Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Mar 2015 19:10 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 44
Pozwoliłem sobie na odrobinę szaleństwa po ciężkim roku. Stało się. Jadę!
Może nie już, teraz, zaraz...ale już niedługo. Jaram się :)
Mając niemały dług wdzięczności dla społeczności F4F pozwolę sobie opisać to i owo..a nóż jeszcze się komu przyda..
Założenie jest takie, by była to podróż. Z przygodami.. Z częścią zaplanowaną i częścią zagadkową..gdzie wszystko okaże się w dniu przyjazdu.. Chcę przeżyć podróż życia. Tak po prostu.
Zainspirowałem się trochę wpisami Adamka o Fidżi i na pewno Jego ścieżka odkrywania nowych zakątków jest mi bliższa niż autobus pełen turystów i odhaczanie `punktów wycieczki`..
Będzie pewnie trochę nurkowania na Filipinach, Fidżi, Samoa.. Ale poza tym zdecydowanie własna ścieżka. Zdecydowanie! :)
Micha mi się jarzy.
Będę starał się opisywać wydatki i inne ciekawostki napotkane na mojej drodze.
Jeżeli będziecie mieć jakieś pytania z chęcią odpowiem.
Planuję by opis połączyć z relacją live(tzn chęci są ale nie wiem czy gorzej nie będzie z wykonaniem) ;)

Trochę o wydatkach:
Trasa powstała na podstawie dealu z F4F Dubaj - Manila - Sydney (ok 400pln wraz z bagażem rejestrowym Cebu Pacyfic). Potem już poszło z górki. Ok 560pln Praga - Dubaj (Smartwings). Polski bus do Pragi za ok 70pln. Ok 100pln Manila-Puerto Princessa-Manila. Potem doszło Sydney-Fidżi-Samoa-Honolulu za ok 2300pln.
Z Honolulu prom za ok 150pln do Maui skąd samolot do San Francisco (z międzylądowaniem w LA - Jak nie znajdę taniego MegaBusa z SF do Las Vegas to wysiądę w LA - koszt przelotu ok 700pln). Następnie z LA do Londynu norwegianem za 1650pln.
Całość przelotów to koszt ok 6000pln. Tanio? Drogo? Można na pewno polecieć drożej - to nie problem ;) Można też sporo taniej np. rtw-waw-bkk-kul-mnl-syd-hnl-lax-osl-waw-3570-pln,231,66275&start=0 .
Sam zaoszczędziłbym ponad 1000pln za lot z pominięciem Fidżi i Samoa oraz ok 500-800pln za lot przez Oslo*.
Terminy:
9 listopad kierunek Praga -> będę tam trzeci czy czwarty raz...pierwszy raz zimową porą.. dwa dni to w sam raz by przejść się po kilku knajpach i zobaczyć Hradczany w zimowej scenerii(o ile będzie leżał śnieg) ;)
11 listopad lot do Dubaju -> znowu dwa dni - pierwotnie chciałem spędzić tam tylko jeden dzień ale ciekawość zwyciężyła. Zjechać na nartach przy +40st c. ...hmmm...brzmi jak plan !
13 listopad lot do Manili -> byle szybko wyrwać się na Palawan..
14 listopad lot do Puerto Princessa -> Island hopping + nurkowania(Coron?) + przygoda :)
25 listopad powrót do Manili -> szybko do Sydney
26 listopad lot do Sydney -> spędziłem w Sydney tydzień w zeszłym roku. Szybka akcja na Circular Quay nocą i powrót na lotnisko.
27 listopad lot na Fidżi -> przygoda, przygoda i jeszcze raz przygoda :)
04 grudnia lot na Samoa -> j/w
11 grudnia lot do Honolulu -> Pearl Harbour + hiking
15 grudnia lot do Los Angeles / San Francisco (nie posiadam jeszcze biletu) -> trochę kasyna, trochę Kanionu, trochę przygody..oby nie skończyło się jak w Kac Vegas ;)
22 grudnia lot do Londynu kawa z siostrą i do domu
24 grudnia PL -> home sweet home ;)

Tak wiec czasu jeszcze trochę zostało na przygotowania. Tipy, porady itp. mile widziane:)
pozdrawiam i do usłyszenia!:)
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 06 Kwi 2015 13:25 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 44
Mały update:
jeden nocleg w Dubaju - Grand Midwest Reve Hotel Dubai - 57$
jeden nocleg w Pradze - Hotel Arkada 20$
cztery noce(pierwsze trzy po przylocie + jedna przed wylotem) w Palawan Village Hotel, Puerto Princesa - 60$ ze śniadaniami
Zakupione loty w promocji Cebu:
MNL-PPS-MNL 110zł
AirAsia(zdublowany lot, ale pojawił się później i jest w lepszych godzinach...):
25 listopada PPS-MNL 28zł
Na wszystkich trasach przeloty z bagażem rejestrowym.

W relacji postaram się opisać jak jedzenie/dojazd/stosunek cena-jakość w miejscach gdzie nocowałem.
Prawdopodobnie będę chciał rozbudować podróż o Maui(wulkany, hiking).

Teraz szukam okazji na noclegi na Fidżi, Samoa oraz okolice El Nido. Będę wdzięczny za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Kwi 2015 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ze sniegiem na poczatku listopada w Pradze moze byc krucho, poza tym zycze udanej wycieczki :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Sie 2015 12:04 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 44
Kolejny update:
lot HNL - LAS kupiony na 16 grudnia (AllegiantAir.com) +- 850pln
lot Coron-MNL kupiony na 25 listopada - ok 70pln*
Brakuje na chwilę obecną odcinka PL-PRG (pewnie polskibus..niestety nie ma jeszcze możliwości zakupu biletu na interesujący mnie termin) oraz LON-PL ..pewnie zakupię na dniach.
W Londynie planuję spędzić święta więc wyjdzie tego trochę więcej niż planowane 6 tygodni.
Pierwsze próby bookowania nurków dosyć mało optymistyczne. Ceny raczej wysokie(Fidżi , Filipiny..gdzie indziej nie próbowałem wysyłać zapytań)
No i bronię się przed zakupem kolejnych noclegów, co by za chwilę nie okazało się, że wszystko jest zaplanowane-a przecież tak nie miało być ;)
*Rozważam też mocno skorzystanie z http://www.taophilippines.com/ na razie szukam opinii w necie..oglądając filmik wygląda to obiecująco. Pomysł wziął się z tego, że podobno na Coron są mega dobre nurki wrakowe i wybierając - podróż powrotną z El Nido busem do PPS a płynięciem z tao(fakt, że przez niemal 3 dni) to druga opcja wydaje się niemal oczywista..zobaczymy czy budżet uciągnie..

BTW:
zakładałem przedostanie się na Maui promem- niestety ten prom zlikwidowano i dostępne są jedynie rejsy lub loty(z bagażem 600pln+) :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Sie 2015 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Kwi 2014
Posty: 160
Loty: 162
Kilometry: 303 939
Nurki w El Nido to około 250zł za dzień (3 butle po 1h). Na miejscu ceny mogą być ciut niższe, ale niewiele. Co udało się Tobie znaleźć?
_________________
Image
Odwiedzone kraje samolotem: 32 | Srebrna
Góra
 Profil Relacje PM off
michal_stg uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Wrz 2015 11:33 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 44
UPDATE:
Nie zaglądałem tu chwile, co nie znaczy, że nic nie robiłem ;)
daydreamer:
http://www.divepuertoprincesa.com - 3300PHP za 2 nurki (pewnie 2 butle 12l) z osprzętem i zakąskami oraz transferami. ("The dive sites are located south from Puerto Princesa Bay.")
Polecana na forum jako wsparcie w PPS Atila podała mi cenę 3700PHP za podobną opcję w El Nido.
Tak więc Twoje 250pln za 3 butle (nie dodałeś czy z wypożyczeniem sprzętu czy nie) to na moje bdb opcja. Mogę prosić o dopisanie namiarów, gdzie w El Nido można taką cenę uzyskać? Dzięki! :)
Zakupiłem również ostatni odcinek lotów - z Londynu do Polski na 27 grudnia za 250pln. Szału cenowego nie ma, bo musiałem dostosować ten właśnie termin.
EDIT:
zapomniałem się z Wami podzielić o kolejnej trochę niemiłej `niespodziance`. Wspominane wcześniej Tao nie oferuje wcześniejszej rezerwacji rejsów z opcją dwóch noclegów(czyli te najbardziej budżetowe). Może to i dobrze - wyjdzie w praniu...

przygoda...przygoda...każdej chwili szkoda...jaram się :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Wrz 2015 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Kwi 2014
Posty: 160
Loty: 162
Kilometry: 303 939
Świeże informacje. Centrum nurkowe Adventure Scuba w El Nido. Cena 3500 PHP za 3 nurkowania jednego nurka oraz jedną osobę na łodzi z opieką podczas pływania z rurką.

Na łodzi było 2 dive masterów, 2 kursantów, Ja oraz moja mama. Do tego kapitan i 1 pomocnik. Kursantów zostawiliśmy na płytkim spocie z jednym dive masterem i łódź do popołudnia była tylko dla nas.

Cena final ze sprzętem oraz opieką jednego dive mastera przez cały czas. Do tego lunch. Jak dla mnie bajka.

Cena za 2 nurki i jedną dodatkową osobę to 3200PHP. Cena po lekkim targowaniu, chcieli około 4800PHP, ale i tak płynęli z kursantami, więc im się opłacało.
_________________
Image
Odwiedzone kraje samolotem: 32 | Srebrna
Góra
 Profil Relacje PM off
michal_stg lubi ten post.
michal_stg uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Lis 2015 11:50 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 44
Ostatni update przed startem:
Dziękuję daydremer za podpowiedzi - na pewno wykorzystam info podczas swojego pobytu :)
Przechodząc do rzeczy: anulowali mi lot z Pragi do Dubaju 11 listopada :/ Na szczęście miałem dzień zapasu i lecę 12-tego. Co prawda nocleg w Dubaju poszedł się ***** ale na lot do Manili mam nadzieję zdążę ;] (swoją drogą pisałem do hotelu o przesunięciu rezerwacji i nic...cisza..ehhh)
Zarezerwowałem również samochody na : Hawajach - Oahu oraz w Las Vegas - Los Angeles.
Zarezerwowałem Tatiana Motel, Apia na Samoa (niewielkie pieniądze i blisko lotniska) - możliwe, że nie skorzystam ale w razie jakichś powikłań będę miał miejsce gdzie mogę `naładować baterie`.
Mocno też zastanawiam się nad zabookowaniem pakietu na Oahu - 3 dni nurkowe za 282$ i dodatkowe 6% zniżki co daje 265$ z full sprzętem. Ma ktoś jakieś info o nurkach na Hawajach?
No dobra. Mam polskiego busa dziś o 23:30 więc chyba czas zacząć się pakować ? ;]
Następny mail będzie już z trasy.. OMG! To już dziś... Pisząc to nie wierzę, że już się zaczyna..
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Lis 2015 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
a wiesz może dlaczego smartwings odwołało lot?
przebukowali na inny termin?
też lecę z nimi do Dubaju za jakieś trzy tygodnie i trochę to niepokojące...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Lis 2015 20:24 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 44
@lagor: niestety nie wiem i nie chcę zgadywać co było przyczyną.. Dostałem tylko informację od pośrednika, że albo zwrot kasy albo rezerwacja na kolejny dzień. Możliwe, że to losowy przypadek.
pzdr
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lis 2015 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
w sumie to dość dziwne...
bo bilety na lot PRG-DXB smartwings na 11.11 cały czas można kupić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Lis 2015 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
michal_stg napisał(a):
...Następny mail będzie już z trasy.. OMG! To już dziś... Pisząc to nie wierzę, że już się zaczyna..

klep relację "Live" ;)
relacje-z-podrozy,forum,219
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group