Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pueblos Magicos
#1 PostWysłany: 03 Sty 2020 00:19 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
W Meksyku jest obecnie ponad 100 miejsc (miejscowości) uznanych za wyjątkowe. Poniżej link do listy:

https://en.wikipedia.org/wiki/Pueblos_M%C3%A1gicos

Z tych, które ja widziałem - mały ranking, który może komuś się przyda jako rekomendacja:

1. Pena de Bernal
2. Teotihuacán
3. Tlaquepaque (dzielnica Guadalajary)
4. Valladolid
5. Bacalar (osobiście miasteczko średnio mnie urzekło, ale obok jest moje ulubione cenote Azul)
6. Tequilla
7. Real del Monte
8. Tulum
9. Mitla
10. Huasca

Z tego co się dowiedziałem, jeżeli obiekt trafia na listę UNESCO, może zostać usunięty z listy PM (przykład: San Miguel de Allende), ale to jak awans w hierarchi, więc i tak warto tam pojechać.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Pueblos Magicos
#2 PostWysłany: 06 Sty 2020 19:19 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Po tym weekendzie:

1. Pena de Bernal
2. Teotihuacán
3. Tapalpa (koniecznie z Cascada Salto del Nogal, niekoniecznie z Piedrotas)
4. Tlaquepaque (dzielnica Guadalajary)
5. Valladolid
6. Mazamitlan (najlepiej z Cascada el Salto i noclegiem w cabańa)
7. Bacalar (osobiście miasteczko średnio mnie urzekło, ale obok jest moje ulubione cenote Azul)
8. Tequilla
9. Real del Monte
10. Tulum
11. Mitla
12. Huasca
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group