Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 02 Lut 2016 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 104
Loty: 127
Kilometry: 253 754
Mam kartę MasterCard z rachunkiem w Euro. Mogę również założyć rachunek w $ - czy jest to jakaś różnica w kontekście wypłacania z bankomatów w BR? Chcę ominąć zbędne przewalutowanie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#142 PostWysłany: 03 Lut 2016 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Jeśli chodzi o kartę Aliora albo T-Mobile Bank, to tak - bardziej opłaca się USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 03 Lut 2016 04:26 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 25
Off-topic. Jestem od 10 dni w Rio i ze zdumieniem obserwuję, że bankomaty są na noc blokowane (wyłączane) ze względów bezpieczeństwa. Zielony przycisk jest defaulotowo wciśnięty, więc gotówki nie da się wyciągnąć. Z kolei w dzień w okolicach Ipanemy napotykaliśmy spore kolejki (miałem zapas reali z PL, ale się po tygodniu skończył). Za to - szokujące! - kartą można za to płacić wszędzie. Restauracje, bary, także plażowi sprzedawcy piwa, piłek, koców, kapeluszy. Na Isle Grande facet, który podpływał kajakiem na bezludne plaże z wodą i colą także miał swój terminal. To tutaj standard - nie trzeba mieć legalnej pracy ani działalności, żeby posiadać własny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 06 Lut 2016 14:21 

Rejestracja: 06 Lut 2016
Posty: 1
Czy ubezpieczaliście się przed wyjazdem do Brazylii i gdzie? Bo biorąc pod uwagę aktualną sytuację zdrowotną wolę polegać na sprawdzonym ubezpieczeniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 06 Lut 2016 18:29 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 25
Ja nie korzystalem z zadnego ubezpieczenia. Uwazam generalnie, ze w duzych miastach jak Rio czy Sao Paulo sytuacja zdrowotna nie zmienila sie w ostatnim czasie znaczaco. To juz Twoj wybor.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 15 Lut 2016 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Pogoda podczas naszego pobytu w Rio była delikatnie mówiąc kiepska, zamiast z pocztówek było Rio w deszczu. Tak czy siak świetnie czas spędziliśmy w Lapie, Santa Teresie i Alto Vidigal. Nie byliśmy na szczycie AV ponieważ pogoda nie pozwoliła ale bardzo fajnie można pospacerować po 'faveli'. Jest bezpiecznie i praktycznie bez turystów. Najlepsza opcja to moim zdaniem dojazd z Copacabany autobusem i wyjazd moto-taxi na samą górę - kolana blisko ;) Następnie opcje są dwie: można w ok 1h wyjść na szczyt albo zejść z powrotem na dół podglądając życie mieszkańców i popijając piwko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 19 Lut 2016 07:37 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
JoRose99 napisał(a):
Czy ubezpieczaliście się przed wyjazdem do Brazylii i gdzie? Bo biorąc pod uwagę aktualną sytuację zdrowotną wolę polegać na sprawdzonym ubezpieczeniu :)


Aktualną sytuację zdrowotną to najlepiej sprawdzaj na stronach WHO. Media nie są w tym aspekcie zbyt wiarygodnym źródłem informacji.
Ja zdecydowanie polecam ubezpieczanie się na wyjazdy w odległe miejsca. Dzienny koszt ubezpieczenia zdrowotnego w wypadku Brazylii na poziomie 1-2 piw to moim zdaniem nie jest wydatek, na którym warto oszczędzać. Jest dużo różnych ofert ubezpieczenia, czytaj warunki i wybieraj pod siebie to które w Twoim wypadku jest atrakcyjniejsze cenowo bądź lepiej dopasowane do Ciebie (np. wiek, stan zdrowia). Ja zwykle wybieram Wartę (maja ubezpieczenia online) lub PZU.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 19 Lut 2016 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Też jestem za tym, żeby wykupić dodatkowe ubezpieczenie.
Mi na szczęście nigdy nie było potrzebne, ale na wszelki wypadek mam.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#149 PostWysłany: 19 Lut 2016 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 346
Loty: 156
Kilometry: 300 988
niebieski
Polecam tez Axa.pl. Korzystam z nich już ładnych parę lat. Wszystko on-line.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 20 Lut 2016 00:48 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
najlepsze ubezpieczenie (nie najtańsze) zajdziesz tutaj: www.worldnomads.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 21 Lut 2016 16:30 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
adamian napisał(a):
Pogoda podczas naszego pobytu w Rio była delikatnie mówiąc kiepska, zamiast z pocztówek było Rio w deszczu. Tak czy siak świetnie czas spędziliśmy w Lapie, Santa Teresie i Alto Vidigal. Nie byliśmy na szczycie AV ponieważ pogoda nie pozwoliła ale bardzo fajnie można pospacerować po 'faveli'. Jest bezpiecznie i praktycznie bez turystów. Najlepsza opcja to moim zdaniem dojazd z Copacabany autobusem i wyjazd moto-taxi na samą górę - kolana blisko ;) Następnie opcje są dwie: można w ok 1h wyjść na szczyt albo zejść z powrotem na dół podglądając życie mieszkańców i popijając piwko.

Można też znaleźć jakiś bar i coś zjeść albo wręcz pomieszkać w faweli. Myślę, że to ciekawsza opcja tym bardziej że w Vidigal jest guesthouse (podobnie jak w Rocinhii). Choć oczywiście fawela na Copacabanie to najwygodniejsza i najbezpieczniejsza opcja.
Jeśli chodzi o zikę to widać ją głównie w tv. Swoją drogą czy wiecie że leczy się ją paracetamolem? Najwidoczniej z Europy jest bardziej widoczna...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 24 Kwi 2016 22:36 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 1
muszę przyznać , ze te informacje są bardzo pomocne . bardzo mi pomogły w samotnym poznawaniu Rio . jest tylko jedna uwaga - mamy rok 2016 i ceny sie zmieniły - autobusy po 3,8 , Jezus i Głowa Cukru po 70.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 05 Maj 2016 16:48 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Ja zawsze wykupuję ubezpieczenie. Nieważne gdzie lecę, znajomi mieli nauczkę a ja nie chcę później do końca życia spłacać....
Ubezpieczenie nigdy nie było mi potrzebne i faktycznie trochę boli po kieszeni (przy tanich biletach i tanimi noclegami) ale to wg mnie podstawa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 05 Maj 2016 18:52 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Ubezpieczenie najdroższe, bez limitu kwot na leczenie z szerokim zakresem za ok. 300 zł na 15 dni. Karty - prawie wszędzie w Brazyli do płacenia przechodzi prepide maestro w euro. Raz nie przeszło w hotelu na kilkanaście płatności. Raz wyciągałem kasę przy wodospadach w Igu - udało się, w Rio nie. Musiałem skorzystać ze złotówkowej i to z bankomatu gdzie pobrał on 25 reali opłaty. Ten w Igu nic nie wziął. Największy cyrk miałem z wymianą euro w Rio. Pół dnia prawie schodziłem by wymienić kasę i dopiero w jakiejś galerii handl. na 3 piętrze w biurze turystycznym był - hurra. Potem widziałem jeszcze tylko raz przy kolejce na Chrystusa. Wszędzie - prawie bo w Paratach na dworcu autobusowym już nie - nawet wiejski sklepikw koziej wólce miał czytnik. Co do przeliczników się nie wypowiadam bo miałem określony limit w euro i się w nim zmieściłem więc nie było to dla mnie istotne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 25 Lip 2016 12:41 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
Cześć,

Za niecałe dwa tygodnie wylatuję na igrzyska do Rio. Nigdy nie byłem, a zawsze lubię być dobrze przygotowany do podróży. Przewertowałem fora, strony, książki, ale i tak zawsze lepiej dopytać ludzi, którzy mają o tym pojęcie. Chodzi o to, gdzie warto iść, gdzie nie warto, co warto zjeść, gdzie oraz jakieś praktyczne uwagi. Pytań trochę będzie, ale jeśli ktoś będzie chciał mi pomóc, to będę wdzięczny.

Od razu mówię, że na zwiedzanie nie będę miał wiele czasu, bo podróż do Rio ma przede wszystkim aspekt sportowy. Ale nie byłbym sobą, gdybym nie chciał zobaczyć ciekawych rzeczy w mieście. Jak zawsze zrobiłem sobie listę tego, co chciałbym (albo i nie) zobaczyć. Wszystkich tych atrakcji na pewno nie zaliczę, dlatego proszę dajcie znać, co warto, a co nie warto.

Corcovado - wiadomo, że must see. Zastanawiam się nad opcją pieszą lub kolejką (obawiam się o kolejki ze względu na sezon). Widzę, że można kupować bilety online - czy ktoś próbował? Ile kosztuje wstęp gdy przyszedłem pieszo?

Pao de Acuar - podobnie, ale tam wjazd już tylko kolejką? Widzę, że też można przez neta, ale wtedy jakaś dodatkowa opłata. Oszaleli z tymi cenami (R$ 76).

park Tijuca - czy teraz nie lata tam jakieś robactwo z jakąś zarazą? :-) czy trasa z wejściem do Jezusa jest OK czy polecacie jakąś dodatkową inną? (na ich stronie są jakieś)

Poza tym wybrałem sobie Largo do Boticário, Jardim Botânico, Lapa (schody, może wieczorem towrzysko), Jardim Botanico, Mirante da Paz, Santa Teresa (Parque de Santana, Teatr Miejski, Biblioteka Narodowa, Katedra Sao Sebastiao, uliczki), Sao Bento Monastery, plaże Vermelha, Copacabana, Ipanema, Arpoador, most Rio-Niteroi (podobno jeździ tam jakaś komunikacja miejska z Copacabany?), jezioro Lagoa, cytadela na Morro do Leme i Fort Copacabana. Polecacie coś jeszcze?

Jeśli chodzi o żarcie to które knajpy polecacie? Mam kilka adresów, ale może podrzucicie coś, najlepiej w okolicach Copacabany, bo tam spędzę najwięcej czasu. Oczywiście chciałbym spróbować jak najwięcej lokalnych potraw :-)

Kasa. Rozumiem, że wciąż lepiej nie brać za dużo gotówki i bazować na kartach płatniczych (mam Visa i Mastercard Gold)? Z tego co wiem, bez prowizji wypłacę hajs z bankomatów Banco do Brasil, Itaú, Caixa, HSBC i Citi? I czy na lotnisku GIG jest taki bankomat, żeby na dzień dobry mieć trochę gotówki?

Transport. Jadę na igrzyska, więc chciałbym korzystać z nowej linii oraz specjalnych linii olimpijskich. To umożliwi specjalna karta (https://cartaojogos.riocard.com). To chyba jedyna możliwa opcja? Na ponad dwa tygodnie trochę się wykosztuję, ale w sumie będzie spokój :-)

Transport z lotniska GIG. Najlepsza opcja na dzielnicę Leme to chyba autobus 2018? Zapłacę za niego kartą? Czy kombinować BRT+metro z dwoma przesiadkami do stacji Cardeal Arcoverde?

Karta SIM. Przydałaby mi się brazylijska karta SIM z internetem. Gdzie ją najlepiej kupić? Podobno wszystkie karty sim trzeba rejestrować itp. Dużo z tym zachodu? Która sieć najlepsza?

Bezpieczeństwo. Legend już się naczytałem, podstawowe zasady znam. Nigdy nigdzie mnie nie okradziono, a już kilka miejsc zwiedziłem. Wiem, że nie szlajać się po nocach, szczególnie w okolicach centrum i oczywiście nie szpanować sprzętem i świecidełkami. Chcę nosić porządną saszetkę z rzeczami, prawdopodobnie pod koszulką. Dobra opcja?

Z góry dzięki, a jak coś to jeszcze dopiszę :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 25 Lip 2016 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Karta SIM - ja wybrałem TIM i nie miałem zastrzeżeń, rejestrujesz dzwoniąc na infolinie, proszą o nr paszportu i kraj pochodzenia, cała rozmowa trwała 3-4 minuty a na koniec dostałem info o włączeniu bezpłatnego pakietu neta na 24h. Doładowujesz niemal w każdym kiosku.
Gdybyś przypadkiem wpadł na pomysł wypożyczenia auta, pamiętaj że parkowanie w Rio jest najdroższe na świecie :twisted:

Z miejsc - sprawdź czy w Jardim Botanico nie ma biletowanej imprezy w dniu, w którym będziesz chciał go odwiedzić, ja tak przypadkiem trafiłem na całkiem fajny festiwal 8-)

Transport - w wiele miejsc dostaniesz się autobusami, bilet kupujesz u konduktora, wystarczy powiedzieć gdzie jedziesz.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
maczup lubi ten post.
maczup uważa post za pomocny.
 
      
#157 PostWysłany: 25 Lip 2016 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@maczup napiszę jak to wyglądało z mojego doświadczenia ;)

1.Corcovado- wchodziłem pieszo (wejście +/- 2 h) wypadałoby pamiętać o wygodnym obuwiu. Przed ruszeniem na górę podpisujemy się na liście w budce ze strażnikiem, który wręcza też mapkę. Po dotarciu na górę w pierwszej kolejności usłyszałem, że muszę poczekać aż zostaną obsłużone wszystkie wycieczki z busów i kolejki (wiadomo więcej płacą) i dopiero po jakiś 20-25 min niezbyt chętnie sprzedano mi bilet za 11 riali. W drodze powrotnej usłyszałem, że na ten bilet nie mogę jechać busem i nie mogę tez kupić biletu na busa na górze. Krótko mówiąc usłyszałem "pieszo wszedłeś to pieszo zejdź" :) nie wiem jak wygląda sytuacja obecnie ;)

2. Paco de Acuar- na pierwszą górę wejdziesz pieszo- około 30 min. Żeby dostać się na drugą pozostaje nam do wyboru kolejka

3. Park Tijuca- nie spotkałem przez cała drogę żadnych stworzeń co nie znaczy, że tam nic nie ma ;)

Od siebie polecam oczywiście Copacabana (wieczorem można spotkać w przyplażowych barach występy na żywo), Ipanema, Katedrę San Sebastian, słynne schody i ich okolicę ;) o Maracanie pisać nie będę bo skoro lecisz na IO to tam będziesz ;)

Z lotniska jechałem busem 2018 płaciłem gotówką. Nie pamiętam czy była możliwość płatności kartą. Gotówkę wymieniałem na lotnisku- raczej nie polecam.

Bezpieczeństwo- nie spotkało mnie nic złego i nie byłem też świadkiem żadnej niebezpiecznej sytuacji. Raz tylko na Copacabanie zaczepiła mnie młoda narkomanka, ale szybko ją zbyłem. Nie nosiłem oczywiście na wierzchu żadnego sprzętu, który mógłby przykuwać uwagę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 25 Lip 2016 18:06 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 171
Loty: 55
Kilometry: 83 455
nick napisał(a):
Karta SIM - ja wybrałem TIM i nie miałem zastrzeżeń, rejestrujesz dzwoniąc na infolinie, proszą o nr paszportu i kraj pochodzenia, cała rozmowa trwała 3-4 minuty a na koniec dostałem info o włączeniu bezpłatnego pakietu neta na 24h. Doładowujesz niemal w każdym kiosku.


Kupiłeś starter wcześniej, czy już w Brazylii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 25 Lip 2016 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Zamówiłem na ebayu (widzę że jakiś Janusz już z PL sprzedaje :D, więc pewnie da się ogarnąć w 48h), aktywowałem zaraz po przylocie.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 25 Lip 2016 18:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
maczup lubi ten post.
maczup uważa post za pomocny.
 
      
#160 PostWysłany: 25 Lip 2016 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W moim przypadku "kolejka do kolejki" na Pão de Açúcar - stacja dolna - była tak mniej więcej na 3 godziny stania, więc się poddałem. W przypadku igrzysk, obawiam się, że może być jeszcze gorzej.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maczup lubi ten post.
maczup uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group