Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Gru 2018 12:16 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
w maju lece z wiednia do los angeles - cena biletu jest niska - mam wątpliwość co do bagażu. Chodzi mi czy w cenie biletu mogę zabrać cabin bag czyli podreczny bagaż taki na kółkach '
jeśli tak to o jakich wymiarach oraz wadze
i dodatkowo osobistą jak np torebka damska lub plecak.
Czy dla dziecka 4 letniego moge zabraż ultra lekki wózek tzw parasolka w cenie biletu oczywiscie dodatkowo do bagazu podrecznego a nie zamiennie.
Z góry dziękuje za pomoc


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Gru 2018 13:44, edytowano w sumie 1 raz
Duże litery ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 02 Gru 2018 12:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Polecam stronę https://www.iberia.com/es/baggage/

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Gru 2018 13:14 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Dziękuje za szybką odp, ale do tych informacji też dotarłem ale z nich nie wynika czy 8 kg czy 10 kg a moze bez limitów. Dodatkowo kwestia wózka dla dziecka. Moje obawy są spowodowane faktem, iż iberia w wersji najtańszy bilet economy basic porównywana jest do low costów a w nich najtansze bilety obejmują tylko przedmiot osobisty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Gru 2018 15:20 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
https://www.iberia.com/gb/fly-with-iber ... d-infants/
https://www.iberia.com/gb/luggage/hand-luggage/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Gru 2018 15:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
W tych linkach nadal nie ma informacji o dopuszczalnej wadze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Gru 2018 16:43 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Tak jak już zauważono, że na oficjalnej stronie brak informacji o wadze bagażu kabinowego. Dodatkowo, problem, że na stronie brak informacji jakie posiadają taryfy a tym samym co one zawierają. Teraz nie wiem co mam w cenie. Niby najtanszy bilet ekonomiczny ale im bardzie czytam różne informacje to nagle pojawia się pytanie czy mam economy basic czy economy. Tak to jest jak kupuje się przez pośredników jak w moim wypadku budgetair.com który jednoznacznie nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie. Raz pisze a za drugim razem odp wymijająco. Czy ktoś miał z Was do czynienia z iberią???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Gru 2018 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Iberia nie podaje limitu wagi dla bagazu podrecznego, jest tylko informacja, ze pasazer musi byc w stanie podniesc i wlozyc go na polke. Bagaz podreczny sklada sie z duzego i malego przedmiotu, tak jak jest to rozpisane na stronie.
Tu jest nawet porownanie tarfy z rozpiska bagazu: https://www.iberia.com/gb/choose-your-best-fare/

Jesli masz watpliwosci co do wozka, zadzwon do Iberii, ale moim zdaniem beda obowiazywaly standardowe zasady, jak przy normalnych biletach i mozna wziac wozek lub/albo (sprawdz) fotelik samochodowy.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Gru 2018 17:00 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Czyli basic obejmuje bagaż podręczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Gru 2018 17:06 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Bagaż podręczny jest w każdej taryfie.
Góra
 Profil Relacje PM off
boarder uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 02 Gru 2018 17:20 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
-- 02 Gru 2018 17:08 --

rozumiem że w taryfie basic jest bagaż podręczny i osobisty tylko że przy taryfie optimal jak należy rozumieć one bag on hold? czy tutaj oni mają na myśli tzw check in bag czyli rejestrowany?

-- 02 Gru 2018 17:20 --

Tak jak wcześniej pisałem rezerwacji dokonałem na budgetair tam jest nazewnictwo economy i w sumie jak loguję się do rezerwacji również przy rodzaju biletu jest economyczy mam rozumiec że economy=basic?
Nigdy tą linią nie leciałemw dodatku z przesiadkamidlatego mam obawy. Przy tym porównywaniu taryf przy basic jest informacja że są posiłki ale ja myślałem że nie. Zrozumcie mnie i moje obawy ale jak leci się w 3 osoby za 2700zł w dwie strony za wszystkich to można mieć obawy, czyż nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Gru 2018 17:22 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
A czy ty przypadkiem LEVEL-em nie lecisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Gru 2018 18:32 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
-- 02 Gru 2018 17:41 --

nielevel,iberia i z powrotem aa obsługiwany przeziberia. Kupno biletów z informacji na fly4free
https://www.fly4free.pl/tanie-loty-do-usa-od-913-pln/

-- 02 Gru 2018 17:45 --

bilety widzę i na stronie http://www.iberia.com oraz http://www.aa.com

-- 02 Gru 2018 18:10 --

hmm już sam nie wiem ale ja nigdzie nie widziałem żebym rezerwowałlevel a czy to możliwe ale w sumie jak mam podgląd harmonogramu lotu to na każdej trasie widnieje informacja, że lot realizowany przeziberia.

-- 02 Gru 2018 18:25 --

A jeśli jest to jednak Level to polityka bagażowa jest taka sama jak wiberii?

-- 02 Gru 2018 18:32 --

Sprawdziłem Level i on nie lata dolosangeles.


Ostatnio edytowany przez Abcn 02 Gru 2018 17:56, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Gru 2018 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
A jak kupowałem bilet to na email nie przyszło nic, ja dostałem takie coś.

Załączniki:
Screenshot_20181202-165130_Gmail.jpg
Screenshot_20181202-165130_Gmail.jpg [ 204.31 KiB | Obejrzany 10187 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Gru 2018 19:06 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Oj muszę sprawdzić czy czegoś takiego nie dostałem bo na pewno dostałem potwierdzenie od budgetair.com a jak nic nie dostałemodiberii to zadzwonię do nich lub napiszę żeby mi przesłali potwierdzenie na maila.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Gru 2018 18:36 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
trochę wyjaśniło się
a więc co do bagażu to w mojej najtańszej wersji jest bagaż podręczny który składa się z walizki i dodatkowo jakaś osobista rzecz w wymiarach opisywanych pod linkamiiberi. Co do wagi to nie ma limitu ;-) ale to żadne pocieszenie bo jak dolatuje low costem to trzeba ich przestrzegać. Wózek mogę wziąć. Między czasie wyszły jakieś inne kwiatki ale podobno to nie ma większego wpływu ale zawsze rodzi jakiś niepokój a mianowicie lot z Wiednia do Los Angeles jest widoczny na stronie Iberii ale już lot powrotny nie tylko jedynie na stronie American Airlines. Nic nie byłoby dziwnego poza małym wyjątkiem, że na American Airlines widać również ten lot z Wiednia do LA więc nie widzę przeszkód dlaczego nie miałoby go widać na http://www.iberia.com. W odpowiedzi od http://www.budgetair.com dostałem informację, że Iberia i AA współpracują między sobą
i to niby miałoby mnie uspokoić ;-). Ta Iberia we współpracy z AA to jakiś jeden wielki bałagan!!!
Nikt nie potrafi odpowiedzieć dokładnie na moje pytania dot np posiłków na długich dystansach bo z jednej strony w locie AA obsługiwanym przez Iberię w potwierdzeniu widnieje informacja śniadanie i obiad ale już na moje pytanie na lot z MAdrytu do LA bo rozumiem, że na tym locie nie obowiązuje w cenie posiłek a można go dokupić w cenie 14-17 euro ale nie można zobaczyć menu. Totalny jakiś bałagan informacyjny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Gru 2018 02:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Iberia oferuje posilki na długich trasach w cenie biletu. Zgodnie z tym, co jest w opisie taryf. Platne posilki, to ekstra opcja, niby cos lepszego, niz darmowe jedzenie.

AA uzywa innego systemu rezerwacyjnego i ma inne numery PNR, twoja rezetwacja ma na pewno numer z Amadeusa i z Sabre. Pewnie dlatego nie widac wszystkich lotow na obu stronach. Jak masz watpliwosci, to sprawdz swoja rezerwacje na stronie Finnair albo Qantas.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Gru 2018 20:51 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
W potwierdzeniu mailowym od Iberi a dokładnie z itinerary@amadeus.com na trasie z Wiednia do Madrytu jest informacja "FOOD AND BEVERAGES FOR PURCHASE" jasna sprawa zjem to co kupię na pokładzie ;-), na trasie Madryt - Los Angeles SNACK/LUNCH - tutaj chyba drobne poczęstunki typu orzeszki i kawa i może jeden większy posiłek ;-), ale już na potwierdzeniu wysłanym od AA to na tych dwóch trasach realizowanych przeziberię w rubryce meal wpisane jest N/A, na trasie powrotnej przez AA ale obsługiwaną przez Iberię to na długiej trasie jest wpisane Breakfast
Dinner a na krótkiej podobna sytuacja jak powyżej. A jak wysłałem potwierdzenie bezpośrednio od Iberii skąd kupiłem bilet przez Budgetair to nie widzę żadnych informacji tylko pod informacjami o locie napisane jest po hiszpańsku "Aby uzyskać informacje o taryfach, przejdź do miejsca, w którym kupisz bilet".
Ciekawe czy można w ogóle gdzieś zobaczyć cotaiberia serwuje w tych daniach w ekstra opcji?
Druga sprawa, mi nic nie wiadomo jeśli jadę na visa żebym przed wylotem wypełniał jakieś formularze TSA Privacy Notice, pamiętam, że tuż przed lądowaniem wypełnia się taką deklarację której chyba nawet nikt nie czyta a resztę na miejscu na lotnisku wusa w rozmowie z pracownikiem udziela się odp na ile czasu, do kogo i gdzie itd czy coś zmieniło się?

Ostatnia sprawa przejścia w Madrycie z 4-T4 do 4S-4S - czytałem trochę, że dam radę nawet jeśli przerwa między lotami to tylko 85 minut ale zastanawia się czy z uwagi, że przejście do terminalu 4S ponoć odbywa się kolejką to czy znowu będę przechodzić odprawę paszportową i kontrolę bezpieczeństwa, która oczywiście zabierze wiele czasu. Dodam, że jest to lot na jednym bilecie więc myślałem, że po prostu wyjdę z jednego samolotu i może i kawałek przejdę się ale bez wychodzenia ze strefy i za pomocą karty pokładowej wejdę na pokład samolotu na następny lot z bagażem podręcznym bez dodatkowych kontroli które mogą być czasochłonne. Czy ktoś ma doświadczenie w podobnej sytuacji ie mógłbymmi udzielić pewnych wskazówek?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Gru 2018 21:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Gru 2018 15:44 

Rejestracja: 07 Mar 2018
Posty: 10
Loty: 47
Kilometry: 158 310
@boarder zamierzam kupić lot Iberią, również najtańszą taryfą TXF-PTY (lot z przesiadką w Madrycie). Chciałam dopytać, jak w rzeczywistości wyglądała kwestia bagażu i posiłków. :) Widziałam różne zapisy odnośnie walizek na kółkach i zaczęłam się obawiać, że czepiają się plecaków (oczywiście mam mieszczący się w rozmiarach tej linii). Oprócz plecaka mogę mieć np. torbę na laptopa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Gru 2018 16:27 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Jesli chodzi o najtansza taryfe w Iberii i liniami z One Word to wnosimy na poklad standartowy bagaz podreczny (plecak, lub walizke kabinowa) i mozna tez np komputer, albo torebke etc...i prosze sie nie martwic ...nie bedzie problemow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Maj 2019 00:34 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Lot Iberią VIE-MAD-LAX. Miłe zaskoczenie jeśli chodzi o trasę VIE-MAD to było tak wcześniej opisywali rozmówcy ale już na trasie MAD-LAX zaskoczenie, rozrywka pokładowa full wypas - każdy coś znajdzie a za dodatkową opłatą można korzystać.nawet przez cały lot z internetu. Jedzenie jedno gorące, śniadanie, przekąski, napoje zimne i gorące, nawet w locie powrotnym gdy spałem bo była noc to otworzywszy oczy ujrzałem kosz z kanapkami. Miła i uśmiechnięty personel. Zgodzę się, że trochę ciasno ale ja mam 188 cm i jestem większy. Ogólne wrażenie bardzo dobre i za jedyne 900zł w dwie strony. Bagaż mała walizka na kółkach i np plecak bez limitu wagowego - dla mnie super.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group