Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 331 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:33 
Awatar użytkownika

Loty: 50
Kilometry: 44 559
srebrny
Co tak naprawdę trzeba mieć jadąc samochodem na Białoruś? Wiadomo prawo jazdy, zielona kartę, paszport, 10 euro na każdy dzień pobytu. MSZ informuje o tym aby były apteczki dobrze wyposażone czyli:

Cytuj:
Międzynarodowe prawo jazdy nie jest wymagane, milicja natomiast bardzo skrupulatnie kontroluje posiadanie przez kierowców obowiązkowego wyposażenia samochodu (apteczka, trójkąt ostrzegawczy, koło zapasowe), ważnego przeglądu technicznego oraz ubezpieczenia (tzw. zielonej karty). W apteczce samochodowej, w zestawie środków medyczno-opatrunkowych nie może zabraknąć m.in. 10-cio % roztworu amoniaku, jodyny, bandaży sterylnych i elastycznych, waty, plastrów opatrunkowych, opaski uciskowej bądź gumowego węża uciskowego, nożyczek z zaokrąglonymi końcówkami, rękawiczek chirurgicznych czy też chusteczek higienicznych, roztworu chłodzącego (saletry amonowej z wodą). Stan apteczek samochodowych może być sprawdzany wyrywkowo zarówno przez białoruską straż graniczną jak i przez patrole milicji drogowej.

Wiadomo że na czas igrzysk BelToll będzie wyłączony i nic nie trzeba mieć. Natomiast mam pytanie czy jeżeli właściciel samochodu (dane w dowodzie rejestracyjnym) nie będzie kierował po BY, ale będzie fizycznie siedział na miejscu pasażera, to jest potrzebne upoważnienie do kierowania pojazdem?
 Profil Relacje PM off  

#262 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:37 
Awatar użytkownika

Loty: 6
Kilometry: 2 330
niebieski
Nic mi nie wiadomo, by znieśli obowiązek posiadania ubezpieczenia. Na każdy dzień pobytu. Gdzieś powyżej wrzucałem linka do wytycznych.
Meldunek jest wymagany co 10 5 dni roboczych. Robią to hotele/hostele z automatu. Można elektronicznie samemu.
@macio106 Jak ma prawo jazdy to może się nim poruszać w twojej obecności. Upoważnienie jest potrzebne tylko przy odprawie czasowej pojazdu na granicy (trzeba wpisać pojazd w deklarację towarową).

Ostatnio edytowany przez e-prezes 16 Maj 2019 08:03, edytowano w sumie 2 razy
 Profil Relacje PM off  

#263 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:41 

niebieski
Ciekawe z tym kołem zapasowym... W moim samochodzie takowego nie ma i nie było. Auta coraz częściej są sprzedawane tylko z pianką wypełniającą oponę.
 Profil Relacje PM off  

#264 PostWysłany: 15 Maj 2019 15:46 
Awatar użytkownika

Loty: 50
Kilometry: 44 559
srebrny
@e-prezes mi chodzi o taką konkretną sytuacje. Tata jest właścicielem samochodu pojedzie X kilometrów ale nie jest niezniszczalny będzie chciał odpocząć. Wsiadam za kółko Ja, lub moja dziewczyna. Kieruję przy nim, więc raczej upoważnienie zbędne.
 Profil Relacje PM off  

#265 PostWysłany: 15 Maj 2019 17:35 
Awatar użytkownika

złoty
Upoważnienie jest niezbędne jeżeli auto jest zarejestrowane na inną osobę (lub firmę), która nie będzie podróżować tym pojazdem.
I tylko na granicy podczas jej przekraczania.
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#266 PostWysłany: 16 Maj 2019 01:42 

Witam.
Mam do sprzedania dwa bilety na 30 czerwca (karate). Sprzedam po cenie zakupu - 26 zł za dwa.
Powód sprzedaży - jadę tam 20 do 23 czerwca i muszę kupić nowe w tym terminie.
 Profil Relacje PM off  

#267 PostWysłany: 16 Maj 2019 07:47 

Nie musisz sprzedawać. Ja również mam bilet na 22.06 a wracam do domu już 16.06. Z wcześniejszym powrotem nie ma problemy chyba, że faktycznie jedziesz na Igrzyska bo jesteś ich pasjonatem. Jeżeli chodzi o meldunek to z tego co wiem, trzeba się rejestrować w oddziale migracji jeżeli przebywamy na Białorusi powyżej 5 dni z wyłączeniem niedzieli. Ubezpieczenie nie jest sprawdzane na granicy za to jeżeli chcemy się zarejestrować to bez niego ani rusz.
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.

#268 PostWysłany: 16 Maj 2019 08:08 
Awatar użytkownika

niebieski
Faktycznie co pięć dni. Miał zostać wprowadzony 10 dniowy, ale to padło. Tutaj jest portal do rejestracji: www.portal.gov.by
W teorii miał być w trzech językach, ale jest tylko po rosyjsku (ja nie znalazłem innych). Aby dokonać rejestracji, należy założyć na stronie własne konto, a następnie w zakładce „dostępne usługi” wybrać kategorię „obywatelstwo i migracja”. Następnie podaje się odpowiedni kod (200.12.14.1), wypełnia pobrany wniosek i wysyła.
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.

#269 PostWysłany: 16 Maj 2019 08:22 

Ostatnio rejestrowałem się w oddziale migracji w Minsku osobiście płacąc za taką usługę około 50zł. Jak rozumiem teraz mogę zrobić to samodzielnie na stronie internetowej?. Cóż za krok do cywilizacji i normalności! :D
 Profil Relacje PM off  

#270 PostWysłany: 16 Maj 2019 09:46 

Pan Kopter napisał(a):
Nie musisz sprzedawać. Ja również mam bilet na 22.06 a wracam do domu już 16.06. Z wcześniejszym powrotem nie ma problemy chyba, że faktycznie jedziesz na Igrzyska bo jesteś ich pasjonatem. .

Ale ja mam ubezpieczenie tylko od 19 do 23 czerwca, gdybym miał do 30 czerwca nie byłoby żadnego problemu.
 Profil Relacje PM off  

#271 PostWysłany: 16 Maj 2019 09:58 

Ubezpieczenie to groszowa sprawa po prostu sobie dokup.
 Profil Relacje PM off  

#272 PostWysłany: 16 Maj 2019 10:20 

Taniej wychodzi kupno nowych biletów w tym terminie. Ubezpieczenie wziąłem VIP Large od 19 do 23 czerwca 48 zł od dwóch osób.
 Profil Relacje PM off  

#273 PostWysłany: 16 Maj 2019 11:16 

Musisz się mocno bać o swoje zdrowie. Ale co się dziwić jak tu praktycznie każdy straszy "Saschką i Ivanem" : ;)
 Profil Relacje PM off  

#274 PostWysłany: 16 Maj 2019 16:29 

Mam do sprzedania bilet na 22.6 na Sambo za 15zł jak coś to priv :)
Jadę jednak tydzień później ;)

Tu mozna kupić bilet z Polski na Białoruś na pociąg: https://www.rw.by/en/
z PL są takie same ceny jak u nas w PKP i nie trzeba jechac do kasy międzynarodowej.
Za to z Białorusi np. Brest - Minsk gdzie oni obsługują przejazd są duzo tańsze bo za 20zł można mieć taki bilet.
 Profil Relacje PM off  

#275 PostWysłany: 16 Maj 2019 19:03 

Bilet z strony https://www.rw.by/en/ który nie posiada rejestracji elektronicznej trzeba potwierdzić w kasie kolei białoruskich, więc w kierunku PL > BY kupno owego nie ma sensu.
 Profil Relacje PM off  

#276 PostWysłany: 16 Maj 2019 19:18 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie uważam, że nie ma sensu, bo jeśli jest problem z miejscem to twoja rezerwacja jest kluczowa. Miałem tak, że brakło miejsca dla grupy kilku osób.

Btw. Powtarzające się pytania skłaniają do stworzenia wydzielonych wątków, bo tu zginą.

Ostatnio edytowany przez e-prezes, 16 Maj 2019 19:21, edytowano w sumie 1 raz
 Profil Relacje PM off  

#277 PostWysłany: 16 Maj 2019 19:20 

niebieski
Kupując bilet w kasie PKP Intercity też mamy bardzo dobrą cenę za bilet do Mińska, więc w tym przypadku nie widzę sensu korzystania ze strony kolei białoruskich.
(Też wtedy mamy rezerwację miejsca)
 Profil Relacje PM off  

#278 PostWysłany: 16 Maj 2019 20:00 
Awatar użytkownika

złoty
Tak przeglądam na gorąco. Poprawcie eventuell. Czy zakup biletu kolejowego np. Grodno-Kraków na stronie kolei białoruskich nie jest wygodniejsze niż u nas (zakup 2 miesiące naprzód + przez internet, a nie "w kasie")

#279 PostWysłany: 16 Maj 2019 20:21 

niebieski
@wtak Z tego co się orientuję to potwierdzenie, które przyjdzie ci po zakupie i tak musisz wymienić w kasie białoruskiej na właściwy bilet. Do tego dochodzi opłata za przewalutowanie.
Aczkolwiek jest to jakaś opcja.
 Profil Relacje PM off  

#280 PostWysłany: 16 Maj 2019 21:13 
Awatar użytkownika

złoty
@tomeeek07 ale u nas musisz pójść do kasy żeby kupić, a u Białorusinów masz już "promesę" ;)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 331 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość