Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Kwi 2017 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Trochę na ten temat jest w dwóch wątkach piłkarskich. Dla mnie jednak Puchar konfederacji to możliwość podróży do Rosji z pominieciem bardzo mi się niepodobającej procedury wizowej. Dlatego proponuję ten temat dla wymiany uwag, wiedzy i spostrzeżeń, jak najlepiej wykorzystać nadarzającą się okazję wjazdu do Rosji od 70 USD (plus bonus w postaci biletu na mecz).

Na razie bilet kupiłem (o 3 miejsce) dostałem informację, że mój Fan ID został zaakceptowany i czekam. Obecnie bilety są w wolnej sprzedaży. Kupujesz - masz, bez czekania. losowania itp.

W międzyczasie spojrzałem na mapę i ... kurcze duży ten kraj (to wiedziałem w teorii, a teraz przyjdzie mi się z nim zmierzyć).

Nie przeczytałem niczego co by wskazywało, że Fan ID w jakiś sposób ogranicza moje możliwości podróżowania, choćby do Władywostoku. Fan ID daje możliwość pobytu w Rosji od 10 dni* przed rozpoczęciem imprezy do 10 dni* po czyli od 7 czerwca do 12 lipca. *zob. dalsze posty by MrWujek

Poza tym prawdę mówiąc to więcej mam pytań niż informacji do przekazania.
Ktoś jedzie nie tylko na mecz? Jakieś pomysły? Czy podróż Belavią to dobry pomysł (można znaleźć kilka artykułów w tym zalecenie MSZ, żeby nie wjeżdżać do Rosji przez Białoruś)? Nie mam doświadczeń z podrózowaniem po Rosji, natomiast na Białorusi, gdzie akurat jestem przy meldowaniu w hotelu szukają pieczątki z wjazdu na Białoruś, a nie mają problemu z brakiem wizy. Mniemam, że w Rosji brak pieczątki może być sierioznym problemem.

I na koniec czy ja się nie mylę i nie narażam na kłopoty uznając, że Fan ID daje mi takie same prawa jak wiza?

A i jeszcze jedno. Puchar konfederacji to niewielka impreza. Nie zauważyłem, żeby ceny noclegów w Moskwie w dniu finałów były jakoś znacząco wyższe. W Pitrze MakeMyTrip zafundowało mi cenę marzenie. Generalnie sama impreza nie powinna powodować jakichś wielkich nieregularności turystycznych, przynajmniej w metropoliach.

Mój wstępny plan to start w Sankt Petersburgu (może nim okazać się lot do Tallina plus Lux Express) i powrót gdzieś z południa, na razie SU ma całkiem rozsądną cenę z Rostowa nad Donem do Warszawy. Ale tu jeszcze może wiele się wydarzyć, zwłaszcza że Bajkał kusi.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 25 Kwi 2017 19:34 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Z południa Rosji możesz wyjechać przez Ukrainę, np. przez Biełgorod-Charków. Albo, ale to już większy hardkor, przedostać się do Gruzji, i stamtąd np. Wizzairem, o ile będzie już latać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Kwi 2017 01:05 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 27
Ja wybieram się do Petersburga w sumie na 6 dni. Mam bilety LOT, do Tallina. Czekałem na 19-go kwietnia i może jeszcze niższą cenę, niż 70$, no ale jest po staremu. Myślę zakupić bilety na Portugalia - Nowa Zelandia (24.06). Dzień wcześniej są 'Purpurowe żagle'. Z Petersburga będę wracał nocnym LuxExpress.

A tutaj się podepnę pod pytanie...

pabien napisał(a):
I na koniec czy ja się nie mylę i nie narażam na kłopoty uznając, że Fan ID daje mi takie same prawa jak wiza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Kwi 2017 09:51 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 59
Mam pytanie o bilet. Kupiłeś na stronie FIFY? Z tego co widziałem, to bilety odbiera się w Rosji do 2 dni przed meczem. Jak więc wjechać do Rosji skoro wizą ma być bilet na mecz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Kwi 2017 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Wizą ma być Fan ID ("paszport kibica"), który przysyłają na podstawie zakupionego biletu.
Bilet do odbioru już na miejscu, ale bez przymusu (oglądania meczu) raczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
BaczekWawa lubi ten post.
BaczekWawa uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Kwi 2017 10:50 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 59
Ok. Dzięki, trochę się wyjaśniło. A nie wiesz może jak mam odebrać bilet, skoro bezpłatny pociąg miałbym z Moskwy 24.06, a przyjeżdża do Soczi 25.06.2017. Mecz jest 25.06.2017, a bilety na mecz można odbierać do 22.04.2017?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Kwi 2017 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
W regulaminie jest, że odbiór biletu najpóźniej 2 dni przed meczem, choć formularz może pokazywać nawet 3 dni.
Jeśli punkty będą otwarte, to można próbować po czasie...Nie wiem, na ile to będzie przestrzegane, może ktoś opisze z jadących na pierwsze mecze, jaka sytuacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Cze 2017 20:03 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 27
Poniższy tekst z Facebookowego profilu FAN ID. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale teraz bez biletu możemy otrzymać kartę, pozwalającą na wjazd do Rosji na 72 godziny? Proszę znających język rosyjski o potwierdzenie.

Важная новость для иностранных гостей #КК2017!

Для въезда в Россию без визы можно оформить электронную форму Паспорта болельщика. С ним вы сможете однократно въехать на территорию РФ за 72 часа до начала первого матча Кубка конфедераций FIFA 2017 года и до последнего матча Кубка конфедераций FIFA 2017 года.

1 Вы получите электронную форму Паспорта болельщика по почте PDF-документом. Распечатайте его на принтере.
2 Предъявите его при въезде в Россию вместе с документом, данные которого вы использовали для оформления Паспорта Болельщика.
3 Электронная форма не даёт права прохода на стадион, бесплатного проезда и свободного выезда из России, так что обязательно заберите физическую версию Паспорта Болельщика в одном из Центров выдачи во всех городах-организаторах турнира.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Cze 2017 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Wg mnie ten dokument daje prawo do odebrania fizycznego fan-ID już w Rosji. Pewnie potrzebny jest nr biletu, żeby go w ogóle dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off
MrWujek uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 05 Cze 2017 20:47 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
@‌MrWujek‌ , te 72 godziny to czas przed rozpoczęciem pierwszego meczu, od kiedy można wjeżdżać -jednorazowo- do Ros.Fed. z owym elektronicznym ID kibica.
(pobyt do ostatniego meczu, jak rozumiem)
!! Do wyjazdu potrzebne jest fizyczne ID kibica, zatem trzeba je obowiązkowo odebrać , z dokumentem na który się rejestrowało
<- jw @pabien ?
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
MrWujek uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 06 Cze 2017 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@‌Abcn‌
Dokładnie. Czyli to jest po prostu rozwiązanie dla tych, którzy kupią bilet, a organizatorzy nie zdążą wysłać papierowego (plastikowego) FAN ID - na dziś pewnie dla wszystkich, którzy albo biletu nie mają albo z jakiegoś powodu nie wystąpili o FAN ID.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Cze 2017 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Fan ID działa jako wiza! Na lotnisku w Tallinie panie obejrzały z ciekawością ten dokument, bo widziały go po raz pierwszy, ale bez problemu wpuściły do samolotu. W Petersburgu obyło się bez żadnych komplikacji. Nawet o strachovke nie pytali.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 03 Lip 2017 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Skorzystałem z bezpłatnego pociągu. Wrażenia więcej niż pozytywne.

Nowy, czysty, przedziały 4 osobowe w dwupiętrowych wagonach. Jedzenie i picie po niewygórowanych (jak na Rosję) cenach. Przemiła obsługa. Klimatyzacja. W pociągu był prysznic za opłatą 150 RUB (ok 10 zł)
Jechałem z Moskwy do Kazania po ostatnim meczu. Pociąg miał 14 wagonów (dla ca. 1500 osób). Jechało nim może 20 pasażerów . Ale może to wina daty przejazdu i relacji.
Spało się wspaniale.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Lip 2017 21:53 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się informacje, że do Okręgu Kaliningradzkiego będzie łatwiej dostać się bez skomplikowanej "papierkologii". Miano to wdrożyć w tym roku. Na stronie ichniejszego MSZ nic o tym nie ma.
Czy ktoś coś wie? Chłodne stosunki polsko-rosyjskie nie wróżą nic dobrego, ale w grudniu 2016 też nie było lepiej a Ałła Iwanowa, minister odpowiedzialna za OK mówiła w eterze o takich planach.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Lip 2017 22:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Lip 2017 21:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
@e-prezes
w 2019 r wiza-do-rosji,1463,4196&p=956545#p956545
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Lip 2017 23:15 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Thx! Czyli dalej plany. Wyglądało na bardziej realne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Sty 2018 01:46 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Widzę, że w tej chwili najtańsze bilety są po 105 USD, prawda? Czy jakoś źle patrzę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group