Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Maj 2014 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Jakie są Wasze doświadczenia z rezerwowaniem przez Empik Travel?
Czytam regulamin, ale niektóre zapisy nie wiem jak rozumieć. Szczególnie chodzi o te punkty:

Cytuj:
3.5 Dokonanie rezerwacji nie stanowi podstawy do dostarczenia biletu Klientowi.


3.6 Użytkownik otrzymuje od Serwisu informacje o terminie wykupu biletu lotniczego, którego należy bezwzględnie przestrzegać nie dotrzymanie terminu wykupu jest jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.


3.7 Cena biletu lotniczego jest gwarantowana tylko w momencie dokonania rezerwacji. Cena biletu lotniczego musi być potwierdzona przez Call Center Serwisu. Linia lotnicza może zmienić lub wycofać ze sprzedaży taryfę już po dokonaniu rezerwacji. Rezerwacja taka zostanie anulowana bez ponoszenia kosztów przez Użytkownika. Cena biletu lotniczego jest prezentowana w PLN i uzależniona od aktualnego kursu USD oraz EURO, stąd konieczność potwierdzania ceny w dniu płatności za bilet.


Co to oznacza w praktyce?
Płatności muszę dokonać w momencie rezerwacji, więc o co chodzi z terminem wykupu biletu lotniczego?

Link do całego regulaminu:
https://www.empiktravel.pl/strona,regul ... y-lotnicze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 07 Maj 2014 00:15 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Chodzi o to że mimo iż wpiszesz dane karty to płatność nie jest przetwarzana w trybie online. Dopiero w godzinach roboczych pracownik Empik Travel obciąża kartę i wystawia bilet.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Maj 2014 00:18 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Dwa razy korzystałem z empik travel:

1. Zakup przy użyciu karty płatniczej. Najpierw jest robiona rezerwacja, dopiero po około 20 minutach środki z karty są blokowane na karcie. Robią to manualnie.

2. Zakup podczas gdy płatność kartą była niemożliwa online. Bilet został zarezerwowany, lecz na jego wykupienie miałem około 5 dni. Istniała możliwość zapłaty kartą po uprzednim wypełnieniu druku obciążającego kartę płatniczą, którą empik travel wysłał na maila.

Empik Travel nie wystawia biletów. Wystawia je Waku Travel czy coś podobnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Maj 2014 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
@tomasz.tomczuk
A jak się te wyświetlane ceny mają do ceny, którą faktycznie się płaci?

W regulaminie jest jeszcze taki zapis:
Cytuj:
W dniu wykupu biletu, przed dokonaniem płatności należy skontaktować się z Call Center i ustalić właściwą cenę biletu w PLN zgodnie z aktualnym kursem walut.


Czyli cena na stronie jest orientacyjna, a dokładną oni podają/potwierdzają? Wiem, że to od kursu walut zależy, ale czy te przeliczenia na stronie są raczej zbliżone do faktycznych przeliczeń na dany dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Maj 2014 00:27 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Bilety wystawia ALMATUR-POLSKA BIURO PODRÓŻY I TURYSTYKI S.A.

W 20min może w godz. roboczych, poza godzinami otwarcia biura rezerwacja wisi do kolejnego dnia roboczego. Więc taki zakup jest obarczony ryzykiem bo w skrajnym przypadku może się okazać że kolejnego dnia taryfa już nie będzie miała zastosowania i cena będzie się różnić. Lepiej kupować bilety tam gdzie z automatu są one wystawiane (Opodo, Tripsta, Expedia, strony przewoźników, itp).
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Maj 2014 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Według regulaminu:
Cytuj:
2.1 Wystawcą biletów lotniczych jest jest Weco-Travel Sp. z o.o., ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa zwany dalej Weco-Travel


Czyli najlepiej skontaktować się z nimi w godzinach ich pracy, potwierdzić swoje zapytanie PRZED dokonaniem jakiejkolwiek rezerwacji przez stronę i wtedy ewentualnie rezerwować i płacić (już bez większych obaw, że zmienią się warunki)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Maj 2014 06:31 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Tylko raz korzystałem z pośrednictwa Empik-a. Było to podczas ostatniej dobrej promocji na loty z Warszawy do Dubaju. Za bilety płaciłem kartą o 7:40, a po 10 bilety miałem już na mailu.
Cała transakcja przebiegła pomyślnie.
Także polecam
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Maj 2014 06:38 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Faktycznie płaci się tyle ile zostało zadeklarowane podczas rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Maj 2014 08:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
juliaka napisał(a):
Według regulaminu:
Cytuj:
2.1 Wystawcą biletów lotniczych jest jest Weco-Travel Sp. z o.o., ul. Taśmowa 7, 02-677 Warszawa zwany dalej Weco-Travel


Czyli najlepiej skontaktować się z nimi w godzinach ich pracy, potwierdzić swoje zapytanie PRZED dokonaniem jakiejkolwiek rezerwacji przez stronę i wtedy ewentualnie rezerwować i płacić (już bez większych obaw, że zmienią się warunki)?

Normalnie płacisz, po 20 minutach roboczych dostajesz etix.
Mi wystawiało biuro Almatur z Warszawy, ul.Kopernika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Maj 2014 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
tomasz.tomczuk napisał(a):
Faktycznie płaci się tyle ile zostało zadeklarowane podczas rezerwacji.

Zależy co kupujesz. Znajomi poprosili mnie o zarezerwowanie wycieczki (lot, hotel i transfer). Ze względu na punkty Payback postanowiłem zarezerwować przez Empik Travel. Wybrałem opcję płatność kartą. Niestety za wybraną wycieczkę nie można było zapłacić kartą. Dostałem informację, że ktoś będzie dzwonił. Tak też się stało. Okazało się, że na potwierdzenie ceny wycieczki organizator ma dwa dni robocze – Empik Travel w tym przypadku był tylko pośrednikiem. Wszystko działo się w piątek wieczorem. Pani z infolinii przesłała mi mailem formularz przez który zapłaciłem kartą. Poinformowano mnie, że o punktach Payback musze zapomnieć (płatność nie była dokonana przez stronę www) ! Musze przyznać, że komunikacja przez email przebiegała bardzo sprawnie, rezerwacja potwierdzona została w poniedziałek. Tak czy inaczej, taki sposób zakupu to jak dla mnie jakieś średniowiecze.
PS. Powyższa wycieczka to przelot Ryanair plus hotel i transfer. W dniu rezerwacji mogłem indywidualnie sam zakupić dokładnie ten sam lot, hotel i transfer – można było zaoszczędzić ok. 1000 zł. Niestety znajomi to starsze osoby, chcące mieć opiekę biura podróży...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Mar 2018 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Czy Empik Travel zniknął z rynku? :?:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Mar 2018 09:50 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Z tego co wiem to nie działają już chyba ze 3-4 lata.A szkoda bo nie mogłem na nich narzekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: terrop oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group