Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sty 2022 05:44 

Rejestracja: 25 Kwi 2013
Posty: 12
Drodzy,
Doradzicie mi, jak zabrać się za poszukiwanie i organizacje wakacji dla rodziny 2+3 (6,5,1 lat)?
W tamtym roku byliśmy w opcji 2+2 w Albanii w cenie 6k w Grand Blue fafa i wakacje były ekstra.
W tym roku patrząc na ograniczone oferty i wysokie ceny biur podróży w opcji 2+3 myślę o organizacji czegoś na własną rękę.
Nie lubimy upałów i chcemy wybrać się w pierwszych dwóch tygodniach czerwca lub początek września.
Prosze o poradę gdzie szukać i jakie rejony są godne polecenia dla dzieci?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 30 Sty 2022 06:43 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
W polskich górach na początku marca powinny być jeszcze względne temperatury. Sporo ogłoszeń jest w telegazecie, dojazd możesz zorganizować pociągiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sty 2022 07:56 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
W Albanii nie byłem a hotelu Fafa nie znam ale domyślam się, że z atrakcji jest tam plaża i basen czyli standardowo.
Trudno wg mnie mówić o czymś takim jak "rejon polecany dla dzieci", gdyż nawet hasło "góry" może oznaczać spacer doliną albo hotel z aquaparkiem w górach ale też przejście trudnego szlaku jak np. tatrzańska Orla perć, której nie polecałbym ani dzieciom w wieku 1 czy 6 lat, ani ich rodzicom, jeśli rodzice nie chodzą po górach.

Zatem raczej szukałbym wg kryteriów takich jak: klimat i pogoda oraz preferowane atrakcje. Skoro nie lubisz upałów, to już raczej wiadomo, że odpada np. Egipt, bo w Hurghadzie czy okolicach bywa wtedy ok. 40 st C. Ale już np. Słowenia albo Rumunia? W tym roku w 2 połowie sierpnia zatrzymałem się na 2 dni w Słowenii jadąc dalej i kraj ten oceniam jako ładny, ciekawy i przyjemny. W Rumunii nie byłem ale rozważam ją jako cel - w czerwcu powinna być już przejezdna trasa transfogarska (lepiej sprawdzić), znajdą się w tym kraju też jakieś zamki do zwiedzania. Można polecieć i wypożyczyć samochód albo jechać swoim z kraju. Jeśli to drugie to można zatrzymać się po drodze w Miskolc na Wegrzech i wypróbować ichnie baseny termalne. Albo pomyśleć o Maderze, gdzie nie powinno być upałów. Możliwości są różne, zacząłbym od spojrzenia w mapę i skonfrontowałbym z potencjalnymi atrakcjami i informacjami klimatycznymi oraz z preferowanym środkiem transportu, bp nie jestem w stanie ocenić, czy dłuższy lot z dziećmi wchodzi w grę albo czy daleka podróż samochodem jest realna i wskazana.

Swoją drogą, to pytanie z gatunku "dokąd jechać , bo sam nie wiem" jest wg mnie trochę jak pytanie "co mam zjeść bo nie wiem a jestem głodny". I potem gdy ktoś daje radę, to często mamy sytuacje typu:
- zjedz kaszankę,
- nie, ciężkostrawna,
- spaghetti bolońskie,
- zbyt kaloryczne,
- to lekki rosół,
- nie lubię a poza tym nie najem się nim,
i tak można bez końca

Zatem na pytanie jak się zabrać za szukanie, odpowiedź powinna byc raczej ogólna:
określić, co się chce robić i co się lubi (tu trudno o radę),
popatrzeć na mapę, poczytać i wytypować kilka propozycji uwzględniając budżet, pogodę, odległość i sposób dojazdu
Podać kilka propozycji na forum z krótką charakterystyką i wtedy można liczyć na konkretne rady z argumentami "za" i "przeciw" oraz alternatywne pomysły.
Ale żeby nie było, że się wymądrzam to podałem dwie konkretne sugestie niedalekich wyjazdów bazując na własnym doświadczeniu (Słowenia) i przemyśleniach/planach (Rumunia).

Tak naprawdę, to nawet określenie, żeby nie było upałów jest szerokie, bo dla jednego powyżej 25 stopni to już gorąco komuś innemu 30 stopni nie przeszkadza. Jestem raczej ten drugi typ i dlatego w czerwcu z uwagi na pogodę i temperatury rozważałbym Kenię, bo można się wówczas spodziewać przyjemnych 28-30 stopni i niewielu opadów (pora sucha chłodna zaczyna się) i tak faktycznie było gdy poleciałem do Kenii kilka lat temu na przełomie czerwca i lipca. Ale nikt przy zdrowych zmysłach nie polecałby osobie, która męczą upały np. ZEA czy wzmiankowanego Egiptu, gdzie będzie raczej trudno wytrzymać.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 30 Sty 2022 10:48 

Rejestracja: 27 Lis 2017
Posty: 104
Loty: 85
Kilometry: 175 417
Hej,

Ja już kiedyś w podobnym temacie się wypowiadałam, nie wiem jak zacytować tamtą wypowiedź, więc ją przekleję:

Hej, jestem mamą trójki dzieciaków w wieku 13, 11, 8. I w zasadzie odkąd ten najmłodszy jest na świecie, to wyjeżdżamy co roku w pełnym sezonie na 2 tygodnie. Od dłuższego czasu są to wakacje organizowane przeze mnie. Lot Ryanair, Wizzair, ostatni Lufthansa. Na miejscu najczęściej apartament z booking, Airbnb, ostatnio namiot z vacansolei, wcześniej zdarzały się hotele rezerwowane przez upadłego Thomasa Cooka. Generalnie zawsze, gdy biura podróży wrzucają swoją nową ofertę, sprawdzam ceny i patrzę na co byśmy mogli sobie pozwolić. Przy czym odrzucam Bułgarię, Turcję, Tunezję i Egipt. A po odrzuceniu, nie zostaje wiele ofert, na które mnie stać, więc jak co roku, decyduję się wymyślić coś na własną rękę. Zaczynam od lotu i to nie na zasadzie, "gdzie chciałabym pojechać", tylko "dokąd loty są tanie". Koniec końców nie są to wcale jakieś tanie wakacje (ostatnie 3 lata to średnio 12k), ale w tej cenie mam przelot, zakwaterowanie, jedzenie, samochód na parę dni i inne atrakcje w danym miejscu. Gdybym jechała z biurem to do tych 12k musiałabym dodać wynajem samochodu i dodatkowe atrakcje, więc automatycznie robi się wyższa kwota. No i przede wszystkim bardzo lubię to szperanie w sieci w poszukiwaniu nowych wakacji, więc nie chciałabym się tego pozbawiać na rzecz biura podróży.
Tak więc nie ma jakieś jednej recepty na to jak się do tego zabrać, samemu trzeba zdecydować, czy z biurem, czy na własną rękę...


Covid trochę teraz nam namieszał, bo od 2 lat planowanie z wyprzedzeniem (co przy dużej rodzinie było podstawą) bardzo się skomplikowało - kwestia zmieniających się obostrzeń. Dlatego 2 ostatnie wyjazdy wakacyjne to Chorwacja samochodem niemal last minute;) Ale właśnie jesteśmy po tygodniowym pobycie w Andaluzji i bardzo liczę na to, że i wakacje będą samolotowe.
Wiem, że moje dzieciaki już starsze, ale z trójką wyjeżdżamy odkąd młody miał 8 miesięcy, więc podróżowanie z małymi dziećmi nie jest mi obce.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Sty 2022 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Węgry, Hajduszoboszlo

Dzieci - brodziki
Tata - wino i termy
Mama - oczy dookoła głowy.
Wskaźnik zadowolenia 80%, ciężko o wyższy!!!
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Sty 2022 14:57 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
@zioomalster Jeśli na początki czerwca, lub wrzesień to zastanów się nad wyjazdem na jakiś kemping który w cenie ma zorganizowane zabawy dla dzieci, czasem cały park zabaw (np: Włochy na Laguną Wenecją, albo gdzieś nad jeziorem Grado, w Chorwacji Straśko). Wynajmujesz domek, albo przyjeżdżasz własną/wynajętą przyczepą kempigową/kamperem. Za miejsce na takim kempingu z kartą ACSI zapłacisz za całą rodzinę od 14€ do 22€ za dobę. W ceni masz opiekę nad małymi dziećmi, zjeżdżalnie, baseny itd. Znajdziesz dużo informacji na sieci.
To tani a dla dzieciaków świetny sposób spędzania wakacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group