Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Widząc że chodzi o błąd NIGDY nie dzwonimy do linii lotniczej/pośrednika. Nie dzwonimy, nie mailujemy, nie chatujemy - słowem nie kontaktujemy się w żaden sposób. Wasz kontakt sprawi że ktoś z pracowników zainteresuje się podejrzanie niską ceną widniejącą na rezerwacji i przyśpieszy naprawienie błędu. Nawet jeśli Wam już udało się kupić bilet - inni też chcą skorzystać z okazji!

Obowiązkowa lektura!
podejrzanie-niska-cena-za-lot-przeczytaj-zanim-kupisz,11,75621

Ostrzeżenie przed rezerwacją na Fluege.de
ostrzezenie-przed-rezerwacja-na-fluege-de,11,71133

Klony Fluege.de
lista-klonow-fluege-de,181,86777&hilit=fluege


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 05 Kwi 2016 23:05 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Nie wiem czy to info jest sprawdzone, ale tutaj jest że wizę opłacają, jak to narodowy przewoźnik to pewnie kraj stawia.

http://www.fly4free.pl/dlugie-przesiadk ... aleria3254
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#422 PostWysłany: 05 Kwi 2016 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
@adrian110 po co to wklejasz ? zaraz bedziesz mial tysiac pytan czy na pewno tak jest, czy to przerabiales na wlasnej skorze, przeslij jeszcze raz linka bo nie moge go znalezc itp itd. Po tym co kiedys napisalem w tym temacie i pozniejszych wpisach ludzi, ktorzy wybieraja sie w ta trase zrozumialem, ze lepiej milczec i wszystkie informacje zachowac dla siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 05 Kwi 2016 23:16 

Rejestracja: 13 Wrz 2012
Posty: 59
Ludziska nie siejcie defetyzmu. Wystarczy spojrzeć, że nie ma krótszej przesiadki niż 17 h na trasie BKK - FCO w Ethiopian w danym dniu.

Na stronie jak byk figuruje informacja:

Cytuj:
Transit Service

Interline Desk on the first floor will facilitate the smooth transit for immediate connecting passengers. For passengers whose connecting flight is over 8 and up to 24 hours, interline desk will facilitate hotel accommodation provided that such passengers have transit /entry visa. For those nationals/ citizens who are eligible for transit visa on arrival, interline desk will facilitate such transit visa. The airline provides a bus service for transfer to/from hotel layover transit passengers.

Również tutaj w punktach:

https://www.onlinetraveltraining.com/fr ... er-package

Więc na co dalsze klepanie tematu :)

Załączniki:
12.jpg
12.jpg [ 60.49 KiB | Obejrzany 2502 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 06 Kwi 2016 06:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1429
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Poczekajcie max 2 tyg. Pierwsi wrócą i będzie wszystko jasne. Chwilka cierpliwości :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 06 Kwi 2016 11:59 

Rejestracja: 31 Sty 2015
Posty: 38
Zbanowany
Dobra, to jedziemy dalej :)
Na FCO bylo info, ze lot opozniony o godzine, na kartach pokladowych wydrukowana bramka G03. No ok, to idziemy w te okolice, siedzimy, siedzimy, na wyswietlaczach pojawia sie info, ze lot dalej opozniony o godzine, ale boarding jest z bramki G06. No spoko, to siedzimy dalej, po czym... wywoluja nas, bo samolot za chwile odlatuje. Eeee o co chodzi? Idziemy do bramki G06 - nie ma tego lotu, wracamy do G03 - tez nie ma. Idziemy do informacji - no G06. Idziemy znowu tam - inny lot. Co sie okazalo? Ze zamiast z G03/G06 o 00:45, samolot odlatuje jednak puntualnie o 23:45, a boarding jest z G09. Dlaczego tak? Czarnoskory Pan wzruszyl ramionami i po dluzszej wymianie zdan otworzyl zamknieta juz bramke i wpuscil do samolotu.
Dalej przylot do ADD, tam transfer zajmuje doslownie 3 minuty. Wszystko ok, boarding mamy z bramki 04. Pasazerowie sa wpuszczani, podchodzimy - to jeszcze nie Wasz lot, zaraz otworzymy dla Was bramke (przechodzilo sie do poczekalni przez taka krotka odprawe). Ok, nie ma problemu. Do lotu zostaje 1,5h, godzina, 30 min... bramka ciagle zamknieta. Podchodzimy, pytamy co i jak - dalej mamy sie pakowac przez bramke 04. Do odlot 20 minut, co sie okazuje? Ze jednak 04 bedzie zamkniete i mamy wchodzic do samolotu przez 07 - zero jakichkolwiek informacji :)
Sam lot bez problemowy, jedzenie mozna opisac jako "srednia lotnicza".
Ogolnie wsyztsko ok, tylko uwazajcie wlasnie na taki bajzel, bo na lotniskach nikt nic nie wie.
Niedlugo zdam relacje z pobyty w Johannesburgu, ale z gory moge juz polecic Wam szukanie lotu gdziekolwiek indziej (np Kapsztad). Odezwe sie wkrotce :)
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#426 PostWysłany: 06 Kwi 2016 14:10 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Może byśmy zrobili listę pytań do @Mrowczan dotyczących podróży, ja zacznę:

1. Miejsca miałeś te co były przydzielone od początku rezerwacji na stronie Ethiopian ?
2. 2 bagaże rejestrowane ?
3. Dreamliner zadbany ? Jak system rozrywki ?
4. Czy z Johanesburga do Durbanu/Kapsztadu leciałeś Mango airlines ? jak ich patrzenie na za duży bagaż, może widziałeś?
5. Ile dni masz zaplanowane w RPA ? Jeśli jedziesz np do Kruger parku, albo planuje inne atrakcje, wynajęcie samochodu, też chętnie relacje i porady usłyszę(myślę że inni też, ale tu już inni muszą się wypowiedzieć)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 06 Kwi 2016 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
ad. 4 polecam Kulula - 23 kg głównego w cenie, która z reguły jest bardzo przyjazna - to takie ichnie FR też sprzedają jedzenie na pokładzie, plusem jest główny w cenie oraz możliwość zbierania avios w BA -
https://www.avios.com/gb/en_gb/collect/ ... hts/kulula
ad. 5 proponuje przejrzeć wątek o RPA - my niedawno wróciliśmy - ponad 2 tygodnie na miejscu . Na konkretne pytania chętnie odpowiem.
Ad. 1-3 też się przyłączam do prośby bo jednak skusiłem się na promo i lecimy znowu w przyszłym roku ;D
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz354 lubi ten post.
 
      
#428 PostWysłany: 06 Kwi 2016 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Czegos naprawde nie moge tu zrozumiec.
Czy naprawde musicie miec wszystko wylozone "na talerzu"? Jak dla mnie idea podrozowanie to ODKRYWANIE nieznanego, doswiadczanie zapachow, obrazow, dzwiekow.
Wiele osob nie moze obejsc sie z wczesniej przygotowanym (najlepiej przez innych) planem podrozu opartym na pewnych punktach, swoistej liniowosci...

Czy naprawde musicie przed podroza dokladnie wiedziec z ktorej bramki na lotnisku ktos przeszedl, zeby jak slepi wlasnie tam podazac (zamiast spokojnie sprawdzic na miejscu)?
Czy naprawde musicie zadreczac sie tym, czy dostaniecie za darmo wize warta kilkanascie dolarow?
Czy nie kreci was doswiadczanie przygody z wiazacymi sie z nia zmianami w planie?

Pytam, bo mam wrazenie, ze troche inaczej rozumiem czym jest podrozowanie - zwyczajnie czytanie czyichs relacji czy kopiowanie kubek w kubek pomyslow, rozwiazan innych podroznych, zwyczajnie ograbia mnie z tej przyjemnosci bycia na drugim koncu swiata i uczucia, ze jestem "polskiem Kolumbem XXI wieku", wlasnie odkrywam cos, co znam tylko z ksiazek Doris Lessing...

Zluzujcie troche lejce - bedzie dobrze! ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#429 PostWysłany: 06 Kwi 2016 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Nie zgadzam się z poprzednikiem.
Uważam (zapewne nie jestem odosobniony), że forum jest miejscem na dzielenie się różnorodnymi doświadczeniami. Im więcej podpowiedzi i opisów doświadczeń innych tym lepiej. Jeśli ktoś potrzebuje jakiejś informacji i o nią prosi a ktoś inny chce się tą informacją podzielić to ja tylko takiej wymianie przyklaskuję.
Sam zleciałem już kawałek świata i niezmiernie często korzystałem z podpowiedzi tych, którzy byli gdzieś wcześniej. Często sugerowałem się też ich opiniami.
Jeśli mamy zaprzestać opisywania nawet duperelowatych (i może niektórych mało interesujących) przygód i doświadczeń to od razu zamknijmy to forum.
Odkrywanie świata odkrywaniem. Samo w sobie jest piękne. Ale przecież to nie grzech korzystać z czyichś podpowiedzi i nawet uczyć się na czyichś błędach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
ibartek uważa post za pomocny.
 
      
#430 PostWysłany: 06 Kwi 2016 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
no ale człowiek poleciał do innego świata (Rzym) i odkrył że na tym lotnisku jest burdel, to chyba dobrze że się podzielił, nie? Dla wielu to będzie pierwsza wycieczka do tak egzotycznego kraju jak Włochy - warto być przygotowanym na ichniejsze nastawienie do porządku i ogólnie do życia żeby się nie zdziwić na miejscu. I na przykład informacja, ze na lotnisku pracuje jakiś "czarnoskóry pan" - też bardzo cenna, żeby zabrać aparat z lepszą lampą
Góra
 Profil Relacje PM off
Mateusz099 lubi ten post.
 
      
#431 PostWysłany: 06 Kwi 2016 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
luxyfer napisał(a):
no ale człowiek poleciał do innego świata (Rzym) i odkrył że na tym lotnisku jest burdel, to chyba dobrze że się podzielił, nie? Dla wielu to będzie pierwsza wycieczka do tak egzotycznego kraju jak Włochy - warto być przygotowanym na ichniejsze nastawienie do porządku i ogólnie do życia żeby się nie zdziwić na miejscu


Z FCO zaliczyłem tylko jeden "gruby" lot z G i wpadłem jako ostatni do samolotu :D ale to nauka na przyszłość, aby do samego końca obserwować bramki na tablicach :lol:
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 06 Kwi 2016 16:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Staram się także pisać co nowego widziałem albo miałem w podróżach. Opisałem dojazdy z/do prawie każdego dużego lotniska w Kolumbii, na własną skórę, jako ze nigdzie nie było świeżych informacji. Także o hotelach i knajpkach.

Po prostu czasami mnie szlak trafia jak ktoś nie "poszuka forum", albo gogle, albo dostaję PW z pytaniami, na które odpowiedzi już są na forum...
Góra
 Profil Relacje PM off
lukste9 lubi ten post.
lukste9 uważa post za pomocny.
 
      
#433 PostWysłany: 06 Kwi 2016 19:51 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
luxyfer napisał(a):
I na przykład informacja, ze na lotnisku pracuje jakiś "czarnoskóry pan" - też bardzo cenna, żeby zabrać aparat z lepszą lampą



Zgadzam się, informacja o tym ,że przy bramce Pan był "Czarnoskóry" jest kluczowa dla całej sytuacji :)

ciekawe czy kolega wie ,że w RPA już nie ma apartheidu i takich Panów będzie dużo więcej ....
Góra
 Profil Relacje PM off
jakwilk lubi ten post.
 
      
#434 PostWysłany: 06 Kwi 2016 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Moze podrozny pierwszy raz w zyciu widzial murzyna i zrobilo to na nim wielkie wrazenie? :lol:

Dodam jako ciekawostke (z wikipedii), ze w jezyku polskim slowo "czarnuch" jest zdecydowanie nacechowane negatywnie, jest rasistowskie i pogardliwe, ale w jezyku czeskim istnieje jego bardzo podobna forma ("černoch") ktora ma u naszych sasiadow wydzwiek neutralny...

Summa summarum, wielu naszych rodowitych podroznikow napatrzy sie na braci o ciemnej skorze do oporu, krecac sie po uroczych przedmiesciach Johanesburga takich jak Hillbrow czy Melrose. I tu okaze sie, jaki obraz murzyna zostanie przez nich zabrany do kraju - romantyczny czy zgola bardziej emocjonalny... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#435 PostWysłany: 06 Kwi 2016 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
jakwilk napisał(a):
Czegos naprawde nie moge tu zrozumiec.
Czy naprawde musicie miec wszystko wylozone "na talerzu"? Jak dla mnie idea podrozowanie to ODKRYWANIE nieznanego, doswiadczanie zapachow, obrazow, dzwiekow.
(...)
A ja nie rozumiem, które pytanie zadane w tym temacie sprowokowało Cię do takiego wywodu. Nie odniosłem wrażenia żeby ktokolwiek zamierzał kopiować podróż mrowczana albo żeby ktokolwiek się czymś zadręczał. Padły normalne pytania, nie odbiegające od pytań zadawanych na tego typu forach. W kontekście Twoich rozważań czym różni się pytanie zadane przez Ciebie parę stron wcześniej od pytań, które zadali inni użytkownicy?
jakwilk napisał(a):
Leja w Ethiopian jakas wodeczke czy bede musial otwierac z wolnoclowki, zeby sie z rodakami po szociku napic?
No chyba, że prawdziwi PODROŻNICY mogą pytać o alkohol, ale o bagaż rejestrowany to już absolutnie nie :roll:

jakwilk napisał(a):
(...) troche inaczej rozumiem czym jest podrozowanie - zwyczajnie czytanie czyichs relacji czy kopiowanie kubek w kubek pomyslow, rozwiazan innych podroznych, zwyczajnie ograbia mnie z tej przyjemnosci bycia na drugim koncu swiata i uczucia, ze jestem "polskiem Kolumbem XXI wieku", wlasnie odkrywam cos, co znam tylko z ksiazek Doris Lessing...
Szczerze to chyba powinieneś jak najszybciej przestać zaglądać do tego tematu żeby się całkowicie nie ograbić z przyjemności i uczucia, o których piszesz. Bo moja przyjemność z podróży na pewno nie ucierpi po przeczytaniu kolejnych relacji...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#436 PostWysłany: 06 Kwi 2016 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
A ja relacje czytam bo lubię, choć absolutnie się nimi nie sugeruję (no może poza częścią dojazd z/na lotnisko). Lubię podobnie do @jakwilk sam odkrywać nowe terytoria :) Każdy z nas ma swoje preferencje i dlatego to forum jest takie ciekawe :) (to tyle OT).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 06 Kwi 2016 23:10 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
Można by przenieść dyskusję na temat tej wycieczki przenieść na inne subforum ? trochę mnie denerwuje jak wchodzę, widzę nowy post, a tutaj klepanie o wizie jak już biletów nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 06 Kwi 2016 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Można też dopisać "nieaktualne" jak tu:
http://www.fly4free.pl/forum/ams-ror-2406-hkd,232,88845
Albo zostawić w spokoju jak tu:
http://www.fly4free.pl/forum/rzym-wenecja-sao-paulo-rt-ok-740zl,232,79956
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#439 PostWysłany: 06 Kwi 2016 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Moje pytanie kolego @scomin odnosnie wodeczki jest czysta ironia, ale w powaznym panstwie polskim, gdzie srodki stylistyczne tego rodzaju sa raczej obce milosnikom kabaretow polsatowskich, wypadaloby to podkreslic. Za to cie przepraszam. Co do mojego poprzedniego postu, coz, nie zmienie swojego zdania, zwyczajnie nie moge zrozumiec braku polskiego romantyzmu podrozniczego - mam po prostu wrazenie, ze ludzie ktorzy zadaja za duzo glupich i mialkich pytan sa zwyczajnie malo bystrzy...

Nie czytam relacji z podrozy, bo to zwykle ograbianie siebie z przyszlych doznan. I tak do czasu mojego wyjazdu pojawi sie 5 relacji z RPA z tymi samymi zdjeciami. Obejrzycie je sobie zadowoleni i pytanie brzmi: po co tam zatem jechac, skoro juz wszystko zobaczycie?
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
nick uważa post za pomocny.
 
      
#440 PostWysłany: 06 Kwi 2016 23:30 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
@scomin jak będzie niekaktualne to i tak będzie się wyświetlało jako nowy post w temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bilbobag, Bing [Bot], bonifacy, hubson, maxima, miki_fly oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group