Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 05 Maj 2019 10:26 

złoty
"zalecają strony internetowe", a może trochę zdrowego rozsądku, a nie opieranie się na Internecie, ja co prawda byłem w Brazylii tylko 3 razy, a więc nic w porównaniu z kolegą biznessclas, ale na plaży jadłem pyszne świeże langusty skropione przez sprzedawcę limonką i bez problemów, ten kraj w porównaniu do innych latino jest bardzo cywilizowany więc spoko, jak już na redemptora chcesz to polecam pieszą wspinaczkę po dżungli, trasa jest dobrze przygotowana o ile dużo nie pada
 Relacje PM off  

#182 PostWysłany: 05 Maj 2019 10:47 
Awatar użytkownika

Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
W tym roku byłem w Rio po raz trzeci. Zgodziłem się tylko dlatego, że dziewczyna nie była. Tan naprawdę to Rio jest miastem na dwa dni. Pierwszego dnia robimy wycieczkę "Rio w jeden dzień", wieczorem plaża. Drugiego zwiedzamy slumsy, odwiedzamy Fogo de Chao, plażujemy i następnego dnia uciekamy.

Z doświadczeń hotelowych: najlepszą lokalizację ma Sofitel Ipanema, ale ceny tak szalone, że odpuściłem. Najpierw zatrzymaliśmy się w Grand Mercure Copacabana, fajny hotel ale ma tylu gości, że trzeba zapomnieć o upgrade i wykupić pokój z widokiem na ocean, jesli chcemy go mieć. Spędziłem też jeden dzień w Hilton Copacabana i to było naprawdę piękne doświadczenie. Było to jedyne miejsce gdzie wreszcie podano mi dobrą caipirinhę (cariocas, czyli mieszkańcy Rio nie potrafią gotować, robić pizzy a nawet porządnej caipirinhii) zrobioną na bimbrze marki Leblon, czyli jednym z lepszych :) W Rio nikt nie dba o jakość, miasto jest tak popularne, że ludzie i tak przyjadą. Co do lokalsów: wyobraźcie sobie, że trafiacie do baru w zapomnianej przez ludzi i Boga wiosce na Podlasiu. Wszyscy są mili, przyjaźni, pogadają z Wami, potraktują po przyjacielsku - tak jest w Sao Paulo. Potem przenosicie się do zatłoczonej knajpy na Krupówkach, gdzie jesteście chodzącym bankomatem a wszyscy mają was w nosie bo za drzwiami czeka kolejka chętnych. Witamy w Rio :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.

#183 PostWysłany: 05 Maj 2019 12:26 

złoty
Ogólnie się zgadzam, pierwsze wrażenie, jakie to miasto brzydkie, szczególnie jak nie ma pogody, ale jak się wróci do domu i poogląda zdjęcia to się chce wrócić
 Relacje PM off  

#184 PostWysłany: 05 Maj 2019 13:35 

Ciekawe że opinie mogą być tak różne na temat jednego miasta :) Dla mnie Rio ma tyle ładnych miejsc że nigdy w życiu nie przyszłoby mi do głowy powiedzieć że jest brzydkie. A co do jedzenia i picia na plaży to Caipirinhe (marakujowa) z Ipanemy wspominam jako jeden z przyjemniejszych drinków w życiu, dodatkowo za 10 reali pół litrowy kubek :D Na Copacabanie to samo. Pić i się nie przejmować!

Rio jest świetne jak ktoś lubi wyczilować i poplażować, wtedy zamiast latać z wywalonym jęzorem i "zrobić" wszystko w jeden dzień to proponuje taktykę plażowanie-obiad-atrakcja, rozbić to na conajmniej 3 dni (Jezus, Pao de Acucar, Lapa z centrum, Ogród botaniczny jako minimum) i chłonąć klimacik.
 Relacje PM off  

#185 PostWysłany: 05 Maj 2019 14:39 

złoty
Do Rio poplażować, nigdy bym na to nie wpadł żeby tyle godzin lecieć i tylko na plaży się położyć, to już lepiej do słonecznego brzegu?

Ostatnio edytowany przez Japonka76, 06 Maj 2019 14:31, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
 Relacje PM off  

#186 PostWysłany: 05 Maj 2019 15:34 

kostek966 napisał(a):
nigdy bym na to nie wpadł żeby tyle godzin lecieć i tylko na plaży się położyć

W którym miejscu to napisałem? ? Nie wiem jak połączyłeś "Rio jest świetne jak ktoś lubi poplażować" z "do Rio warto lecieć tylko żeby leżeć na plaży".
 Relacje PM off  

#187 PostWysłany: 05 Maj 2019 17:59 

złoty
ok, faktycznie dokładnie nie doczytałem, ale sądzę że większość tak to odbierze, o brzydocie pisałem nie o widokach, tylko o ulicach i budynkach, szczególnie jak się jedzie busem z lotniska przez centrum, katedry też chyba nikt nie uważa za udaną, co innego widok na zatokę z Redemptora, jak jest ładna pogoda,
sam polecam wejście z buta na wzgórze z pomnikiem Chrystusa, i na niższą głowę cukru, roślinność, małpy i tukany prawie w centrum miasta,
po fawelach można pozwiedzać z miejscowymi chłopakami którzy oprowadzą bezpiecznie, pokażą jak się tam żyje, będzie można zjeść i wypić w przydomowych knajpkach plus inne atrakcje, to chyba jedyne miejsce gdzie role się odwracają i biedni patrzą z góry na bogatych
 Relacje PM off  

#188 PostWysłany: 06 Maj 2019 15:41 

Paralotnie w Rio: impreza odbywa się na plaży Leblon, tam jest lądowisko i stamtąd zawożą was na górę na rampe. Lot trwa 5-6 min, koszt to około 600 reali. Różne firmy oferują loty, mają one swoje stoiska na copacabanie. My wybraliśmy taka, gdzie mówili po angielsku :)
Kontakt whats up: bezpośrednio do instruktora +55 21 96974-1112 (imie Rodrigo, zalatwil darmowa podwózkę do Leblon spod hotelu) lub do firmy: +55 21 96953-1705. Zarezerwujcie parę godzin bo wiatr jest kapryśny.

Fawele: co kto lubi, mi wystarczyla przejażdżka mototaxi przez vidigal w drodze na wzgórze braci.
 Relacje PM off  

#189 PostWysłany: 07 Maj 2019 02:10 

-- 07 Maj 2019 02:06 --

Ok, dzięki bardzo za info. Od sprzedawców na plażach będę trzymał się z daleka w takim razie ;)

-- 07 Maj 2019 02:10 --

Dzięki @BusinessClass i @sko1czek.
 Relacje PM off  

#190 PostWysłany: 12 Maj 2019 16:10 

Witam właśnie wróciłem z Rio i kompletnie się nie zgadzam ze to miasto na dwa dni. My codziennie robiliśmy coś ciekawego a byliśmy w Rio 7dni. Faktycznie siedzenie w pubach przy plazy nienależy
Do najtańszych a za cena nie idzie jakość. Ale tu się płaci za miejsce i możliwość siedzenia i picia drinka tuż przy Copacabanie. Szczerze z tych barów a zwiedziłem ich z 15 chodząc od jednego do drugiego. Najlepsza cenę do jakości ma bar Nativo. Dobre drinki noe tylko caipiriha w dość dobrej cenie. Za dużo w tych miejscach nie jadłem a to co brałem noe nadaje się nigdzie do polecenia.
Ale za to z czystym sumieniem mogę polecić Ballada Burger oraz ballada mix super jakość w super cenie 2min od plazy w głąb. Burgery jedne z lepszych jakie jadłem w życiu a należę do smakoszy :)
 Relacje PM off  

#191 PostWysłany: 05 Paź 2019 09:24 

Mam dylemat dotyczący pobytu w Rio.
Istnieją dwie opcje mojego pobytu - jedna w czasie karnawału, druga tuż po.
Czy ktoś z praktycznego punktu widzenia może mi proszę powiedzieć:
- Jak bardzo zmieniają się ceny na miejscu w czasie karnawału?
- Jak bardzo wzrasta możliwość zostania ofiarą kradzieży, napadu?
- Czy karnawał faktycznie jest aż tak niesamowitym przeżyciem, że warto pomęczyć się z większymi tłumami turystów w mieście czy jednak polecacie spokojniejszą opcję zwiedzania po zakończonej zabawie?
 Relacje PM off  

#192 PostWysłany: 16 Paź 2019 06:29 

złoty
Moim zdaniem karnawał w Rio to zwykły show dla turystów na Sambodromie, trzeba za wszystko zapłacić dużo $$$. Żeby kupić tańszą wejściówkę niż cena za bilet do Rio :) trzeba się nagimnastykować.
W Salwador jest ciekawy karnawał, oczywiście nie taki widowiskowy jak na Sambodromo ale przejazdy platform z muzyką i tancerzami można zobaczyć gratis, poczuć (dosłownie 8-) ) atmosferę w tłumach miejscowych.
 Relacje PM off
blazejdaw uważa post za pomocny.

[ 192 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości