Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Wrz 2020 19:21 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 25
Cześć! Pandemia dała się we znaki, samolotów nadal unikamy, miejsc zatłoczonych unikaliśmy zawsze. W związku z tym, zamiast planować urlop na innym kontynencie, właśnie przymierzamy się do roadtrip (zapewne początek października).
Cel: Alpy.
Czas trwania: 7-10 dni.

I tu chętnie usłyszę wasze opinie:
Jaka trasa jest szczególnie zachwycająca?
Kamperem? Samochodem? Jeśli samochodem: polecacie jakieś szczególne miejsce na noclegi? Jedzenie? Atrakcje.
Co polecacie? Co odradzacie?
Jakieś tipy? Na co uważać, o czym pamiętać, co zabrać, czego nie. Jakie macie doświadczenia z takimi road trips po Europie, chętnie posłucham o tych pozytywnych i negatywnych.

Trochę mi nie pasował ten wątek do "krajowych" podróżniczych wątków, dlatego wrzucam do offtopicu. Jak coś, proszę o sugestię gdzie umieścić wątek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 06 Wrz 2020 20:01 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Myślę, że @Aga_podrozniczka może coś Ci podpowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nette lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Wrz 2020 20:15 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 25
lataczuk napisał(a):
Myślę, że @Aga_podrozniczka może coś Ci podpowiedzieć.
Dzięki wielkie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Wrz 2020 21:08 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
Kazda trasa w Szwajcarii jest zachwycająca ;) Gdy bedziesz mial pytania dotyczące Helwecji to pisz - znam ten kraj jak własna kieszeń
Góra
 Profil Relacje PM off
Nette lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Wrz 2020 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
ja jutro bo usypiam
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nette lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Wrz 2020 00:52 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 25
spiggy napisał(a):
Kazda trasa w Szwajcarii jest zachwycająca ;) Gdy bedziesz mial pytania dotyczące Helwecji to pisz - znam ten kraj jak własna kieszeń
Pytań mam mnóstwo, pewnie sporo nawet nieuświadomionych. Szwajcaria będzie w centrum tej podróży.
Idea jest taka, że nie chcemy planować dnia po dniu, godziny po godzinie, chcemy "poczuć klimat" i podziwiać widoki, zwiedzić jakieś fajne miejsca - głównie natura i mniejsze miasta. Podróż w tempie "emeryckim" - aktualnie muszę unikać wysiłku, więc będziemy gdzieś wyjeżdżać kolejką, ale nie wychodzić.

Pytanie podstawowe, czy ten termin ma sens (początek października, może uda się zahaczyć o koniec września). Czy już nie za późno? W którymś momencie te ciekawe górskie drogi zostaną zamknięte.
Osobówka czy kamper? Mąż skłania się ku kamperowi (jakaś izolacja), ja uważam, że osobówka będzie lepsza (możemy się zmieniać za kółkiem, poza tym już będzie zimno na kamper).


Jak z noclegami? Booking czy lokalne strony? Czy po prostu pukanie do drzwi zajazdów? Przy spontanie przez Niemcy czy Węgry rezerwowałam coś zwykle w ostatnim momencie przez booking, przy założeniu, że chcę nocować w okolicy X, a nie konkretnie miejscu Y, udawało się znaleźć sensowne miejsca w dobrych cenach. Nie zamierzam rezerwować z wyprzedzeniem (a przynajmniej bez możliwości odwołania), bo, jeśli pogoda nie będzie sprzyjać, to możemy ten wyjazd przekierować np. na południowo-zachodnie Niemcy.
Jakieś tipy odnoście tego, gdzie jeść, żeby było przyzwoicie, ale niekoniecznie w turystycznych cenach?

Tipy na trasę?
Myślałam żeby zacząć od Norymbergi (ok. 9h jazdy od nas), tu lub w okolicy spędzić pierwszą noc, zobaczyć miasto. Może jakieś małe urocze miasteczko w okolicach? Potem ruszyć do Lozanny, następnie w stronę Brig, by dojechać to Tasch i przesiąść się na pociąg Zermatt. Następnie szwajcarske must see, Grindelwald, Interlaken, Lauterbrunnen, wyjazd na Schilthorn (tu pewnie cały dzień).
Gdzie jeszcze? Może jakaś super roundtrip trasa pociągiem?
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Wrz 2020 00:54 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 25
eskie napisał(a):
ja jutro bo usypiam
Czekam z niecierpliwością. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Wrz 2020 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Czy kamper jest Wasz czy musicie go wypozyczyc? Jesli wypozyczyc, to dodatkowy koszt. Przejazd zwyklym samochodem, mniejszy koszt paliwa i noclegi w tanich miejscach wyjda pewnie tyle samo co koszt kampera i przejazd nim.

Moze nie trzeba planowac calej trasy dokladnie, ale warto byloby ustalic jakas luzna trase przejazdu, dokad chcecie dotrzec i co zobaczyc. Jesli kamper, to kampingi beda jeszcze otwarte, niektore sa do konca wrzesnia, niektore troche dluzej. Na pewno nie bedzie problemu z dostepnoscia miejsc, ale temperatury moga byc lekko odstraszajace. W lecie byly dni, ze bylo po 8C w nocy i 13C w dzien. Ja zwykle rezerwuje noclegi juz w czasie jazdy, booking.com ale sprawdzam tez czy miejsce nie ma swojej strony i nie jest tam taniej albo czy moze na hotels.com czy innych stronach nie ma jakis promocji.

Mowa jest o jezdzeniu pociagami, w takim wypadku moze oplacac sie kupic bilety okresowe albo na wszystkie trasy albo polowkowy. Kolejki gorskie niestety sa wylaczone z tych biletow okresowych, na niektorych dziala karta znizkowa 50%.

W przypadkow hoteli i pokoi, wiekszosc miejscowosci oferuje karte goscia uprawniajaca do darmowego korzystania z transportu publicznego. Np w Interlaken karta goscia daje darmowy transport autobusami i pociagami po dosc sporym obszarze: https://www.interlaken.ch/fileadmin/pdf ... rlaken.pdf Grindelwald daje darmowy transport autobusami miejskimi i znizki na kolejki. https://grindelwald.swiss/en/summer/pla ... indelwald/ Na wiekszosc bedzie 20-30%: Mannlichen Bahn, First Bahn, itp. Na Schiltorn nie pamietam jakie sa znizki, bo nie wjezdzalam juz dawno.

W rejonie Interlaken mozna spokojnie spedzic tydzien, do tego atrakcje dookola Jeziora Brienz i Thun (Thun, Spiez, Oberhofen). Mozna znalezc jakis w miare tani nocleg w jednym miejscu i traktowac to jako baze wypadowa. Nie potrzebny wtedy kamper, wystarczy samochod i tani nocleg. Oczywiscie taniosc w Szwajcarii to pojecie wzgledne.

Z Interlaken do Luzerny jest fajna trasa pociagiem, piekne widoki.

Winietka: jesli nie spieszy sie Wam, to mozecie odpuscic kupno i wyznaczyc trase z unikaniem platnych drog. Dzieki temu jedzie sie malowniczymi drogami, przez rozne miejscowosci, mozna przypadkiem odkryc rozne atrakcje, itp. Ja od kilku lat nie kupuje winietki i kraze bocznymi drogami.

A tak naprawde, to wszystko rozbije sie o pogode. Jak traficie na deszcze, to nic nie pomoze i lepiej w ogole pojechac w inne rejony, niz tam gdzie pada. Snieg w wyzszych rejonach bywa od konca sierpnia, doswiadczylam kiedys burzy sniegowej w ostatni weekend sierpnia. Snieg spadl powyzeh 1500m, ja bylam na 2200m i nagle z upalow zrobila sie zima. Bylam kiedys 2 tygodnie we wrzesniu i trafilam na ladna pogode, ale to wszystko losowka. Najlepiej zdecydowac o wyjezdzie na podstawie prognozy pogody.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Wrz 2020 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ze względu na finanse i widoki traktuję Szwajcarię jako etap, a może nawet ją pominąć. Ja planuję Alpy Włoskie, ponieważ:
- pierwsza część z jeziorami Garda i Como jest równie urokliwa jak CH a tańsza,
- Dolina Aosty ma to co najlepsze z wysokich Alp, czyli widok i wjazd na Matterhorn/Zermatt* (wjazd oczywiście w okolicy), wjazd na Punto Helbroner w masywie Monte Bianco, przejazd na stronę francuską, demokratyczną Aostę, arystokratyczne Courmayeur, sporo wyciągów w strefy lodowcowe, gdzie można pojeździć na nartach, przełęcz sw. Bernadra,
- ceny, które da się przeżyć
- dużo miejsc noclegowych, tanich, więc zaleca się samochód osobowy.
- osobówka lepsza, termin wrzesień/piździernik idealny
- w Szwajcarii trasa Bernina Expres ale start z Włoch, takiej i cała trasa. Nie koniecznie trzeba płacić za Bernina Expres, można jechać zwykłym pociągiem, widoki takie same.


* nazwy piszę z głowy, czyli z niczego.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Wrz 2020 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Aż tak dużo nie widziałem, ale warto korzystać z wyciągów i jechać "na górę".
Jezioro Garda i wjazd na Monte Baldo -

Image

Image

Aosta mi się tak średnio podobała, ale już Chamonix i wyjazd na Aquille du Midi bardzo:

Image

Image

Image

Dla mnie Zermatt i wjazd kolejką to obowiązek. Matterhorn je z ręki. Ale kosztuje straszne pieniądze...

Image

Image

Za tydzień jadę w Dolomity, tam powinno być super.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 07 Wrz 2020 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Na Monte Baldo mozna wjechac z dwoch stron, jedna jest droga, druga tania. Od strony Malcesine 22 euro w obie strony + parking, od strony Prà Alpesina 7 euro w obie strony i darmowy parking. Wyciag krzeslkowy Prà Alpesina czynny tylko do 13 wrzesnia. Do Prà Alpesina trzeba dojechac gorska droga, ktora moze byc dodatkowa atrakcja.

W Dolomitach jest niewatpliwie ladnie, ale w tym roku nie skusilam sie, bo co sprawdzalam prognoze pogody, to intensywne deszcze.

Jesli chodzi o jeziora we Wloszech, to dla mnie jest tam za duzo ludzi w lecie, byc moze po sezonie jest lepiej. Nad Garda byl w tym roku prawdziwy scisk, parkingi pelne, itp. Podobnie w zeszlym roku nad Maggiore.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Wrz 2020 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
cart napisał(a):
Aosta mi się tak średnio podobała

Bo Aosta nie jest do ogladania, to punkt komunikacyjno zbiorczy, coś jak Zakopane przed Tatrami.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nette lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 07 Wrz 2020 14:24 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 25
To tak w skrócie, bo dzień roboczy...
Kampera swojego się jeszcze nie dorobiliśmy, trzeba byłoby wynająć. Mąż jest na tak (przez pandemię unika hoteli jak zarazy), ja na nie (pogoda, logistyka pozasezonowa, górskie drogi ciężkim autem). Koszt kamper vs auto/hotele wyszedłby pewnie zbliżony, z tym się liczę. Raczej przeforsuję swoją wizję.
Sprawdzałam stronę włoską i mi się podoba, myślałam o tym, żeby częściowo tam zahaczyć, tylko jeszcze nie wiem w jakim wymiarze. Do tego jedzenie po stronie włoskiej bardziej do mnie przemawia. ;-)
Co mnie niepokoi, to zbyt duża zmienność przepisów/zasad, pytanie jak będzie za te 2-3 tyg. z otwartością granic, ewentualnymi kwarantannami, wymaganymi testami etc. Na chwilę obecną wydaje się, że jest OK, ale to się może bardzo szybko zmienić. Więcej krajów = więcej ryzyk.
Jeździć chcemy autem w miejsca widokowe i optymalnie mniej tknięte ręką człowieka. Wiem że niektóre trasy koleją są bardzo widokowe i dlatego myślę o zaliczeniu, ale ogólnie nie chcemy się przesiadać do pociągu na dłużej, to tylko dodatek.

Zwykle trasy planujemy tak bardzo z grubsza, tylko na tyle, by wiedzieć dzień wcześniej gdzie bookować hotel. + więcej miejsc, niż czas pozwala, na taką rezerwę, gdyby coś było zamknięte etc.
Winiety raczej będziemy kupować, choć raczej planujemy mniejsze/widokowe drogi. Koszt winiety nie jest duży, a chroni przed mandatem na wypadek pomylenia trasy/konieczności zmiany planów.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 07 Wrz 2020 14:25 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 25
cart napisał(a):
Aż tak dużo nie widziałem, ale warto korzystać z wyciągów i jechać "na górę".
Jezioro Garda i wjazd na Monte Baldo -

Image

Image

Aosta mi się tak średnio podobała, ale już Chamonix i wyjazd na Aquille du Midi bardzo:

Image

Image

Image

Dla mnie Zermatt i wjazd kolejką to obowiązek. Matterhorn je z ręki. Ale kosztuje straszne pieniądze...

Image

Image

Za tydzień jadę w Dolomity, tam powinno być super.
Mega zdjęcia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Wrz 2020 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Kamper vs osobówka i "normalne noclegi" robiłem taką analizę, zakładam, że koszty porównywalne:

Kamper
- nie da się wjechać w centra włoskich miasteczek, bo ryzyko zablokowania się lub otarcia, wgniecenia jest spore.
- mała wygoda spania
- koszty dodatkowe, takie jak spust ścieków
- ciężko się to prowadzi
- spore koszty ubezpieczenia dodatkowego udziału własnego
+ wszystko masz na miejscu
0 teoretycznie spisz gdzie chcesz, ale jest sporo różnych dziwnych ograniczeń i realne ryzyko mandatu.

Osobówka
+ w zasadzie możesz wjechać wszędzie poza zakazami wjazdu
+ wiesz jak się prowadzi, mało co cie zaskoczy
+ jest fajne miejsce, fajny hotel/motel/kwatera dojeżdżasz i spisz
+ wygodne noclegi na normalnych łóżkach, często ze śniadaniami
- nie integrujesz się z innymi kempingowymi masochistami spania w blaszanym pudełku nad zbiornikiem z własnym gównem.

Dlatego ja przestałem myśleć o kamperach.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez eskie, 07 Wrz 2020 17:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Nette uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Wrz 2020 17:12 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 25
eskie napisał(a):
- nie integrujesz się z innymi kempingowymi masochistami spania w blaszanym pudełku nad zbiornikiem z własnym gównem.

Dlatego jak przestałem myśleć o kamperach.


Akurat to bym wpisała na listę plusów...
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Wrz 2020 17:13 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Jeżeli jesteście bardzo ostrożni pod kątem ryzyka zarażenia, to spędzanie każdej nocy w innym miejscu jest średnim pomysłem - w jednym miejscu jest bezpieczniej, w innym nie, w jednym pensjonacie wszyscy bardziej się pilnują, w innym jest rozluźnienie. Jeżeli przez 10 dni zaliczycie 10 miejsc, to jest to dodatkowe ryzyko w porównaniu z nocowaniem w jednym czy dwóch. Raczej radziłbym wybrać mniej miejsc i w każdym spędzić po kilka nocy. Przy czym raczej celowałbym w mieszkanka/apartamenty wakacyjne do wynajęcia niż w pokoje hotelowe czy pensjonaty. W Alpach jest tego pełno, znaczna część jest nastawiona na narciarzy w zimie, więc ceny poza sezonem narciarskim mogą być rozsądne. Łatwo wybrać takie miejsca, że przez 4-5 dni nie znudzicie się robiąc sobie wycieczki autem po okolicy. Plusem mieszkania (zarówno cenowym, jak i covidowym) jest też możliwość samodzielnego przygotowywania sobie posiłków. No i wtedy spokojnie wystarczy osobówka.
My w tym roku zrobiliśmy sobie właśnie takie wakacje w Austrii i we Włoszech. Po tygodniu w austriackich Alpach (rejon Lungau) i w dwóch miejscach w Apeninach (w Umbrii i Abruzzo). Mimo pełnego sezonu wakacyjnego (sierpień) we wszystkich 3 miejscach udało się znaleźć fajne miejszkanka w atrakcyjnych miejscach, z pełnym wyposażeniem, za 50 euro dziennie (Austria) czy nawet nieco mniej (Włochy). Z tym że nie szukaliśmy na miejscu, namierzyliśmy ileś miejscówek przez internet (Airbnb, Booking, Google Maps) i potem rezerwowaliśmy z kilkudniowym wyprzedzeniem (też minimalnym ze względu na covid). Dwa miejsca rezerwowaliśmy bezpośrednio u gospodarzy, jedno przez Airbnb.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Nette uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 07 Wrz 2020 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Ja to bym od razu poleciał z tripem przez Alpy rowerem + namiot, no ale nie każdy jest mną ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 07 Wrz 2020 17:54 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 25
Ja sobie zdaję sprawę z tego, że unikanie wirusa vs nocowanie w hotelach, to sprzeczność, ale wychodzę z założenia, że na obecnym etapie mogę się zakazić wszędzie. Mogłabym nigdzie nie nie wyjeżdżać i złapać zakażenie np. od sąsiada, bo chwilę wcześniej kichnął sobie w windzie.
Mamy sporo pozytywnych wyników testów wśród znajomych (lekki lub bezobjawowy przebieg), stąd mąż wrażliwy.

Nie planuję dużych hoteli, raczej odwrotnie, pensjonaty i hoteliki na kilka pokoi. Zwykle wolę pensjonaty/hotele od mieszkań. Myślałam o przeskakiwaniu do następnego co ok. 2 dni. Super rannymi ptaszkami nie jesteśmy, a jednak już wcześnie robi się ciemno, prowadzenie nocą po górskich drogach to dla mnie sport ekstremalny.
Mieszanie niby spoko, niby ryzyko niższe. Ale też bez gwarancji, bo co jeśli było wcześniej wykorzystywane przez osobę zakażoną. W idealne sprzątanie nie wierzę, nie sądzę żeby właściciele/zarządzający nagle np. myli 100% sztućców/naczyń/garnków między gośćmi.

Uważam, że to ryzyko trzeba już po prostu zaakceptować, bo przecież nie zaszyję się w środku lasu bez kontaktu z innymi.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 07 Wrz 2020 17:56 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 25
NikodemFM napisał(a):
Ja to bym od razu poleciał z tripem przez Alpy rowerem + namiot, no ale nie każdy jest mną ;)
Nie dam rady, niestety. Zdrowie nie dopisuje, nie jestem aktualnie odpowiednio zrehabilitowana, żeby podjąć taki wysiłek.
Może w następnych latach.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group