Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Maj 2019 18:56 

Rejestracja: 23 Maj 2019
Posty: 4
Witam,
nie mogę wykorzystać zakupionego lotu WIZZair. Przeczytałem na forum że najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji to po prostu się nie stawić na lot.
Lepsze ponoć to, niż anulowanie które wiąże się z kosztami.
ALE CZY ODPRAWIAĆ SIĘ I PORAĆ KARTĘ POKŁADOWĄ, CZY NIE ?
Czy ktoś był w takiej sytuacji??
Dziękuję, Andrzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 23 Maj 2019 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Andrzeju spokojnie, nie denerwuj się.

Po prostu olej, tj. nie odprawiaj się.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Maj 2019 19:09 

Rejestracja: 23 Maj 2019
Posty: 4
OK, czyli nie przychodzić na lot, ale też nie odprawiać się, czyli w zasadzie nie wygenerować karty pokładowej i miejsca w samolocie >>???
Dziękuję Andrzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Maj 2019 19:12 

Rejestracja: 28 Paź 2018
Posty: 2
Po prostu nic nie rób. Jeżeli nie zamierzasz skorzystać z lotu - to zapomnij o rezerwacji. Nie musisz się odprawiać. Wielokrotnie zdarzało mi się nie skorzystać z zakupionego biletu i nic się nie działo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Maj 2019 19:20 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Ja tam bym się odprawił, może odwolaja i coś może się z tego uda wyciągnąć :D

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 23 Maj 2019 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Jednym słowem czy się odprawisz, czy nie ,żadnych konsekwencji nie ponosisz gdy nie lecisz.
Ale warto się odprawić bo jest malutka szansa,ze odwolaja lot i może dostaniesz jeszcze odszkodowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Maj 2019 19:33 

Rejestracja: 23 Maj 2019
Posty: 4
OK, dzięki
Już bym nawet nie koniecznie chciał to odszkodowanie,
byle nie płacić opłaty (kary) za niestawienie się na lot... : (
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Maj 2019 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Ja bym się odprawił - w razie opóźnienia >3 godzin możliwe odszkodowanie.
To tylko 15 sekund klikania a może akurat się poszczęści.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Maj 2019 19:43 

Rejestracja: 23 Maj 2019
Posty: 4
OK dziękuję za rady !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Maj 2019 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 514
Loty: 55
Kilometry: 100 853
niebieski
@Tomo14 jakie ma niby dostać odszkodowanie?, nawet jak się samolot opóźni, to nie dostanie odszkodowania, skoro nie pojawi się na lot, nie będzie w bazie pasażerów wchodzących na pokład, no.... chyba że linie lotnicze coś przeoczą, ale w to wątpię :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Maj 2019 20:05 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Odszkodowanie jest jak najbardziej możliwe. Odprawilem się na samolot Wizzair który miał ponad 5 godz opóźnienia. Nie byłem wcale na lotnisku;) Odszkodowanie wpadło...szczegóły są w wątku o odszkodowaniach

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Maj 2019 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
@savoj dawno temu miałeś taki przypadek? Ja ostatnio (majówka) nie poleciałam (loty kupiłam dla 5osób, w tym sobie, z wdc wychodziło taniej niż dla 4 bez wdc), i jak sprawdziłam w apce po przylocie byłam oznaczona jako osoba, która nie stawiła się na lot mimo, że odprawę zrobiłam dla wszystkich. Czyli jednak wizz wie kto się stawił na lot i rzeczywiście w ogóle tego nie sprawdza przy ewentualnym odszkodowaniu?
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Maj 2019 20:23 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 369
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Lot czerwiec 2018 . Odszkodowanie styczeń 2019 - nie obyło się bez skargi do ULC Italia bo lot był z BGY

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 23 Maj 2019 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
@olajaw

Tak trochę teoretyzując.
Przyjeżdżam o czasie na lotnisko, przechodzę przez security, idę pod właściwą bramkę.
Jeżeli lot będzie znacznie opóźniony to pracownicy są o tym poinformowani.
Jeżeli lot miał być np. o 10:00 a wiadomo, że wyleci najwcześniej o 14:00 to po co mają stać przy gate.
Na wyświetlacze pójdzie informacja, z kolejnymi przesunięciami lotu (i rozpoczęcia wpuszczania przez gate).
O 13:00 stwierdzam, że w związku z opóźnieniem muszę zmienić swoje plany i wychodzę z lotniska.
Finalnie odprawa zaczyna się o 13:30 i samolot wylatuje o 14:00 z 4-godzinnym opóźnieniem.

Moim zdaniem (poprawcie mnie jeśli się mylę) nie naruszyłem żadnego obowiązku.

Ale też przewoźnik nie wie o tym czy w ogóle byłem na lotnisku i pod gate (no chyba że uzyska informację, że skanowałem kartę pokładową do wejścia przez automatyczne bramki - ale to już jest komunikacja przewoźnik-lotnisko)
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 23 Maj 2019 20:31 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Z punktu widzenia EC261/2004 nie ma znaczenia czy byłeś na lotnisku - ważne jest czy odprawiłeś się na lot (formalnie czy stawiłeś się do odprawy). Przewoźnik nie sprawdza czy byłeś na lotnisku lub pod bramką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 23 Maj 2019 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
@Tomo14 A jak byłes na lotnisku ale w zwiazku z opoznieniem zostałes na landside aby pobyc dluzej z rodzina/znajomymi ktorzy nie leca ale Cie odprowadzili na lotnisko?

Edit: ok wyjsnione wyzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Maj 2019 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
W ostatnią sobotę pojawiłem się na lotnisku WAW ale nie miałem zamiaru lecieć (Wizzair).
Siedziałem sobie grzecznie pod gatem i sprawdzałem czy ew. nie będę wywołany przez głośniki czy coś w tym stylu.

Lot był o 7:00
Boarding zaczął się o 6:25, ostatnie 2 osoby dobiegły spóźnione o 6:43, panie postały jeszcze ze 3-4 minuty i zamknęły bramkę.
Do zamknięcia bramki ostatni autobus stał na dole.

Pierwszy raz na spokojnie zobaczyłem sobie co się dzieje od A do Z - na szczęście bez nerwów związanych ze spóźnieniem na lot.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 23 Maj 2019 21:59 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Dla EU261, dopiero po pięciu godzinach opóźnienia "lot nie służy już dłużej jakiemukolwiek celowi związanemu z pierwotnym planem podróży pasażera".
Dopiero wtedy nie musisz udowadniać, że byłeś na lotnisku, ale nie chciało ci się czekać dalej i poszedłeś do domu.

Cytuj:
Opóźnienie

1. Jeżeli obsługujący przewoźnik lotniczy ma uzasadnione powody, by przewidywać, że lot będzie opóźniony w stosunku do planowego startu:
iii) gdy opóźnienie wynosi co najmniej pięć godzin, pomoc określoną w art. 8 ust. 1 lit. a).
8.1. W przypadku odwołania do niniejszego artykułu, pasażerowie mają prawo wyboru pomiędzy:

a) - zwrotem w terminie siedmiu dni, za pomocą środków przewidzianych w art. 7 ust. 3, pełnego kosztu biletu po cenie za jaką został kupiony, za część lub części nie odbytej podróży oraz za część lub części już odbyte, jeżeli lot nie służy już dłużej jakiemukolwiek celowi związanemu z pierwotnym planem podróży pasażera, wraz z, gdy jest to odpowiednie,

- lotem powrotnym do pierwszego miejsca odlotu, w najwcześniejszym możliwym terminie;

I tak, np. nasz narodowy przewoźnik od jakiegoś czasu przy zmianach godzin wylotu, zgadza się na darmowe zmiany dopiero po przekroczeniu 5 godzin!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Maj 2019 22:27 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
michzak napisał(a):
Ja tam bym się odprawił, może odwolaja i coś może się z tego uda wyciągnąć :D

Wysłane przy użyciu Tapatalka

a i owszem, a moze akurat lot sie opozni czy go odwolaja.
w kazdym razie to tez nie koniecznie, ja sie na moj "lot" LTN-POZ nie odprawilem, lot odwolali a i tak
dostalem zwrot kasy plus 250 Euro odszkodowania, choc po dlugich wymianach uprzejmosci (opisywalem w
innych watku)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group