Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sty 2018 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
cześć,

w listopadowej promocji dostałem od MR certyfikat na nocleg w obiekcie max. 5. kategorii. Jest on ważny do któregoś tam maja, a w tym terminie z Marriottem mi nie po drodze. Z tego jednak co widzę, gdy próbuję zrobić sobie rezerwację na próbę (bez faktycznego rezerwowania), nocleg za certyfikat może być odwołany do dnia poprzedzającego check in. Czy orientujecie się, co się dzieje w takim wypadku? Czy certyfikat wraca do mnie z nową, wydłużoną datą, czy zupełnie przepada? Gdyby było tak, że po anulowaniu noclegu mogę certyfikat odzyskać i użyć go ponownie, to by mi załatwiło sprawę, ale coś brzmi mi to zbyt łatwo i pięknie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 15 Sty 2018 17:44 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
... bez kombinacji napisz do nich ze Ci nie pasuje teraz z niego skorzystać, z prośbą o przedłużenie. Mi przedłużyli o następne pół roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Sty 2018 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Na to nie wpadłem :D


Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sty 2018 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4163
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
A ten jesienny certyfikat nie byl do konca lutego ? (wykorzystalem swoj tydzien temu)
Telefon na amerykanska infolinie mysle ze zalatwi sprawe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Sty 2018 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
mam nadzieję, że dobrze odczytują tą datę, jako 6 maja 2018 :D

Rewards Certificate: 2017 Fall MegaBonus Free-Night Cert Category 1-5
Expires 05/06/2018

Przy okazji, o ile dobrze pamiętam, certyfikat nie obejmuje śniadania, prawda? Niestety, status gold kończy mi się w tym miesiącu i o ile nie będzie jakiegoś cudu w postaci rozsądnego challenge'u do podtrzymania statusu, spadnę do poziomu nie dającego śniadania :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Sty 2018 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
Telefon na infolinię załatwi sprawę, wystarczy poprosić o przedłużenie vouchera o pół roku.

@tropikey tak, to 6 maja. Jeśli chcesz go wykorzystać później, zadzwoń na infolinię Marriott. Voucher obejmuje tylko pokój, chyba że śniadanie jest w stawce pokoju (co jednak jest bardzo rzadkie).
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Sty 2018 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
@tropikey
To zbierajac odpowiedzi na Twoje pytania:
- "... certyfikat może być odwołany do dnia poprzedzającego check in. Czy orientujecie się, co się dzieje w takim wypadku?" wraca na konto i jest wazny zgodnie z oryginalna data (ta z nadania).
- "... po anulowaniu noclegu mogę certyfikat odzyskać i użyć go ponownie," dokladnie tak, certyfikat mozna i 100 razy uzywaca do rezerwacji, anulowac i ponownie wykorzystywac. Dziala to w 100% tak samo jakz punktami, Jedyne o czym TRZEBA poamietac, to data bezplatnej anucji. Jak ja przekroczysz, to pozamiatane. Certyfikat/punkty wykorzystane i wtedy to juz pozostaje sie tylko...pzrespac w hoyelu :-)
- "Expires 05/06/2018" - MR zawsze podaje wszystkiwe daty w systemie amerykanskim mm/dd/yyyy
- "..certyfikat nie obejmuje śniadania..." niestety nie daje. Jak nie masz sniadania jako gold/platyna, to sie nie uda.
- "...o ile nie będzie jakiegoś cudu w postaci rozsądnego challenge'u do podtrzymania statusu..." mozesz sie kwalifikowac na jakis match
albo bezposrednio: https://loyaltylobby.com/2017/07/04/mar ... ough-2019/
albo posrednio p[rzez SPG - co jest bardzo fajna opcja: https://www.spgpromos.com/statuschallenge/
I takj jak @nowhere pisal, czesto dzialalo przedluzanie voucheroe (sam kilka razy to robilem), jednak to bylo dla tych 'standardowych' rocznych. Te polroczne top nowosc i czytalem, ze nie zawsze sie udaje przedluzyc. jest jednak na to pewna rada. Mozna kilka razy dzwonic na infolinie i probowac z roznymi agentami. Casami jeden powie NIE, a inny o dziwo i wbrew T&C powie TAK.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 16 Sty 2018 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Cóż, odpisali... Ujmując rzecz skrótowo, mam się pocałować w rejony odległe od twarzy.
Warto spróbować na czacie?


Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Sty 2018 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
jaco027 napisał(a):
@tropikey
To zbierajac odpowiedzi na Twoje pytania:
- "... certyfikat może być odwołany do dnia poprzedzającego check in. Czy orientujecie się, co się dzieje w takim wypadku?" wraca na konto i jest wazny zgodnie z oryginalna data (ta z nadania).
- "... po anulowaniu noclegu mogę certyfikat odzyskać i użyć go ponownie," dokladnie tak, certyfikat mozna i 100 razy uzywaca do rezerwacji, anulowac i ponownie wykorzystywac. Dziala to w 100% tak samo jakz punktami, Jedyne o czym TRZEBA poamietac, to data bezplatnej anucji. Jak ja przekroczysz, to pozamiatane. Certyfikat/punkty wykorzystane i wtedy to juz pozostaje sie tylko...pzrespac w hoyelu :-)


Tak dla 100-procentowej pewności - czyli ta metoda nie umożliwi mi wykorzystania vouchera po jego aktualnej dacie wygaśnięcia (tej majowej), bo zawsze po ewentualnym anulowaniu noclegu zarezerwowanego tym voucherem dostanę go z powrotem, ale z tą samą datą ważności, jak w oryginalnym voucherze?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Sty 2018 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
Nie pisz do nich, tylko zadzwoń. W końcu trafisz na miłego agenta. Przedstaw plany podróżnicze i powołaj się na swój złoty status, może akurat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Sty 2018 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
@tropikey tak
Ale @nowhere dobrze radzi
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 16 Sty 2018 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
jeszcze króciutkie pytanie - dzwoniliście na jeden z numerów z tej strony?

https://www.marriott.com/help/rewards-customer-support.mi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sty 2018 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
tak, np:
United States/Canada
1 801 468 4000 (8:15am - 9:00pm, Monday - Friday, US Eastern time)
1 800 450 4442 (toll-free, 24 hours/7 days per week)

na skype'ie (i innych komunikatorach pewnie tez) sa za free.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 17 Sty 2018 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
tak informacyjnie - zadzwoniłem na nr UK i powiedzieli mi, że takie jednorazowe przesunięcie jest dopuszczalne, ale powinienem zadzwonić, gdy już będę wiedział dokładnie, kiedy mam zamiar wykorzystać certyfikat (oczywiście przed jego wygaśnięciem). Na tym chyba na razie poprzestanę, bo takie rozwiązanie mnie też satysfakcjonuje, o ile później się nie okaże, że kolejny konsultant powie mi, że to jakaś bzdura i nigdy o czymś takim nie słyszał :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 17 Sty 2018 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4081
HON fly4free
Czyli potwierdziłes, że z certyfikatami półrocznym jest tak samo jak ze standardowymi, rocznymi. Warto wiedzieć.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Lut 2018 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
To na koniec jeszcze drobna aktualizacja. Ponieważ ustaliłem nareszcie, kiedy po zakończeniu ważności mojego certyfikatu przypada nocleg, z którego chciałbym skorzystać, zgodnie z otrzymanymi wcześniej na infolinii instrukcjami zarezerwowałem ten nocleg (październik 2018) i zaraz zadzwoniłem do MR. Powiedziałem, że mam już rezerwację i chciałbym skorzystać do jej opłacenia z certyfikatu. Agent mnie wysłuchał, poprosił o chwilę cierpliwości, skonsultował się z przełożonym i po chwili wrócił z informacją, że co do zasady oczywiście nie powinno się tego robić, ale w drodze jednorazowego wyjątku wystawią nowy certyfikat i podepną go do mojej rezerwacji. Po 10 minutach po zakończeniu rozmowy rezerwacja w systemie była już zmieniona, jako opłacana certyfikatem, a nie pieniędzmi.
I teraz najlepsze - chodzi o nowy Renaissance przy Chopinie, który w moim terminie miał kosztować niemal 850 zł. :shock: W tym samym czasie Marriott w centrum wychodzi ok. 200 zł. mniej...
Oczywiście, cena jeszcze do października może ulec zmianie, ale nie będę już tego weryfikował. Wolę pozostać z myślą, że to naprawdę dobrze wykorzystany certyfikat :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 27 Lut 2018 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
Ten Renaissance wchodzi z cenami oscylującymi koło 500zl za dobę w najtańszych terminach, więc nie jest źle zużyć tam certyfikat. Co ciekawe, będzie tam Club Lounge. Ciekawe jakiej jakości. (Na pewno z widokiem na płytę lotniska)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group