Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bolonia i okolice
#1 PostWysłany: 19 Cze 2022 13:47 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Cześć!
Planujemy polecieć na 7 dni do Bolonii ( ma to być nasza baza wypadowa i tu chcemy nocować- 3 osoby dorosłe).
W tym czasie myślałam zobaczyć (wycieczki 1 dniowe, transport publiczny-pociągi):
Florencja
Wenecja
Ravenna
Rimini
Modena/Parna
Liczę się, że może być gooorąco, ale tylko w tym czasie mam szansę na urlop, a zatęskniłam za Italią.

Co myślicie o takim planie?
Jeszcze rozważam opcję 3 (prawie 4-dniową, bo wylot ok20). Bilety jeszcze nie kupione, noclegi niezarezerwowane, wiec mogę modyfikować, ale wiem, że musze lada dzień coś postanowić, bo i tak już mały wybór w kwestii noclegów nie za miliony monet :D

Czy w tym rejonie jest jakiś bilet jak w Lombardii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#2 PostWysłany: 19 Cze 2022 14:29 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3571
złoty
Na 7 dni to i tak intensywnie by zobaczyć te wszystkie miejsca. Jeżeli nie masz jakiś tanich noclegów w Bolonii to może lepiej zrobić jakieś małe kółeczko i rezerwować noclegi w kolejnych miejscach. Będzie mniej dojeżdżania i wydatków na pociągi.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#3 PostWysłany: 19 Cze 2022 14:41 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
greg1291 napisał(a):
Na 7 dni to i tak intensywnie by zobaczyć te wszystkie miejsca. Jeżeli nie masz jakiś tanich noclegów w Bolonii to może lepiej zrobić jakieś małe kółeczko i rezerwować noclegi w kolejnych miejscach. Będzie mniej dojeżdżania i wydatków na pociągi.

Dzięki za radę, ale chyba wolę mieć 1 bazę wypadową, bo niby tylko podręczny bagaż zabieramy, ale zawsze problem co z nim zrobić przed zameldowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#4 PostWysłany: 19 Cze 2022 15:02 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 413
niebieski
Ja polecam z Bolonii przejechać się na jednodniowe wypady do Parmy, Ferrary ale nie ma tam co robić cały dzień właściwie, za to Florencja i zwłaszcza Wenecja to jeden dzień za mało i to drugie miasto zostawiłbym na więszy wypad bo warto, polecam zamiast Wenecji przejechać się do Werony bo też dobre połączenie i można w jeden dzień zwiedzić.
Ravenna, Modena, Imola moim zdaniem to miejsca na krótkie postoje w stylu spacer i kolacja itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#5 PostWysłany: 19 Cze 2022 15:26 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
@Marcin Bartoszewski dzięki za rady, Werona już przez nas "zaliczona", a sama Wenecja jakoś mnie bardzo nie pociąga, ale stwierdziłam, że skoro to już kolejna nasza wyprawa do Włoch to wypada "odhaczyć", że się było :) Stąd taki pomysł na 1 dniowy wyjazd.
Jakoś w tym roku pomysłu na wyjazd nie miałam, teraz wymyśliłam tę Bolonię i staram się jakoś ogarnąć :) bez autka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#6 PostWysłany: 19 Cze 2022 15:30 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Wenecja > Bolonia + Rimini
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#7 PostWysłany: 19 Cze 2022 16:49 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 413
niebieski
AguSS napisał(a):
@Marcin Bartoszewski dzięki za rady, Werona już przez nas "zaliczona", a sama Wenecja jakoś mnie bardzo nie pociąga, ale stwierdziłam, że skoro to już kolejna nasza wyprawa do Włoch to wypada "odhaczyć", że się było :) Stąd taki pomysł na 1 dniowy wyjazd.
Jakoś w tym roku pomysłu na wyjazd nie miałam, teraz wymyśliłam tę Bolonię i staram się jakoś ogarnąć :) bez autka

Miałem to samo z Wenecją, zwiedziłem sporo Włoch i Wenecje omijałem, pewnie przez negatywne opinie, które teraz uważam za nieuczciwe.
Jednak pozytywnie jestem zaskoczony zwłaszcza że Wenecja to też okoliczne wyspy w lagunie, a omijając tłumy turystyczne trafia się na zaskakująco fajne miejsca, do tego polecam wykorzystać całodzienne bilety na komunikację wodną, jest to główna atrakcja.
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#8 PostWysłany: 19 Cze 2022 16:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Wiem jedno - jednodniowy wypad do Wenecji z Bolonii jest bezsensowny. Na dodatek jeśli to w okresie wakacyjnym, to w Wenecji będą tłumy. Dużo więcej sensu ma Florencja i Modena+Parma. Rawenna i Rimini nie wiem, ale na jednodniówkę polecę pobliską, wspomnianą już Ferrarę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#9 PostWysłany: 19 Cze 2022 17:51 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
@Kashpir Nie lubimy siedzieć w miejscu (choć latem nie zawsze zwiedzanie jest fajne)m stąd pomysł z Wenecją, bardziej by ją mieć "odhaczoną" na mapie Włoch niż z potrzeby by tam pojechać, bo jakoś na razie "chemii" nie ma między nami :D Chciałam jak najlepiej wykorzystać te 7 dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#10 PostWysłany: 20 Cze 2022 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Marcin Bartoszewski napisał(a):
AguSS napisał(a):
@Marcin Bartoszewski dzięki za rady, Werona już przez nas "zaliczona", a sama Wenecja jakoś mnie bardzo nie pociąga, ale stwierdziłam, że skoro to już kolejna nasza wyprawa do Włoch to wypada "odhaczyć", że się było :) Stąd taki pomysł na 1 dniowy wyjazd.
Jakoś w tym roku pomysłu na wyjazd nie miałam, teraz wymyśliłam tę Bolonię i staram się jakoś ogarnąć :) bez autka

Miałem to samo z Wenecją, zwiedziłem sporo Włoch i Wenecje omijałem, pewnie przez negatywne opinie, które teraz uważam za nieuczciwe.


to w ogóle szersze zjawisko turystycznej hipsterki, ostatnio jak jechałem do Florencji i planowałem tu na forum wyjazd, to ktoś mi pisał, że Siena lepsza od Florencji (nie dotarłem do Sieny, ale nie wiem, co by tam musiało być żeby było ładniej & ciekawiej od Florencji), Tarragona over Barcelona, Faro over Lizbona etc etc. Tacy już niektórzy są światowi, że im nie wypada powiedzieć, że jakiś mega hit jest super, bo nie ma to jak craftowe piwo na prowincji w barze z lokalsami, których co prawda nijak się nie rozumie, ale! się z nimi siedzi, pochłania się ten klimat i można potem pisać że Wenecji nie warto odwiedzić.

Taki sobie zaofftopowałem, ale śmieszy mnie to czasem po prostu i się chciałem podzielić.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#11 PostWysłany: 20 Cze 2022 20:54 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Dokladnie @rw30. Osobiscie bylem w Wenecji tylko dwa dni, nawet nie zdazylem zobaczyc zadnej z wysepek dookola, ale bardzo mnie zauroczyla. To jedno z tych miast, w ktorych warto sie po prostu zgubic, pochodzic po tych wszystkich mostach wiekszych i mniejszych, zjesc obiad z widokiem na kanal. Piekne sa te kamienice, a widok pakujacej sie rodziny do lodzi, ktora uzywa jej zamiast samochodu - bezcenny. Nawet smieciarki plywaja, a nie jezdza.

Ja bym nie porownywal Wenecji do innych miast, nie odhaczal na zasadzie tu bylem i mozna postawic [X]. Wenecje warto zobaczyc, jest wspaniala, jeden dzien to zdecydowanie za malo, dwa tez..
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#12 PostWysłany: 20 Cze 2022 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja to nawe w Wenecji nie byłem (choć domyślam się, że bardzo mi się będzie podobało jak już tam trafię, właśnie ze względu na oryginalność + położenie + jakże ciekawą historię+ bardzo rzadkie rozwiązania infrastrukturalno - logistyczne), ale chodziło mi bardziej o samo zjawisko niż samą Wenecję (czy jakiekolwiek inne krytykowane miasto)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#13 PostWysłany: 21 Cze 2022 01:49 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 413
niebieski
Wielu wysiada na dworcu w Wenecji i idzie z tłumem co nie koniecznie zwłaszcza w upale może być przyjemne, potem patrzy że jeden bilet wodny to 7,5 euro i rezygnuje, a przecież można za 30 euro mieć 48 godzin wożenia się tam i z powrotem po prawie całej lagunie, potem zerkną na tripadvisor i idą do kolejki stać za lodami bo tam najlepsze opinie itp, następnie ustawią się do 1,5 godzinnej kolejki do Bazyliki i na koniec szybko poprzeciskać się do selfie na najpopularniejszym mostku itp ;)

Zawsze proponuję z dystansem podchodzić do opinii nawet znajomych, nie sugerować się oklepanymi portalami opiniotwórczymi i nie próbować "zaliczać" atrakcji.

Byłem trzy pełne dni w Wenecji i żałuję że nie dłużej, a nawet nie wszedłem do Bazylika św. Marka, może następnym razem w mniej turystycznych porach roku :)

Co do Bolonii to jeszcze w zasięgu jest Mantua.
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#14 PostWysłany: 21 Cze 2022 08:21 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
@Marcin Bartoszewski dzięki za opinie. Powiedzmy, ze chcę podczas tego 1-dniowego wypadu do Wenecji trochę jej"skosztować" i gdy mnie urzeknie to kiedyś pewnie wrócę na dłużej. Jeśli się zdecyduję już na Wenecję, to myślałam o bilecie dobowym na komunikację, bo cenowo niewiele drożej niż 2 bilety jednorazowe, a może się przydać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#15 PostWysłany: 21 Cze 2022 09:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Napiszę jeszcze raz – Wenecja jak najbardziej tak, ale specjalnie jechać z Bolonii tylko na jeden dzień, to IMO nie ma sensu. Pociąg ten szybszy, a więc i droższy, to minimum 1,5h; tańszy i wolniejszy to ponad 2h jazdy w jedną stronę. Przemyślcie i przeliczcie czy to się opłaca, żeby Wenecji tak naprawdę tylko liznąć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#16 PostWysłany: 21 Cze 2022 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Generalnie wolę południową Italię, tzn. od Rzymu na południe ale Wenecja jest kozacka i unikatowa w skali światowej i nie ma co tu dużo gadać. Było mi z nią nie po drodze ale w końcu w tamtym roku odwiedziłem i się zauroczyłem tym miastem, byłem 3 pełne dni a i tak uważam, że za krótko. Do miast wartych zobaczenia a o których nie napisano dorzuciłbym jeszcze Padwę, idealna na jeden dzień.
A największym szokiem dla mnie było, że nocny tramwaj wodny przyjechał i przyjechał punktualnie co w "prawdziwej Italii" jest nie do pomyślenia :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#17 PostWysłany: 21 Cze 2022 23:19 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Jak chodzi o Wenecję - również polecam, ja byłem 3 dni kilka lat temu w styczniu - ładna, słoneczna pogoda i brak nadmiernej ilości turystów zrobiły swoje :) ceny ze względu na termin były przyzwoite. Teraz lecę do Bolonii a właściwie docelowo do Modeny na ten weekend i jestem w lekkim szoku. Ktoś wie o co chodzi z cenami noclegów? W Bolonii i okolicach, czy nawet Rimini, Ferrary, Ravenny, Florencji nie widać nic poniżej ~700-800 zł za dwójkę za dobę :O Jedynie w Modenie udało się coś taniej znaleźć i była to ostatnia opcja. Czy to jakiś efekt pocovidowy? Czy to jakieś specjalne dni z ważnymi wydarzeniami (szukałem, nie znalazłem)? Nigdy we Włoszech nie spotkałem się z takimi cenami.
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#18 PostWysłany: 21 Cze 2022 23:38 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
AguSS napisał(a):
@Marcin Bartoszewski dzięki za opinie. Powiedzmy, ze chcę podczas tego 1-dniowego wypadu do Wenecji trochę jej"skosztować" i gdy mnie urzeknie to kiedyś pewnie wrócę na dłużej. Jeśli się zdecyduję już na Wenecję, to myślałam o bilecie dobowym na komunikację, bo cenowo niewiele drożej niż 2 bilety jednorazowe, a może się przydać :)
Nie warto jechać z Bolonii na jeden dzień, a właściwie kilka godzin do Wenecji.

Wenecja jest genialna i warta samodzielnej wyprawy. Minimum 3-4 noclegi - nie w Mestre, ale na lagunie choćby w Canareggio żeby nie przeplacać, do tego 3-dniowy bilet na vaporetto i snucie się po wyspach z czasem nie tylko na Plac Świętego Marka ale i na Torcello czy na Giudeccę.

A ten zaoszczędzony dzień można wykorzystać w Bolonii, albo okolicach np. na Dozza albo na Ferrarę.

Na jeden dzień to można (i warto) pojechać do Commachio a nie do Wenecji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
AguSS uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#19 PostWysłany: 22 Cze 2022 00:22 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
W końcówce maja byłem po raz trzeci w Wenecji, wcześniej "zaliczałem" to miasto, tym razem cztery dni poświęciłem na zwiedzenie tego miejsca i okazało się, że to tylko liźnięcie możliwości poznania jego wyjątkowości. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam i nie przejmować się tłumami, to nie one świadczą o jego wyjątkowości.
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bolonia i okolice
#20 PostWysłany: 22 Cze 2022 10:01 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
-- 22 Cze 2022 09:58 --

@ozim pewnie coś się dzieje, jakaś impreza. Co prawda noclegi droższe niż jeszcze kilka lat temu, ale my (lecimy w 3 tygodniu lipca) znaleźliśmy nocleg za niecałe 500zł za noc (za 3 dorosłe osoby) w samej Bolonii.

-- 22 Cze 2022 10:01 --

@Tomasz101 @Kashpir zgodnie z Waszymi opiniami chyba zrezygnujemy z Wenecji.
Zaplanuję coś innego :) Na samą Bolonię przeznaczyć 2 dni czy 1 wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group