Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#7221 PostWysłany: 18 Gru 2022 20:59 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 359
@f0ku5 Saldo konta tylko w 5 walutach: PLN, EUR, USD, GBP, CHF. Nawet pierwszy wyjazd do Czech zje z ciebie taką prowizję że 1.5% w weekend Rev to pikuś :D
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Revolut
#7222 PostWysłany: 18 Gru 2022 21:07 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Że co? Kartą Pekao płacisz we wszystkich walutach na świecie bez żadnych kont walutowych. Prosto z PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7223 PostWysłany: 18 Gru 2022 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@f0ku5 z tego co na szybko wypatrzyłem w TOiP, to jest 1% za przewalutowanie, czyli przykładowo w Czechach będzie to 2% do PLN (podwójne przewalutowanie), czyli faktycznie drożej niż Revolut. Podwójnego przewalutowania unikniemy będąc w strefie EURO i używająć Mastercard, wtedy płacimy 1%.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 18 Gru 2022 21:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7224 PostWysłany: 18 Gru 2022 21:30 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
1% przewalutowania dotyczy zwykłych kart, a nie tych "FX" do konta Przekorzystnego.
Karta do konta przekorzystnego = Revolut minus zbędne ograniczenia, itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7225 PostWysłany: 18 Gru 2022 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@f0ku5
Zgadza się, lecz dla innych walut niż te popularne przewalutowanie idzie przez USD po fatalnym kursie Mastercard, to wychodzi drożej niż te 1.5% Revo. Według tabeli mastercard będzie to 2x1,34% czyli 2,68%.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 18 Gru 2022 21:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7226 PostWysłany: 18 Gru 2022 21:42 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
W przypadku każdej waluty przewalutowanie idzie ze źródłowej waluty prosto na złotówki, tak jest nawet w regulaminie Pekao z tego co pamiętam. Zresztą to akurat nie jest aż tak ważne czy się zapłaci parę groszy w tą stronę, czy w drugą.
Ja po prostu się dziwię, że wolicie używać Revoluta, zasilać go, itp, zamiast po prostu używać karty polskiego banku. Nie wiem, może już za stary jestem i cenię sobie wygodę ;)
W moim przypadku używam ING. Do płatności w internecie mam wirtualną kartę, rozliczenie po kursie Visy. A do płatności w terminalach blika zbliżeniowego. Bez żadnych limitów, wymieniania walut, prowizji weekendowej, itp.
W życiu bym nie pomyślał żeby wrócić do Revoluta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7227 PostWysłany: 18 Gru 2022 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@f0ku5
Nikt się tu przy niczym nie upiera, poprostu stwierdziłeś że najtaniej wychodzi Karta do konta przekorzystnego w Pekao, a tak nie jest. Każdy używa kart do różnych celów - ja osobiście uważam że najtańszą kartą jest kredytówka Visa Infinite pod względem tego co oferuje po spełnieniu warunków. Karta do konta przekorzystnego Pekao z pewnością nie jest ani najtańsza ani wygodna. Przewalutowanie niie idzie "ze źródłowej waluty" jak napisałeś, tylko standardowo przez EUR, bo w takiej walucie rozliczany jest Mastercard. Kolejna rzecz - po wprowadzeniu ostatnich zmian w przepisach lepiej nie mieć konta w PL niż mieć...zablokowane środki na rachunku bez wyraźnego powodu, bez nakazu i bez formalnej procedury.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 18 Gru 2022 21:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7228 PostWysłany: 18 Gru 2022 21:54 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Dobrze, może nie do końca się zrozumieliśmy. Chodziło mi o to, że w obecnych czasach jeżeli miałbym do wyboru Revoluta, a kartę ze zwykłego polskiego banku to na pewno wybiorę to drugie.
Sam z Pekao nie korzystam, ale uważam, że jest to karta idealna do płatności w walutach obcych, łącznie z wypłatami z bankomatów. Znajomy używa jej non-stop i wszystkie kwoty pobierane z konta zgadzają się z kalkulatorem ze strony MC przy wybraniu źródłowej waluty i przewalutowania na PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7229 PostWysłany: 18 Gru 2022 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
To trzeba było napisać od razu, że wolisz to a nie tamto bo tak, a nie pisać głupot, że jakaś karta z byle polskiego banku jest tańsza od Revo, bo już kilka osób udowodniło, że tak nie jest, np trzeba wpłacić tyle a tyle, albo zrobić ileś transakcji, albo konto jest płatne, nie ma nic za darmo i trzeba jeszcze pamiętać o tym,
Sam mam z 5 czy 6 kart walutowych i używam wszystkich bo zdarzają się różne sytuacje, a wirtualną to sobie w wielu krajach za granicą podetrzeć, bo jak nie włożysz normalnej karty do terminala to nic nie kupisz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7230 PostWysłany: 18 Gru 2022 22:55 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
michcioj napisał(a):
novart napisał(a):
Nie ulega wątpliwości, że lokata bankowa jest jedną z najbezpieczniejszych form lokowania i dość trudno znaleźć coś, co z porównywalnym ryzykiem przegoni nam inflację.

obligacje 4 letnie daja 7 procent w pierwszym roku, potem wysokosc inflacji plus 1 procent w kolejnych latach. oczywiscie minus podatek Belki.


Wszystko to prawda, pod warunkiem, że założysz trzymanie tam kasy 4 lata. Jeśli nie, to musisz jeszcze uwzględnić koszty wyjścia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7231 PostWysłany: 18 Gru 2022 23:00 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
EOT
Z IKE Obligacje bez podatku Belki, ale jest limit roczny

Koszt wyjścia 70 groszy obligacja.

Koniec EOT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7232 PostWysłany: 18 Gru 2022 23:30 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
marrak napisał(a):
merlot55 napisał(a):
OSK napisał(a):
Dlatego się przesiadłem na Aiona. Nie muszę się zastanawiać w jaki dzień tygodnia chcę zapłacić.

Odnośnie konta w Aion.
Trzeba zdać sobie sprawę z tego , że tzw. konto Light , które jakoby jest bezpłatne, kosztuje w tym momencie ok. 81zł rocznie.
5000 zł trzymane na koncie oprocentowanym na 6% daje roczny zysk -300 zł,
oprocentowanie lokat w tym momencie jest na poziomie 8%, a więc zysk roczny od kwoty 5000 zł może wynieść 400zł.
Różnica minus podatek Belki daje koszt korzystania z konta Light.O

Gdybyś tylko jeszcze wziął pod uwagę że trzymając 5k na lokacje po roku masz 17% mniej :D to było by ok.

@marrak, bądź bardziej precyzyjny: 17% - 6% bądź 8% w zależności gdzie ulokujesz te 5k. Jeśli masz jakieś inne, pewne sposoby na ominięcie inflacji daj nam znać, chętnie skorzystamy z Twojej wiedzy kolego.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7233 PostWysłany: 19 Gru 2022 00:28 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 359
@merlot55 napisałem tylko czego brakuje w tych obliczeniach. O zyskach wspomniałeś to po co miałem to dublować w odpowiedzi. Bardziej chciałem zwrócić uwagę że to słaby sposób na zaoszczędzenie 1.5% prowizji Revolut w przypadku nagłego wydatku w weekend.
Dla mnie pewnym sposobem na rozpędzającą się inflacje było kupno $ po kursie 3.66 w czerwcu '21. EOT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7234 PostWysłany: 20 Gru 2022 10:01 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Aion to stały koszt 89 zł rocznie(*). To nie są jakieś wielkie koszty którymi trzeba się przejmować.

Gorsze są różnice kursowe i marże/prowizje, bo są od kwot którymi obracasz, czyli im więcej wydajesz tym więcej płacisz. Jeśli mało płacisz za granicą to nie ma się czym przejmować.

Ja musiałem niedawno wyciągnąć z bankomatu za granicą 2000 CHF + wydałem kilkadziesiąt CHF w sklepach. 1.5% od tego to jakieś 140 zł.
(Dla ścisłości: nie użyłem wtedy Aiona, tylko Visy Świat Intensive z mBanku. Przeliczyło po kursie 4.8. Z tego co teraz sprawdzam tamtego dnia kurs międzybankowy to około 4.76, wychodzi jakieś 80 zł różnicy na tych 2000 CHF)
(Jako ciekawostkę dodam, że przy DCC bankomat proponował kurs+marżę tak, że wychodziło 4,94)


(*) 89 zł jako różnica 2% między 6% a 8% - zakładam trzymanie jakichś podręcznych pieniędzy natychmiast dostępnych "na wszelki wypadek". Może to być właśnie 5000 zł na jakimś koncie oszczędnościowym. Więc zamiast trzymać te 5k na koncie 8% można trzymać na Aionie na 6%. Jeśli ktoś tak nie robi to dla niego oczywiście ten koszt może być wyższy (chociaż moim zdaniem posiadanie takich natychmiast-dostępnych środków jest rozsądne...)
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7235 PostWysłany: 20 Gru 2022 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Oplate weekendowa mozna w Revolucie dosc latwo ominac, w piatek wystarczy kupic X waluty i sprzedac w poniedzialek co nam zostalo (badz zuzyc).
Co do limitów 5000zl, to zazwyczaj tyle nie wydaje, ale jak cos to mam jeszcze Curve pod reka.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7236 PostWysłany: 20 Gru 2022 12:49 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@LonDynia tylko dla walut w których Revolut oferuje prowadzenie portfela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7237 PostWysłany: 20 Gru 2022 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Tak, tak ale tych jest dosc sporo - GBP, EUR, USD, ZAR, TRY, SAR, SGD, SEK, RON, PLN, NZD, NOK, MXN, JPY, ILS, HUF, HKD, DKK, CZK, CHF, CAD, AUD, HRK, BGN, QAR, THB, and AED. Wchodzac w "kwiatki" okaze sie np. ze Revoluta mozna uzywac w Iranie a Aionu/innych nie (zly przyklad, ale chodzi o mysl).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7238 PostWysłany: 20 Gru 2022 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Dyskusja robi się trochę akademicka - zaraz się okaże, że ktoś ma potrzebę zapłacenia akurat w weekend równowartość 10 kUSD w szylingach tanzańskich :lol:

Ja wiem, że szanujemy swoje pieniądze, ale 1% za weekendową prowizję nie wydaje się być wygórowaną stawką - tym bardziej, że jest to zazwyczaj równowartość spreadu w kantorze.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7239 PostWysłany: 21 Gru 2022 00:45 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Tomo14 napisał(a):
Dyskusja robi się trochę akademicka - zaraz się okaże, że ktoś ma potrzebę zapłacenia akurat w weekend równowartość 10 kUSD w szylingach tanzańskich

Jaka akademicka? Nieplanowana płatność 3400EUR w sobotę, prowizja ponad 200PLN. To nie jest rocket sience...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#7240 PostWysłany: 21 Gru 2022 00:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Skoro taka prowizja jest dla Ciebie dużym problemem, to dlaczego nie płaciłeś inną kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Marek Marszolik oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group