Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2024 20:02 

Rejestracja: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Loty: 68
Kilometry: 187 030
Będę w Rio 7 dni, jadę rodzinnie z dwójka dzieci 4 i 6 zaprawione w podróżowaniu. Chciałbym będąc w Rio np wypożyczając auto pojechać gdzieś w miejsce, które będzie zupełnie inne może trochę dzikie itp... pokazać trochę innej Brazylii dzieciakom niż Rio. Może w grę wchodzi opcja z jednym noclegiem.
Propozycji wypadów na jeden dzień jest masa ale opinie strasznie zróżnicowane.
Może ktoś ma taka perełkę...

Z góry dziękuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 01 Lut 2024 20:27 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 136
Prosisz, masz :)
Ouro Preto
z noclegiem

perełka
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
ooooxxoooo lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2024 20:29 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
Busikiem na jedną noc na Ilha Grande
Góra
 Profil Relacje PM off
ooooxxoooo lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Lut 2024 22:37 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 304
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Ilha Grande polecam, ale troche długa i męcząca podróż może być dla dzieciaków.
Góra
 Profil Relacje PM off
ooooxxoooo lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Lut 2024 09:08 

Rejestracja: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Loty: 68
Kilometry: 187 030
Ok tematy takie znane i popularne:) Czekam może jeszcze ktoś ma perełkę. Jak nie to będę chyba uderzał w Ilha Grande.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lut 2024 19:02 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 26
A w jakim terminie bedziecie? Lecimy w niedziele do Rio to powiem Ci z reki.:) no a Ogród Botaniczny? albo wycieczka do Arraial do Cabo z rejsem łodzią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lut 2024 10:09 

Rejestracja: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Loty: 68
Kilometry: 187 030
taataah napisał(a):
A w jakim terminie bedziecie? Lecimy w niedziele do Rio to powiem Ci z reki.:) no a Ogród Botaniczny? albo wycieczka do Arraial do Cabo z rejsem łodzią?


Hej

Lecimy 11 Marca. Bede wdzieczny za wszystkie podpowiedzi:)

Czekam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lut 2024 11:32 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Hmmm... Tak napisałeś trochę jakbyś był już na Ilha Grande. Byłeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lut 2024 19:13 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Buzios :P
https://beachsearcher.com/en/search?obj ... 8&offset=0
Ze względu na odległości samochód idalenie / choć standart to buggy / zdecydowanie z noclegiem/ami na spokojny plażing.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lut 2024 19:46 

Rejestracja: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Loty: 68
Kilometry: 187 030
man4business napisał(a):
Hmmm... Tak napisałeś trochę jakbyś był już na Ilha Grande. Byłeś?


Hej

Będę w Brazylii pierwszy raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lut 2024 20:25 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
W takim razie zupełnie nie rozumiem "wybrzydzania" na Ilha Grande. Przede wszystkim to nie tylko wyspa, ale cały panel wycieczek, które można kupić na miejscu... Eksplorujących czy to Ilha Grande z różnych stron, czy sąsiednie, nieraz całkiem bajkowe wyspy. Jedynie warto sprawdzić pogodę. Nad wyspą potrafią zawiesić się "czarne chmury" i padać przez kilka dni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Lut 2024 20:39 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 304
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Ale gdzie w tym temacie ktoś wybrzydza Ilha Grande ? 2x przeczytałem posty tutaj i nie widzę by ktoś coś wybrzydzał :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 18 Lut 2024 20:41 

Rejestracja: 25 Lis 2023
Posty: 92
niebieski
Oprócz Ilha Grande, którą raczej polecam na więcej niż 1, czy 2 dni (bo jest przeprawa promem, która trochę zajmie) można pomyśleć o:
    - Petropolis - nie jest potrzebne auto, bo można pojechać rano i wrócić po południu busem (tylko na dworzec polecam wziąć Ubera),
    - Paraty - tutaj przyda się auto i nocleg na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
ooooxxoooo lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 18 Lut 2024 21:57 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
szpaczny napisał(a):
Ale gdzie w tym temacie ktoś wybrzydza Ilha Grande ? 2x przeczytałem posty tutaj i nie widzę by ktoś coś wybrzydzał :)

#5 w tym wątku można zinterpretować jako "wybrzydzanie", albo "szukanie dziury w całym" (co jeszcze bym zrozumiał, gdyby ktoś już na Ilha był...). Ale ta dyskusja jest lekko bez sensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Lut 2024 22:35 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 304
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
zinterpretować możesz sobie na różne sposoby, ja tam nic nie widzę negatywnego.
Widziałem parę twoich postów ii starasz sie być trolem co neguje wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Lut 2024 22:44 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Serio? Widziałeś "parę moich postów"? Jestem pod wrażeniem. Pozwól, że ci pomogę, naprawdę. Wybierz "Zarządzaj profilem", następnie jest taka dziwacznie nazwana opcja "Przyjaciele i wrogowie", a potem zdaje się "Zarządzaj wrogami". Dodajesz tam man4business i hop! Nie zobaczysz więcej moich postów. Niestety, opcja nie jest doskonała gdyż nadal widać, że "ktoś" (czytaj "wróg") coś jednak napisał, no ale cóż. Można wtedy się jednak ćwiczyć w stanowczości i nie rozwinąć (nie czytać). Ja z powodzeniem stosuję względem kilku osób i bardzo polecam. Jak widzisz, nie mam nic przeciwko zdefiniowaniu mnie jako "wroga", to jest decyzja korzystna dla każdej ze stron, tak sądzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Lut 2024 23:06 

Rejestracja: 26 Wrz 2013
Posty: 39
Loty: 68
Kilometry: 187 030
Ten post nie miał na celu wybrzydzania. Tylko bardziej chodziło o to czy ktoś zna coś bardziej wyszukane co jest trudniejsze do znalezienia. Ilha Grande jest proponowane wszędzie, każdy mały research w google podpowiada Ilha Grande. Patrząc na duża społeczność forum liczę ze ktoś podpowie coś innego. Tyle w temacie;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Lut 2024 11:30 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Ilha Grande jest jak najbardziej właściwym pomysłem na wycieczkę z Rio. Natomiast warto rozważyć ze dwa noclegi na wyspie, jeśli się chce załapać na dwie wycieczki. Auto całkowicie zbędne jeśli chodzi o dojazd, bo z Rio są bardzo dobre połączenia autobusowe. Jedyne co bym zrobił, to sprawdził prognozę pogody i widząc, że będzie dobrze, podjął decyzję. Nie trzeba kupować jakoś dużo wcześniej.
1) na stronie https://www.costaverdetransportes.com.br/ (albo na dworcu autobusowym w Rio) kupujesz bilety na trasę RIO DE JANEIRO - CONCEIÇÃO DE JACAREI, bilet kosztuje 69,49 BRL / osobę. Rozkładowy czas jazdy 2,5 h.
2) W Conceicao de Jacareí idziesz do przystani, skąd łódka motorowa w 25 minut dowozi na wyspę, do największej, głównej miejscowości Abraão, tutaj warto zainwestować (niestety) 140 BRL / os, ostatnie połączenie odpływa o 18:00 https://www.transladosconceicao.com.br/ ... -do-abraao
Są też wersje za 100 BRL z ledwo trzema dziennie połączeniami https://travessiailhagrande.com/ ale nie korzystałem. Nie trzeba kupować od razu biletu powrotnego, można na wyspie (można przez internet), cena będzie ta sama.
W taki sposób, dostawszy się na przykład pod wieczór na wyspę, można spokojnie zorientować się i zakupić jedną z wielu imprez wycieczkowych w którymś z biur. I zacząć kolejnego dnia, a potem jeszcze kolejnego. A po południu o 17:00 czy 17:30 popłynąć z powrotem do Conceicao + autobus do Rio.
Co do wycieczek, to trzeba według własnych preferencji, te dłuższe zwykle są z obiadem po drodze. Wszystkie zahaczają o różne urokliwe miejsca i plaże, niedostępne lub trudno dostępne w inny sposób niż łódką. Nie ma sensu siedzieć w Abraão bez wycieczek. Choć w sumie można zrobić też trekking szlakiem, są dłuższe i krótsze pętle możliwe, które docierają też do plaż w innych miejscach wyspy. Ilha Grande ma coś, czego nie ma w Rio - jest to całkowity chill, poczucie bezpieczeństwa, zero aut (jedyny motor ma policja, reszta - na wózkach, na rowerach...). Można naprawdę wypocząć. A wieczorem w jednej z wielu knajp przekąsić...
Góra
 Profil Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Lut 2024 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
man4business napisał(a):
Nie ma sensu siedzieć w Abraão bez wycieczek. Choć w sumie można zrobić też trekking szlakiem, są dłuższe i krótsze pętle możliwe, które docierają też do plaż w innych miejscach wyspy.

Jest sens - spokojnie można sobie kilka dni w taki sposób zapełnić, jak ktoś lubi aktywny wypoczynek, a nie tylko motorówkową wersję "hop on-hop off".
man4business napisał(a):
zero aut (jedyny motor ma policja, reszta - na wózkach, na rowerach...).

W mojej relacji https://www.fly4free.pl/forum/lekko-pechowe-dwa-mgnienia-z-brazylii,212,167991 obaliłem ten mit :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Lut 2024 23:02 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 304
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
man4business napisał(a):
Serio? Widziałeś "parę moich postów"? Jestem pod wrażeniem. Pozwól, że ci pomogę, naprawdę. Wybierz "Zarządzaj profilem", następnie jest taka dziwacznie nazwana opcja "Przyjaciele i wrogowie", a potem zdaje się "Zarządzaj wrogami". Dodajesz tam man4business i hop! Nie zobaczysz więcej moich postów. Niestety, opcja nie jest doskonała gdyż nadal widać, że "ktoś" (czytaj "wróg") coś jednak napisał, no ale cóż. Można wtedy się jednak ćwiczyć w stanowczości i nie rozwinąć (nie czytać). Ja z powodzeniem stosuję względem kilku osób i bardzo polecam. Jak widzisz, nie mam nic przeciwko zdefiniowaniu mnie jako "wroga", to jest decyzja korzystna dla każdej ze stron, tak sądzę.


Skąd tyle jadu w Tobie ? :)
Nie blokuje bo czasami nawet ten co sieje ferment ma cos wartego do napisania. I mogę się od niego coś nauczyć.
Wszak masz tu sporo postów - coś napewno z nich skorzystałem - szukając informacji o róznych destynacjach.

Pozdrawiam - polubilem nawet Twój post :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group