Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Sie 2014 01:35 

Rejestracja: 17 Maj 2014
Posty: 4
Cześć,

Z ciekawości, sprawdzając jakim sprzętem będę podróżował zauważyłem niezgodność dat w moim połączeniu:

Na rezerwacji mam wylot 21 40 Modlin i przylot 23 45 Dublin, jednak na flightradarze widzę historię tego połączenia i wszystkie loty startują 19 40.
http://www.flightradar24.com/data/fligh ... 2/#40e3019

Różnica stref tego nie tłumaczy (+1h), czy jest to jakiś błąd? w RYR czy w radarze?

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#2 PostWysłany: 13 Sie 2014 01:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Nie ma błędu. Godziny na stronie podane są według skoordynowanego czasu uniwersalnego (UTC), a różnica pomiędzy aktualnie obowiązującym w naszym kraju środkowoeuropejskim czasem letnim (CEST) wynosi właśnie 2 godziny (UTC+2:00). Wchodząc jednak na poszczególne lotniska zobaczysz, że tam godziny przylotów/odlotów podane są już według czasu lokalnego...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sledz lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Sie 2014 10:17 

Rejestracja: 17 Maj 2014
Posty: 4
Ojej nie wziąłem pod uwagę czasu letniego :). No rzeczywiście, dzięki. Co do lotniska to na stronie dublina podaje mi też wg lokalnego CEST(http://www.dublinairport.com/gns/flight ... ables.aspx).

Czyli podsumowując czasy depart/arrive w rozkładach lotniskowych (patrzyłem tylko na Dublin) lub operatora zawsze są podawane w czasach lokalnych CEST/CET, jeśli nie założono inaczej (czyli jeśli mam powrót o 17 20 to jest to w czasie Dublin +1 CEST). Na flightradarze UTC. Ciekawe, że dotąd nie zdarzyło mi się podróżować do innej strefy, ale jeśli ktoś podróżuje często to trzeba mocno pilnować przestawiania zegarka na bieżąco, chociaż komórka nas ratuje z automatem.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group