Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 23 Cze 2015 15:55 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Mickie napisał(a):
Dzieki za odpowiedz.
Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie meczu pilkarskiego na Maracanie,
czy moze ktos z Was tam byl i ma jakies doswiadczenie odnosnie kupna
biletow, chcemy isc na mecz i chcemy zwiedzac go jak nie bedzie meczu.
Niewiele jest napisane w internecie, moze ktos z Was ma lepsze doswiadczenie.


Na temat meczu to nie pomogę, ale jak chcecie iść na mecz i jeszcze raz zwiedzać to szczerze nie ma sensu.
Według mnie nie ma co tam zwiedzać, niby znany stadion, odnowiony ale nie zrobił na mnie absolutnie żadnego wrażenia.
Do europejskich stadionów, np. Camp Nou nie ma co porównywać.
Idziesz na mecz i zwiedzisz go za jednym razem.
Taka moja opinia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
boberek1 lubi ten post.
boberek1 uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#122 PostWysłany: 23 Cze 2015 16:46 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 224
Loty: 65
Kilometry: 183 102
niebieski
Mickie napisał(a):
Dzieki za odpowiedz.
Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie meczu pilkarskiego na Maracanie,
czy moze ktos z Was tam byl i ma jakies doswiadczenie odnosnie kupna
biletow, chcemy isc na mecz i chcemy zwiedzac go jak nie bedzie meczu.
Niewiele jest napisane w internecie, moze ktos z Was ma lepsze doswiadczenie.


Bylem kilka lat temu. Mecz lokalnych zespolow, z kupnem biletow nie bylo zadnych problemow, ceny biletow 20-30Reali. Ogolnie polecam, nalezy tylko nie krecic sie w okolicach stadionu tylko isc prosto na mecz, bo okolica niezaciekawa.
Góra
 Profil Relacje PM off
boberek1 lubi ten post.
 
      
#123 PostWysłany: 23 Cze 2015 16:49 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
travelIsFUN napisał(a):
Mickie napisał(a):
Dzieki za odpowiedz.
Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie meczu pilkarskiego na Maracanie,
czy moze ktos z Was tam byl i ma jakies doswiadczenie odnosnie kupna
biletow, chcemy isc na mecz i chcemy zwiedzac go jak nie bedzie meczu.
Niewiele jest napisane w internecie, moze ktos z Was ma lepsze doswiadczenie.


Bylem kilka lat temu. Mecz lokalnych zespolow, z kupnem biletow nie bylo zadnych problemow, ceny biletow 20-30Reali. Ogolnie polecam, nalezy tylko nie krecic sie w okolicach stadionu tylko isc prosto na mecz, bo okolica niezaciekawa.

Dokładnie, wychodzisz z metra idziesz na stadion. Po meczu do metra :D do okoła same fawele ;)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
boberek1 uważa post za pomocny.
 
      
#124 PostWysłany: 23 Cze 2015 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Co do meczu to polecam ten post i kilka poniżej: viewtopic.php?p=467548#p467548

Bilety bez problemu kupuje się w kasach przed meczem, są tanie i wybór duży. Polecam być przed stadionem około godzinę wcześniej. My byliśmy 15 minut przed i przegapiliśmy 1 gola, który padł w 6 minucie, bo od kas na trybunę z drugiej strony stadionu szliśmy jakieś 15-20 minut :D

Jeśli będzie się dało to polecam kocioł lub jak najbliżej - doping mają niesamowity ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 23 Cze 2015 20:49 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 8
Dzieki za wskazowki, ale nie pojedziemy metrem , mecz jest o 19-tej
i chyba lepiej jechac taksowka. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 23 Cze 2015 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Dlaczego lepiej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 23 Cze 2015 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
ja byłam w zeszłym roku na maracanie na meczu Botafogo x Palmeiras; nie załatwiałam tego sama, tylko wykupiliśmy wycieczkę w agencji Be a Local (www.bealocal.com). Cena = 100 reali od osoby, w tym transport spod hostelu na stadion i z powrotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 23 Cze 2015 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
A jakie mieliście miejsca? Bo jak te za 15 reali to słaby interes. To znaczy dla Ciebie, bo dla biura idealny :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 23 Cze 2015 21:17 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 5
Byłem pod koniec maja na meczu Fluminense-Flamengo i za bilet na trybune na wprost boiska( nie za bramkami) czyli dosyc dobry widok na wydarzenia boiskowe zapłaciłem 100 Reali. bilety kupowałem w kasie na Maracanie. Ja jechałem na mecz taksówką a wracałem autobusem. Przed i po meczu pełno ludzi i nie ma kompletnie obawy ze coś się moze wydarzyć. Odczucie miałem takie że było naprawde bezpiecznie. A kikla dni przed meczem po bilety pofatygowałem się metrem i też bez problemu a zdecydowanie najszybciej. Polecam komunikacje miejska naprawde jest bezpecznie. Mecz niezły, warto było no i sam fakt bycia na legendarnym stadionie bezcenne choć nasz Stadion Narodowy rządzi!!! Jakby coś to służe radą bo jestem w miare świeżo po powrocie z Rio!
Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off
Mickie lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 24 Cze 2015 19:15 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 8
Powiedzcie gdzie wymienialiscie pieniadze, troche reali musze wziac na
lotnisku, zeby nawet zaplacic za taksowke a pozniej bede mieszkala na Copacabanie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 24 Cze 2015 19:40 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
No więc ja wymieniałem w Kantorze Żoliborz w Warszawie przy ul. ks. J. Popiełuszki 21 paw. 7 ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 24 Cze 2015 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tradycyjnie i niezmiennie: kantor Alior - konto w USD - i wypłata z bankomatu na miejscu lokalnej waluty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 29 Cze 2015 12:00 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 5
Ja wymieniałem w kantorze w galerii mokotów w Warszawie. Na miejscu wiele bankomatow z ktorych raz mi wypłacało a raz nie podajac info ze przekroczono limit lub karta uszkodzona. Natomiast placic karta nie mialem nigdzie problemu, nawet na plazy czy straganach:) gdybym lecial raz jeszcze to wzialbym duzo gotowki i trzymal w hotelu lub pokoju a bral ze soba na miasto odliczona kwote.

-- 29 Cze 2015 12:07 --

Mickie napisał(a):
Powiedzcie gdzie wymienialiscie pieniadze, troche reali musze wziac na
lotnisku, zeby nawet zaplacic za taksowke a pozniej bede mieszkala na Copacabanie. :)

A kiedy lecisz i gdzie dokladniej bedziesz mieszkać? Hotel czy mieszkanie? Pierwszy raz w Rio?
Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off
boberek1 uważa post za pomocny.
 
      
#134 PostWysłany: 01 Lip 2015 13:34 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 8
;) Pozdrawiam Was serdecznie z Rio, jest super. Zaliczylam juz
Corcovado I tour na Maracanie, dzisiaj Glowa Cukru I plaza.
:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#135 PostWysłany: 16 Sty 2016 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
Wskazówki ode mnie:

Kolejka na Corcovado - 62 RS / Bus 60 RS / na piechotę czas 3h a i tak trzeba zapłacić 30RS na górze.
Jako że wjechalismy na Corcovado to na drugie wzniesienie - Głowę Cukru już nie mieliśmy parcia, tam kolejka by kosztowała też 60RS.
więc weszliśmy sobie na piechotę na pierwsze wniesienie za free. Zajęło nam to jakąś godzinkę, tam poczekaliśmy na zachód słońca i po 19 zjechaliśmy kolejką za darmo bo tak to działa.

Będąc w lutym w Rio trzeba koniecznie zobaczyć główną paradę na sambodromie.
Trwa ona 8-10 godzin, każdego dnia 6 szkół się prezentuje. Ich przemarsze trwają około 1,5h także nie ma potrzeby siedzieć tam cały czas. Można pójść około 24h i kupić bilet od koników po dużo niższej cenie.Zobaczyliśmy 3 szkoły i wyszliśmy stamtąd jak już świtało po 5 rano więc naprawdę wystarczy. Zapłacilismy 100zł za osobę na sektor 1. Wszystko było widać bardzo dobrze. Ogólnie myślę, że z wszystkich sektorów jest dobry widok. no może oprócz 13.

Jesli jesteście w czasie karnawału to przy stacji autobusowej Estatio przed paradą stoją wszystkie platformy do których mozna podejsc i zrobić zdjęcie z bliska.

Okolice Dworca Autobusowego w Rio sa niebezpieczne radzę nie chodzić tam na piechotę tylko czekać na autobus lub brać taxę. Dwa razy nam się udało przejść bez przeszkód, za trzecim razem wyskoczył jednak chłopaczek ze spluwą.

Cena najtańszego noclegu w Rio w czasie karnawału potrafi skoczyć z 40zł na 140zł.
Cena skoku na lotni w Sao Corrado zaś wywindowana jest z 400RS na 750RS.


Dokładna relacja z podróży po Brazylii wraz z zdjęciami na moim blogu http://www.hawaj.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
brasilka2 lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#136 PostWysłany: 17 Sty 2016 23:40 

Rejestracja: 15 Cze 2015
Posty: 25
Hej, biorąc pod uwagę obecne ratingi, tendencje, ekonomiczne zawirowania, bralibyście ze sobą do Rio reale brazylijskie, dolary czy euro? Ruszamy za tydzień na wakacje ze znajomymi. I jeszcze z innej beczki - czy zna ktoś z Was jakieś brazylijskie firmy operujące w okolicy Rio, które pałają się organizacją skoków na spadochronie w tandemie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 18 Sty 2016 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W Rio nie spotkałem się z korzystnym kursem w kantorach. Najwyższy kurs kupna euro, jaki znalazłem, wynosił 3,75 (grudzień 2015). Więc jeśli nie zamierzasz używać karty na miejscu, tylko zabrać gotówkę, rozważ kupno reali już w Polsce. Ja kupiłem je w kantorze w Warszawie na Grójeckiej 42.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 18 Sty 2016 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
filu napisał(a):
Hej, biorąc pod uwagę obecne ratingi, tendencje, ekonomiczne zawirowania, bralibyście ze sobą do Rio reale brazylijskie, dolary czy euro? Ruszamy za tydzień na wakacje ze znajomymi. I jeszcze z innej beczki - czy zna ktoś z Was jakieś brazylijskie firmy operujące w okolicy Rio, które pałają się organizacją skoków na spadochronie w tandemie?


nie brałbym w ogóle gotówki - jak potrzeba, to można ją wg potrzeb wyciągnąć z bankomatu, a w zdecydowanej większości miejsc można płacić kartą. Dla mnie wożenie gotówki przez pół świata to trochę XIX wiek, a już do Brazylii, gdzie [ponoć] łatwo można zostać okradzionym, to zupełnie bezsens

ciekawostka: w niektórych punktach przyjmują debetówki, a nie chcą kredytowych
dopisek do ciekawostki: 'wypukła' debetówka jest traktowana jako kredytowa [w moim przypadku chodziło o kartę masterCard, hiszapńskiego oddziału ING Direct, ale strzelę że w większości przypadków będzie podobnie]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 18 Sty 2016 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
No, jakąś gotówkę trzeba wziąć - szczególnie do Brazylii,gdzie nie wszystkie bankomaty działają jak należy :) Dzisiejsze średnie kursy:
USD/BRL - 3,9
EUR/BRL - 4,2

Przy kursie 1.08 PLN za 1 BRL, możesz równie dobrze kupić reale w Polsce - różnica niewielka. Najlepiej wypłacać z konta walutowego w USD (np. Alior, T-Mobile Bank), gdzie unikniesz podwójnego przewalutowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 18 Sty 2016 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja np nie wzialem zadnej gotowki, i jakos, hmmm, przezylem, ale, rozumiem, nie ma to jak troche gotowki w gaciach albo w staniku dziewczyny

bankomaty - jakies 90% dziala dobrze [z tych, z ktorych chcialem skorzystac]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group