Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 193 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 16 Kwi 2019 19:06 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Ostatnio recepcjonistka po pokazaniu wydruku zaczęła coś pod nosem mruczeć o serze gouda i dopiero po chwili skojarzyłem, że chodzi o to przez kogo rezerwowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 04 Lis 2019 19:17 

Rejestracja: 21 Cze 2017
Posty: 26
Agoda stosuje swój przelicznik walut, dość niekorzystny. Rezerwowałem hotel za granicą , ceny miałem podane w PLN, w potwierdzeniu jest już natomiast podana kwota w USD i informacja że "W dniu płatności pobrana zostanie opłata w walucie PLN stanowiąca równowartość USD 460, ustalona na podstawie odpowiedniego kursu wymiany walut, zgodnie z naszym Regulaminem.", czyli zapłacę więcej niż miałem. Waluty płatności nie mogłem wybrać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 04 Lis 2019 20:50 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
ale jeśli do dnia płatności kurs wyraźnie spadnie, to zapłacisz mniej niż miałeś pierwotnie w potwierdzeniu ;)

a w podsumowaniu rezerwacji (jeszcze przed jej sfinalizowaniem) przy cenie podanej w pln nie było przypadkiem informacji, jaka jest waluta rozliczeniowa? tak jak tu np:
Załącznik:
agoda waluta.png
agoda waluta.png [ 10.39 KiB | Obejrzany 7869 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 21 Gru 2019 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Właśnie zarezerwowalem i podałem dane mojej karty w PLN bo płatność ma być w PLN a waluta obiektu inna. Za 2 tygodnie maja pobrać rownowartosc i niechciałbym zobaczyć ze zastosowali złodziejski kurs. Ewentualnie chyba mogę zrobić nowa rezerwacje od początku w walucie obiektu i podać do płatności kantorowke Aliora mając, tyle ile wynosi oplata, na koncie w walucie obiektu. Czy ktoś się przejechał na ich kursach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 22 Gru 2019 00:24 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Jeśli kartę ma obciążyć bezpośrednio hotel to na 99% zrobi to we własnej walucie. Jeśli agoda to powinna to zrobić w oryginalnej walucie rezerwacji, o ile gdzieś nie zaznaczono inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Muammar lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 22 Gru 2019 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Dzięki za odp, ale nie wyjaśnia. Agoda obciąży moja kartę w walucie rezerwacji czyli PLN w wysokości równowartości z góry ustalonej liczby jednostek waluty obiektu „po kursie zgodnym z regulaminem agoda” czy jakoś tak to tam ujęli. I chodzi mi czy przypadkiem czasami na tym kursie nie żerują,
greg1291 napisał(a):
@Monia1991. Myślę, że hotelowi bardziej chodzi o w sensowne rozplanowanie dyspozycji pokojami, czasu ich sprzątania. W przypadku deklaracji godziny przyjazdu 13-14 Twój pokój będzie szybciej posprzątany i przygotowany. Gdy ktoś przyjeżdża później poprzedniemu klientowi można zaproponować późniejsze wymeldowanie.

Przy tej okazji opowiem o niemiłej sytuacji jaka mnie spotkała w Stambule. Nie ma tu znaczenia przez którego pośrednika rezerwowalem. Zabookowałem sobie tanio dobry hotel z super bufetem na śniadanie a jako godzinę przyjazdu podałem chyba 18-19. Gdy zjawiłem się w hotelu po 21 recepcjonista być może właściciel oświadczył mi ze spoźniłem się, nie powiadomiłem ze sie spóźnię i mój pokój jest już zajęty. Domyślam się tylko ze za 3 albo i 5 razy tyle ile miałem zapłacić ja. Załatwił mi inny hotel niedaleko, oczywiście o sporo niższym standardzie. Trwało to chyba z pol godziny i dodatkowo straciłem czas którego i tak miałem bardzo mało na zobaczenie miasta. Od tej pory nie podaje czasu przybycia lub podaje pozna godzine.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 22 Gru 2019 00:47 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
@onufry_z. Chyba ktoś Ci mocny kit wcisnął, pewnie z uwagi na pełne obłożenie. Przyjechałbyś o 14 to znalazłby się inny argument. Po prostu sprzedali więcej miejsc niż mieli, a nadwyżkę przesyłają do innego hotelu. Takie przypadki są często opisywane w okresach wakacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 22 Gru 2019 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Może i tak a tego nikt nie sprawdzi. To była sobota w połowie marca. W każdym razie miał znakomitą wymówkę dzięki tej podanej godzinie przybycia.

Pozostaje mi główny problem czy Agoda przypadkiem nie próbuje skubać na przewalutowaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 23 Lut 2020 12:49 

Rejestracja: 18 Lis 2018
Posty: 9
Witam,

Rezerwowałem pierwszy raz hotel na portalu Agoda.

Cena za pokój wyświetlana w PLN - 1226zł wraz ze wszystkimi podatkami, oplatami itp.

Po rezerwacji w szczegółach płatności widnieje informacja, ze hotel pobierze opłatę w THB. Dokładny wpis:

You will be charged the PLN equivalent of THB 9,608.35 on Thursday, March 5, 2020, using Agoda's currency exchange rate

Po dzisiejszym kursie wychodzi to jakies 1180zł. Pytanie czy orientuje sie ktoś czy od tego jeszcze dojdą jakieś dodatkowe opłaty ? Obciażona zostanie karta debetowa MBank PLN. Wyczytałem, ze Mbank wg regulaminu pobiera 3% prowizji za przelew w walucie obcej. Ale czy mogę spodziewać się jeszcze jakiś obciążeń ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Płacąc zwykłą kartą PLN mBanku będziesz miał niekorzystne przeliczenie właśnie ze względu na prowizję. Generalnie masz jeszcze wystarczająco dużo czasu do terminu platności, żeby wyrobić sobie jakąś kartę walutową chociażby nawet właśnie w mBanku (Visa Świat Intensive) czy w kantorze walutowym Aliora.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
K4rtm4n lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:32 

Rejestracja: 18 Lis 2018
Posty: 9
Kashpir
Kojarzysz jakie to mogą być koszta przy takiej kwocie ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Lut 2020 17:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:41 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Mbank ma prowizję 6,5% + dochodzi jeszcze ich niekorzystny kurs, więc trzeba się liczyć, że jakieś 9-10% więcej przyjdzie zapłacić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Ale zaraz, zaraz. Z tego tekstu wynika, że Agoda obciąży kartę w PLNach po swoim kursie, więc płatność kartą mBanku nie spowoduje dodatkowych obciążeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
K4rtm4n uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:47 

Rejestracja: 18 Lis 2018
Posty: 9
Sudoku napisał(a):
Mbank ma prowizję 6,5% + dochodzi jeszcze ich niekorzystny kurs, więc trzeba się liczyć, że jakieś 9-10% więcej przyjdzie zapłacić.
A w przypadku revoluta ?
Jakie to koszta i czy lepiej zostawić walute w PLN czy przerzucić na THB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:49 

Rejestracja: 18 Lis 2018
Posty: 9
pabien napisał(a):
Ale zaraz, zaraz. Z tego tekstu wynika, że Agoda obciąży kartę w PLNach po swoim kursie, więc płatność kartą mBanku nie spowoduje dodatkowych obciążeń.
O widzisz, tyle razy już na to patrzyłem, a dopiero teraz dzięki Tobie dobrze zinterpretowałem ten tekst.. Dziękuję. W sumie z tego wynika, ze masz rację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 23 Lut 2020 16:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Racja @pabien :) niemniej to dla mnie nieco zaskakujące - robiłem w zeszłym roku rezerwacje na Tajlandię w Agodzie i zawsze miałem płatność w THB.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 23 Lut 2020 16:31 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
W sierpniu rezerwowałem hotel na PhiPhi i z cała pewnością Agoda obciążyła mi kartę w PLN. Nie widziałem opcji, żeby to zmienić. Jak później przeliczałem kurs różnił się od średniego, ale bez zdzierstwa (1-2%).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 23 Lut 2020 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Moim zdaniem to zależy od tego z jakiej wersji Agody się korzysta. Na tym poziomie pojawia się wybór waluty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 23 Lut 2020 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Agoda stosuje kilka opcji platnosci: waluta obiektu, waluta wersji jezykowej (państwa) oraz waluta wybrana przez klienta. Nie zawsze wszystkie sa dostepne.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Manuel lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 25 Lut 2020 08:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@K4rtm4n Obciążenie będzie w PLN więc ze strony banku dodatkowych kosztów nie będzie. Niestety ten kurs Agody jest mało korzystny. Ja to akceptuję w przypadku odległych rezerwacji dla których mam sporą szanse wcześniejszej anulacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
K4rtm4n lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 193 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group