Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: RPA a covid
#1 PostWysłany: 23 Wrz 2020 17:56 

Rejestracja: 04 Mar 2019
Posty: 6
Cześć, RPA ogłosiło że otwierają granicę dla podróżnych 01.10. Na chwilę obecną wymagany jest test na covid (max 72h przed wylotem). Nie udało mi się znaleźć nigdzie informacji jaki test będzie akceptowany - zakładam, że PCR. Macie jakąś informację na ten temat? Planuje lot 27.12 i obawiam się, że zrobienie testu PCR w trakcie świąt może być niemozliwe.


Ostatnio edytowany przez Japonka76 19 Kwi 2022 12:25, edytowano w sumie 2 razy
tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 23 Wrz 2020 18:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Do 27/12 to kawał czasu jeszcze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Wrz 2020 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@asia_bel
Tylko PCR najwcześniej 72h przed wylotem.
Nie znajdę Ci teraz na szybko źródła ale na 100% tylko genetyczny, tak było w ich wytycznych.
Interesowałem się tematem bo za miesiąc miałem lecieć do RPA ale finalnie rezygnuję w tym roku, bilety zwrócone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Paź 2020 17:35 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Poniżej kilka informacji, które udało mi się znaleźć o zasadach wjazdu do RPA (poza wymogiem testu PCR na 72h przed):
- co dwa tygodnie ma być publikowana lista krajów wysokiego / średniego / niskiego ryzyka,
- turyści z krajów wysokiego ryzyka nie mogą wjechać do RPA,
- na liście wysokiego ryzyka mają być co do zasady kraje bardziej dotknięte niż RPA,
- obecnie opublikowano tylko listę krajów wysokiego ryzyka, nie ma jeszcze listy krajów niskiego i średniego ryzyka,
- na aktualnej liście krajów wysokiego ryzyka nie ma Polski, ale jest wiele krajów UE, m.in. Austria, Belgia, Francja, Grecja, Irlandia, poza tym UK i Szwajcaria, UAE, USA, Katar, Brazylia i wiele innych, nie ma natomiast Włoch i Hiszpanii,
- turyści z krajów wysokiego ryzyka mogą wjechać do RPA, jeśli przez 10 dni przed wjazdem do RPA przebywali w krajach niskiego / średniego ryzyka (ma to być oceniane po pieczątkach w paszporcie).

Znacznie komplikuje to kwestię wyjazdu turystycznego do RPA w najbliższej przyszłości, gdyż niewykluczone, że Polska znajdzie się na którejś z kolejnych list wysokiego ryzyka.

Co więcej, powstaje pytanie, czy nie odmówią wjazdu, jeśli mieliśmy tylko przesiadkę w kraju wysokiego ryzyka (nawet bez wychodzenia poza airside czy przekraczania granicy), co jest zwłaszcza istotne w Schengen czy przesiadkach w UAE lub Katarze. Odpowiedzi na to nie ma w oficjalnych FAQ na stronach RPA.

Sytuacja nie przedstawia się zatem tak jednoznacznie, jak wydawało się jeszcze kilka dni temu. Dopóki się jakoś sytuacja nie wyklaruje, to chyba trzeba darować sobie RPA.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Paź 2020 00:09 

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 25
Na wiosnę były bilety do RPA z Pragi, a Czechy są na czarnej liście. Wylot 13.11.
Jest szansa, że wylot dojdzie do skutku? Czy przesuwać bilety?
W sumie teraz może być mało turystów, zatem może być ciekawie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Paź 2020 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@bodek_wr
Ja w sumie nie wiem.
Jednak zawsze jak nie wiem to pytam wróżbitę @Zeus
Zwróć się do niego, z pewnością Ci odpowie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Paź 2020 12:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
https://loyaltylobby.com/2020/10/20/sou ... B-8DlroSgE

Nowe kraje dodane do czerwonej listy (Niemcy i Hiszpania)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lis 2020 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
kilka źródeł podaje informację, że RPA otwiera się dla wszystkich, np:

https://www.godsavethepoints.com/south- ... -visitors/

https://thepointsguy.com/guide/south-af ... -to-visit/
Góra
 Profil Relacje PM off
matbob1990 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Lis 2020 19:39 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Potwierdzam. Dziś weszły w życie zmiany przepisów wjazdowych do RPA. Zweryfikowane na stronach rządowych RPA.

Nie będzie już listy krajów high risk, z których wjazd w celach turystycznych nie jest możliwy. Warunkiem wjazdu (w tym w celach turystycznych) z dowolnego kraju jest jedynie negatywny wyniku testu RT-PCR uzyskany nie wcześniej niż 72h przed datą podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
matbob1990 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Gru 2020 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
RPA otwarte na turystow z testem PCR. Info z 10.12.2020

''After months of being closed for tourism, Cyril Ramaphosathey, president of South Africa finally made the decision to reopen the country’s borders to all visitors “effective immediately.”

Entry requirements remain in place. All nationals and visitors entering the country must bring proof of a negative PCR test taken in the 72 hours before departure.''

https://www.travelinglifestyle.net/sout ... 0departure.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
matbob1990 lubi ten post.
matbob1990 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 21 Gru 2020 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Część krajów już zawiesza loty z i do RPA, niestety.
Sam mam wylot w niedzielę Emirates do Johannesburga i jestem w kropce, obawiam się, że mogę mieć problem z powrotem w styczniu :(

"Israel, Turkey, Germany, Saudi Arabia, and Switzerland have all halted air travel to and from South Africa."

https://www.businessinsider.co.za/south ... ld-2020-12
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 21 Gru 2020 20:13 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 175
niebieski
Też mam lot do JNB, w sobotę Lufthansą. Rezerwacja wciąż jest potwierdzona. Loty pomiędzy Niemcami a RPA dzisiaj się odbywają, np. LH576.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Gru 2020 21:26 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 24
Loty: 373
Kilometry: 780 201
info od siostry ktora leciala w czwartek do siebie do durbanu. sprawdzaja test na covid na lotnisku we FRA (leciala lufa) i na miejscu w JNB po wyjsciu z samolotu. sprawdzaja na wydruku nazwisko date testu i date urodzenia oraz wynik i porownuja z danymi w paszporcie. nie sprawdzali jaki to jest test ale miala PCR. jest dluga kolejka i radze w jnb dac min 3h na przesiadke na nastepny lot krajowy. ona z ledwoscia sie wyrobila w 2h tylko dzieki temu ze byla z dwojka malych dzieci przepuscili ja bez kolejki.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 22 Gru 2020 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
mateuszmtx napisał(a):
Rezerwacja wciąż jest potwierdzona. Loty pomiędzy Niemcami a RPA dzisiaj się odbywają, np. LH576.


Polecieć pewnie do RPA można, gorzej może być z powrotem. Nie wiem jak Lufa, ale Holendrzy też zawiesili loty do RPA i samoloty wracające z RPA wracają puste.

https://www.government.nl/topics/corona ... uth-africa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Gru 2020 13:11 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 175
niebieski
No właśnie sytuacje jest dosyć dziwna, loty zarówno pomiędzy RPA a Niemcami i RPA a Szwajcarią (lot powrotny mam przez ZRH) teoretycznie się odbywają, można nawet kupić bilet, ale rozmawiałem z lotniskiem we FRA i ZRH i twierdzą, że loty z RPA są anulowane, to samo usłyszałem od Szwajcarskiego Ministerstwa Zdrowia... a rezerwacja dalej aktywna.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomlesz uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 23 Gru 2020 14:55 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Wg info na stronie Lufthansy można polecieć do RPA, ale do 30 grudnia nie można wrócić. Po 30 grudnia, ale do 6 stycznia obywatele Niemiec i osoby stale mieszkające w Niemczech będą mogły wrócić z RPA do Niemiec. Póki co nie ma informacji co do okresu po 6 stycznia. Nie można też kupić biletu LH na powrót w grudniu, ale np. połączenia LX z przesiadką w CH są dostępne.

Na stronie Swiss brak info. Można kupić bilet w dwie strony na grudzień, natomiast na stronie IATA jest info, że loty do RPA są zawieszone. Tu jest więc niespójność.
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
mateuszmtx uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 23 Gru 2020 19:40 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 175
niebieski
Faktycznie, teraz jest info na stronie LH, ale jeszcze wczoraj można było kupić loty JNB->FRA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Gru 2020 19:32 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Z ciekawości: @mateuszmtx, @naimad polecieliście? Ja miałem mieć wylot jutro, ale przekładam, bo na chwilę obecną nie miałbym jak wrócić (powrót przez Szwajcarię) i pojawiają się w Internecie informacje o możliwym powrocie restrykcji.

Jak rzeczywiście sytuacja wygląda na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 28 Gru 2020 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Ja poleciałem. Z Dubaju ładowałem w Johannesburgu, samolot obłożony może w 30%. Z Wawy do Dubaju praktycznie pełny. W Emirates rozdaje mały pakunek (maseczki, rękawiczki,płyn do dezynfekcji).
Image
Na lotnisku w Johannesburgu sprawdzali temperaturę, druknięty wynik Covid i brali wypełniony kwestionariusz zdrowotny ale już bez wnikania w szczegóły. Na samym lotnisku turystów sporo, polskiego języka nie słyszałem. Później miałem lot do Kapsztadu, samolot prawie pełny i przy odbiorze bagaży na prawdę dużo ludzi, czy turyści zza granicy czy miejscowi ciężko mi powiedzieć, przeważała rasa biała. W wypożyczalni samochodów też tłok ludzi np w Thirfty kolejka z 15 osob, w Hertz gdzie brałem byłem 4, ogólnie ciężko z wynajmem auta w Kapsztadzie na lotnisku, mały wybór lub w ogóle brak w tym okresie świąteczno-noworocznym. W Wilton Lodge, które mamy wynajęte jest pełne turystów, tak jakby nie było wirusa :) Na ulicach i w Spar ludzie w maskach i nie wiem czy zawsze jest tak w RPA czy w czasie Covid ale alkohol tylko do 18 sprzedają :/ tak to jest super ciepło, długi dzień, tanie wino i to tyle po 3h w RPA a jak będzie przy powrocie, zobaczymy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 28 Gru 2020 23:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
tam ogolnie alko sprzedawali jakos krocej niz sklepy byly czynne, do 18 albo 20, nie pamietam, ale teraz covidovo

President #Ramaphosa: The sale of alcohol from retail outlets will only be permitted between 10am and 6pm from Monday to Thursday.


https://twitter.com/PresidencyZA/status ... g-hours%2F
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group