Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Paź 2014 09:43 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Cześć,
W grudniu wybieramy się w miesięczną podróż po Ameryce Południowej. Znamy dobrze język angielski ale hiszpańskiego poza grzecznościowymi zwrotami nic a nic.
Czy wskazany byłby zakup rozmówek hiszpańskich / jakiegoś mini słownika ? Czy będzie to raczej balast w plecaku ? Co myślicie ?
K

-- 17 Paź 2014 08:44 --

Kasia_S napisał(a):
Cześć,
W grudniu wybieramy się w miesięczną podróż po Ameryce Południowej. Znamy dobrze język angielski ale hiszpańskiego poza grzecznościowymi zwrotami nic a nic.
Czy wskazany byłby zakup rozmówek hiszpańskich / jakiegoś mini słownika ? Czy będzie to raczej balast w plecaku ? Co myślicie ?
K


PS. Czy ktoś z Forumiczów może polecić jakieś rozmówki / słownik ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 17 Paź 2014 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
nie bylem więc może się nie znam ale raczej nie tylko warto zakupić ale także po wkuwać trochę :)
i gdyby Ci się wystarczająco spodobał i jeśli jesteś samoukiem to mogę Ci zaproponować np taką książkę :arrow: http://wiedza.pl/pl/p/Mowimy-po-hiszpansku/107

;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Paź 2014 09:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Do grudnia masz 1 1/2 miesiąca. Co dziennie mogłabyś posiedzieć godzinę i byś nauczyła podstawowych zwrotów. U mnie się udało, przed wyjazdem do Bejrutu, się nauczyć w 2 tygodnie podstawowe zwrotki arabskiego mówić ale zarówno i czytać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Paź 2014 10:02 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Zeus napisał(a):
Do grudnia masz 1 1/2 miesiąca. Co dziennie mogłabyś posiedzieć godzinę i byś nauczyła podstawowych zwrotów. U mnie się udało, przed wyjazdem do Bejrutu, się nauczyć w 2 tygodnie podstawowe zwrotki arabskiego mówić ale zarówno i czytać :)


Zeus, wierz mi, że praca na dwóch etatach nie pozwala na znalezienie czasu na codzienną półtoragodzinną naukę języka. Jasne, że przyswoję sobie do tego czasu nieco słówek, ale nie na tyle, żeby czuć się swobodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Paź 2014 12:15 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Osobiście sporo skorzystałem z Blondynki na językach Pawlikowskiej. 3 tyg przed wyjazdem , słuchałem głownie płyty w samochodzie i po przylocie do A.Pd. całkiem sobie radziłem
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group