Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Wrz 2022 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2017
Posty: 11
Loty: 41
Kilometry: 60 050
Planuję zakupić bilet na lot liniami Turkish Airlines na trasie Gaziantep - Stambuł. Będzie to lot powrotny więc nie mogę odprawić się przed wyjazdem z Polski. Czy w takim przypadku jak odprawię się online (np. w aplikacji mobilnej albo na stronie internetowej) to mogę posługiwać się kartą pokładową na telefonie (drukarki nie zabieram ze sobą) czy też muszę odprawić na lotnisku i tam mi wydrukują takową kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 15 Wrz 2022 22:14 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
https://www.turkishairlines.com/en-az/a ... n-options/

Lotnisko wylotu jest na liście, więc automatycznie otrzymujesz odpowiedź na zadane pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Wrz 2022 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2017
Posty: 11
Loty: 41
Kilometry: 60 050
Kothson napisał(a):
https://www.turkishairlines.com/en-az/any-questions/check-in/airport-check-in-options/

Lotnisko wylotu jest na liście, więc automatycznie otrzymujesz odpowiedź na zadane pytanie.


Dziękuje za pomoc, ale już całkiem jestem skołowany.
Jest online boarding pass a nie ma mobile?
Rozumiem że mam dwie opcje:
1. Odprawiam się online, ale skąd wezmę kartę pokładową? Z tego kiosku?
2. Odprawiam się w "okienku" przy nadaniu bagażu i tam drukują mi kartę.

Czy dobrze myślę.
Nie mam praktyki w lotach za wyjątkiem tanich linii w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Wrz 2022 22:50 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Can you check-in at the airport Turkish Airlines?

Self-service check-in gives you the option to check-in at the airport using our self-service kiosks. You can use the Turkish Airlines self-service kiosks to check in quickly at the airport and avoid the lines.

Wpiszesz PNR / nazwisko i sobie wydrukujesz ...

Chyba że lubisz small talk'i lub chciałbyś spróbować poderwać sympatyczną Panią (lub Pana) z obsługi Turkish'a to wtedy podejdź do check in, natomiast taka przyjemność będzie Cię kosztowała przymusowym staniem w kolejce wraz z osobami nadającymi bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off
kotek.miauek uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 18 Wrz 2022 16:48 

Rejestracja: 18 Wrz 2022
Posty: 2
Dzień dobry, czy mogłabym prosić o pomoc w mojej sprawie? Dzisiaj dostałam informację o zmianie daty mojego lotu z Warszawy do Stambułu, z 19. na 18. października. Sęk w tym, że przez zmianę terminu mam długie międzylądowanie (27h) przed moim następnym lotem Stambuł-Mauritius. Nie chcę przebookowywać drugiego lotu ze względu na zaplanowane noclegi. Czy w tym przypadku przysługuje mi darmowy nocleg oferowany przez linię oraz czy mogę odebrać bagaż rejestrowany po 1. locie i nadać go ponownie przed 2. lotem? Na stronie przewoźnika jest to mocno zagmatwane. Jest to lot łączony, w ramach jednego biletu. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Wrz 2022 16:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Co do noclegu, to dobra wola przewożnika, bo 18/10 jest lot tego samego dnia na MRU.
Co do bagażu, to możesz go odebrać i nadać ponownie w IST
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Wrz 2022 17:05 

Rejestracja: 18 Wrz 2022
Posty: 2
Zeus

Dziękuję za szybką odpowiedź. Przylatuję dopiero o 22:25 czasu lokalnego. Widziałam, że jest lot na Mauritius o 01:50 19/10, tylko czy w tym przypadku mogę zmienić datę drugiego lotu bez ponoszenia kosztów? Nie chcę podejmować prób przebookowania lotu jeśli musiałabym dopłacić sporą kwotę pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Wrz 2022 17:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Jeżeli jest zmiana godzin, to bez problemu/za darmo zmienią lot także z IST do MRU na 19/10 o 01:50. Zadzwoń na biuro Turkisha
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Paź 2022 00:59 

Rejestracja: 23 Sty 2021
Posty: 14
Loty: 1
Kilometry: 855
Mam problem.
Nie mogę odprawić się on-line za pomocą apki oraz web.
Wszystkie zmiany w rozkładzie potwierdzone z konsultantkami i problem dalej występuje.
W końcu ostatnia osoba, z którą rozmawiałem wspomniała o tym, że jeden lot na bilecie jest realizowany przez inną linie6( Vietnam Airlines).
Czy tak faktycznie może być?
Trochę dziwna sytuacja, rok temu leciałem Aeromexico, jeden z lotów realizowany był przez Airfrance - a checkin on-line przebiegł bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 09 Lis 2022 10:40 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
I jak sobie poradziłeś z tą odprawą? Mam ten sam problem, drugi odcinek lotu realizowany przez Indigo i wyświetla się komunikat "You must complete your transactions from the other airline's counters since your flight is operated by another airline.".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Lut 2023 21:16 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Jestem w trakcie odprawy przez stronę Turkisha, wszystko sprawnie przeszło do ostatniego etapu, gdzie podczas próby wygenerowania kart pokładowych wyskakuje informacja, że trzeba wypełnić niejaki "security information (APIS) form". No więc wpisuję dane paszportu, na podstawie którego będę leciał na obu odcinkach. Na 100 procent wprowadzam dobre, ale ciągle wyskakuje komunikat "Please make sure that you have filled in your visa information correctly for your flights in the additional documents section"...

Możliwe, że pośrednik coś nabruździł? Mogę temu jakoś zaradzić? I czy wystarczy, że ewentualnie załatwię dopiero przy stanowisku na lotnisku przed pierwszym odcinkiem? Bo przy obu pasażerach mam na zielono "Checked-in", miejsca też mamy przydzielone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Lut 2023 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Miałem trochę inaczej, bo loty miałem rozdzielone przez TK, więc na pierwszy się spokojnie odprawiłem do ist, drugi do sez też tak wyglądał, że byłem po odprawie ale karty pokładowe musiałem odebrać na checkinie w ist, nie było z tym żadnego problemu i nie musieliśmy pokazywać seszelskich formularzy na wjazd, także w tej sytuacji też trzeba będzie karty pokładowe odebrać przy checkinie powinien wystarczyć paszport
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 17 Lut 2023 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
W jaki sposób mogę znaleźć numer biletu dla rezerwacji Turkish Airlines mając tylko numer rezerwacji i dane pasażera?

Na stronie TK nie mogę bo z uwagi na zakup na OTA wymaga właśnie numeru biletu.

Jest jakiś sposób na to?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Lut 2023 14:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
A spróbowałeś przez Twittera/komunikatora?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 17 Lut 2023 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Jak w apce mobilnej dodasz swoją rezerwację po numerze to tam w środku po rozwinięciu danych pasażera zobaczysz m.in. numer biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off
przemos74 lubi ten post.
przemos74 uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 17 Lut 2023 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
@Zeus niestety bardzo niepomocni

@kemot dziękuję, działa!
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 05 Kwi 2023 08:47 

Rejestracja: 22 Sty 2019
Posty: 13
Dzień Dobry
Jak obecnie wygląda przydział miejsc przy odprawie? System automatycznie wybiera miejsca i mamy możliwość ich zmiany (i czy bezpłatnie czy za opłatą?) Jak zachowuje się w przypadku dziecka poniżej 12 roku życia w rezerwacji? Czy miejsca są dla dziecka + opiekuna koło siebie przydzielane?
Obecnie nie mamy miejsc przydzielonych w rezerwacji po super rozmowie z call center z "hindusem starającym się mówić po angielsku" - hello my friend... :) Miejsca przy rezerwacji przypisało ale na jednym odcinku dla córki w innym rzędzie - błąd systemu ... tak sie udało wyjaśnić ze "my friend" skasował wszystkie miejsca jakie wczesniej system przydzielił :) Stąd moje pytanie jak to wygląda przy odprawie online obecnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 05 Kwi 2023 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Przy odprawie online system automatycznie wybiera miejsca (obok siebie jeśli dostępne - nie zdarzyło mi się inaczej). Masz możliwość ich zmiany, ale jedynie za opłatą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Hiciol uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 15 Kwi 2023 17:03 

Rejestracja: 25 Paź 2020
Posty: 39
Pytanie poboczne o wypełnianie APIS przy lotach do USA - ktoś z Was wie może w którym miejscu mogę wypełnić dane adresowe dotyczące pobytu w Stanach?
a) na stronie TK nie znalazłem nic poza "You can provide you APIS details to the staff at the desk when you are checking in"
b) o ile pamiętam z poprzednich podróży do USA z innymi przewoźnikami (LH, KLM), wymóg podania adresu opisany był zwrotem "nie później niż 72h przed wylotem" (co jest niejako w kontrze do przytoczonego wyżej komentarza ze strony Turkisha) i dało się to zrobić z poziomu "manage booking", tutaj nie widzę takiej opcji (lot kupowany bezpośrednio u przewoźnika)

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki od tych którzy przerabiali temat w praktyce.

dajkamienia napisał(a):
Jestem w trakcie odprawy przez stronę Turkisha, wszystko sprawnie przeszło do ostatniego etapu, gdzie podczas próby wygenerowania kart pokładowych wyskakuje informacja, że trzeba wypełnić niejaki "security information (APIS) form". No więc wpisuję dane paszportu, na podstawie którego będę leciał na obu odcinkach. Na 100 procent wprowadzam dobre, ale ciągle wyskakuje komunikat "Please make sure that you have filled in your visa information correctly for your flights in the additional documents section"...

Możliwe, że pośrednik coś nabruździł? Mogę temu jakoś zaradzić? I czy wystarczy, że ewentualnie załatwię dopiero przy stanowisku na lotnisku przed pierwszym odcinkiem? Bo przy obu pasażerach mam na zielono "Checked-in", miejsca też mamy przydzielone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Kwi 2023 15:11 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
elwirka napisał(a):
Przy odprawie online system automatycznie wybiera miejsca (obok siebie jeśli dostępne - nie zdarzyło mi się inaczej). Masz możliwość ich zmiany, ale jedynie za opłatą.


Ajjj ale lipa. Jeszcze 2 lata temu mozna było darmowo zmienić miejsce na inne dostępne.
Wszystko w lotnictwie idzie w złą stronę :( bilety wraz z paliwem tylko drożeją a jakość i ux idzie w stonę low costów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group