Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Gru 2013 17:26 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 63
Witam.
Zamierzam lecieć pierwszy raz z Berlina EasyJetem. Na co powinienem zwrócić uwagę podczas rezerwacji na ich stronie?
Czy cena podana po przejściu wszystkich dodatkowych opcji jest ostateczna taka jak w Ryanie?
Czy rezerwować sobie miejsce w samolocie, czy po prostu na tym zaoszczędzić i postać sobie w kolejce na lotnisku jak to zwykle bywa.

Po proszę jakiś link do ewentualnych informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#2 PostWysłany: 04 Gru 2013 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
FelipoF1 napisał(a):
Witam.
Zamierzam lecieć pierwszy raz z Berlina EasyJetem. Na co powinienem zwrócić uwagę podczas rezerwacji na ich stronie?
Czy cena podana po przejściu wszystkich dodatkowych opcji jest ostateczna taka jak w Ryanie?
Czy rezerwować sobie miejsce w samolocie, czy po prostu na tym zaoszczędzić i postać sobie w kolejce na lotnisku jak to zwykle bywa.

Po proszę jakiś link do ewentualnych informacji.


W Easyjecie jeśli sam nie wybierzesz miejsca (opcja płatna) to zostanie Ci ono przydzielone automatycznie, więc tak czy inaczej nie musisz stać w kolejce.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Gru 2013 18:00 

Rejestracja: 16 Kwi 2012
Posty: 63
Dzięki
A czy system podczas gdy w samolocie nadal jest dużo miejsca, automatycznie przydzieli miejsca obok siebie?
Z opisu na i stronie wynika także, że po zarezerwowaniu miejsc (te za 4 €) można zabrać wtedy bagaż o wymiarach 55-45-25 a nie 50-40-20?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Gru 2013 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
FelipoF1 napisał(a):
Dzięki
A czy system podczas gdy w samolocie nadal jest dużo miejsca, automatycznie przydzieli miejsca obok siebie?


W moim przypadku system dwukrotnie posadził nas (4 osoby) w jednym rzędzie.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Gru 2013 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Nieważne czy wykupisz miejsce czy nie, możesz zabrać bagaż o wymiarach 56x45x25, jednak jeśli będzie dużo pasażerów możesz zostać poproszony o umieszczenie go w luku (bezpłatnie!). Gdy koniecznie chcesz zabrać bagaż na pokład to albo zarezerwuj miejsce albo weź mniejszy podręczny 50x40x20.

Ja nie rezerwowałam miejsc, a mimo to siedziliśmy obok siebie (lecieliśmy w trójkę).
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Gru 2013 19:45 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jeżeli kupujesz bilety dla x osób na jednej rezerwacji to usiądą one obok siebie. Nikt nie gwarantuje jednak, że przy oknie i raczej na pewno nie przy wyjściach awaryjnych ;) wątpliwości dotyczące bagażu zostały rozwiane powyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Sty 2014 15:39 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 3
Witam serdecznie jakoże to mój pierwszy post na forum.

A czy możecie mi powiedzieć, jaką politykę stosuje EasyJet jeżeli chodzi o sprzedaż biletów, ceny itp. Dotąd nie korzystałem z tej linii, a będę zamierzał nią lecieć we wrześniu i zastanawiam się z jakim wyprzedzeniem najlepiej się "zaopatrzyć" w bilety. Obiło mi się o uszy, że EasyJet - inaczej niż np. Ryanair nie stosuje polityki promocyjnych cen na krótko przed terminami wylotów i generalnie po ogłoszeniu taryf na dany okres jest najtaniej, a im bliżej wylotu tym ceny będą wyższe.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Sty 2014 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
tomi_r napisał(a):
EasyJet - inaczej niż np. Ryanair nie stosuje polityki promocyjnych cen na krótko przed terminami wylotów i generalnie po ogłoszeniu taryf na dany okres jest najtaniej, a im bliżej wylotu tym ceny będą wyższe.
Pozdrawiam


Nie zawsze tak jest - ostatnio kupowałem bilety do BSL na około 2 miesiące przed wylotem i 2 tygodnie później potaniały (i nie była to promocja -20%). Podejrzewam, że w U2, podobnie jak we FR czy W6 zasada jest jedna - nie ma żadnych zasad.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Sty 2014 13:20 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 3
krasnal napisał(a):
tomi_r napisał(a):
EasyJet - inaczej niż np. Ryanair nie stosuje polityki promocyjnych cen na krótko przed terminami wylotów i generalnie po ogłoszeniu taryf na dany okres jest najtaniej, a im bliżej wylotu tym ceny będą wyższe.
Pozdrawiam


Nie zawsze tak jest - ostatnio kupowałem bilety do BSL na około 2 miesiące przed wylotem i 2 tygodnie później potaniały (i nie była to promocja -20%). Podejrzewam, że w U2, podobnie jak we FR czy W6 zasada jest jedna - nie ma żadnych zasad.


Zatem wiem, że nadal nic nie wiem ;)
To może zapytam inaczej. We wrześniu wybieram się na Maderę. EasyJest wydaje się być najrozsądniejszym źródłem transportu. Niestety podróż muszę poskładać z dwóch, a nawet trzech kawałków, stąd moje pytanie o zasady panujące w tej linii i o to, kiedy najlepiej kupować bilety.
Może ktoś podpowie?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Sty 2014 13:32 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
tomi_r napisał(a):
Zatem wiem, że nadal nic nie wiem ;)
To może zapytam inaczej. We wrześniu wybieram się na Maderę. EasyJest wydaje się być najrozsądniejszym źródłem transportu. Niestety podróż muszę poskładać z dwóch, a nawet trzech kawałków, stąd moje pytanie o zasady panujące w tej linii i o to, kiedy najlepiej kupować bilety.
Może ktoś podpowie?

Pozdrawiam

1. Przeanalizuj jakie sensowne ceny były do uzyskania w tej linii tymi na tym kierunku (lub poszczególnych kawałkach) w interesującym Cię miesiącu wyjazdu.
2. Z uwzględnieniem pkt 1 lub nie załóż budżet jaki możesz przeznaczyć na bilety.
3. Kup bilety wtedy kiedy cena będzie spełniać pkt 2.

Generalnie kupując w Easyjet bilety z jak największym wyprzedzeniem można uzyskać sensowną (a czasem nawet bardzo) cenę. Na miesiąc-dwa przed lotem ceny na lotach z mniejszym obłożeniem wyraźnie spadają i wtedy są niższe niż kupując z dużym wyprzedzeniem. Nikt Ci jednak nie wywróży jak będzie w przypadku Twoich połączeń, szczególnie, że jak piszesz to podróż z kilku kawałków.
To jeden z sekretów Easyjeta na świetne wyniki finansowe i bardzo dobre średnie wypełnienie samolotów. Sprzedawać z dużym wyprzedzeniem po rozsądnych cenach i stopniowo obniżać ceny jeśli wypełnienie samolotów nie rośnie w ustalonym tempie.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Sty 2014 13:35 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
mozesz poczekac na czartery z Polski albo z Niemiec :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Sty 2014 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 267
niebieski
Ogólnie jest tak jak pisze maciejwroclaw. Od siebie dodam, że kupując z dużym wyprzedzeniem bilety na Maderę (easy) musisz liczyć się ze skasowaniem sporej ilości połączeń (ceny trochę spadają, a później potrafią zniknąć). Miałem taką sytuację w tym roku. Wypadło kilka lotów w tygodniu. Na szczęście przesunięcie nie sprawiło mi kłopotów, ale jeżeli chcesz zrobić ciasny składak, to bądź ostrożny.
_________________
Moje strony: nowe technologie i tanie latanie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Sty 2014 16:23 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 3
Dzięki za odzew i uwagi.
Tak wiem, że można liczyć na czartery, czasami nawet w bardzo atrakcyjnych cenach, tylko z nimi jest tak, że do końca nie widomo, czy wypalą i nie zawsze pokrywają się z naszymi "planami". Wiem też, że można lecieć z Poltugalii TAP-em, choć to trochę inne ceny.

Co do Easy widzę zatem, że nie ma u niego stałych reguł co do promocji i nie ma co się nastawiać na "polowanie" na okazyjne ceny, lecz trzeba śledząc siatkę jego połączeń oraz ruchy cenowe w odpowiednim momencie kupować (no chyba, że wpadnie jakaś z jego promocji typu -20%).

BTW
Wracając w ubiegłym roku (wrzesień) z Majorki Ryanair-em z nudów przeglądałem rozdawany namiętnie ich folder reklamowo - ofertowy i ze zdziwieniem zwróciłem uwagę na mapkę planowanych nowych połączeń, na której widniało m.in. połączenie Oslo Rygge - Madera FCN. Jednak jak dotąd nigdzie nie znalazłem potwierdzenia takich planów.
Szłyszał może ktoś o tej kwestii?
Aż żałuję, że nie zagadnąłem stewardessy (choć pewnie i tak bym się nic nie dowiedział).

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Lut 2017 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
EasyJet umożliwia zakup kilku odcinków na jednej rezerwacji. Czasem nawet podczas wyszukiwania proponuje połączenia "z przesiadką".
Mam tak, na jednej rezerwacji trzy odcinki: połączenie z Berlina SXF na Sardynię OLB, z przesiadką (2,5 godziny) w Bazylei BSL, z powrotem już bezpośrednio OLB-SXF.
Zastanawiam się, co będzie w sytuacji, gdy nawalą na pierwszym odcinku SXF-BSL i spóźnię się na kolejny lot? Czy linia przebukuje mi także utracone połączenie BSL-OLB? Ktoś ma doświadczenie z nimi? W ogólnych warunkach i regulaminie EZY nie znalazłem nic, co rozwiałoby moje wątpliwości...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Lut 2017 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
W regulaminie jest coś takiego:
Cytuj:
3.1.6 easyJet jest przewoźnikiem realizującym loty z jednego lotniska do drugiego lotniska i nie realizuje usługi lotów łączonych dla dalszej podróży przy wykorzystaniu Naszych Lotów lub lotów innych przewoźników. Jeśli zarezerwowaliście Państwo dalszy Lot również wykonywany przez easyJet to stanowi on odrębną umowę o przewóz. Nie gwarantujemy ani nie przyjmujemy odpowiedzialności za utratę przewozu na następnym Locie lub locie innego przewoźnika. Kiedy Pasażer zdecyduje się zarezerwować Rejs wylotowy lub Lot z innym przewoźnikiem, jest odpowiedzialny za stosowanie się do wszelkich wymogów związanych z odprawą online, bagażem i dokumentami podróży, obowiązujących dla danego Lotu lub Lotów z innymi przewoźnikami. Linie easyJet są przewoźnikiem obsługującym połączenia bezpośrednie. Dlatego jeśli w przypadku Pasażera lub któregokolwiek z pozostałych pasażerów objętych Rezerwacją wymagana jest wiza na wjazd na teren kraju docelowego, konieczne jest posiadanie takiej ważnej wizy podczas odbywaniu podróży do kraju docelowego naszym Lotem, bez względu na to, czy Pasażer lub którykolwiek inny pasażer objęty jego Rezerwacją zamierza przesiąść się na inny lot w punkcie docelowym.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
aarekk uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 26 Kwi 2017 21:12 

Rejestracja: 10 Paź 2014
Posty: 30
Loty: 115
Kilometry: 240 794
czy ktoś wie co się stało na stronie easyjeta z opcja dodaj kolejny lot? w niewyjaśnionych okolicznościach ta możliwość zniknęła, albo jej niedowidzę, proszę o pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Kwi 2017 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Z polskojęzycznej wersji chyba rzeczywiście zniknęła, ale w GB nadal jest.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Kwi 2017 21:27 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1614
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@‌marmar‌
Jeżeli chodzi Tobie o brak "dodaj więcej lotów" jak na screenie poniżej, to klikasz Kontynuuj i na kolejnej stronie, w górnym lewym rogu klikasz na "1 Loty". Zostaniesz przekierowany na starą stronę, z której możesz dodawać loty i przeprowadzać manewry z patentami. To utrudnienie występuje od co najmniej października 2016.

Załączniki:
easyjet.jpg
easyjet.jpg [ 71.66 KiB | Obejrzany 1810 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
marmar lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 26 Kwi 2017 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
jak przechodzisz do kroku drugiego to usuń końcówkę adresu strony. Czyli z: http://www.easyjet.com/PL/Booking.mvc/Step2#SeatsPanel: zrób:
http://www.easyjet.com/PL/Booking.mvc/ :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marmar lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 26 Kwi 2017 21:34 

Rejestracja: 10 Paź 2014
Posty: 30
Loty: 115
Kilometry: 240 794
@‌wersus79‌ ja to utrudnienie widze od kilku dni, wczesniej bez problemu robilam rezerwacją z opcją o której mowa. Dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group