Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Cze 2014 17:19 

niebieski
Wiem, że na Majorce są fajne ścieżki rowerowe, ale jak się ma sprawa zwiedzania samej Palmy na rowerze? Są w niej ścieżki, czy trzeba jeździć po ulicach? Nie będziemy mieć kasków.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 24 Cze 2014 18:39 

W samej Pallma de Mallorca główna i najlepsza ścieżka rowerowa biegnie wzdłuż wybrzeża tuż przy szosie i plażach. Kilka wypożyczalni rowerów, ja w sobotę wypożyczyłem w jednej z nich na ulicy Avinguda Gabriel Roca, za 5 euro na cały dzień rower turystyczny z przerzutkami, depozyt 20 euro (kask nie jest wymagany, ja w każdym bądź razie prawie w ogóle osób z kaskami nie widziałem, ale tez przesadnie się nie rozglądałem). Po samych uliczkach starego miasta się nie da ze względu na tłok i szerokość uliczek, od plaży w stronę miasta przy drogach są poprowadzone dalej ścieżki rowerowe. Generalnie masa osób już teraz jeździ na palże i zwiedzać okolice Palmy.
 PM off  

#3 PostWysłany: 24 Cze 2014 19:03 
Awatar użytkownika

Loty: 185
Kilometry: 305 275
niebieski
dyzio1 napisał(a):
Wiem, że na Majorce są fajne ścieżki rowerowe, ale jak się ma sprawa zwiedzania samej Palmy na rowerze? Są w niej ścieżki, czy trzeba jeździć po ulicach? Nie będziemy mieć kasków.

Jeśli chcesz powlaczyc na całej Majorce to raczej przygotuj sie do wielu podjazdów. majorka to miejsce gdzie trenuja grupy kolarskie, triathlonisci przed sezonem. Kondycja mile widziana. Sam chciałbym zaliczyc tak w przeciągu dwóch lat oboz treningowy, ale to trzeba jednak pod wzgledem wytrzymalosciowym sie przygotowyc.

#4 PostWysłany: 24 Cze 2014 19:10 

Jeśli chodzi o samą stolicę czyli Palma de Mallorca da radę każdy amator, o czym świadczą tłumy osób w różnym wieku na rowerach
 PM off  

#5 PostWysłany: 08 Maj 2015 22:50 

Loty: 60
Kilometry: 92 478
Można usunąć powyższy post, opisałem co wiem w temacie o wypożyczalniach; dziękuję :) Co do jazdy rowerem...

Jeździłem rowerem troszkę po samej Palmie i po okolicach. W kaskach amatorów to prawie nie ma, w sumie to sobie nie wyobrażam przy wyższej temperaturze... wzdłuż portu i plaży świetnie się jeździ, bardzo dużo osób też tam biega wieczorami i przez cały dzień, ale jest wydzielona ścieżka rowerowa, polecam każdemu sobie wypożyczyć rower choć na trochę.
Co do okolic :) Nie jestem jakimś profesjonalistą, ale jeżdżę często rowerem i czytając te odradzające posty wyżej troszkę się uśmiechałem. Jako że miałem tylko dwa dni pełne, pierwszego schodziłem całą Palmę, i okolice wzgórza z zamkiem Bellver (polecam, piękne widoki), to na drugi dzień wybrałem rower, zacząłem jazdę o godziny 11, ciut późno, termin oddania roweru miałem o 19. W planach postanowiłem sobie że wybiorę się do Soller i port de Soller, chciałem pooglądać te piekne plaże majorki, bo w Stolicy raczej nie uświadczymy..., w każdym razie na mapie nie wyglądało to daleko... w międzyczasie wyszło że pojechałem trasą na Magaluf/Palmanova. Oto opis:
Jedziemy po prostu jak najbliżej wybrzeża, na początku troszkę po chodnikach, potem jest szeroka ścieżka niby pieszo-rowerowa, ogólnie dobre warunki, nawet profesjonaliści nie jeżdżą po ulicach zawsze. gdy zbliżamy się do Magaluf, to już jedziemy bulwarem przy plaży, czasem warto zerknąć na mapę, ale zasada jak najbliżej wody obowiązuje, z małymi wyjątkami oczywiście. Małych plaż miejskich, widziałem chyba 3 lub 4, nie licząc tych już przy bulwarach, do jednej trzeba dość odjechać z drogi, bodajże w Portals Nous, ale są przy głównej ulicy mapy z zaznaczonym punktem gdzie jesteśmy. Tu jeszcze było dość łatwo i przyjemnie, problemy zaczęły się później. Zupełnie niepotrzebnie zjeżdżałem do plaży Falco? (nie pamiętam dokładnie nazwy, jest tam ostrzeżenie aby nie zostawiać rzeczy w samochodzie na parkingu), droga raczej kamienista, około 700 metrów w dół, potem w górę oczywiście :) Potem było dość ciężko, jechałem na wyczucie, i w końcu trafiłem tam gdzie chciałem, dwa oddzielne zjazdy, a potem jeden do takiej niby podwójnej plaży z jaskiniami, okolice Portals Vells. Pięknie, tam też troszkę się kąpałem choć woda lodowata, zjazdy jednak do nich bardzo, ale to bardzo strome, potem oczywiście wiadomo :) Jakoś dałem radę na najmniejszej przerzutce, rower miejski, ale w pewnych zakrętach musiałem podejść, po prostu nogi nie dały rady, nie ze zmęczenia, one padły w pewnym momencie...Teraz już w skrócie, El Toro, dalej chciałem wrócić przez Calvię, ale że trochę zbłądziłem, i nie miałem dokładnej mapy okolic, wróciłem więc tą samą drogą. Ogólnie to był by pomysł bardzo chybiony, bo w w głębi wyspy już były wzgórza...
Jestem jednak bardzo zadowolony z tej wyprawy, wróciłem tą sama drogą w 1,5 h, ale byłem pod koniec już zmęczony. Trasa do zajęła mi zatem około 6 godzin, w międzyczasie, zajeżdżanie na małe plaże w miastach, potem podziwianie pięknych plaż w urokliwych zatoczkach, przerwy na zakupy,picie, małą kąpiel (poszło 5l) i robienie zdjęć i takie tam inne. Mogłem zrobić około 70 km, muszą to policzyć jeszcze dokładniej.
Byłem sam, dlatego miałem większą swobodę w czasie jazdy, to ważne. Ogólnie polecam tylko zapaleńcom zapuszczanie
się dalej poza Palmę niż te 10 km.
A wniosek z tego taki jak w większości tematów o Majorce: Wypożycz samochód :D Pozdrawiam.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 20 Sty 2016 17:09 

Loty: 60
Kilometry: 92 478
Tu moja relacja z podróży rowerem w okolicach Palmy, pozdrawiam :)
http://dookola-ryk.firehost.pl/?p=139
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 08 Wrz 2017 17:18 

Wlasnie wybieram sie do Palmy wiec chetnie skorzystam z podanej trasy, dzieki wielkie :)
 Relacje PM off  

[ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości