Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Lis 2010 19:09 

Witam!
Możecie mi poradzić gdzie wykupić ubezpieczenie na wypadek opóźnienia/ odwołania lotu?
Mogłabym wykupić ogólne ubezpieczenie od wypadków/zdrowotne itd itp. byle by miało też opcję, że jak mój samolot do Polski zostanie odwołany, to dostanę zwrot kosztów za bilet, który będę musiała wówczas kupić po "normalnej- wysokiej" cenie żeby wrócić np. następnego dnia.
Dzwoniłam do esky po takie ubezpieczenie ale pani nie była w stanie określić co dokładnie mi ono gwarantuje, więc przesłała mi długi i mało jasny załącznik z ogólnymi warunkami ubezpieczenia.
Pomocy!!

Ostatnio edytowany przez krasnal, 19 Sty 2018 09:43, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 12 Lut 2011 09:00 

Czy na rynku aktualnie znajdę ubezpieczenie, które oferuje odszkodowanie w przypadku spóźnionego (i/lub odwołanego) lotu? (najlepiej w modelu directowym)

Przykładowo mój samolot się spóźnił i nie zdążyłem na następny. Musze kupić nowy bilet na inny lot. Ale taki kupię już nie za kilkanaście zł, tylko np. kilkaset.

Czy któryś z ubezpieczycieli oferuje możliwość odszkodowania w takich przypadkach?

Wczoraj czytałem na stronie W6, że jeżeli ktoś potrzebuje zaświadczenie od W6 dla ubezpieczyciela, że samolot się spóźnił, to jest proszony o kontakt.

Więc, jak komuś takie papierek może być potrzebny, tzn., że chyba takie ubezpieczenie też być powinno...

Ostatnio edytowany przez krasnal 28 Lip 2016 07:05, edytowano w sumie 2 razy
Zmiana tytułu
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 12 Lut 2011 14:02 

Ubezpieczenie opóźnionego lotu często jest przy kartach kredytowych. W przypadku standardowych plastików (srebrnych) z reguły płatne, a darmowe bywa dopiero przy kartach typu premium (złote, platynowe). Widzę w takim karcianym ubezpieczeniu jednak pewien probem - w niektórych bankach klient jest objęty ubezpieczenienm podróżnym dopiero po zapłaceniu za bilet kartą do której ten pakiet jest dołączony. A na tym forum akurat mało kto używa kart innych niż MC Pre-paid.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 12 Lut 2011 18:17 

niebieski
michal.sa napisał(a):
A na tym forum akurat mało kto używa kart innych niż MC Pre-paid.

Odważne stwierdzenie, biorąc pod uwagę, że tylko RyanAir wymaga tych kart do bezprowizyjnej płatności...

#5 PostWysłany: 12 Lut 2011 18:54 

Odważne? Myślę, że wystarczy prześledzić promocje, które trafiają na główną f4f oraz do subforum o promocjach oraz te dwa teamty: 1 i 2.
Mi wystarczy, żeby stwierdzić, która linia jest najczęściej używana przez społeczność skupioną wokół f4f. I myślę, że na nie ma co dalej brnąć w dyskusję nad tym, która linia jest najczęściej wykorzystywana, bo nie o tym cheesy założył temat.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 12 Lut 2011 20:21 

Możma mieć z 10 kredytówek z różnych powodów i kupić jeszcze MC PP na potrzeby Ryana :-)

Zam mam jakas kredytowke, ale nie wiem, czy jest tam ubezpieczenie opoznienia. I w sumie nie chce mi sie w to wnikac.

Wole - jezeli takowe jest - kupic w systemie directowym konkretne ubezpieczenie przed podroza.

I raczej nie chodzi mi tu o to, ze bedzie jakies odszkodowanie jak sie samolot opozni o 5 i wiecej godzin tylko 2 i wiecej godzin...

Mysle, ze takie ubezpieczenie przydaloby sie wszystkim z nas...
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 12 Lut 2011 20:49 

złoty
cheesy: trzeba przede wszystkim zwrócic uwagę na zakres i warunki takich ubezpieczeń, gdyz tu oferty są podobne ale nie takie same. Generalnie w niektórych przypadkach ubezpieczenie obejmuje zwrot tych kosztów - w przypadku opóżnienia/odwołania lotu lub/i dostarczenia bagażu - których nie pokrył przewoźnik: czyli 1) musisz ponieśc konkretne, udokumentowane koszty, np. hotel, dodatkowe taxi z/na lotnisko, jedzenie na lotnisku , zakup potrzebnych rzeczy do czasu dostarczenia walizki itp. 2) przewoźnik Ci tych kosztów nie zwraca bo nie chce albo jest zwolniony z obowiązku np. lot zostaje odwołany z powodu pogody, więc nie przysługuje Ci zryczałtowane odszkodowanie, a linia lotnicza zwróci Ci za hotel , ale juz nie np. za to, że inny hotel w miejscu do którego leciałeś i miałeś rezerwację obciążył Cię za pierwszą noc z tytłu no-show.

Inne ubezpieczenia przewidują z kolei zryczałtowaną kwote wypłacana za każdą godzinę opóźnienia w dotarciu do celu podróży/ oczekiwania na opóźniony bagaż powyżej np. 4 godzin. Czyli dostajesz np. 25 euro albo np. 250 zł za piątą, szóstą itd godzine opóźnienia aż do limitu okreslonego w ubezpieczeniu , np. 500 euro czy 3000 zł. Wtedy to niejako rekompensuje Ci koszty związane z opóźnieniem i jest NIEZALEŻNE od tego czy np. przewoźnik oplacił Ci hotel albo dał 100 $ na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.

Oczywiście zawsze są jakieś wyłączenia (np. nie dostaniesz pieniędzy jeśli opoźnienie wynika z zapowiedzianego strajku personelu lotniczego) oraz warunki , które trzeba spelnić: zazwyczaj 1) zakup biletu konkretną kartą kredytową (jeśli ubezpieczenie jest związane z tą kartą); 2) lot musi byc rejsowy, a nie np. czarterowy 3) przewoźnik wystawi stosowne potwierdzenie opoźnienia 4) przewoźnik nie zaproponował alternatywnego połączenia w podobnym czasie jak pierowtnie zaplanowany lot 5) ubezpieczenie nie dotyczy opóxnień na terenie PL - dostaniesz odszkodowanie jeśli utkniesz w Monachium , bo spoźnisz sie na lot przesiadkowy, ale juz nie jeśli utkniesz w Warszawie z tego samego powodu itd.

Czasami jest opcja mix - zwrot kosztów faktycznych i jakaś suma zryczałtowanego odszkodowania.

Ogólnie polecam ubezpieczenia związane z kartami kredtowymi w dobrych bankach. Na ogół kosztuja gorsze miesięcznie albo bank nawet zwalnia klienta z opłaty , a daja szeroka ochronę - np. zapewnieją ochrone w razie opóźnień z powodów, z ktorych linie lotnicze są zwolnione z obowiązku wyplaty odszkodowania - zwłasczza pogody.

W zeszłym roku ubezpieczenie związane z kartą Citi i działa bez najmniejszego zarzutu. Za odwołany lot (wylot przesuniety na następny dzień z powodu zlych warunków pogodowych) dostalem odszkodowanie 3000 zł , a przewoźnik ze swojej strony pokrył wszelkie koszty (hotel, posiłki, transfery).
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 12 Lut 2011 21:29 

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.

Ja w sumie szukam czegos na wypadek, np. taki:

Mam przesiadke i 2h czasu miedzy jednym lotem, a drugim. Pierwszy samolot spoznia sie 1,5h i na drugi juz nie zdazam. Rad nie rad kupuje bilet na nastepny dzien, za dajmy na to 700zl bo tanszych nie ma.

Czyli, zebym odzyskal pieniadze takie, zeby zwrocil mi sie ten drugi bilet. Jest cos takiego na rynku?
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 12 Lut 2011 22:02 

złoty
W sytuacji, którą podałeś powinieneś teoretycznie dostać ryczałt w przypadku ubezpieczenia przy kartach kredytowych, w zależności od czasu opóżnienia w dotarciu do celu, ale uwaga: wszystko tak na prawdę zależy od szczegołowych warunków - jesli masz przesiadkę na lot zupełnie innym przewoźnikiem, kupiony na osobnej rezerwacji może być problem taki, że ubezpieczeniem (czy to wykupionym osobno, czy też związanym z kartą kredytową) nie są objęte oczywiście przypadki, gdy opóźnienie w podróży wynika z tego, że pasażer z własnej winy nie zgłosił się w terminie zastrzeżonym przez przewoźnika do odprawy - a takim przypadkiem będzie sytuacja niedotarcia na lotnisko o czasie , bez znaczenia, czy z powodu korków, czy też spoźnienia samolotu, ktorym spodziewaleś sie dolecieć. Natomiast jeżeli opoźnienie pierwszego lotu bedzie na tyle duże, że będzie podlegało ryczałtowi albo możliwości dochodzenia zwrotu poniesionych w związku z tym kosztów - wtedy możesz zazwyczaj zglosić wszystkie udokumentowane koszty, które poniosłeś z tytułu opóźnienia, czyli też zakup nowego biletu na dalszą podróż (ewentualnie ograniczaja Cie limity kwot wynikające z polisy). Tu jednak znów jest haczyk. Jeśli pierwszy lot odbywa sie na trasie Polska - zagranica, działanie ubezpieczenia może byc wyłączone (trzeba dokładnie sprawdzać warunki , gdyz w wiekszości przypadkow ubezpieczenia ktore znam dziaja dopiero po przekroczeniu granicy czyli nie dotycza sytuacji losowych w Polsce). Ważne są tez granice czasowe opóźnień - nie znam polis które obejmują minimalne opóźnienia, np. 15 minut, które przecież w praktyce mogą byc decydujące dla perturbacji dalszych planów podróży. Mniej komplikacji jest przy lotach łączonych na jednej rezerwacji, gdyz wiekszość polis uwzględnia też opóźnienie w podrózy wynikające ze spoźnienia się na lot przesiadkowy (startujący z zagranicznego lotniska).
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 13 Lut 2011 10:51 

cheesy napisał(a):
Możma mieć z 10 kredytówek z różnych powodów i kupić jeszcze MC PP na potrzeby Ryana :-)

Zam mam jakas kredytowke, ale nie wiem, czy jest tam ubezpieczenie opoznienia. I w sumie nie chce mi sie w to wnikac.
(...)

Rozczuliłeś mnie tym, że nie chce Ci się wnikać, ale chciałbyś aby ktoś za CIebie przegryzał stosy regulaminów i dał Ci odpowiedź?

a co do meritum
Nie sądzę aby takie ubezpieczenie było oferowane na rynku a jeśli już to żeby było opłacalne. Może załóż swój własny fundusz ubezpieczeniowy na który będziesz odkładał powiedzmy 5pln od lotu. Biorąc pod uwagę częstotliwość opóźnień w skali całego roku po jakimś czasie będziesz miał na funduszu tyle że w razie W kupisz sobie bilet. Weź jeszcze pod uwagę fakt udowodnienia że to przez opóźnienie się spóźniłeś na następny lot. Gdzie będzie ta granica czasowa, że faktycznie z winy linii lotniczej się spóźniłeś a nie np przez to że podrywałeś kelnerkę w lotniskowym barze? ;) Zauważ że większość linii zaleca stawienie się na lotnisku na 2h przed odlotem. Jeśli przesiadkę wg rozkładu miałbyś krótszą ubezpieczyciel wypnie się na Ciebie bo z założenia było to ryzykowne połączenie. Jeśli masz więcej niż dwie godziny opóźnienia to i tak przysługuje Ci odszkodowanie jeśli to wina linii lotniczej, jeśli nie to z powodu działań siły wyższej czyli i tak ubezpieczyciel się wypnie ;)
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 13 Lut 2011 11:12 

złoty
@osiek: nie do końca tak jest, że jest to nieopłacalne. Ubezpieczenia tego typu generalnie są powiązane z kartami kredytowymi w niektórych bankach. Koszt miesięczny jest symboliczny (np. w Citi Handlowym 6,50 zł) , a zdarza się, że niektorym klientom bank sponsoruje tę opłatę. Wszystko oczywiście zależy od tego jak często w roku latasz. Rocznie takie ubezpieczenie kosztuje Cię ok. 100 zł i masz ciagłą ochronę, nawet jesli podrozujesz co 3 dzień. Podobną rolę spełniają ubezpieczenia abonamentowe, za które także płacisz stała miesięczną kwotę (zazwyczaj najtańsze są te oferowane jako pakiety dodatkowe w bankach).
Największe plusy ubezpieczenia od opóźnień lotu / bagażu są takie:
1. mozesz dostać odszkodowanie w przypadku odwołania lotu z powodu, który zgodnie z regulacjami konwencyjnymi czy unijnymi zwalnia przewoźnika z odpowiedzialności wobec pasażerów w zakresie wypłaty ryczałtu - przede wszystkim statystycznie najczęstszy powód opóźnień / odwołań czyli WARUNKI ATMOSFERYCZNE
2. dostaniesz odszkodowanie także w razie spoźnienia na lot przesiadkowy na jeden rezerwacji (startujący zagranicą) - przypominam, że ta sytuacja w rozporządzeniu unijnym została pominięta (!) czyli przewoźnik nic Ci nie zapłaci , nawet jeśli w yniku takiej sytuacji dolecisz na miejsce dobę później i poniesiesz straty np. w postaci kosztu hotelu (obciążenie w przypadku no show).
3. w wielu przypadkach kwota odszkodowania jest zryczałtowana do stawki godzinowej i nie musisz udowadniać czy i jakie konkretnie straty poniosłeś w wyniku opóźnienia: przybyłeś do punktu docelowego 12 h później = dostajesz tyle i tyle kasy. Koniec. Nikt o nic nie pyta.
4. odszkodowanie jest NIEZALEŻNE od tego, czy przewoźnik pokrył wszystkie/część kosztów związanych z opóźnieniem, np. oddał Ci za hotel, posiłki, transfer itd. NIEZALEŻNE także od ceny biletu lotniczego - dostaniesz odszkodowanie nawet jak bilet kosztował przysłowiowe 5 zł.

Nie musisz nic udawadniać poza samym faktem opóźnienia/odwołania lotu - a tu wystarczy poprosić stosowne zaświadczenie od przewoźnika, najlepij od razu na lotnisku. To jedyny dokument wymagany, poza standardami jak kopia biletu i potwierdzenie zapłaty (w przypadku ubezp. do kart kredytowych) kartą.

Oczywiście statystycznie rzecz biorac opóźnienia zdarzaja się rzadko, a zwłaszcza na tyle duże (np. powyżej 4 h), aby kwalifikowały sie do żądania odszkodowania. Ale jednak się zdarzają. W tamtym roku miałem 1 taką sytuację na ok. 60 lotów ale z tego tytułu dostałem 3000 zł na konto.

Na pewno jeśli ktoś lata incydentalnie, wtedy inwestowanie tych ok. 100 zł rocznie nie jest opłacalne.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 13 Lut 2011 13:59 

@marek

ad 1 fajna sprawa, ale warunki atmosferyczne mają to do siebie że działają i na przyloty i na wyloty. Nie wiem jakie musiałoby być opóźnienie żeby dostać ubezpieczenie. Oczywiście może się zdarzyć, że w miejscu wylotu są złe warunki a w miejscu przesiadki są dobre i wtedy tracimy drugie połączenie. W przypadku gdy złe warunki panują w miejscu przesiadki nie tracimy żadnego lotu.

ad2. Jeśli się spóźnisz na drugi/kolejny lot na jednej rezerwacji z nie Twojej winy, linia i tak cię zabierze do miejsca docelowego, jeśli będzie konieczne zapewni hotel etc. Fakt koszt pierwszej doby w miejscu docelowym to dość poważny argument

ad 3 jasne, o ile w druczku nie będzie zastrzeżeń co do minimalnych czasów przesiadek na loty na różnych rezerwacjach

ad 4 to oczywiste jest że jest niezależne i wypłata odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej nie zwalnia przewoźnika z odpowiedzialności

Nie twierdzę, że ubezpieczenie w założeniach jest złe bo wręcz przeciwnie, potrafi zabezpieczyć przed wieloma niespodziankami. Ubezpieczenia z karty kredytowej dotyczą zakupów kartą kredytową (najczęście,j tak mam w RFB, w CITY nie korzystam). Najpopularniejszą linią na forum jest Ryanair. Teraz dolicz do miesięcznej składki 21pln za bilet za odcinek. Za podróż z przesiadką jest to 84pln. policz do tego dwa trzy razy takie wyjazdy w roku i masz kwotę pozwalającą na zakup biletu z dnia na dzień na praktycznie dowolnej trasie. W dodatku, kiedy nie masz potrzeby korzystania pieniądze są do Twojej dyspozycji.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 13 Lut 2011 14:15 
Założyciel
Awatar użytkownika

Loty: 426
Kilometry: 932 854
W przypadku karty Citi żeby podróż byłą ubezpieczona, trzeba zapłacić za jeden z elementów podrózy kartą:
- hotel, samochód, lot.

Mam w portfelu 5 kart płatniczych, 2 KK i 1 debetówkę, 2 przedpłacone. Nie umiem sobie wyobrazić funkcjonowania z jedną kartą, każda jest przydatna w innych okolicznościach. Ich utrzymanie kosztuje mnie groszowe kwoty, każda na siebie zarabia :)

Oczywiście, jak napisał Marek, wszystko zalezy od stylu i częstotliwości podróżowania, i ważne jest by stworzyć sobie "system płatniczo-ubezpieczeniowy" odpowiadni dla swoich potrzeb.

Unikajmy unifikacji typu: wszyscy latają tylko Ryanairem :)

#14 PostWysłany: 13 Lut 2011 15:18 

złoty
@osiek: oczywiście, jeśli latasz przede wszystkim Ryanem czy innymi liniami, które za zakup biletu/segment lotu KK doliczają opłaty transakcyjne, wtedy ubezpieczenie związane z KK (gdy warunkiem jego obowiązywania jest dokonanie zapłaty dana kartą) nie jest produktem ciekawym, bo znacząco zwiększa Ci koszty podroży. Ale kiedy ktoś lata też liniami, w których rodzaj karty uzytej do zakupu biletu nie ma znaczenia, jest to pewna dodatkowa korzyść. Poza tym są ubezpieczenia na wypadek opoźnienia lotu nie związane z KK, ale np. z kontem bankowym (wtedy nie musisz płacić KK) albo w ogóle funkcjonujące jako niezależne produkty ubezpieczeniowe.

Generalnie wychodze z założenia , że ubezpieczenie ma służyć własnie ubezpieczeniu mnie przed nieprzewidzianymi i czasem przykrymi zdarzeniami. Tak jak ubezpieczem sie od NWW na czas wyjazdu nie po to by koniecznie złamać noge i zgarnąc coś z polisy, tak samo ubezpieczam się na wypadek opóźnień tylko na wszelki wypadek, własnie żeby mieć ta dodatkową furtkę bezpieczeństwa.

A do Twoich konkretnych odpowiedzi:
1. wystarczy że z powodu pogody lot jest skasowny i kolejny lot masz dopiero następnego dnia - już masz wystarczająco duże opóźnienie kwalifikujące się do otrzymania odszkodowania. Przykład choćby paraliżu zimowego z grudnia pokazuje, że pogoda może mieć bardzo dokuczliwe konsekwencje, to jest oczywiste.
2. zgadza się, ale będziesz na przykład miał o 1 dzień krótsze wakacje, być może to skomplikuje Ci rezalizacje całgo planu podróży, wymusi dłuższy pobyt itd. Od przewoźnika dostaniesz tylko hotel i przebukowanie (jesli przyczyna jest np. pogoda), a takto dostajesz dodatkowo odszkodowanie które zrekompensuje Ci inne straty, także te nazwijmy tu w uproszczeniu "moralne" (np. 1 dzien mniej na zwiedzanie jakiegoś kraju, dodatkowy przymusowy dzień urlopu w pracy przy powrocie)
3. generalnie dla ubezpieczyciela podróż jest pewną całością - liczy sie opóźnienie w dotarciu do konkretengo punktu docelowego ->przyjeżdzasz 12 h poźniej, możesz domagać się odszkodowania - czasy przesiadek, ich ilość, nie mają znaczenia, z zastrzeżeniem oczywiście tego co pisałem w postach niżej.

Zgoda z Kamilem, że wszystko zalezy od stylu i czestotliwości podrózowania. Nie każda polisa jest dla wszystkich godna uwagi.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 13 Lut 2011 16:47 

Ale sie tu dyskusja rozwinela...

Osiek, nie chcialem Cie rozczulic ;-)

I to nie jest tak, ze nie chce mi sie sprawdzac. Ale sprawa jest prosta. Piszecie tu o spoznieniach 12-h, bagazu itd.

Ja przegladajac aktywnie toforum widze, ze zdecydowana wiekszosc porusza sie z podrecznym i szuka biletow za kilknascie/kilkadziesiat zl. Jezeli jest inaczej to mnie wyprowadz z bledu.

I teraz ktos robi krotki trip z nocowaniem na lotnisku. Caly trip (razem ze spacerem "dookola komina") wyniesie go +/- powiedzmy 100-150zl. Wraca z przesiadka. Spoznil sie 2h i na drugi samolot nie zdazyl. Jest sam - ew. z dziewczyna ;-) - na drugim koncu Europy, nie wie co robic. Wportfelu na szczescie ma kilkaset zl, ktore wzial na wszelki wypadek. I teraz wszystkie te pieniadze musi wydac na bilet na nastepny samolot - jak mu oczywiscie ich wystarczy (z reguly wszystkie destynacje jak kupujesz je z dnia na dzien kosztuja kilkaset zl).

Wiec wydaje mi sie, ze info n/t ubezpieczenia sie od takiego przypadku byloby wiekszosci potrzebne. A opoznienia 12-h czy bagazu podroznego w tym momencie malo wazne.

Ale moze sie myle...
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 13 Lut 2011 17:01 

Jeszcze nie doczytalem wszystkiego, bo troche stron ma ;-), ale opóźnienie lotu pow. 4h to 250 EUR...

http://www.travelguard.pl/aiutravel/int ... 216613.pdf
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 13 Lut 2011 20:29 

niebieski
Kamil napisał(a):
Unikajmy unifikacji typu: wszyscy latają tylko Ryanairem :)

Dokładnie. W moich statystykach lotów Ryan zajmuję zaledwie 15% lotów, więc takie uogólnianie i gloryfikowanie linii jest niezrozumiałe. No chyba, że komuś płacą za reklamę :D

#18 PostWysłany: 24 Wrz 2011 13:46 
Awatar użytkownika

Kiedyś szukałem ubezpieczeń podróżnych (w drodze do Maroka), jednak nie znalazłem nic ciekawego. Każde dotyczyło spóźnienia powyżej 3h, a w takich wypadkach mamy prawo do odszkodowania od linii lotniczej.

A ktoś używa ubezpieczenia na karcie Citi w przypadku lotów Wizz Air?

#19 PostWysłany: 13 Gru 2011 13:41 
Awatar użytkownika

Moze jest ktos w tym temacie? Mam lot w wigilie, wiec lepiej dmuchac na zimne...

#20 PostWysłany: 13 Gru 2011 14:12 
Awatar użytkownika

Loty: 6
Kilometry: 8 924
srebrny
W wizzair mozna wykupić zabezpieczenie na wypadek opóźnienia, link poniżej:

http://wizzair.com/travel_services/dela ... anguage=PL
 Relacje PM off  

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], elwirka oraz 6 gości