Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lip 2015 19:08 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 6
Witam!
Jestem kompletnie nowy w sprawach lotow samolotowych - to bedzie moja pierwsza podroz samolotem.
Wybieram sie do Korei Poludniowej - sprawdzilem i najtansze bilety sa w przedziale wrzesien-listopad. Mozna je wyrwac za ok. 1500 zl. Jednak obawiam sie rezerwacji przez posrednikow (BudgetAir, airtickets, Opodo, tripsta itd.).
Pytalem sie moich znajomych koreanczyckow jak najlepiej to zalatwic - wiekszosc z nich korzysta ze Skyscannera, wlasnie to mi polecili i nie mieli zadnych problemow rezerwujac bilety poprzez ta strone.
Czytalem w sieci opinie i calkiem sporo jest negatywnych opinii o tych wszystkich posrednikach (przekladaja loty, kaza sobie za cos tam doplacac albo odwoluja i kasa przepada itp. historie). Niby BudgetAir ma np. taka opcje "Usługi w razie bankructwa linii lotniczych - 70,00 zł za bilet." ale jakos dalej nie jestem przekonany czy to w ogole bezpieczne.

Chcialbym sie dowiedziec w koncu jak to wyglada i co zrobic, zeby potem nie miec jakichs nieprzyjemnych historii.
Potrzebuje pomocy doswiadczonych podroznikow.


Ostatnio edytowany przez Krzysztof_Jeske 22 Lip 2015 19:46, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 22 Lip 2015 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Skyscanner to multiwyszukiwarka, która nie sprzedaje biletów.
Płac dowolną karta a będziesz spokojny bo jest chargeback.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lip 2015 19:48 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 6
Jednak np. udalo mi sie cos znalezc bezposrednio ze strony Etihad - cena w porzadku - poczatek listopada: https://booking.etihad.com/SSW2010/EYEY ... affskyscan

Roznicy w cenie nie ma prawie zadnej jak widac - czyli przez ich strone zarezerwuje lot, w cenie ok. 1550 zl z Warszawy przez Berlin i Abu Dhabi do Seulu? I oni za cala moja podroz odpowiadaja? Bez zadnych dodatkowych oplat? I nie bede mial sytuacji, ze odwolaja mi lot a Ja nic nie bede mogl zrobic? Etihad to z pewnoscia porzadna firma, wiec raczej sie nie martwie o odwolanie lotu, ale gdyby cos sie stalo, tak tylko pytam.

Mam karte i konto w Pekao S.A., ponadto jeszcze moge kase przelac na PayPal i stamtad zaplacic. Czy to wystarczy?

Z pewnoscia lepiej doplacic do normalnego zamowienia bezposrednio na stronie
===
Wiem ,ze Skyscanner to wyszukiwarka, zaznaczylem ze obawiam sie tych posrednikow, Skyscanner sam w sobie nie jest zadnym "zagrozeniem".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lip 2015 19:51 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 76
Pośrednik raczej nie może przełożyć czy odwołać lotu. Jak tak się dzieje, to jest to zależne od linii lotniczej którą masz lecieć. Jak byś kupił bezpośrednio w liniach lotniczych może się zdarzyć to samo. Ja ostatnio kupiłem przez opodo i mogę z czystym sumieniem polecić. Chwilę po zakupie dostałem bilety elektroniczne, rezerwacja widoczna w linii lotniczej. Po rezerwacji musiałem zrobić drobną zmianę (dodać dla koleżanki posiłek specjalny bo jest na diecie bezglutenowej) - napisałem bezpośrednio do przewoźnika i bez problemu dodali. Dwa dni temu dostałem maila od opodo, że przesunęli mój lot o 15 minut ale przecież to nie ich wina. Nie wiem tylko jak ze zwrotem pieniędzy przy odwołaniu lotu, bo nie miałem takiej sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lip 2015 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Hej!

Jesli uzyjesz strony z linka, ktorego wstawiles to odpowiedz brzmi "tak"-zarezerwujesz bilet bezposrednio u przewoznika i oni beda odpowiadac za caly lot. Z tego co pamietam nie ma dodatkowych oplat chociaz trzeba brac pod uwage w jakiej walucie bedzie rozliczana transakcja oraz to, ze moze byc jakas oplata za uzycie konkretnej karty (ale to bedziesz widzial zanim sfinalizujesz transakcje, wiec zawsze bedziesz sie mogl jeszcze wycofac jesli Ci cos nie bedzie odpowiadac).

Ryzyko, ze lot bedzie odwolany jest zawsze-bez wzgledu na to u kogo kupujesz bilet. Moze byc zla pogoda, wybuch wulkanu albo problemy techniczne z samolotem. Jednak kupujac bilety bezposrednio u Etihada masz pewnosc, ze w razie jakichkolwiek problemow skontaktuja sie z Toba i zaproponuja Ci jakas alternatywe-lot w innym terminie badz zwrot kasy. Kupujac przez posrednika to roznie moze byc, na forum krazy juz pare nieciekawych historii, chociaz na pewno nie ma co dramatyzowac-w wiekszosci przypadkow nie pozostawia sie pasazera samemu sobie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lip 2015 20:21 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Nawet jeśli kupisz przez pośrednika, to w sprawach dotyczących lotu możesz się kontaktować bezpośrednio z linią lotniczą. Z pośrednikiem raczej już tylko w kwestiach finansowych.
Natomiast nie ma co od razu zakładać, że coś złego się wydarzy.
Jeśli najważniejsza jest dla ciebie cena, to kup tam gdzie jest najtaniej.
U pośredników musisz uważać na dodatkowe opłaty, najczęściej okazyjna cena ma swoje bardzo określone warunki, tj. płatność odpowiedniego rodzaju kartą. Bardziej niż sam bank liczy się rodzaj karty, tzn. czy to jest Visa, Mastercard, Amex, Diners, itd. Jeśli nie masz odpowiedniej karty, która jest zwolniona z opłat, zostanie ci doliczona opłata za płatność inną kartą.

Z płatnościami bezpośrednio na stronach linii lotniczych zwykle nie ma problemów, ponieważ nie są pobierane żadne opłaty za zapłatę kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Lip 2015 20:28 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
kredka napisał(a):
Z płatnościami bezpośrednio na stronach linii lotniczych zwykle nie ma problemów, ponieważ nie są pobierane żadne opłaty za zapłatę kartą.


No tu wprowadzasz koolege w blad - na przyklad BA i LH pobiera oplate za uzycie karty kredytowej, i to nie sa jedyne linie, ktore to robia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lip 2015 21:12 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 6
Sprawdzilem - moja karta kredytowa z Pekao S.A. to Maestro (ten znaczek na niej jest, z tylu karty jest jeszcze Cirrus).
Na stronie Etihad opcji placenia Maestro nie ma: https://www.etihad.com/en-us/plan-and-b ... t-options/
Czyli raczej nie zaplace (nie mam karty debetowej, a z tego co widze, to tylko tego rodzaju akceptuja.

Ponadto jest opcja zaplacenia przez PayPal, ale nie dla lotow rozpoczynajacych sie z Polski ...

Jakie jest najlepsze rozwiazanie aby zaplacic w takim razie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lip 2015 21:14 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
lataczuk napisał(a):
LH pobiera oplate za uzycie karty kredytowej


Przy lotach rozpoczynających się z Polski? Nie sądzę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Lip 2015 21:19 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@Krzysztof_Jeske - a masz zwykla karte debetowa do konta? Powinna przejsc

@mimx - przyznaje ze zwykle moje podroze nie rozpoczynaja sie w PL,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Lip 2015 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Gwoli ścisłości:
Maestro to debetowa, MaterCard kredytowa...

Krzysztof_Jeske napisał(a):
Sprawdzilem - moja karta kredytowa z Pekao S.A. to Maestro (ten znaczek na niej jest, z tylu karty jest jeszcze Cirrus).
Na stronie Etihad opcji placenia Maestro nie ma: https://www.etihad.com/en-us/plan-and-b ... t-options/


Twoja karta jest akceptowana, wystarczy rozwinąć menu Debit Cards :) Musisz mieć tylko numer CVV.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lip 2015 03:54 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 6
Wow, w takim razie niezle to pokrecone - do tej myslalem, ze mam karte kredytowa, nie mialem pojecia ze mam debetowa. Bede sie musial przejsc chyba do mojego banku - na odwrocie karty jest pasek PayPass, pod nim pole na podpis (nie podpisalem karty, nikt mi nie powiedzial w banku, ze trzeba to zrobic) - zadnych cyfr, zeby ten CVV nie ma. Wrzuce tu zdjecie karty potem, to na 100% mi powiecie co to jest. I rozne pytanie odnosnie rezerwowania tez bede zadawal, jak sie pojawia albo mi sie przypomna jakies.

Poki co dzieki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lip 2015 06:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Nie chcę spamować, ale mam nadzieję że masz większe doświadczenie w podróżowaniu niż kupowaniu/używaniu produktów finansowych. :-)

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 23 Lip 2015 08:40 

Rejestracja: 21 Maj 2015
Posty: 30
Z tego linka wynika, że jest problem z zapłatą Pekao Maestro za bilety karta-maestro,18,40216&start=40 ,ale najpewniej sprawdzisz w banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Lip 2015 20:19 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
lataczuk napisał(a):
kredka napisał(a):
Z płatnościami bezpośrednio na stronach linii lotniczych zwykle nie ma problemów, ponieważ nie są pobierane żadne opłaty za zapłatę kartą.


No tu wprowadzasz koolege w blad - na przyklad BA i LH pobiera oplate za uzycie karty kredytowej, i to nie sa jedyne linie, ktore to robia.



Po pierwsze napisałam magiczne słowo "zwykle". Po drugie LH i BA (a tłumacząc koledze, który zadał pytanie i jest nowicjuszem: Lufthansa i British Airways) nie pobierają opłaty za kartę jak i za PayPal, więc to ty nie wprowadzaj kolegi w błąd. Po trzecie, mówiąc o innych liniach, które pobierają oplaty za kartę, po prostu je wymień, a nie generalizuj, wtedy wszyscy czegoś się dowiemy. Ja ze swojego doświadczenia wiem, że inne klasyczne i najpopularniejsze europejskie linie, np. Air France, Alitalia, Iberia i już wymienione Lufthansa i British Airways tego nie robią. Chętnie poznam te, które tak czynią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Lip 2015 17:03 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 6
Odnosnie mojej karty to przejade sie do banku i sie dowiem dokladnie - powiedza mi czy sie uda czy sie nie uda.

@tunik23 przeczytalem ta strone do ktorej wyslales link - hmm, czyli wychodzi na to, ze nie moge nia zaplacic (nie ma CVV) - w banku mi wszystko wyjasnia. Jak sie okaze, ze na 100% nie moge zaplacic, no to bede szukal innej metody zaplaty.

Czy jest jakis poradnik/FAQ odnosnie bookowania i innych spraw w Etihad Airways? Oni mnie chyba najbardziej interesuja, dobre ceny odnosnie mojej podrozy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Paź 2019 10:31 

Rejestracja: 26 Wrz 2014
Posty: 12
Loty: 19
Kilometry: 30 973
Z czego wynika fakt, że po zmianie kraju na skyscanner np. na Danię czy Norwegię ceny są sporo niższe? Czy są jakieś różnice kupując bilety mając zaznaczony inny kraj niż Polska? Z tego co zauważyłem przekierowuje wtedy na stronę w języku kraju, który się wcześniej wybrało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 30 Paź 2019 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
OTA (serwis) z danego kraju oferuje bilety w innej cenie (w Twoim przypadku niższej), może w grę wchodzić także wybrana karta płatnicza obniżająca cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Paź 2019 12:04 

Rejestracja: 26 Wrz 2014
Posty: 12
Loty: 19
Kilometry: 30 973
Czyli spokojnie można kupować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Paź 2019 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group