Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#41 PostWysłany: 13 Kwi 2015 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 33
Przepiękna jest plaża Agia Agathi, na wschodzie wyspy, obok Charaki. Piasek i krystalicznie czysta woda.
Duże wrażenie zrobiła na mnie także Fourni (trudniej dostępna, sam dojazd przyprawia o palpitacje serca), może nie jest piaszczysta, ale głazy na niej są bardzo efektowne.
_________________
http://dobrzezaplanowane.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#42 PostWysłany: 27 Cze 2015 20:31 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 48
Czy jest jakiś bezpośredni dojazd komunikacją lokalną z lotniska do Doliny Motyli? A może ktoś się orientuje w kosztach taksówek
Z góry dziękuję za informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#43 PostWysłany: 27 Cze 2015 21:22 

Rejestracja: 08 Lis 2014
Posty: 22
Witam

Na początku czerwca 2015 byliśmy ok. 15 km od miasta Rodos miejscowość Illysos. Koszt taksówek: Rodos-12 e. Lotnisko -15 e, najwięcej kosztowała taksówka do miejscowości położonych najdalej na południowym wschodzie np. Lindos to 35 e.
Koszt wynajęcia auta od 25e za dzień. Wypożyczalni masa na każdym rogu ulicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#44 PostWysłany: 28 Cze 2015 10:35 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 48
Dzięki. Takiej informacji potrzebowałem, czyli lotnisko - Dolina Motyli wyjdzie ok. 20 euro.
W internecie wypożyczenie aut wynosi +-50euro/dzień. Mam nadzieję, że na miejscu będzie taniej jak piszesz. Jeszcze raz dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#45 PostWysłany: 28 Cze 2015 13:57 

Rejestracja: 08 Lis 2014
Posty: 22
Takie ceny były wypisane na postoju taksówek w Iallyssos zapewne są jeszcze do negocjacji. Ceny wynajmu samochodu też się dało negocjować w jakimś niewielkim zakresie ( np. przy wynajęciu na 2 dni).
Za seata ibizę 700 km na liczniku - prawie nówka zapłaciliśmy 33 e za dzień. Za 23 e proponowano nam starszego getza. Także każdy znajdzie coś dla siebie i w zakresie cenowym jaki jest w stanie zaakceptować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#46 PostWysłany: 09 Wrz 2015 09:11 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
hej czy dzialaja bankomaty na wyspie ? jaka jest sytuacja z imigrantami tj czy sa :) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#47 PostWysłany: 15 Wrz 2017 18:48 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 63
Bankomaty - działają.
Imigrantów - nie widziałem.
Stan na drugą połowę sierpnia 2017.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#48 PostWysłany: 04 Lut 2018 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Poleci ktoś główne punkty do zwiedzenia ? Planuje w 1 dzień zwiedzić jak najwiecej, będę nocował w Tsampika :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#49 PostWysłany: 04 Lut 2018 12:33 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
W jeden dzień to miasto Rodos i miejscowość Lindos.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dyrdymała lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Rodos - atrakcje
#50 PostWysłany: 08 Lip 2020 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2016
Posty: 122
Loty: 92
Kilometry: 201 033
Czas ruszyć temat Rodos.

Wyspa co prawda niewielka, spokojnie do objechania w 2/3 dni, tak przypuszczam patrząc na mapę.
Główne atrakcje i plaże znam. Poszukuję bardziej klifów i zatok, gdzie można poskakać do wody.
Absolutnie nie mówię tutaj o 20metrówkach, ale żeby z kobietą móc poskakać z kilku metrów.
Ktoś coś? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - atrakcje
#51 PostWysłany: 08 Lip 2020 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Też lecę na Rodos - pojutrze.

Na forum jest już (wprawdzie dość ubogi) wątek: rodos-rodos,1256,51434
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#52 PostWysłany: 28 Sie 2020 09:02 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Jaką plaże polecacie do snurkowania? Z dość bogatym życiem podwodnym, więc raczej będzie to plaża kamienna ze skałami pod wodą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#53 PostWysłany: 28 Sie 2020 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@piekara114
Zatoka Anthony'ego Quinn'a, można dojść pieszo z Faliraki.
Wg mnie najlepsza miejscówka do oglądania życia podwodnego na Rodosie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#54 PostWysłany: 22 Cze 2023 07:31 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Kto się wybiera do jednej z najczęściej wybieranych czy obleganych atrakcji na Rodos czyli do
Akropol Lindos
warto wcześniej kupić bilety online (od niedawna ta sama cena jak w kasie, a do tej mega długie kolejki)

https://hhticket.gr/tap_b2c_new/english/tap.exe?PM=P1N

Biorąc pod uwagę obecne ceny wypożyczenia samochodu warto rozważyć czy wypożyczyć samochód u Polki lub pojechać na jedną z wielu fajnych wycieczek z polskim przewodnikiem

https://rodosdreamtours.pl/wycieczki-fa ... -8QAvD_BwE

Można też poczytać i zaczerpnąć inspirację co zwiedzić, gdzie pojechać czy popłynąć z Rodos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#55 PostWysłany: 22 Cze 2023 08:41 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
dg72 napisał(a):
Kto się wybiera do jednej z najczęściej wybieranych czy obleganych atrakcji na Rodos czyli do
Akropol Lindos
warto wcześniej kupić bilety online (od niedawna ta sama cena jak w kasie, a do tej mega długie kolejki)
Zależy o której godzinie się w Lindos jest. Rano bez problemu można kupić, bez stania w kolejce.

dg72 napisał(a):
Biorąc pod uwagę obecne ceny wypożyczenia samochodu warto rozważyć czy wypożyczyć samochód u Polki lub pojechać na jedną z wielu fajnych wycieczek z polskim przewodnikiem
Bez przesady, spokojnie można dorwać samochód w dobrych cenach. Pośrednicy polscy, polskie biura rok temu oferowały mi auto na 6 dni w październiku po 180-235 EUR, ja wypożyczyłam za 120 eur w lokalnej wypożyczalni (bez kk i depozytu, 0excces)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#56 PostWysłany: 22 Cze 2023 08:48 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Tyle, że tu nie trzeba wstawać skoro świt i pędzić do Lindos 8-)

Mało kto wie że bilety on-line kosztują tyle samo co w kasie, teraz już bez dużej prowizji chyba rzędu 4 euro.

By kupić bilety do Akropol Lindos wybieramy po kliknięciu w link powyżej Wyspy Egejskie

8-) @piekara114 w październiku piszesz... pełnia sezonu i trzeba coś tam dorwać, nie to co w lipcu czy sierpniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#57 PostWysłany: 22 Cze 2023 16:43 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
@dg72 - my akurat byliśmy w zeszłym roku, połowa lipca, w dodatku niedziela. Przyjechaliśmy do Lindos koło południa (wstaliśmy rano ale po drodze oglądaliśmy inne rzeczy), więcej problemów mieliśmy ze znalezieniem miejsca parkingowego, niż kolejką do akropolu. Trochę ludzi wchodziło, ale nie tyle, by w ogóle była wówczas jakaś kolejka. Patrząc po zdjęciach wchodziliśmy tam gdzieś koło 13:00.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#58 PostWysłany: 22 Cze 2023 16:58 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Wczoraj kolejka przez całe podejście do kas Akropol Lindos aż do uliczek na dole. Ok 10-11.
Ale w Rodos stoją 3 duże wycieczkowce, podobno dlatego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#59 PostWysłany: 30 Cze 2023 11:14 

Rejestracja: 25 Mar 2022
Posty: 3
Na Rodos, bardzo polecam wycieczki na Lindos, zobaczyć sobie akropol i odrestaurowaną świątynię Ateny, stare miasto Rodos, Port itd. Bardzo polecam pojechać na wycieczkę na wyspę Symi czy Halki. Jak dla mniemałe bajeczne wysepki. Co do Rodos, byłam na plaży Haraki. To jest po stronie wschodniej gdzie jest Morze Śródziemne. Mi osobiście bardziej podobała się część wyspy od strony zachodniej czyli od strony Morza Egejskiego, zresztą po tej stronie też spałam i to w dość kameralnym hotelu oddalonym dość kawałek od centrum ;). Z ogromną chęcią bym tam wróciła, cudowne miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - Rodos
#60 PostWysłany: 04 Lip 2023 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Nigdy w Grecji nie byłem, jakoś dla mnie za ciepło. Dlatego myślę nad Rodos w styczniu i pytanie czy wyspa jest wymarła, czy jest coś z atrakcji do zobaczenia, zjedzenia czy wszystko pozamykane na 4 spusty?
Z góry zakładam że na plaże to co najwyżej spacer a nie leżing.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group