Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Lut 2014 23:17 

Loty: 113
Kilometry: 259 794
Cześć,
Korzystając z ostatniej promocji kupiłem bilety Warszawa - Manila - Berlin w China Southern u pośrednika eSky.pl
(e)Bilety dostałem od razu i na stronie KLM mogę sprawdzić rezerwację, ale tam jest tylko odcinek wykonywany KLM'em dla China Southern - WAW - AMS i później PEK - AMS - TXL
Nie ma odcinków wykonywany bezpośrednio przez China Southern, a na stronie tego przewoźnika w żaden sposób nie mogę tego sprawdzić - opcja ticket verfication nie działa.

Czy ktoś ma podobną sytuację?
Wiecie gdzie jeszcze można to sprawdzić? W checkmytrip nie ma w ogóle całej rezerwacji, pewnie jest w innym systemie niż amadeus.

#2 PostWysłany: 23 Lut 2014 23:26 

w systemie KLM nie ma odcinków AMS - PEK - MNL i MNL - PEK i te odcinki chciałbym potwierdzić.

#3 PostWysłany: 24 Lut 2014 21:55 

niestety i to nie pomogło.
co dziwne, mój e-ticket ma 16 znaków, pierwsze trzy to 784, a później 13 kolejnych.
Zgodnie z informacjami na stronie linii w sumie powinien mieć 13 znaków już z 784, więc mój numer jest o 3 cyfry za długi.

#4 PostWysłany: 24 Lut 2014 22:07 
Awatar użytkownika

Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
mari napisał(a):
Cześć,
Korzystając z ostatniej promocji kupiłem bilety Warszawa - Manila - Berlin w China Southern u pośrednika eSky.pl
(e)Bilety dostałem od razu i na stronie KLM mogę sprawdzić rezerwację, ale tam jest tylko odcinek wykonywany KLM'em dla China Southern - WAW - AMS i później PEK - AMS - TXL
Nie ma odcinków wykonywany bezpośrednio przez China Southern, a na stronie tego przewoźnika w żaden sposób nie mogę tego sprawdzić - opcja ticket verfication nie działa.

Czy ktoś ma podobną sytuację?
Wiecie gdzie jeszcze można to sprawdzić? W checkmytrip nie ma w ogóle całej rezerwacji, pewnie jest w innym systemie niż amadeus.

Hej.

Miałem dokładnie to samo w grudniu.

Dzwoniłem do esky.pl i nie potrafili powiedzieć dlaczego nie ma tego w check my trip i jak to sprawdzić.

Napisałem do China Southern, zapisałem się w ich programie sky pear czy jakoś tak i dalej nie mogłem nic sprawdzić na ich stronie. Głównie zależało mi, żeby się zalogować bo chciałem wybrać miejsca na 4 odcinki lot CSA.

Niestety mogłem to zrobić dopiero w Amsterdamie przed samym odlotem.

Masz dokładnie to samo.

#5 PostWysłany: 24 Lut 2014 22:08 
Awatar użytkownika

niebieski
mari napisał(a):
niestety i to nie pomogło.
co dziwne, mój e-ticket ma 16 znaków, pierwsze trzy to 784, a później 13 kolejnych.
Zgodnie z informacjami na stronie linii w sumie powinien mieć 13 znaków już z 784, więc mój numer jest o 3 cyfry za długi.

Analogicznie miałem, dziwna sprawa :-)

#6 PostWysłany: 24 Lut 2014 22:12 

Takie kombinację też robiłem, faktycznie jest inny komunikat (niżej), ale biletów dalej nie mogę zweryfikować.
"The inquired passenger record does not exist or the ticket is not issued yet. Please inquire or consult CSN again via service line 020-95539." W wersji chińskiej to samo.

edit:
Dzięki @madziaro, właśnie o to mi chodziło, żeby ktoś kto korzystał powiedział jak miał. Trudno, przynajmniej wiadomo o co chodzi.

#7 PostWysłany: 24 Lut 2014 22:15 

Wprowadź nazwisko w formacie Kowalski/JanAdam oraz numer biletu 78400000000 bez ostatnich 2 cyfr
Powinno zadziałać
 Relacje PM off
niewielki lubi ten post.

#8 PostWysłany: 24 Lut 2014 22:24 

nie wiem jak na to wpadłeś, ale działa!

name => Nazwisko/Imie
Verification No. => 784-{10 cyfr}

Trzeba usunąć trzy ostatnie
Ami921 uważa post za pomocny.

#9 PostWysłany: 24 Lut 2014 22:28 

W przypadku współpracy z csair to był tylko początek - później zaczynają się schody jeżeli chcesz zarezerwować sobie miejsce w samolocie... :-(
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 04 Mar 2014 23:25 

Jak robiliście rezerwację biletu na stronie chinese southern?
ja utknęłam na telefonie :The mobile phone number is not correct, please re-enter!
zmieniałam w moich danych, dałam numer jakiegoś chińskiego hotelu i nic nie chce z rezerwacją iść dalej.

Druga sprawa to czy można zrobić rezerwację na dowód osobisty , paszport mam do wymiany.

Pomóżcie muszę kupić bilet na trasie PEK-DYG na innych stronach ceny sa 2 razy większe.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 05 Mar 2014 00:04 
Awatar użytkownika

niebieski
drepta napisał(a):
Jak robiliście rezerwację biletu na stronie chinese southern?
ja utknęłam na telefonie :The mobile phone number is not correct, please re-enter!
zmieniałam w moich danych, dałam numer jakiegoś chińskiego hotelu i nic nie chce z rezerwacją iść dalej.

Druga sprawa to czy można zrobić rezerwację na dowód osobisty , paszport mam do wymiany.

Pomóżcie muszę kupić bilet na trasie PEK-DYG na innych stronach ceny sa 2 razy większe.

Ja kupowałem na esky.pl także nie wiem. Ale próbowałem się logować na ich stronie i to była katorga.

Pewnie z zakupem samych biletów może być problem <LOL>

Dziwny klimat.

#12 PostWysłany: 05 Mar 2014 18:30 

Ale odkrycie zrobiłeś z tym Scehgen pewnie że nie chcemy przekraczać granicy z dowodem tylko zrobić rezerwację biletu a później przy odprawie dodać informacje o paszporcie .
Czy ktoś próbował czegoś takiego na paszport musimy jeszcze czekać 3 tygodnie :(
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 05 Mar 2014 21:34 

Ma ktoś takie doświadczenia ze zmianą numeru paszportu w rezerwacji czy wtedy linia może zażądać dodatkowych pieniędzy?
cały czas nie rozkminiłam tego błędu z numerem telefonu czuje się jak bym grała w totka i próbuje wszystkie możliwe kombinacje.Dodatkowo na różnych forach można znaleźć informacje że to dopiero początek problemów.
Czy naprawdę nikt nie próbował u nich kupić biletu oczywiście z sukcesem
cena jest o ponad 100 niższa niż na crip wiec jest o co walczyć przy 4 osobach.
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 06 Mar 2014 18:15 

Sukcesss udało się dzięki
byłam z mało cierpliwa należało wpisać chińską komórkę np 15810101290 w danych do logowania i odczekać aż się system uaktualni . dopiero przystąpić do rezerwacji.
kolejne kroki zero problemu martwi mnie że nie mam maila z potwierdzeniem za to na stronie jest info Ticketed czyli zakładam że ok .Teraz czekamy na paszport i będziemy udawać blondynki że pomyliłyśmy się :)
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 23 Mar 2014 21:50 

Cześć,
Również kupiłem w lutym w promocji bilety na trasie WAW-MNL-TXL, za pośrednictwem airtickets na wylot w maju. Oczywiscie e-ticket pojawiał sie praktycznie natychmiast po dokonaniu transakcji.
Problem jest następujący: Po wprowadzeniu biletu na stronie China Southern (zrobiłem to dopiero tydzien temu) nie pokazują się ostatnie dwa odcinki podróży tj. CAN-CDG oraz CDG-TXL. Zapytałem o to telefonicznie w airtickets, na co powiedzieli ze CS odwołał te dwa loty i posrednik (airtickets) wysłał im wiadomość/ zapytanie, w którym oczekuje, że CS uruchomi połączenie np przez Amsterdam we współpracy z KLM. Trwa to już tydzien odkad sie zorientowalem w sytuacji, na razie bez zmian. Wylot 1 maja, a ja jestem w kropce, ponieważ z tego co zrozumiałem, w razie braku zorganizowania lotu przez CS moja rezerwacja zostanie odwołana i dostanę zwrot pieniędzy od airtickets. Natomiast przez tą niepewność nie moge zarezerwowac zadnych lotów na miejscu po Azji, bo nikt mi za nie pieniędzy nie zwróci jesli nie dotrę na czas do Manilli. Nie mowiąc o straconym urlopie.
Pytania do bardziej doświadczonych podróżników:
1) Czy w przypadku nie odbycia się mojej podróży (na jednym bilecie) przysługuje mi jakiekolwiek odszkodowanie od CS jako przewoźnika, który odwołał loty?
2) Czy ja pierwszy mogę zawnioskować o zwrot pieniędzy za bilet od airtickets, jesli nie chciałbym czekac az do maja na rozwiazanie sytuacji (gdyby sprawa się przeciągała, a wiem ze CS od co najmniej tygodnia nie odpowiada na pytania airtickets). Czy są jakieś terminy regulujące takie sprawy?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, które mogą mi pomóc.
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 30 Mar 2014 17:24 

Udało mi się zorganizować zastępcze połączenia, jednak tylko dzięki mojemu zaangażowaniu i mailom bezpośrednio do China Southern. Pośrednik (airtickets) przez półtora tygodnia nie był w stanie porozumieć się z linią w tej kwestii. Podobno pisali maile jak również telefonowali, aczkolwiek bez rezultatu.
Także moja rada - piszcie bezpośrednio do linii, do ich obowiązku należy zajęcie się pasażerem w przypadku anulowania lotów. Aczkolwiek byłem pełen obaw, poniewać CS są operatorem azjatyckim, jak również loty z kraju poza UE nie podlegają regulacjom europejskim w zakresie przewidzianych rekompensat za opóźnienia, odwołane loty itd.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 06 Kwi 2014 00:22 
Awatar użytkownika

niebieski
chris988 napisał(a):
Udało mi się zorganizować zastępcze połączenia, jednak tylko dzięki mojemu zaangażowaniu i mailom bezpośrednio do China Southern. Pośrednik (airtickets) przez półtora tygodnia nie był w stanie porozumieć się z linią w tej kwestii. Podobno pisali maile jak również telefonowali, aczkolwiek bez rezultatu.
Także moja rada - piszcie bezpośrednio do linii, do ich obowiązku należy zajęcie się pasażerem w przypadku anulowania lotów. Aczkolwiek byłem pełen obaw, poniewać CS są operatorem azjatyckim, jak również loty z kraju poza UE nie podlegają regulacjom europejskim w zakresie przewidzianych rekompensat za opóźnienia, odwołane loty itd.

To co w końcu Ci zaproponowali???

#18 PostWysłany: 11 Kwi 2014 00:58 

Zaproponowali lot na tym samym odcinku innymi liniami (Air France) w bardzo zbliżonej godzinie wylotu. Także jestem jak najbardziej zadowolony z rozwiązania.
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 14 Sie 2014 10:50 
Awatar użytkownika

Loty: 44
Kilometry: 113 359
kurczę, patrzę że mam to samo. Sprawdzam bilet na stronie china southern i mam tylko lot z Bangkoku do Kanton, a dwóch pozostałych nie ma...

chris988 - mówisz, że airtickets nic nie zrobiło w tej sprawie, trzeba było dzwonić do China Southern?
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 19 Sie 2014 08:16 
Awatar użytkownika

Loty: 111
Kilometry: 364 064
niebieski
Pawe napisał(a):
kurczę, patrzę że mam to samo. Sprawdzam bilet na stronie china southern i mam tylko lot z Bangkoku do Kanton, a dwóch pozostałych nie ma...

chris988 - mówisz, że airtickets nic nie zrobiło w tej sprawie, trzeba było dzwonić do China Southern?

mi też na stronie china southern brakuje dwóch ostatnich odcinków natomiast na stronie KLM są wszystkie odcinki :roll:

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość