Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rodos - noclegi
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2014 23:01 

Rejestracja: 18 Lip 2014
Posty: 57
Witam.

W terminie 29.09 - 06.10 wybieram się na Rodos, w ramach wyjazdu nazwałbym to integracyjnego w grupie ok 15-20 osobowej.
Otrzymałem właśnie szczegółowy plan tego wypadu w zakresie zakwaterowania itp.
Może ktoś da jakieś wskazówki, gdzie warto wypożyczyć auto, co warto zwiedzić w okolicy - bo myślę, że nie ma sensu spędzić całego pobytu na miejscu. A i może co do samego hotelu ktoś będzie miał jakieś opinie, gdzieś wyczytałem że mocno tną komary i warto się zabezpieczyć w pokoju przed nimi :)

Poniżej szczegóły, będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi, gdyż to będzie moja pierwsza wizyta w tamtym rejonie.

Linie lotnicze : Travel Service

Zakwaterowanie w hotelu 4* Virginia Family Suite (choć w dalszej części jest wskazana inna nazwa części 4 gwiazdkowej)

POŁOŻENIE: ok. 1 km od centrum KALITHEA z kilkoma barami i sklepami, ok. 3 km od Reni Koskinou, ok. 5 km od miasta Rodos; ok. 20 km od portu lotniczego na Rodos; przystanek autobusowy ok. 200 m od hotelu.
PLAŻA: Sunwing Beach, publiczna, piaszczysto-żwirkowa, łagodne zejście do morza, ok. 150m od hotelu, strome zejście w dół, parasole i leżaki płatne (8 EUR/komplet; 2 leżaki i parasol).
HOTEL: RHOVIFA – część czterogwiazdkowa, zbudowana w 2010/2011 r., 60 pokoi, 3 budynki, 2 piętra; w hotelu: całodobowa recepcja, restauracja – dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa, dania wegetariańskie; bar w lobby, bar przy basenie, minimarket, taras z widokiem na basen, ogród; za opłatą: internet bezprzewodowy (ok. 2 EUR/2 godz.), punkt internetowy (ok. 1 EUR/20 min), sejf w recepcji RHOVIRA (15 EUR/tydz.); akceptowane karty kredytowe: Visa, mastercard, American Express, Diners Club.
POKÓJ: ok. 40 m2, nowoczesny, klimatyzowany), łazienka (wanna lub prysznic, wc); telewizja satelitarna, telefon, lodówka; za opłatą: internet
Bezprzewodowy (2 EUR/2 godz.), sejf (ok. 15 EUR/tydz.);
PLAŻE: przeważają plaże żwirkowe. Przepięknie położone plaże piaszczyste znajdują się w Kolymbii, Tsambika, Afandou i Faliraki. Wypoczynek i bogaty wybór sportów wodnych oferują: miasto Rodos, Ixia i Faliraki. Plaże ogólnodostępne, wejście bezpłatne; serwis plażowy (2 leżaki + parasol) – od 7 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 23 Wrz 2014 00:33 

Ten hotel jest zaraz przy drodze ,jakieś 10 min jazdy autobusem z Rodos w kierunku Faliraki. Nie ma tam jakiś konkretnych miejscowości ,po prostu same hotele. Najbliżej są Faliraki ,ale o tej porze to i tam będzie pusto już. Przypuszczam ,że z lotniska macie transfer więc z dotarciem nie będzie problemu. Jako że przystanek znajduje się przy ulicy obok hotelu można wybrać się samemu do centrum Rodos ,Faliraków i Lindos gdzie jest ciekawie. Możliwości transportem publicznym KTEL jest sporo. Można również indywidualnie popłynąć promem na sąsiednią wyspę Symi /rejsy o 9 rano powrót o 18/ z portu w Rodos lub wykupić na większą grupę wycieczkę tam statkiem wycieczkowym w tych samych godzinach z transportem do i z portu. Ceny na takie wycieczki juz po sezonie powinny być ok 20 e /os Prom liniowy ma stałą cenę 23e RT i do tego dojdzie bilet na autobys do portu.
W Lindos do zwiedzena jest Akropol górujący nad miasteczkiem z białymi domkami i świetnymi widokami. Wstęp 6e/os.
2 km za Falirakami znajduje sie zatoka Antonego Quina, warto tam pojechać,choćby na fakt miejsca związanego z filmem Działa Nawarony. Blisko hotelu w stronę też Faliraków też przy drodze jest duży Aquapark. Oczywiście nie wolno pominąć samego miasta Rodos i ogromnej w nim twierdzy śreniowiecznej.Resztę atrakcji napewno rozplanujecie na miejscu przy spotkaniach integracyjnych w tak licznej grupie. Oczywiście samochód można wypożyczyć w każdej miejscowej wypożyczalni lub za pośrednictwem recepcji w hotelu. Auto dostarczone zostanie na miejsce w kosztach wynajmu ok 30 e /doba za małe,W tym czasie i po sezonie należy się targować co do ceny auta.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Wrz 2014 08:07 

Rejestracja: 18 Lip 2014
Posty: 57
Dzięki, coś więcej już wiem :)
Czekam na dalsze wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lip 2016 09:19 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 50
wstępnie zdecydowałem się na grecję i hotel Mitsis Faliraki Beach
może ktoś miał z nim do czynienia ? wybrąłem go gdyż jest najbliżej rodos , lotniska i w mieście Faliraki .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lip 2016 09:28 

@Patryk K. po co pytasz jak hotel już wybrałeś? Chyba na odwrót: najpierw pytasz, potem wybierasz.
Jest osobne podforum z noclegami to poszukaj tam albo na Trip Advisor lub Holideaycheck poczytaj opinie.
Z tego co się orientuję sieć Mitsis to na ogół dobre hotele.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - noclegi
#6 PostWysłany: 08 Lip 2020 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2016
Posty: 114
Loty: 90
Kilometry: 198 349
Odgrzebuję temat :D

O polecenia noclegów nie będę zadawał pytania, bo raczej są do tego wyszukiwarki. No chyba, że ktoś ma namiar na coś fajnego, co trudno wyhaczyć w serwisach rezerwacyjnych? :)

Bardziej chciałem zapytać się o miejsce noclegu - będziemy na 5 dni w sierpniu. Generalnie zależy nam na tym, aby nie była to totalna wiocha. Żeby były taverny i blisko do fajnej plaży. Co prawda chcemy wynająć skuter, ale nie na wszystkie dni. Co polecacie? Faliraki? Kolymbia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - noclegi
#7 PostWysłany: 08 Lip 2020 09:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Faliraki i wiocha? Ty na serio?

Może w tym roku, jak tam nie będą Anglicy będzie spokój, ale wrogowi bym nie polecił to miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rodos - noclegi
#8 PostWysłany: 08 Lip 2020 09:30 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 144
@Zeus byłem wczoraj. Póki co, zupełnie pusto, połowa restauracji nieczynna, o sklepach nie wspominając. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - noclegi
#9 PostWysłany: 08 Lip 2020 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2016
Posty: 114
Loty: 90
Kilometry: 198 349
@Zeus przecież nie było tam porównania, że Faliraki = wiocha. Powtórzę zatem kontekst - mimo, że będziemy starali się być mobilni, to chcemy się zatrzymać w miejscu, w którym można spacerem dojść do fajnej plazy/ zatoki, a w porze lunchu/ kolacji można wybrać pomiędzy kilkoma tavernami. Na imprezach nam nie zależy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - noclegi
#10 PostWysłany: 08 Lip 2020 11:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Poszukaj w Lindos
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rodos - noclegi
#11 PostWysłany: 09 Lip 2020 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2016
Posty: 114
Loty: 90
Kilometry: 198 349
Dobra, klepnąłem dziś jednak w Faliraki. Ale na miejscu weźmiemy skuter, więc w planach zwiedzenie wyspy w całości :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - noclegi
#12 PostWysłany: 28 Sie 2021 11:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Zazwyczaj nie polecam noclegów ale ten mnie ujął. Na pewno nie dla każdego, bo w Paradisi - jakieś 50m od pasa startowego :D Nie ma obok więc też plaży. Niemniej jeśli za 50e za noc w sezonie chcecie ok 80m2 apartament, z 2 sypialniami, w pełni klimatyzowany, z wielkim tarasem z widokiem na pas startowy, full wyposażony (pralka, pełna kuchnia z całym potrzebnym sprzętem ale i podstawowymi rzeczami do jedzenia - olej, oliwa, przyprawy, makarony, sosy), i niesamowicie miłymi gospodarzami (czekały na wejściu na nas lody i chłodne napoje, wieczorem gospodyni przyniosła wielkie świeżo upieczone pyszne ciasto, a ostatniego dnia jak potrzebowaliśmy o 5:30 dostać się na lotnisko to sama za free nas odwiozła) - serdecznie polecam. Widać też że jest to mieszkanie robione pod siebie bo jest porządnie wykończone a nie tandeta pod wynajem.
Na booking do znalezienia pod nazwą "Fully renovated apartment-ανακαινισμένο διαμέρισμα"
(jeśli zaś ktoś obawiałby się hałasu - nasze małe dzieci w nocy nie budziły się, a sen młodsza ma dość czujny ;) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rodos - noclegi
#13 PostWysłany: 03 Wrz 2022 15:56 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
trochę odkopie. jedziemy pod koniec września na 6 dni na Rodos. Gdzie szukać noclegu żeby mieć plażę, ale tez żeby dało się gdzieś pochodzić wieczorem, jakieś restauracje itd. Zapewne też będziemy chcieli pokręcić się po wyspie. celować w Rodos czy jakieś inne miejscowości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rodos - noclegi
#14 PostWysłany: 09 Wrz 2022 20:13 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@trocha

Właśnie wróciłem z miasta Rodos na wyspie Rodos ;) Idealna lokalizacja na noclegi. Plażowałem TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ. Dwie pierwsze piaszczyste bez butów, dwie ostatnie kamieniste z butami. Miasto Rodos piękne, szczególnie Old Town - miasto twierdza labirynt. Jest gdzie wypić i zakąsić, a wieczorem pobalować jak za studenckich lat w Nowym Rodos. Samochodem z Rodos da się bez problemu dojechać i wrócić przed zachodem słońca na Prasonisi Beach, gdzie jest pełno kite oraz windsurferów.

Przez tydzień mieszkałem w Athena Hotel, który polecam. Dobre jedzenie na śniadanie, wzorowa, prokliencka obsługa hotelowa, pyszne koktajle owocowe za 5 EUR w barze (na Old Town piłem jakieś ohydztwo za 6 EUR) w Happy Time, większość gości to starsi ludzie, więc w obiekcie jest cisza i spokój. Bardzo dobrym pomysłem był zakup Rodos. Przewodnik Dumont z mapą. Dużo aktualnych i przydatnych informacji
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group