 Mar 2019 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
mumio napisał(a):
W mailu do konsulatu RUS w Gdańsku spytałem, czy mnie wpuszczą do Kaliningradu na tranzyt do Moskwy samolotem i dalej pociągiem do Mińska. Odpisali dzisiaj, że w związku z tym, że POL bezpośrednio graniczy z BLR nie ma podstaw do jakiegokolwiek tranzytu przez Matuszke Rasiję :cry:

I tankowanie za pół darmo w Kalince poszło się...
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 11 Mar 2019 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
A moim zdaniem nic jeszcze nie wiadomo, choć nie jestem jakimś szczególnym optymistą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 11 Mar 2019 20:31 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
tomeeek07 napisał(a):
mumio napisał(a):
W mailu do konsulatu RUS w Gdańsku spytałem, czy mnie wpuszczą do Kaliningradu na tranzyt do Moskwy samolotem i dalej pociągiem do Mińska. Odpisali dzisiaj, że w związku z tym, że POL bezpośrednio graniczy z BLR nie ma podstaw do jakiegokolwiek tranzytu przez Matuszke Rasiję :cry:

I bardzo dobrze!

ale_ste napisał(a):
[szkoda, chociaż nie można odmówić logiki temu stanowisku.
Ja planowałem sobie, że polecę do Tallina lub Rygi i stamtąd autobusami i pociągami zrobię tranzyt przez Petersburg, Moskwę i Smoleńsk do Grodna.


Takie naginanie ewentualnych ułatwień wizowych jest naprawdę nieco chore.
Nie róbmy sobie jaj, jeśli chcesz zwiedzić FR to zrób sobie normalną wizę i pojedziesz sobie dokąd chcesz.

Chcesz jechać na Igrzyska to jedź na Igrzyska, a nie kombinuj jak oszczędzić 150 zł na wizie rosyjskiej.

Jakie naginanie? To jest wykorzystanie możliwości jakie dają Igrzyska Europejskie. Nie marudź, nie chcesz to wyrabiaj wizę. To samo powiesz o setkach kysięcy kibiców na Mundialu? Że nagieli przepisy?
Góra
 Profil Relacje PM off
ms993 lubi ten post.
 
      
#136 PostWysłany: 11 Mar 2019 22:15 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Dajmy spokój sporom czy jest to naginanie czy nie przepisów, skoro nie są one jasno sprecyzowane. W odpowiedzi urzędnika konsulatu RU jest pewna logika i wynika z pewnych logicznych rozwinięć terminu "tranzyt". Wiadomo, że ten nie musi być w linii prostej, czy najkrótszą drogą. Bo tak jest taniej, tak jest szybciej, etc. Dobrze byłoby dopytać mailowo w innych konsulatach, bo jak wiem z doświadczenia w przypadku BY są różne wykładnie tych samych zdawałoby się przepisów przez różne placówki. Nie pomoże nam to w ocenie czy warto kupować bilety czy nie, ale nieco rozświetli, mam nadzieję obraz tego mitycznego tranzytu. Trzeba pytać o konkretne przypadki, aby odpowiedź była jak najbardziej adekwatna do sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 12 Mar 2019 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
Ewentualnie Ja bym jeszcze próbował przekonać że mam bilet z Kaliningradu Belavia do Mińska.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 14 Mar 2019 20:37 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 1
Loty: 415
Kilometry: 531 581
https://www.insidethegames.biz/articles ... pean-games
https://vetliva.com/visa/visa-free/pose ... -belarusi/

dokładna odpowiedź na wasze rozważania na jednej i drugiej stronie
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#139 PostWysłany: 14 Mar 2019 21:10 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Supcio!

Dla "pewności" jeszcze większej rozgrzewam silnik Sharana do czerwoności i pędzę od strony fińskiej z Helsinek prosto na Viborg i potem do Petersburga;)

Pzdr i dzięki, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 14 Mar 2019 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
W prostych żołnierskich słowach. Jak chciałoby się turgać pociągiem lub marszrutką z Polszy przez Rassiję do Bjełarussi... Da się ? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group