Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Maj 2017 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Czy macie jakieś doświadczenia w sprawie hoteli wyższej kategorii w Monachium? Możliwość, że wyskoczymy tam w 2. połowie sierpnia i chciałbym wybrać coś przyjemnego, w dobrej lokalizacji i z dobrymi śniadaniami. Nie musi to być koniecznie obiekt z efektem "wow" (tym bardziej, że to kwestia subiektywna), ale co tam, niech jest od 4* wzwyż (przyjmijmy, że cena nie odgrywa roli pierwszorzędnej, ale rozsądek będzie mnie studzić).
Z uwagi na punkty i statusy, najbardziej zależy mi na hotelu z rodziny Accor, Hilton lub Marriott.
Tak na szybkiego, przyjemnie i znośnie cenowo prezentuje sie Sofitel w samym centrum. Jeśli w ramach zbliżającej się promocji cena będzie jeszcze lepsza (i śniadanie gratis), może to być strzał w 10-tkę.

A może macie jakieś inne propozycje?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#2 PostWysłany: 22 Maj 2017 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Byłem kiedyś w Marriocie i był spoko, ale to już spory kawałek od centrum. Sofitel powinien być ok i faktycznie lokalizacja niezła. Hiltona nigdy nie trafiłem w cenie którą uznałbym za rozsądną. Z racji częstych pobytów większą gromadką, najczęściej korzystałem z prywatnych hoteli o raczej umiarkowanym standardzie, ale mających duże suity lub dwu-pokoje.
W ścisłym centrum to weź pod uwagę, że będzie tłoczno i głośno do późnego wieczora, to nie dla każdego jest romantyczne ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Maj 2017 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Dzięki :-)
Z tym tłoczno i głośno, w sumie nam nie przeszkadza. Niech rozrywki też jakieś są. Poza tym, jak będzie klimatyzacja i dobrze uszczelnienione okna, hałas nie powinien dokuczać. Ważne, by mieć dobry punkt do zwiedzania ;-) Muszę jeszcze tylko zerknąć, czy w 2. połowie sierpnia nie szykują się tam jakoweś imprezy plenerowe, a może i jakaś gwiazda estrady się tam pojawi...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Maj 2017 13:41 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Sofitel nie ma szczególnie romantycznej okolicy, trzeba powiedzieć.

Pozwól że wrzucę przykładową mapkę. Obszar zaznaczony na czerwono (od dworca na południe aż do Goetheplatz, między Theresienwiese a Sonnenstr.) jest okolicą imigrancką. Kebaby, lombardy, złoto, sexszopy, striptease, itd. Nie jest tam niebezpiecznie, jest po prostu gwarno i tłoczno w nieromantycznym tego słowa znaczeniu. Jest tam jednak najwięcej hoteli.

W Hiltonie ani Novotelu nie byłem (w Monachium bywam służbowo, a limit hotelowy to 110EUR/nt :) ), ale położne są bardzo dobrze. Tereny na drugim brzegu Izary (Au-Haidhausen, aż do Ostbahnhofu) to zadbane kamienice + multim knajp i knajpek, ogólnie imprezownia i balangownia.

Ścisłe centrum / Stare miasto (choć ono nie jest wcale stare) (otoczone śródmiejską obwodnicą również jest głośne i tłoczne, ale juz w staromiejskim tego słowa znaczeniu. Tereny od Starego Miasta do Izary (Lehel, okolice Isartor) są bardzo miłe i przyjemne w spacerowaniu. Poza centrum romantyczne jest Schwabing - tam znajdziesz niższą, typowo niemiecką gęstą zabudowę kamieniczną i ofc milion knajpek (oraz blisko jest Englisher Garten). W tamtej okolicy z sieciówek jest jednak chyba tylko 3* Mercure.

Załączniki:
MUC MAP.jpg
MUC MAP.jpg [ 402.07 KiB | Obejrzany 6286 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 22 Maj 2017 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Właśnie Marriott jest w tamtej okolicy, w zasadzie ładnie i romantycznie do pospacerowania. Ale do centrum już kawałek drogi, wyjeżdżamy też już z najtańszej zony (bilety na komunikację).
W Monachium generalnie jest kolorowo i wielokulturowo, ale potwierdzam - zaznaczony obszar jest opanowany przez Turków i nie tylko. Jak kolega napisał - nie jest tam niebiezpiecznie - nie miałem obaw parkować na ulicy cytryny, obok Cayenów i innych imigranckich aut.
Lokalizacyjnie mimo wszystko wygodne, bo parę kroków do dworca, i może 10 minut z buta na rynek.
Sofitel jest praktycznie przy samym dworcu, więc i tak omija się ciemniejsze ulice. Z Courtyarda trzeba już kilka kroków przejść. Spałem dokładnie w tej okolicy kilkukrotnie z rodziną i wszystkim się podobało, sami buszowali po okolicy i po mieście gdy ja biegałem biznesy robić. Po prostu trzeba mieć poprawkę jak to wygląda, "przejść" się w googlu po okolicy itp. Najsympatyczniej to pewnie byłoby zupełnie na starówce, chociaż po Monachium warto się trochę rozejrzeć szerzej (choćby wspomniane ogrody i pobliski pałacyk), ale to już zależy ile macie czasu i jakie priorytety. Jak lubicie bazary to w soboty na parkingach przy stadionie olimpijskim (starym, koło BWM) jest targowisko chyba nic mniejsze niż swego czasu na stadionie 10-lecia w Wwie ;-)

Ja bym mógł zaproponować jeszcze inny wariant, chociaż nie wiem jak się wpisuje w calokształt - jakieś podmieście typu Garching czy inne podobne, ładne z malutką lokalną starówką i sympatycznymi knajpkami, a do miasta da się dojechać którymś Sem (drogo, bo już dalsza strefa biletowa). Chociaż ścisłe centrum Monachium pewnie jednak zrobi sporo większe wrażenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group