Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Mar 2018 23:48 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 36
padła tu propozycja ominięcia sekwoi i yosemite (poprzez zakup lotu z SF do LV). po zdjeciach patrząc też te parki jakoś (W porównaniu do innych wspomnianych) nie wyglądają najlepiej. Czy na żywo jest tak samo i uwazacie, że można ominąć i nie straci się tak wiele, jak w przypadku ominięcia innych pozycji z listy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
#22 PostWysłany: 08 Mar 2018 11:56 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Jak ja byłam w Yosemite w czerwcu to Tioga pass otworzyli w połowie... czerwca. W ostatniej chwili zebysmy mogli przejechać nią zgodnie z planem i nie nadkładać drogi. Bo zima była snieżna, więc nie otwierali wcześniej, wszyscy Amerykanie rozumieli sytuacje ;). Także zastanówcie się - co jesli bedzie flash flood, peknie wam opona, czy cokolwiek? czy przy tak napietym grafiku w przypadku dnia obsuwy Wasz cały plan nie runie?

Wyjazd "po zmroku" z parku narodowego to duża możliwość spotkania bliskiego stopnia z Bogu ducha winnym zwierzakiem, z uwagi na ograniczona widoczność, zmeczenie no i ilość prawowitych mieszkancow parku i brak znajomości przez nich zasad drogowych. W Yosemite w biały dzien niedzwiedz nam czmychnal tuż przed kolami, a co dopiero w nocy? Błąd ten z reszta popełnilismy zasiedziwszy się kiedys w Bryce Canyon. Pamietam do dziś jak na wiewóre jechalismy patrzac oboje za tymi cholernymi Mule Deerami których oczy odbijały sie WSZEDZIE, czy aby któreś, między jednym kęsem trawy a drugim nie wymyśli przypadkiem ze trawa po drugiej stronie jest lepsza ;)

Zwiedziłam oba kaniony Antylopy i zdecydowanie NIE POLECAM UPPER Antelope Canyon. Masówka taka, że świat nie widział (a bylismy na wycieczce foto, żeby nie było). Tylko nerwa złapałam :D W Lower, jak macie statyw i aparat to macie szanszę sami sobie na spokojnie przejść.

26.04 - Las Vegas , Tama Hoovera, Dolina Ognia
to w dwie rózne strony sie jedzie...

29.04 - dojazd z Monument Valley do Grand Kanion - South Rim, lot helikopterem nad kanionem. nocleg np we Flagstaff
ogarnijcie ten lot helikopterem, wydaje mi sie ze nie startuja z South rim bo to park narodowy tlyko bardziej np z Vegas i bardziej rano niz w srodku dnia. Czasami widac je na gruponie, ktory nieustannie polecam bo korzystalam w stanach z grupona i zawsze bylo na 100%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Mar 2018 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Niektóre podpowiedzi w tym wątku to kuriozum : pisanie o Angels Landing, ze jest łatwy, gdzie w lutym zginęła tam kolejna osoba, to nieporozumienie.

Podobne do tego, że Yosemite brzydko wygląda na zdjęciach i może warto go odpuścić :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Mar 2018 22:08 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
ludzie gina nawet w yosemite na plaskim terenie. bo durni sa dramatycznie.
a wiecie co przez te glupote sie wlasnie dzieje ????
zabudowuja horseshoe bend !!!! juz nigdy nie bedzie mozna poczuc magii tego miejsca. zalamka :(

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1 ... &source=48
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Mar 2018 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Konkrety - kto zginął na płaskim terenie w Yosemite ?

Oprócz tych co zginęli w wodospadzie (głupota), Base jumper, kilku wspinaczy oraz osoba która zginęła od uderzenia pioruna, nie słyszałem o przypadku o którym mówisz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Mar 2018 15:16 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
oł ja - nie prowadziłam statystyk, oparłam się na słowach gościa, który prowadził shuttle'a i jak wysiadalismy na happy isles to nas ostrzegał że dwa dni temu zginęła tam jedna albo dwie osoby (juz teraz nie pamietam w sztukach), ktore chcac zrobic fotke zeslizgnely sie i juz z uwagi na rwący nurt nie mogly sie wydostac. Zakłdam że nie mial powodu zeby nas oszukiwac, wiec nie sprawdzałam tej informacji, To był rok ogromnych opadów śnieznych. Poziom wód był bardzo wysoki.

A jesli chodzi o wiedze z netu to ten "moj" rok faktycznie nie byl szczesliwy:

http://edition.cnn.com/2011/US/08/24/ca ... index.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Mar 2018 18:30 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@mikuś

A jaka to pogoda może być w Zionie w lutym? Podejrzewam, że pewnie nie było ciepło i sucho... Przy takiej pogodzie na pewno łatwiej o wypadek. Na pewno nie napiszę, że to łatwy szlak, ale byłem tam i nie czułem się tam jakbym igrał ze śmiercią :) Byłem w maju, było sucho i koło 30 stopni. Było mnóstwo ludzi w przedziale na pewno <10 do >60 i nikt nie umarł.

W Wielkim Kanionie też ludzie spadają więc mamy go nie polecać...? Pewnie większość tych wypadków to nieuwaga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Mar 2018 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
@Ruben$ Wskaż proszę miejsce w którym nie polecałem Angels Landing.

Czytajcie ze zrozumieniem - nie podoba mi się, gdy ktoś pisze, że AL jest łatwy,bo nie jest. Potem naczytają się takich opinii osoby, które Tatry zdobywają w klapkach i na miejscu będzie zaskoczenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 26 Mar 2018 20:54 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@mikuś

Ok. Źle zinterpretowałem Twoje słowa :) No może nie jest łatwy jak droga do Morskiego Oka, ale też nie jest jakiś zabójczo trudny. Gdyby tak było to, nie widziałbym ludzi w wieku 60+ i dzieci poniżej 10 r.ż. Jak zawsze trzeba uważać i być ostrożnym, ale tak nakazuje zdrowy rozsądek.

Przed wyjazdem nie miałem wielkiego doświadczenia w trekkingu. Można też powiedzieć, że mam lęki związane z wysokością i nie czułem się pewnie podchodząc do okna na tarasie w Burj Khalifa (który jest przecież w pełni zamknięty). O atrakcjach typu Skywalk w GC czy Skydeck w Chicago nie chcę nawet myśleć. Wszedłem jednak na AL, spoglądając parę razy w dół przepaści i zszedłem bez jakiegoś większego problemu.

Jak ktoś wybierze ten szlak, pójdzie w klapkach i będzie zaskoczony to sobie po prostu zrezygnuje i zejdzie przed ostatecznym podejściem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 27 Mar 2018 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Dziewczyna która zginęła w lutym na szlaku AL, miała 13lat. Puszczanie dzieci na taką trasę uważam za głupotę rodziców, za którą ponieśli najwyższą cenę.

Ok, ale koniec tego off topu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 30 Kwi 2018 08:33 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 11
Sprzedam Annual Pass ważny do 01.2019
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group