Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Sty 2014 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Mam problem z kupnem biletu na stronie Lufthansy (na jednym odcinku występuje codeshare United). Chodzi o trasę GDN via MUC do ORD RT 27.05 - ~08.09. Problemem jest lot DO Chicago. Gdy wyszukuję na różnych OTA jako jedna z opcji pojawia mi się:

GDN-MUC 06:25-08:00 LH 1649
MUC-ORD 12:20-15:05 LH 9268 (wykonywany przez UA).

Połączenie to jednak nie jest widoczne na stronie LH. Nie chcę kupować przez pośrednika, gdyż w razie problemów wolę kontaktować się bezpośrednio z linią lotniczą, a nie agentem. Dodam, że leciałem taką samą sekwencją w zeszłym roku i bilet kupowałem na stronie Lufy. Wiem, że są dostępne inne połączenia, na pokładach lepszych maszyn, korzystniej kosztowo, ale potrzebuję wylądować w USA w miarę wcześnie, aby zdążyć na inny samolot na trasie krajowej.

Sytuacja ta nie dotyczy tylko jednego dnia, ale ogółu. Tej trasy nie ma w systemie, mimo że pojawia się na stronach pośredników. Czyżby LH zmieniła swoją politykę lotów codeshare?

Z góry dzięki za pomoc i wyjaśnienia

Załączniki:
Komentarz do pliku: Chodzi mi o to połączenie.
Untitled.jpg
Untitled.jpg [ 74.36 KiB | Obejrzany 4325 razy ]
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Szyn3k, 20 Sty 2014 23:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 20 Sty 2014 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Nie powinieneś się obawiać kupna danego połączenia u dowolnego pośrednika.
Gdyby w trakcie podróży dotknęła Cię jakaś nieregularność to i tak będziesz się kontaktował bezpośrednio z LH/UA i miejsce zakupu biletu nie ma tutaj żadnego znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Sty 2014 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Rzeczywiście. Ale da się wybrać ten lot przez multicity, wpisując jako pierwszy odcinek GDN-MUC, a jako drugi MUC-ORD.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Szyn3k lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Sty 2014 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1264
Loty: 312
Kilometry: 420 474
srebrny
Faktycznie, niemniej jednak jest to dziwne. Skontaktuję się w tej sprawie jeszcze z LH i spróbuję dowiedzieć, dlaczego tak sytuacja wygląda.

Dzięki za szybką pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sty 2014 08:58 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Tylko co Ci to da? Kupuj jak możesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaras724 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Paź 2022 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Cześć,
Mam bilet wystawiony przez LH na trasie CMH-EWR/JFK-FRA-POZ. Pierwszy odc. operowany przez United, reszta LH. Podczas odprawy na stronie lh.com przekierowuje mnie na stronę United z informacją, że tam będzie dostępna odprawa dla wszystkich lotów (łącznie z tymi LH), ale w rzeczywistości mogę się odprawić tylko na 1. odcinek CMH-EWR. Da się coś z tym zrobić czy tak już trzeba żyć?

EDIT: Już wiem - nie da się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2023 17:40 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Hej.
Mam pytanko odnośnie dodania bagażu do rezerwacji w Economy Light.

Na stronie lufy kupiłem bilet OJ na trasie: KRK-YVR przez FRA, YUL realizowany przez 2xLH oraz AC
+ powrót
EWR-KRK przez FRA realizowany przez UA i LH
Bilet jest w najniższej taryfie z podręcznym (K, L).
Teraz wyszło, że trzeba dołożyć 1 bagaż rejestrowany.
Przekopałem się przez stronę Lufy/AC/UA, ale nigdzie nie mogę znaleźć takiej opcji. Owszem jest info o cenach rejestrowanego, ale z adnotacją, że to cena podczas odprawy na lotnisku i tyle.
Można to jakoś dodać wcześniej, czy faktycznie dopiero przy odprawie w KRK/EWR?
Czy to konsekwencja tego, że jest kilku przewoźników?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Maj 2023 21:06 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 13
Loty: 97
Kilometry: 141 077
Hej,
nie mogę znaleźć nigdzie na forum podobnej sprawy - mam zabookowany lot LH z PL przez FRA do SFO, odcinek FRA-SFO i SFO-FRA realizowane są przez UA. Na podglądzie rezerwacji w LH, która wystawiła bilety, wszystko jest ok, natomiast gdy chciałam wybrać sobie miejsca na odcinkach realizowanych przez UA to zauważyłam, że w ich systemie jest przekręcone moje imię - zamiast "Anna Kowalska" jest "Annamrs Kowalska". Czy powinnam to gdzieś zgłosić i poprosić o poprawkę? Skąd taka rozbieżność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Maj 2023 21:23 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
@Bulma wszystko jest ok, MRS to oznaczenie płci i jest często doklejane przez systemy rezerwacji.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group