Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: bunq Travel Card
#1 PostWysłany: 01 Kwi 2021 00:42 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Niby taka dobra ta karta (prepaid, ale identyfikowany jako kredytówka), a niemal nikt o niej tutaj nie pisze:
search.php?keywords=bunq

Zakładam więc ten temat, aby posiadacze pochwalili się jak to jest z tą kartą i usługami holenderskiego banku bunq.

Ja mam 2 pytania:
1.Czy na pewno karta rozpoznawana jest jako wydana w strefie euro i nie proponuje tam przeliczenia DCC? Najlepiej jakby ktoś podał 8 pierwszych cyfr swojej karty, to pozwoli sprawdzić w dostępnych bazach.
2.Czy jest możliwość zwrotu środków na konto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: bunq Travel Card
#2 PostWysłany: 01 Kwi 2021 09:56 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Ad 1 5115 8025, pokazuje jako Credit, ale USA
Ad 2 można zwracać na konto, można podać jakikolwiek IBAN polski czy zagraniczny

Mankamentem przy doładowaniu kartą jest 0,5% prowizji, darmowe doładowania konta tez są.
IBAN holenderski.
Na dzień dzisiejszy nie widzę pozytywnych zastosowań tej karty dla mnie ;)

Załącznik:
Validate,_Verify_&_Check_BIN_-_Bank_Identification_Number_-_2021-04-01_09.38.58.png
Validate,_Verify_&_Check_BIN_-_Bank_Identification_Number_-_2021-04-01_09.38.58.png [ 38.51 KiB | Obejrzany 4105 razy ]


Załącznik:
bq.jpg
bq.jpg [ 25.6 KiB | Obejrzany 4105 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bunq Travel Card
#3 PostWysłany: 01 Kwi 2021 12:27 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Dzięki. Niestety, najlepszy znany mi serwis do sprawdzania BIN-ów pokazuje, że karta jest w PLN: https://lookup.binlist.net/51158025

{"number":{},"scheme":"mastercard","type":"credit","brand":"Standard","country":{"numeric":"616","alpha2":"PL","name":"Poland","emoji":"🇵🇱","currency":"PLN","latitude":52,"longitude":20},"bank":{"name":"bunq B.V.","url":"https://www.bunq.com","city":"Amsterdam"}}

Czyli słabo i jedyna zaleta, że widziana jako kredytowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bunq Travel Card
#4 PostWysłany: 10 Kwi 2021 19:45 

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 13
Hej,
jakby co ja mam tę kartę. Więc w razie pytań zapraszam. Mogę potwierdzić, że jedyny plus tej karty to to, że jest widziana jako kredytówka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bunq Travel Card
#5 PostWysłany: 18 Kwi 2021 22:34 

Rejestracja: 18 Sty 2019
Posty: 41
Theds, a jakie są minusy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bunq Travel Card
#6 PostWysłany: 28 Maj 2021 14:14 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Mam tę kartę, płacąc w PLN z konta w EUR nie proponuje DCC, rozliczenie też jest po dobrym kursie. Jednak używając jej jako karta kredytowa do kaucji przy wypożyczaniu samochodu trochę bym się cykał, bo w internetach ludzie płakali na zablokowane konta w celu weryfikacji. Chociaż jak robiłem zwrot kasy na swoje konto w EUR to nie było żadnego problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bunq Travel Card
#7 PostWysłany: 29 Maj 2021 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Czy ktoś próbował już właśnie wypożyczać samochód na tą kartę? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bunq Travel Card
#8 PostWysłany: 25 Gru 2022 15:51 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nic nowego w temacie karty? Bo potrzebowałbym jej bardzo sporadycznie używać jako kredytówki np. do wynajmu auta za granicą? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: bunq Travel Card
#9 PostWysłany: 28 Gru 2022 22:42 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
Karta nie znajduje się już w ofercie bunq, została wycofana.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group